تولید محتوای سئو شده چیست؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 14 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/10/02
تولید محتوای سئو شده چیست؟

محتوای سئو محور یکی از مهم‌ترین موارد در مبحث سئو داخلی است. همان‌طور که می‌دانید سئو کردن یک محتوا در حالت کلی به‌ معنای بهینه‌سازی آن محتوا است. به‌ نحوی‌ که بتواند به رتبه و نتایج برتر در موتورهای جستجو دست پیدا کند و از طرف دیگر، ترافیک بسیار بالایی به وجود آورد. در این مقاله قصد داریم به ارائه نکاتی در زمینه تولید محتوای سئو شده بپردازیم.

محتوای سئو شده چیست؟

سئو به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن، یک وب‌سایت، بهینه‌سازی می‌شود تا این امکان و قابلیت را به دست آورد که حضور قابل‌ توجهی در نتایج موتورهای جستجو کسب کند. انجام این فرآیند خود، دارای چند مرحله است و سه بخش سئو داخلی، خارجی و فنی را در بر می‌گیرد.

سئو محتوا یکی از زیر مجموعه‌های سئو داخلی به شمار می‌رود. این نوع از سئو از طریق بهینه‌سازی عنوان یک محتوا آغاز می‌شود و تا مراحل انتهایی آن ادامه پیدا می‌کند. بنابراین و به‌ طورکلی می‌توان گفت یک محتوا برای سئو با این هدف اساسی تولید می‌شود که به‌ طور کامل با این اصول، هماهنگی و تطابق داشته باشد.

تولید محتوای سئو شده

چرا که محتوایی که سئو شده باشد می‌تواند به وسیله موتورهای جستجو به‌ خوبی تشخیص داده شود. چنین محتوایی می‌تواند نظر کاربران را نیز به خود جلب کند و تعداد زیادی از بازدید کاربران را به یک سایت هدایت کند.

فاکتورهای مهم محتوای سئو بیس

محتوای سئو بیس و یا محتوای سئو شده به محتواهایی گفته می‌شود که تمامی بخش‌های آن‌ها بهینه‌سازی‌ شده باشند. این بخش‌ها به‌ طور کلی شامل مواردی از قبیل سئو عنوان و متا دیسکریپشن است و بهینه‌سازی تصاویر و عکس‌ها ویدئوها و… را نیز دربر می‌گیرد.

از دیگر فاکتورهای مهم محتوای سئو بیس می‌توان به لینک سازی و بهینه‌سازی بدنه اصلی و متن اشاره کرد. به‌ طور کلی می‌توان گفت فاکتورهای مهم و اصلی محتوای سئو بیس شامل بهینه‌سازی تصاویر، بهینه‌سازی ویدئوها، بهینه‌سازی بدنه اصلی و متن، بهینه‌سازی url، بهینه‌سازی عنوان، هدینگ‌ها و… است.

انواع محتوای سئو فرندلی چیست؟

به‌ طور کلی می‌توان محتواهای سئو فرندلی را براساس عوامل مختلفی دسته‌بندی کرد. از جمله پرکاربردترین انواع محتوای سئو فرندلی می‌توان به صفحه محصولات سایت اشاره کرد که یکی از مهم‌ترین صفحات در وب‌سایت‌های فروشگاهی به شمار می‌رود. بلاگ یکی دیگر از این محتواها است. بهینه‌سازی محتوای وب‌سایت برای مقالات و متون آن، ضرورت بسیار زیادی دارد.

انواع محتواهای سئو فرندلی، هم‌چنین شامل لیست‌ها و یا مقالات شما در وب‌سایت نیز هستند. داشتن مقالات سئو شده و مناسب می‌تواند نظرات بسیاری از کاربران را جلب نماید. تولید محتوای ویدئویی، به‌ طور معمول برای برندسازی و معرفی محصولات و خدمات انجام می‌شود و یکی از انواع مهم محتوای سئو فرندلی است.

تولید محتوای ویدئویی می‌تواند توجه بیشتری از کاربران را به سمت وب‌سایت شما جلب کند و تعامل آن‌ها را با وب‌سایت افزایش دهد. اینفوگرافیک‌ها از دیگر انواع محتواهای سئو فرندلی هستند. استفاده از چنین محتوایی می‌تواند اطلاعات بسیار زیادی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کاربران انتقال دهد.

از دیگر انواع این محتواها، می‌توان به پادکست‌ها اشاره کرد که به شکل محتوای صوتی تولید می‌شوند. این نوع از محتواها دسترسی بسیار آسانی برای کاربران فراهم می‌کنند. بنابراین از طریق به‌ کارگیری آن‌ها می‌توانید تعداد بیشتری از کاربران را به سایت خود وارد سازید.

چگونگی نوشتن یک محتوا برای سئو سایت

برای نوشتن یک محتوا برای سئو سایت باید به چند نکته توجه داشته باشید. از جمله این نکات می‌توان به استفاده از عناوین جذاب اشاره کرد. این عامل باعث می‌شود تا کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند و وارد وب‌سایت شوند. استفاده از کلمات کلیدی نیز در این زمینه اثر گذار است. برای این منظور لازم است در زمینه کلمات کلیدی مناسب، تحقیق کنید. هر چه کلمات کلیدی شما بلندتر باشد این امکان وجود دارد که رتبه بالاتری را در موتورهای جستجو به دست آورید.

برای تولید یک محتوا برای سئو سایت، هم‌چنین باید فرمت محتوا را نیز در نظر داشته باشید. بهتر است جملات شما کوتاه باشد. یکی از مهم‌ترین نکات در چنین شرایطی، استفاده از هدینگ‌ها در متن نوشته‌ شده است. هدینگ‌ها باعث می‌شود تا محتوای شما به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم شود و کاربران، تمایل بیشتری به مطالعه آن داشته باشند.

نوشتن یک محتوا برای سئو سایت

استفاده از لینک‌های داخلی یکی دیگر از نکات مورد نیاز برای نوشتن محتوای بهینه برای سایت است. نوشتن محتوای بلند نیز برای بهینه‌سازی سایت اهمیت دارد. چراکه کاربران و موتورهای جستجو به محتواهای بلند علاقه دارند. لینک‌های خارجی نیز در نوشتن یک محتوای مناسب برای سئو اثرگذارند.

این لینک‌ها نیز مورد توجه گوگل قرار می‌گیرند. هم‌چنین برای نوشتن چنین محتوایی، نباید از محتوای تصویری غافل شوید. این محتواها کمک می‌کنند تا کاربر بلافاصله پس‌ از ورود به صفحه و وب‌سایت شما، با اصل موضوع آشنایی پیدا کند.

استراتژی نوشتن یک متن سئو شده

مهم‌ترین استراتژی نوشتن یک متن سئو شده، استفاده از کلمات کلیدی است. همان‌طور که می‌دانید کلمات و عبارات مربوط به موضوع، در متن جستجوگرها پراکنده می‌شوند. بنابراین موتورهای جستجو می‌توانند این کلمات و عبارات را فهرست کنند. لذا وقتی یک کاربر کلمه و یا عبارتی را در نوار جستجو وارد می‌کند، متن در نتایج جستجو خود را نشان می‌دهد.

یکی دیگر از نکات مهم در استراتژی نوشتن یک متن سئو شده، خوانایی و یا قابلیت خوانش متن است. تولید محتوای جذاب و مفید که کاربران را ترغیب کند تا در صفحه و یا وب‌سایت شما بمانند، یکی دیگر از استراتژی‌های نوشتن یک متن بهینه‌ شده است.

در چنین شرایطی باید از پیوندهای صفحه نیز در طول متن استفاده کنید. پیوندهایی که ارزش بسیار بالایی داشته باشند. طراحی یک ساختار سایت سازمان‌ یافته نیز می‌تواند از دیگر استراتژی‌های مؤثر برای نوشتن یک متن بهینه‌ شده باشد.

اصول محتوای سئو بیس

 • تحقیق در زمینه کلمات کلیدی
 • استفاده از کلمه کلیدی اصلی در متاتگ‌ها، هدینگ‌ها، بدنه اصلی محتوا، تصاویر و…
 • استفاده از کلمات کلیدی بلند در هدینگ‌ها و بدنه محتوا
 • استفاده از کلمات کلیدی مشابه در محتوا
 • استفاده از دیگر محتواها در کنار محتوای متنی
 • در نظر گرفتن نیاز کاربران و برطرف کردن آن‌ها
 • نوشتن محتوای معقول و متناسب
 • لینک سازی محتوا
 • توجه به خوانایی و گیرایی متن

المان‌های مؤثر در محتوای مبتنی بر سئو

تعداد زیادی از المان‌های مؤثر در محتوای مبتنی بر سئو وجود دارد. این المان‌ها می‌توانند محتوای تولید شده را خاص و منحصر به‌ فرد سازند.

تنظیم استراتژی محتوایی متناسب با نیاز

از جمله المان‌های مؤثر در محتوای مبتنی بر سئو می‌توان به تنظیم یک استراتژی محتوایی مناسب و متناسب با کسب و کار اشاره کرد. چنین محتوایی باید بتواند به نیازهای مشتریان هدف شما پاسخ دهد. برای تنظیم این استراتژی می‌توانید تحقیقات خود را از مشتریان و کاربران انجام دهید.

انتخاب قالب مناسب برای ارائه محتوا

یکی دیگر از المان‌های مؤثر در تولید محتوای بهینه سازی شده، انتخاب یک قالب مناسب است. چنین قالبی باید محتوای شما را با وضوح بسیار بالا به نمایش درآورد و امکان جذب کاربران بیشتر را به سمت سایت شما افزایش دهد. این محتوا می‌تواند مخاطب را درگیر کند.

قالب مناسب برای ارائه محتوا

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که تولید محتوای مبتنی بر اصول سئو، پایه و اساس کار شما است و بیشترین تاثیر را در موتورهای جستجو دارد. ویدئو و هم‌چنین اینفوگرافیک هم از دیگر المان‌هایی هستند که می‌توانند به جذابیت سایت شما اضافه کنند و ترافیک آن را افزایش دهند.

ارائه انواع مختلفی از محتوا

استفاده از انواع مختلف محتواها، از قبیل ویدئو، پادکست، متن و… باعث می‌شود تا شما بتوانید نتایج قابل‌ قبولی را در نظر کاربران خود به دست آورید. اما نوشتن یک محتوای متنی، مزیت‌های قابل‌ توجهی دارد. یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که این متون و مطالب نوشته‌ شده، به زبان موتورهای جستجو صحبت می‌کنند.

توجه به تعامل کاربر با محتوا

یکی از المان‌های دیگر مؤثر در محتوای مبتنی بر سئو، تولید محتوایی است که بتواند به تعامل هر چه بیشتر با کاربران و بازدیدکنندگان کمک کند. چراکه چنین اقداماتی باعث می‌شود تا کاربر به سایت شما وارد شود و به کنجکاوی‌های خود پاسخ دهد.

نکات مهم تولید محتوا برای سئو

در نظر گرفتن عنوان مناسب

یکی از نکات مهم تولید محتوا برای سئو، انتخاب عنوان مناسب است. همان‌طور که می‌دانید عنوان صفحه در نتایج موتورهای جستجو به نمایش در می‌آید. بنابراین باید عنوانی انتخاب کنید که مخاطب را به کلیک کردن وادار سازید. تحقیق کلمات کلیدی و بهینه‌سازی آن‌ها با عنوان، یکی دیگر از نکات مهم برای تولید محتوای بهینه سازی شده است.

توضیحات متا

یکی دیگر از نکات مهم تولید محتوا برای بهینه‌سازی، توضیحات متا است. بنابراین لازم است حتما توضیحاتی شفاف و دقیق تنظیم کنید و آن‌ها را به جذاب‌ترین شکل ممکن، تدوین نمایید تا بتوانید به‌ خوبی محتوای خود را بازتاب دهید. انجام چنین اقداماتی می‌تواند تعداد لینک‌های شما را افزایش دهد.

لینک سازی داخلی

از دیگر نکات مهم برای تولید کردن محتوای بهینه سازی شده، می‌توان به لینک سازی داخلی اشاره کرد که به دو شیوه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله این روش‌ها می‌توان به لینک دهی به صفحات اصلی اشاره کرد و یا لینک دهی از صفحات اصلی به صفحات داخلی را نام برد.

برای این‌ که بتوانید به لینک دهی به صفحات اصلی اقدام کنید می‌توانید از منوی مسیریابی استفاده کنید و این منو را در بالای صفحه جای‌گذاری نمایید. به کار بردن لینک درون محتوا یکی دیگر از روش‌های لینک دهی به صفحات اصلی است. هم‌چنین می‌توانید یک فوتر بسازید که به صفحات اصلی شما لینک می‌دهد.

لینک دادن از صفحات اصلی به صفحات داخلی، یکی دیگر از نکات مهم در زمینه تولید محتوا برای سئو است. این نوع لینک دهی می‌تواند برای صفحاتی که محتوای زیادی ندارند کمک مؤثری باشد. هم‌چنین برای صفحاتی که جزو منوی اصلی شما نیستند، مفید است. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که در صورتی‌ که یک صفحه، لینک داخلی بالایی به دست نیاورد، نمی‌تواند رتبه خوبی در نتایج موتورهای جستجو کسب کند.

بهینه‌سازی تصاویر

یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای تولید محتوای بهینه، بهینه‌سازی تصاویر و عکس‌ها است. این تصاویر در صورتی‌ که به میزان کافی، بهینه‌سازی نشوند، سرعت صفحه شما را کند خواهند کرد. بنابراین لازم است حتما حجم تصاویر و عکس‌های خود را کاهش دهید تا متون و مطالب سایت شما با سرعت بالا بارگذاری شوند. هم‌چنین باید نام عکس‌ها و یا متون جایگزین آن‌ها را نیز بهینه‌سازی کنید تا موتور جستجوی گوگل امکان درک و تشخیص تصاویر شما را پیدا کند.

محتوای سئو شده مفیدتر است یا محتوای نگارش شده برای کاربر؟

در حالت کلی می‌توان گفت محتوای سئو شده، محتوایی است که می‌تواند برای پاسخ‌دادن به سوالات کاربران در زمینه یک کسب و کار، معرفی محصول، موضوع آموزشی و… تهیه و تدوین شود. این سوالات توسط کاربران مختلف از موتورهای جستجو پرسیده می‌شوند.

بنابراین و در پاسخ به این سوال که محتوای سئو محور مفیدتر است یا محتوای نگارش شده برای کاربر، ذکر این نکته ضرورت دارد که یک محتوای سئو بیس در حقیقت، همان محتوای نگارش شده برای کاربر است که می‌تواند نیازهای او را برطرف سازد.

محتوای سئو بیس

همان‌طور که می‌دانید یکی از چالش‌های اساسی مدیران سایت، تعداد بازدیدکنندگان است. در حالت کلی می‌توان گفت طراحی یک وب‌سایت زمانی اثرگذار است که تعداد زیادی از کاربران از آن دیدن نمایند. تولید محتوای مناسب و سئو شده می‌تواند به تعداد بازدیدکنندگان آن وب‌سایت اضافه کند. یک محتوای بهینه سازی شده و مناسب، از طریق شناخت کاربران و علائق و سلیقه‌ها و نیازهای آن‌ها تولید می‌شود و مطابق با سطح سواد و تحصیلات و دانش و سن آنان به نگارش درمی‌آید.

چنین محتوایی توان جذب مخاطب را دارد و می‌تواند او را ترغیب کند که مطالب و تولید محتوای سایت شما را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارد. همان‌طور که پیش‌ از این نیز گفته شد از جمله ویژگی‌های اساسی یک محتوای سئو بیس و مناسب، این است که از جملات کوتاه و پاراگراف‌های مختصر استفاده کرده‌ است. این عامل علاوه‌ بر اثرگذاری بسیار بالا در زمینه بهینه‌سازی وب‌سایت، برای کاربران نیز جالب‌ توجه است.

چراکه کاربران و بازدیدکنندگان یک وب‌سایت، به‌ طور معمول زمان و حس مطالعه جملات طولانی و پاراگراف‌های پشت سر هم را ندارند. بنابراین لازم است برای تهیه یک محتوای بهینه شده و در عین‌ حال کاربر پسند به این عامل توجه داشته باشید. استفاده از جملات و نکات مهم و عناوین فرعی و متنوع و… از دیگر موارد اشتراک میان تولید محتوای سئو شده و محتوای نگارش شده برای کاربر و یا کاربر پسند است.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید