نحوه فروش به کمک بازاریابی؛ 5 نکته کلیدی که فروش شما به آن نیاز دارد!

 • نویسنده : سمیرا فهیمی
 • زمان مطالعه : 8 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/08/06
نحوه فروش به کمک بازاریابی؛ 5 نکته کلیدی که فروش شما به آن نیاز دارد!

فروش به کمک بازاریابی بسیار مهم است. شما باید توانایی بازاریابی خود را به بازار عرضه کنید، فروش خود را به دست آورید، سپس از همان مهارت‌ها برای کمک به مشتریان خود برای افزایش بازدید و تبدیل بیشتر استفاده کنید. در حقیقت، میزان فروش شما نشان می‌دهد که چقدر در بازاریابی خوب هستید.

یک ارائه (پرزنت کردن خودتان به عنوان بازاریاب) ضعیف= بازاریاب بدی که نمی‌تواند فروش داشته باشد.

یک ارائه عالی = توانایی شما را برای فروش به اثبات می‌رساند.

به همین دلیل است که هر پرزنتیشن فروش باید این پنج نکته اساسی را در نظر داشته باشد. این نکات بر اساس اصول بازاریابی است که شما با مشتریان خود استفاده می‌کنید.

شماره 1: به چه کسی کمک می‌کنید؟

مانند هر صفحه فروش عالی، باید در مورد کسانی که در پرزنتیشن فروش خود به آنها کمک می‌کنید صحبت کنید. همه کاره بودن به شما کمکی نمی‌کند. شما می‌خواهید در مورد افرادی که به آنها کمک می‌کنید روشن باشید یعنی افراد دقیقا بدانند تخصص شما در کجاست، بنابراین مشتریان شما درک می‌کنند که می‌توانند برای دستیابی به نتایج به شما اعتماد کنند.

مثلا شما اینطور باید خود را معرفی کنید:

“ما به مشاغل جدیدی که فقط به 100 میلیون تومان سود رسیده اند کمک می‌کنیم که آن را به یک میلیارد تومان تبدیل کنند.”

یا:

“نمایندگی ما در B2B  تخصص دارد.”

یا

“تخصص من در بازاریابی مشاغل تجارت الکترونیک با حداقل 500 میلیون تومان فروش سه ماهه است.”

Sales with marketing

هرچه بیشتر در مورد افرادی که به آنها کمک می‌کنید، دقیق تر باشید، به راحتی به مشتریان آینده نشان می‌دهید که شما یک فریلنسر، کارمند یا آژانس عالی برای این کار هستید.

این درست مانند محدود کردن و مشخص کردن مشتری است. مشتری ایده آل بازاریابی شما کیست؟ مشخص کنید که به چه کسانی بازاریابی می‌فروشید یا خدمات بازاریابی ارائه می‌دهید تا بتوانید آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید.

شماره 2: از چه استراتژی یا استراتژی بازاریابی استفاده می‌کنید؟

دانستن اینکه به چه کسی کمک می‌کنید مرحله اول در پرزنتیشن فروش شماست. اکنون وقت آن است که درباره نحوه کمک به آنها صحبت کنیم. در پرزنتیشن بازاریابی تخصص‌های زیادی وجود دارد و مشاغل به کمک نیاز دارند.

برخی از مشاغل به طراحی استراتژی محتوای بهتری نیاز دارند. سایر مشاغل برای تبلیغات پولی به کمک نیاز دارند. به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، می‌توانید به مشاغل در موارد زیر کمک کنید:

 • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی
 • بازاریابی محتوا
 • سئو
 • تبلیغات پولی
 • بازاریابی ایمیلی
 • داده‌پردازی و تجزیه و تحلیل و غیره.

درپرزنتیشن فروش شما باید در مورد نحوه کمک به آن‌ها صحبت کنید، بنابراین صاحب کسب و کار (یا کارمند مسئول تصمیم گیری در مورد شما) بتواند بفهمد چرا شما فرد مناسب و مورد نظر برای این کار هستید. اگر تخصص شما در بازاریابی محتوا است و آنها به دنبال گسترش  بازاریابی محتوا هستند، شما باید خود را بهترین معرفی کنید. در مورد اینکه به چه کسی کمک می‌کنید و چگونه به آنها کمک می‌کنید توضیح دهید تا آن‌ها به مشتریان جدیدتان بگویند که چرا شما فریلنسر، کارمند یا آژانس مناسب این شغل هستید.

شماره 3: نتایج کارتان را به آن‌ها معرفی کنید.

هرگونه فروش بدون اثبات نتایج بی معناست. وقتی محصول یا خدمتی را خریداری می‌کنید، انتظار دارید که این معامله واقعی باشد و یک هفته دیگر فسخ نشود یا وعده‌های داده شده در قرارداد خدمات مورد تأیید قرار گیرد. مشتریان احتمالی شما نیز همان اطمینان را می‌خواهند.

درست مانند بازاریابی، شما باید اثبات نتایج را در پرزنتیشن فروش خود اضافه کنید. نمونه‌هایی از مشتریانی را که به لطف توانایی‌های بازاریابی شما باعث ایجاد ترافیک و تبدیل شده اند را به به آن‌ها معرفی کنید. مثلا به آنها نشان دهید که به 10 برابر  شدن ترافیک سایت مشتریان قبلی و 5 برابر نرخ تبدیل  آن‌ها کمک کرده اید. اثبات نتایج بسیار با ارزش است. مشتریان احتمالی شما می‌خواهند بدانند که پول آنها در محل مناسب هزینه می‌شود.  با اثبات نتایج نشان دهید پولشون به هدر نرفته است.

شماره 4: حداقل یک تا سه مشتری قبلی کار شما را تصدیق کنند:

با اتخاذ این شیوه مشتریان شما در مورد اینکه شما چقدر عالی هستید صحبت می‌کنند. مردم می‌خواهند بدانند که دیگران، مانند آنها، آنچه را که از کسب و کار شما می‌خواستند به دست آوردند. شما اثبات نتایج را به آنها نشان می‌دهید. این شیوه در ایجاد اعتماد و رضایت در مشتری بسیار موثر واقع می‌شود. وقتی مشتریان آینده می‌بینند که مشتریان شما مایل هستند نام و کسب و کار خود را با استراتژی‌های بازاریابی شما پشتیبانی کنند این آخرین و بهترین مهر تأیید برای شما است.

فروش به کمک بازاریابی

این یک علامت نئون سبز چشمک زن است که به آنها می‌گوید مردم آنقدر به شما اعتماد دارند که به کسب و کار شما پیوند دارند و این گویای خیلی چیزها است.توصیفات مشتریان قبلی را را در پرزنتیشن خود ادغام کنید تا حرفه ای بودن و تخصص خود را به نمایش بگذارید.  به طور طبیعی توصیفات مشتری را با هم ادغام کنید که نشان می‌دهد چقدر در کارهایی که انجام می‌دهید عالی هستید و مشتریان شما از این بابت چقدر خوشحال هستند.

شماره 5: با یک دعوت به عمل کار را پایان دهید:

این را از قبل می‌دانستید! درست مانند هر صفحه فروش عالی یا آگهی پولی فراخوان شما برای اقدام (فراخوان برای خرید خدمت بازاریابی) مهمترین نکته است. اما یک فراخوان عالی برای اقدام در پرزنتیشن فروش چیست؟ ما به شما خواهیم گفت که این چیست:

پرزنتیشن شما مشتری احتمالی را ملزم می‌کند تا برای انجام کار، وظیفه ای را به لیست کارهای خود اضافه کند. این باید بدون اصطکاک باشد زیرا این یکی از مهمترین کلمات در بازاریابی است. فراخوان شما برای عمل بستگی به این دارد که مشتری شما در کدام بخش سفر خرید باشد. در اینجا چند ایده از آنچه می‌توانید ارسال کنید وجود دارد:

 • خطوط موضوعی ایمیل با بالاترین نرخ تبدیل برای مشاغل B2B  (شرکت به شرکت)
 • موفق ترین قالب‌های تبلیغاتی پولی شما برای تجارت الکترونیک در 3 ماه گذشته
 • صفحه گسترده مبتنی بر فرمول که به مشاغل کمک می‌کند به بازاریابی دیجیتال خود بپردازند.  

فراخوان برای اقدام مهم است – وقت بگذارید تا بفهمید بهترین فراخوان برای اقدام (CTA) چه خواهد بود. اگر در یک کار خلاق هستید، از فراخوان برای اقدام که بیشترین ارزش را دارد استفاده کنید.

به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • توضیح دهید که به چه مشاغلی کمک می‌کنید
 • به آنها بگویید چگونه می‌خواهید چطور کمکشان خواهید کرد
 • نتایج موفقیت آمیز کارتان را برایشان تشریح کنید و سوابق خود را ارائه دهید
 • از تعریف و تمجید و  توصیفات مشتریان در پرزنت کردن خودتان استفاده کنید.
 • فراخوانی برای عمل مبتنی بر ارزش ارائه دهید.

اینها همان اصول بازاریابی هستند که هنگام بازاریابی محصولات و خدمات برای مشتریان خود از آنها استفاده خواهید کرد. از دانش و تجربه خود در ایجاد درآمد برای سایت‌ها، می‌توانیم برای خودمان هم استفاده کنیم، درآمد خود را توسعه دهیم و نتایج خود را به نمایش بگذاریم.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید