برنامه ریزی زمانی خرید ریپورتاژ آگهی

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 12 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/10/16
برنامه ریزی زمانی خرید ریپورتاژ آگهی

به آخرین مبحث می رسیم. یعنی ما همه روش هایی که برای لینک سازی داشتیم را اینجا آورده ایم. به برنامه زمانی میرسیم، من سعی کرده ام که یک برنامه زمانی برای شما در بیاورم. باز هم خواهش من این است که خود شما آن را بهینه کنید. بر اساس نیرو هایی که دارید، بر اساس اهدافی که در پروژه دارید. ولی چون مبحث لینک سازی در فضای اینترنت خیلی گنگ است، نظرات مختلفی در مورد آن است و افراد برداشت های مختلفی از این نظرات می‌کنند و هرکس برای خود دلایلی دارد. من سعی کرده‌ام یکی از چیزهایی که در این کارگاه در نهایت برای شما بماند این برنامه زمانی باشد. چون من هر چقدر به استارتاپ ها مشاوره می‌دهم، همه چیز را می فهمند اما آخر برنامه زمانی را اشتباه می چینند.

آن فرآیند کدام را اول، کدام را آخر اشتباه انجام میدهند. این نقطه شروع خوبی است ولی مطمئن هستم با تجربه ای که کسب می کنید و با شناختی که نسبت به تجارت خود دارید می توانید آن را بهتر و بهتر  کنید. چون من سعی کردم حداقلی به آن نگاه بکنم، بهینه نگاه کنم. در این جدولی که داریم بازه های تکرار را من دقّت کردم، زمان آرامش و نقطه شروع هر تکنیک. زمان آرامش را فقط در ریپورتاژ داریم. برای لینک سازی داخلی قبل از اینکه سایت را به گوگل معرفی کنیم بهترین زمان برای شروع لینک سازی داخلی است. این که در مورد هدر، فوتر، سایدبار و کانتنت تصمیم بگیریم قبل از اینکه سایت لانچ بشود ما باید درباره اینها فکر کرده باشیم. کیورد ها را دربیاوریم، لندینگ را انتخاب کنیم و منو را بچینیم.

حالا اینکه مطلب بگذاریم و در آن لینک سازی بکنیم، در طول زمان اتفاق می‌افتد. ولی ساختار کلی را همان ابتدا باید در مورد آن فکر کنیم. برای لینک سازی دستی تا دو ماه استراحت داریم دو ماه اول فقط تمرکز روی کانتنت است. فقط کانتنت تولید می کنیم. فقط ساختار را درست می کنیم، سایت را بهینه می کنیم و روی تکنیکال وقت می گذاریم. بعد از دو ماه، فعالیت ما در سوشال نتورک تازه شروع می‌شود. تکرار فعالیت ها هفتگی است و آرامشی از این به بعد ندارد. آرامش آن یک روزه است در نمودار می بینید.

خرید ریپورتاژ آگهی شش ماه پس از شروع فعالیت سایت است که می توانیم سایکل را شروع کنیم. اگر شش ماه گذشت و شما در کیبورد ها جایگاه درست حسابی نگرفتید، هنوز سر وشکل سایت شما درست مشخص نشده، هنوز به آن استانداردهای اولیه نرسیده اید در آن تاخیر می‌افتد نه اینکه سر 6 ماه شد پس شروع کنیم. باید وقتی میخواهید خرید ریپورتاژ کار کنید جایگاهی گرفته باشید که حالا بخواهید دوپینگ کنید. فقط زمان فاکتور ما نیست. حداقل زمان برای شروع سایکل اول ریپورتاژ آگهی شش ماه است.

بعد از سه ماه ما یک ماه زمان آرامش داریم، دوباره سایکل بعدی خرید ریپورتاژ را می توانیم شروع کنیم. در خرید بک لینک حداقل زمان ما هشت ماه است. ولی رسیدن به پایداری و تثبیت جایگاه فاکتور مهمی است وگرنه تأثیر بک لینک را نمیتوانیم آنالیز کنیم. بازه های تکرار بک ‌لینک ۶ ماه است و با سیکلی که ۳ عدد خارج می شود و ۶ عدد اضافه می شود. مسیر را ادامه میدهیم تا انتها که در مقاله لینک سازی کلاه سفید همه این موارد بیان شده است.

برنامه ریزی زمانی خرید ریپورتاژ آگهی

بعد از اینکه یک شدیم چیکار کنیم؟!

یکی از نکته ها این است که همه اینها تا انتها است. شما سطح یک هم که می شوید هنوز این فرآیند ادامه دارد. دیگر نباید بیکار شوید سطح یک که می شوید اتفاقاً کار منظم تر و دقیق تر باید باشد. چون بیشتر آدم ها سعی می کنند بیایند. آنکه یک بوده است قبل از شما خیالش راحت بوده و هیچ کاری نمی کرده است تا متوجه میشود شما یک شده‌اید دوباره شروع می کند به تکاپو، لینک سازی و کانتنت گذاشتن و برای حفظ یک شما باید این مسیر را حتماً ادامه بدهید.

به یک رسیدید فرایند قطع نمی شود. حتما می‌پرسید که بک لینک را استارت بزنیم یا نه؟ هر وقت تثبیت شدید و بالا نمی رفتید استارت بزنید. مثلاً یک وب سایت چهار سال بک ‌لینک داده است. چند ماه یک بار هم اضافه می شود. حتما می‌پرسید که این رقم خیلی زیاد نیست؟ نه، الان پکیج هست که هزار لینک ‌می دهد. ۲۰۰ لینک آتوریتی بالای ۸۰  می دهد. ولی خب در چهار سال سایت های جدید می آیند. گزینه های جدید می آیند. یکسری حذف می شوند. ولی باز هم میگویم شما ماهی یک سایت باید پیدا کنید. آنقدر این فرایند سخت نیست. این که بگوییم بک ‌لینک کلاً به درد نمی خورد حرف اشتباهی است. شما تا به یک بازه ای نرسید بک ‌لینک اصلاً وجود ندارد ولی بعد از آن نمی توانید بیخیال بشوید.

وقتی به جایی رسیدید که جایگاهش خوب است ولی خرید ریپورتاژ آگهی است که می‌تواند جایگاه را بک لینک یک چیز مقطعی و … آن روشی که الان استفاده می شود یک روش مقطعی و انفجاری است. ولی ما خطرهای روش مقطعی و انفجاری را از بین بردیم و تبدیل به یک روش فرسایشی و پایدار کردیم. عملاً خرید بک لینک با این سیستم یک روش فرسایشی و پایدار است و هیچکدام از آن خطرات را ندارد. فقط خوبی های آن را نگه داشته ایم. هزینه فزاینده یا ریپورتاژ آگهی. اصلاً میتوانید با خرید ریپورتاژ به آن هدف برسید.

بک لینک را به تأخیر بیاندازد و با ریپورتاژ جلو بروید. من خیلی فیدبک خوبی از خرید ریپورتاژ گرفته ام. از جفت آنها توانسته‌ام فیدبک بگیرم. ولی الان ریپورتاژ واقعاً اگر درست انجام بدهید خیلی سریع رشدتون میده. این یکی از بهترین ابزار هایی است که برای استفاده داریم ولی خطرناک هم می‌تواند باشد اگر اشتباه استفاده کنید. برنامه هفتگی فعالیت شبکه اجتماعی در آخر به شما می‌دهم. این برنامه هفت روزه است که تکرار می شود. شنبه صبح پست لینکدین ساعت ۹ و ۱۰، ساعت را به صورت حدودی گذاشته ام.

یکشنبه صبح پست توییتر عصر کامنت شب را در نظر نگیرید ساعت کاری را در نظر بگیرید. دوشنبه ظهر اینستاگرام اوج ساعت کاری بین ۱۲ تا ۲ ظهر و ۱۱ الی ۱۲ شب است. در همین حدود است، در اوج ساعت کاری. فیسبوک کامنت یعنی شما سه شنبه ها دو تسک کوچک بیشتر ندارید یک کامنت بگذارید و یک پست فیسبوک میگذارید. دوباره یک فعالیت توییتری دارید بر اساس آن که آنجا گفته بودم از هر کدام چند تا. یک کامنت در اینستاگرام. جمعه ها هم قرار نیست کاری بکنید. جمعه ظهر به خود برسید. اینکه به خود برسید خیلی نکته مهمی است.

برنامه ریزی سوشال ریپورتاژ

سیکل خرید ریپورتاژ طبق برنامه ریزی

برای سایکل ریپورتاژ به صورت دو هفته ای همانطور که صحبت کردیم اول قوی بعد یک متوسط، یک معمولی، یک متوسط، یک معمولی، یک متوسط، یک ماه آرامش. شروع سیکل دوم: صفحات جدید. در همان سیکل دوباره نمی رویم. صفحه جدید را میگذاریم. همه این مطالب را به صورت مفصل در مقاله بک لینک سازی کلاه سفید گفته‌ایم که می‌توانید به بلاگ سایت الومحتوا مراجعه کنید و بخوانید.

برنامه ریزی ۷ ماهه ریپورتاژ

برای لینک سازی این سیکل حمایتی خرید ریپورتاژ قوی و متوسط در یک ماه، ما ریپورتاژ را مثل صفحات خود قرار شد تقویت کنیم. یک سیکل حمایتی بعد از انتشار آنها در بازه ۴ هفته داریم. بلافاصله پس از انتشار کامنت مارکتینگ خود را شروع میکنیم. کامنت میگذاریم و جواب می دهیم. روشهای زیرکانه تر که صفحه بالا بیاید یکی از کار ها همین کامنت یا گذاشتن یا بازدید فرستادن است. یکی از task هایی که برای ارزشمند کردن آن صفحه است در همان هفته اول انجام دهید. هفته بعدی پست را در لینکدین می گذارید و لینک می دهید. این پست که در لینکدین می گذارید با تسک هایی هفتگی که داریم خیلی فرق نمی کند.

ممکن است آنجا لینک ریپورتاژ را بدهیم یعنی تسک جدیدی اضافه نکردم. چون تعداد مقالات کم است و لازم نیست همه را در سوشال نتورک اشتراک کنیم. همین قدر که به صورت مستمر لینک سازی برای آنها بکنیم کافی است. یک کامنت لینکی، در پروسه کامنت مارکتینک یک لینک به ریپورتاژ در همان هفته اول میدهیم. هفته دوم می توانیم در فیس‌بوک منتشر کنیم و دوباره برای آن یک لینک بسازیم. بعد در توییتر و هفته آخر سیکل بعدی که میاد ما قوی و متوسط ها را با ریپورتاژ جدید معمولی ها تقویت می کردیم. یعنی در بازه یک ماهه که یک لینک ریپورتاژی بگیرد یکسری فعالیت سوشال و کامنت مارکتینگ را روی آن انجام می‌دهیم که همینطور ارزش آن بالاتر برود.

ارزشمند کردن ریپورتاژ

برای خرید بک لینک در بازه ۶ ماهه همانطور که گفتم خرید بک لینک یک ماهه است ما اول با متوسط شروع می کنیم بعد قوی را می گذاریم بعد یه معمولی، دو تا معمولی، یک متوسط، یک معمولی و تمام می شود. دوباره سیکل جدید را شروع می کنیم سه تا از اینها که بهترین ها هستند و با خود مقایسه می شوند وگرنه متوسط ها معمولاً از معمولی ها بهتر هستند. سه تا که در سطح خود بهتر بودند را انتخاب میکنید و نگه می دارید. سه تای دیگر را دور می اندازید. در سیکل بعدی ۶ عدد به اینها اضافه می شود.

برنامه ریزی سیکل ریپورتاژ دهی

در نهایت بعد از خرید ریپورتاژ چه اتفاقی می‌افتد؟

در نظر داشته باشید که فرایند تعیین ساختار محتوایی یا انتخاب کلمات کلیدی قبل از این که سایت بخواهد لانچ شود باید انجام شود. در همان یک ماه اول لینک سازی داخلی، هدر، فوتر، دسته بندی ها و همه این فضاها را مشخص میکنید. در بازه پایان یک ماه تا پایان ماه دوم پروفایل خود را در سوشال نتورک شروع به ساخت میکنیم و کامل کردن مثل توییتر و فیسبوک و جاهایی که مهم است.

بعد از آن در ماه دوم شروع به کامنت مارکتینگ سوشال مارکتینگ می کنیم که روند هفتگی آن از اینجا شروع می شود و نقطه آرامش و تکرار آن بی نهایت است. آن وسط یک روز است. از ماه ششم سیکل اول خرید ریپورتاژ خود را شروع می‌کنید و از ماه هشتم خرید بک لینک و سیکل شش ماه بک ‌لینک البته به شرطی که رسیده باشید. این حداقل زمان است و دوباره از ماه مثلاً دهم سیکل دوم ریپورتاژ این مسیر ادامه پیدا می کند تا انتها. این کل مسیری است که قرار است ما طی کنیم و همینجا تمام می شود.

برنامه ریزی ۱۲ ماهه ریپورتاژ

سوالات متداول شما

در این قسمت سوالاتی که در توسط شما برای ما ارسال شده و تعداد زیادی از آنها شبیه به هم است را جواب می دهیم. سوالات خود را انتهای این مقاله ارسال کنید تا پاسخگوی شما و ابهاماتتون باشیم.

یک روش هست که می‌گویند در بلاگ های مختلف لینک بسازید و ریپورتاژ خود را آنجا قرار دهید این را تایید می کنید؟

این روش کلاً یک بخشی از بک لینک PBN است و به شدت توسط گوگل جریمه می شود، دیر می فهمد ولی اگر بفهمد کارتون تمومه! پرایوت بک لینک نتورک هم به اون میگند اصطلاحا. یعنی به جای اینکه بک لینک بخرید یک شبکه ای از سایت ها و وبلاگ ها می سازید که به تو بک لینک بدهند. خصوصی برای تو است مطمئن هستید که به بقیه نمی دهند. یکسری دامنه می خرند. این تکنیکی و سناریویی است که ما دو سال پیش آموزش می‌دادیم.

ولی انقدر زیاد شد هر تکنیک خاکستری یا سیاهی بعد از این که زیاد تکرار می شود شناسایی می شود و google راه حلی برای پیدا کردن آن پیدا می‌کند و شروع می‌کند به جریمه کردن. الان ریسک و خطر آن خیلی زیاد است. PBN وقتی وارد آن می شوید زندگی را فلج می کند. آن زمانی که میخواهید برای این کار بگذارید برای تولید محتوا بگذارید مطمئن باشید ده برابر آن نتیجه میگیرید. یعنی در سایت خودتان شروع به تولید محتوا کنید و مقاله بنویسید. انقدر این تکنیک وقت‌گیر، دیر بازده و ریسکی است که واقعاً نمی صرفد.

لینک سازی در سایت های رقیب چجوری باید باشد؟

هدف آنها همین است اگر می‌خواهید در این سبک کار کنید بهترین روش این است که از پست‌های مهمان استفاده کنید عملاً ریپورتاژ هایی هستند که رایگان هستند خیلی از سایت هایی که ریپورتاژ نمی فروشند پستهای مهمان را می پذیرند بعضی ها اعلام کرده اند و بعضی اعلام نکردند. کافی است یک پست که احساس می کنید مناسب آن سایت هست و برای شما هم جذاب است تهیه کنید. یک پست واقعاً خوب باید باشد و به سردبیر یا اینفو ایمیل بزنید و اعلام کنید که از خواننده های قدیمی سایت شما هستم و همیشه دنبال می کنم. همیشه دوست داشته ام این مقاله را در سایت شما بخوانم ولی پیدا نکردم.

تصمیم گرفتم خودم این را بنویسم امروز می خواستم برای شما بفرستم. در آن مقاله به دو  لینک از سایت خود که جدایی ناپذیر هستند از مقاله، لینک سازی می کنید و عملاً یک ریپورتاژ رایگان. خرید ریپورتاژ به شیوه مدرن این گونه هست. یعنی پست های مهمانی که ناخوانده در یک سایت می گذارید سختی آن این است که باید مقاله خوبی باشد. نوشتن آن سخت است. ولی خوبی آن این است که ارزش آن زیاد است و آن سایت، سایتی است که ریپورتاژ های دیگر ندارد. لینک های خروجی آن کم است. اعتباری که به شما می رسد خیلی بالا است.

با بلاگ سازی توسط خودمان شما موافق هستید؟

به جای اینکه دائم بلاگ درست کنید و پست در آن بلاگ بگذارید. یک سایت را هدف بگذارید و یک مقاله خوب بنویسیم. اصلاً قبل از این که بنویسید یک ایمیل بزنید و سرفصل‌های خود را بفرستید و بگویید من می خواهم در این حوزه بنویسم موافق هستید یا نه؟ یا می‌گوید آره یا می گوید نه. یک سایت دیگر می توانید کلی سایت پیدا کنید که به شما اجازه انتشار محتوا را می‌دهند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید