برنامه‌ریزی دقیق خرید رپورتاژ آگهی برای سایت

  • نویسنده : علی اسکندری
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/12/08
برنامه‌ریزی دقیق خرید رپورتاژ آگهی برای سایت

مبحث بعدی که خیلی مهم است و به نظر من از بک لینک هم مهمتر، بحث خرید رپورتاژ آگهی است. می توان گفت بهترین و موثرترین روش لینک سازی کلاه سفید رپورتاژ است چون ترکیبی از بک لینک و محتوا است. در واقع ما همان بک لینک را از داخل یک محتوا برای خودمان می گیریم. خیلی وقت ها ما برای اینکه بک لینک را پیدا کنیم باید بگردیم و سایتی را پیدا کنیم که در حوزه کاری ما است یا یک سری از موضوعات در آن حوزه است ولی با رپورتاژ می توانیم صفحه ای در آن سایت بسازیم مرتبط با حوزه کاری مورد نظر خودمان، حداقل آن صفحه ای که لینک ما در آن قرار دارد به آن موضوع که میخواهیم مرتبط است چون متن آن را خودمان می نویسیم.

باز اگر این صفحه به موضوع کلی سایت ربط داشته باشد که ایده‌آل است. یعنی اگر موضوع سایت همان موضوع ما باشد برای ما واقعاً ایده‌آل می شود. برای رپورتاژ گرفتن یک سری قواعد و برنامه زمانی داریم مثل بک لینک که مقداری پیچیده تر است چون در بک لینک شما یک لینک می گیرید در رپورتاژ تا ۵ لینک می توانید داشته باشید.

تعداد لینک ها در خرید رپورتاژ

در رپورتاژ روی کلمات کلیدی Exact و Long تمرکز داریم. لینک ها هم فالو و هم نوفالو هستند. بازه زمانی انجام رپورتاژ ما دو هفته یکبار است. در رپورتاژ دادن ما یک زمان آرامش هم داریم، که در مورد آن صحبت می کنیم. ما برای هر رپورتاژ آگهی باید یک متن کاملاً اختصاصی و یونیک، انگار که مقاله ای برای سایت خود می نویسید، باید کاملاً برای آن ارزش قائل باشید. من می‌گویم صفحه‌ای که شما به عنوان رپورتاژ می سازید یکی از صفحات سایت خود شما است.

هر مسئولیتی در قبال صفحات سایت خود دارید در مقابل آن هم دارید. اگر روی آن کامنت می آید شما وظیفه دارید که جواب بدهید. مثل سفارت می ماند در یک کشور زمین مال کشوری است که آنجا سفارت را دارد. شما رپورتاژ خود را ترکیبی از موضوع سایت آگهی دهنده و موضوع هدف خود قرار می دهید، متن رپورتاژ خود را، چرا؟ چون مخاطبین آن سایت برای این دسته از محتوا وارد سایت می شوند اگر شما ناگهان یک مطلب کاملاً غیر مرتبط بگذارید در آن سایت ممکن است فیدبک منفی در برندینگ شما گرفته شود. مگر اینکه سایت خیلی کم بازدید و پرت باشد که معمولاً در آن رپورتاژ نمی‌دهیم.

حال اگر موضوع سایت به موضوع شما ربط داشته باشد ایده‌آل است، چون کاربران هم در همان فضای ذهنی هستند. ما در هر رپورتاژ نهایتاً پنج لینک می توانیم قرار دهیم که محدودیت از طرف آگهی پذیرنده هم ممکن است اعمال شود. ولی من فرض کردم که دیفالت آن باشد یعنی شما سه لینک فالو و دو لینک نوفالو بتوانید در رپورتاژ بگذارید. ۹۰ درصد آنها این شرایط را می‌پذیرند بگوئید من سه لینک فالو و و دو لینک نوفالو دارم. ۴ لینک فالو یا ۵ لینک فالو هم نمی گذاریم حتی اگر به ما اجازه بدهند.

سه تا فالو می گذاریم دو تا نوفالو. نهایت می گویند ۲ لینک نوفالو را به شما اجازه نمی‌دهم، آن را حذف می‌کنیم. چون تعداد لینک ها اینجا زیاد است ما می‌توانیم همزمان وقتی رپورتاژ می خریم برای چند صفحه سناریو محتوا داشته باشیم. نکته ای که هست، من در رپورتاژها سایکل تعریف کرده‌ام این سایکل ها، سایکل های سه ماهه با استراحت های یک ماهه است. در نمودارهای آن می بینید. شما در هر سایکل یک موضوع مشخص در سایت خود را مورد هدف قرار می دهید.

مثلاً اگر یک زمینه تخصصی دارید و لب تاپ است پنج عدد لندینگ که در حوزه لپ‌تاپ است را انتخاب می‌کنید سایکل رپورتاژ خود را روی آن ۵ عدد می روید ترجیحاً همه با هم ربط داشته باشند سایکل بعدی را می توانید مثلاً روی حوزه موبایل باشد لزومی ندارد سایکل ها با هم مرتبط باشند در سایکل ها سعی می کنیم ارتباط موضوعی را حفظ کنیم چون شما در آن حوزه مقاله می نویسید و در آن صفحه نهایتاً چند موضوع را می توانید در یک مقاله پوشش دهید که به همدیگر ربط داشته باشد؟ برای همین این ارتباط محتوایی را باید حفظ کنید.

تعداد کلمات و قیمت رپورتاژ

حتما سوال بعدی که در ذهن دارید این است که تعداد کلمات رپورتاژ چقدر باشه بهتره؟ من کامل به شما توضیح میدم چه چیز و چقدر باشد. سایت ها در کل نمی گذارند که برای مثال ۱۵۰۰ محتوا در سایت آنها بگذارید نهایتاً ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ عدد، بیشتر اجازه نمی‌دهند. ولی ۸۰۰ را چطور استفاده کنیم؟ در عکس آورده ام تا ببینید. بعد از اینکه رپورتاژ آگهی را انتشار دادید تا جایی که بتوانید ارزش آن را بالا می بریم. با آن سرنگ های سوشال نتورک می‌توانید حجم آبی که در آن صفحه است را بالا ببرید.

حتی می توانید برای رپورتاژ خود بک لینک بخرید چون یک لینک دائمی به سایت شما است. زمانی که می خواهید از یک سایت رپورتاژ بگیرید همانطور که برای بک لینک اقدام کردید در مورد اعتبار آن و اسپم اسکور آن باید حتما تحقیق کنید و بر آن اساس انتخاب کنیم. نحوه انتخاب را در گام های بعدی به شما می گویم. نکته دیگری که در رپورتاژ برای ما مهم است قیمت رپورتاژ است. یک مقدار آپشن هایی که در رپورتاژ داریم بیشتر از خریدهای بک لینک داریم اینجا به قیمت هم توجه می کنیم برای اینکه بدانید قیمتی که به شما می دهند قیمت منصفانه هست یا خیر؟ از ابزار بررسی قیمت ریپوکس می توانید استفاده کنید.

در این سایت به شما گفته می شود که قیمت خرید رپورتاژ در این سایت N تومان است حال اگر بیشتر می دهد اگر می بینید خیلی خوب است و ارزش دارد بگیرید، اگر ارزان می دهد خوشحال بشوید و بخرید، اگر منصفانه میدهد دیگر مشکلی ندارید. در ریپوکس با فیلترهای مختلف می توانید انتخاب هم کنید. علاوه بر لینک سازی ما از رپورتاژ برای برندینگ هم استفاده می کنیم.

چون عموماً سایتهایی که رپورتاژ می‌پذیرند و محبوب هستند سایت های پر بازدیدی هم هستند همزمان فضای فرآیند تبلیغات و برندینگ هم برای شما جلو می برد. پس آن متنی که می نویسید یک متن تأثیرگذار و مهمی است و به نوعی شخصیت برند شما را به تعداد زیادی از مخاطبین اینترنتی نمایش می‌دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید