استراتژی خرید رپورتاژ خبری

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 12 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/10/12
استراتژی خرید رپورتاژ خبری
آنچه را که در این مطلب می‌خوانید: نمایش فهرست

یک استراتژی خرید ریپورتاژ دیگر است خبری مینویسند بعضی انجام می دهند لینک سازی بشود آخر منبع وب سایت خود می دهند و از استفاده می کنند مثلاً برای خبرنگارها ایمیل می کنند چنین خبری را و این ریپورتاژ در وب سایتهای خبری زیادی بازتاب می شود. این تکنیک درست است؟ اگر همه آن‌ها را بررسی کنید یا ایران خودرو است یا رنو است یا سامسونگ یا دو سه تا برند که دیگر هدف آن ها سئو نیست چرا آنها را الگوی سئوی خود قرار می دهید آنها واقعاً ریپورتاژ میدهند یک خبر تولید کرده‌اند می خواهند خبر شنیده شود. حتما می پرسید از لحاظ سئو موثر نیست؟

نه، آن کسی که زده منبع خود مدیر سایت است زیر همه می زند آن‌ها نگفته‌اند بزن منبع فلان جا اگر بتوانند آن را حذف کنند آن را هم حذف می کنند که خبر واقعی تر به نظر بیاید هدف آنها اصلاً سئو نیست. ریپورتاژ دو روش دارد: یکی سئو است که سئو کارها از آن استفاده می کنند یا برندها استفاده می کنند برای خبررسانی. حالا این کار برای سئو تاثیر دارد؟ نه. منبع زده است الو محتوا یک لینک نوفالو است که برند نام به من می دهد چه تاثیری دارد؟

به یاد داشته باشید هر صفحه ای که برای شما مهم تر است تقویت کنید. من لینکم را در سطح ۳ گذاشتم چون واقعاً آنقدر مهم نبوده است اگر یک سطح سه دارید که واقعاً اینقدر برای شما مهم است یک سطح ۲ کم کنید و سطح ۳ اضافه کنید و جای آن بنشانید. سایت مثلاً فروش اقساطی خودرو، فروش اقساطی موتور سیکلت هم دارد او می‌خواهد جفت آنها را تقویت کند به نظر شمایی که این مقاله را میخوانید باید دو سایکل آن را هم زمان شروع کند یا وقتی یکی تمام شد؟

سایکل ها را باید پشت سر هم شروع کند. همزمان نکنید. تعداد لینک ها در یک بازه زمانی هیچ وقت بیشتر از ماهی دو عدد نباشد. ما یک سیکل در جریان داریم در خرید ریپورتاژ ولی خوبی آن این است که نسبت به بک لینک می ماند. سیکل بعدی را که شروع می کنیم یکی دیگر. خیلی جذاب است که بتوان چند صفحه را همزمان این کار را بکند، ولی خطرناک است. دلیل اصلی این که ما این کار را نمی کنیم این است که خطرناک است. حالا یک موقع است که هوم پیج شما خیلی پر رقابت است این دو سایکل را در هوم پیج با هم مشترک می گذارید و در طول یک سال هوم پیج را تقویت می‌کنید.

دقّت کنید از وسط های ریپورتاژ، سناریوی خرید بک لینک اضافه می شود و این ها همدیگر را تقویت می کنند. حتما می پرسید خرید ریپورتاژ لینک چطور است؟ اصلاً به آنها پول ندهید چون پول آنها حلال نیست. باعث گناه می شوید. اکثر سایت هایی که اینجوری هستند یا هک شده اند یا دامین های اکسپایر (منقضی) شده هستند که تمدید نشده‌ و اینها خریده اند یک چیزی روی آن بالا آورده اند. یا یک سری سایت هستند که مثلاً یک نفر یک پی بی ان می خواسته درست کند جواب نگرفته است در سایت خودش و می خواهد پی بی ان را خرد خرد بفروشد و در هیچ کدام از این حالت ها آن سایت ها چیز جالبی نیست.

یا مثلاً بعضی ها هستند یک قالب زده اند در ۱۰۰ بلاگ آن قالب می آید یک اسکریپت در آن گذاشته اند که بتوانند همه را با هم ادیت بکنند به نظر من این هم تقریباً یک جور هک است. آخر این مقاله من یک جدول زمانبندی کلی لینک سازی گذاشته ام. تکنیک های لینک سازی دستی یا همان بک لینک های رایگان هدف اصلی آن ایجاد تعادل در انکر تکست ها و پراکندگی در نوفالو ها و بالا بردن آتوریتی از سایتهای معتبر مثل فیسبوک، توییتر، لینکدین، آپارات، نماشا و خیلی سایت های بزرگ هستند که شما می توانید راحت از آن ها لینک های نوفالو بگیرید و روی آتوریتی شما تأثیر دارد. شاید روی سئو مستقیم تأثیر نداشته باشد. چند روش اصلی داریم.

خیلی روش های دیگر هم هست که من پیشنهاد نمی کنم. کامنت مارکتینگ با هدف کسب بک لینک یکی از آنها است. فعالیت در سوشال نتورک یکی دیگر است. ساخت صفحات کاربری در فروم ها و سایت های معتبر. این معتبر را باید حتماً رنگی میکردم نه در هر سایت و فرومی که وجود دارد. آنهایی که درست حسابی و معتبر هستند پیدا کنید و هر چه هست برای خود صفحه بسازید. خوبی آن این است که در اینجا می توانیم از سایتهای خارجی هم نهایت استفاده کنیم یک مقدار هم سخاوت آن ها بیشتر است.

کامنت مارکتینگ برای ریپورتاژ

شخصی سازی مهم نیست. یعنی از فروم آنها برای خود لینک بسازید؟ بله، خیلی خوب است. در کامنت مارکتینگ لوکیشن ما کانتنت است چون کامنت ها در نهایت جزئی از فضای کانتنت در صفحه محسوب می شوند و این خیلی ارزش آن را بالا میبرد چون گفتیم لینک های سبک کانتنتی مهمترین لینکهایی که در صفحه هستند، خواهند بود. سورس مشخصاً اکسترنال است و لندینگ همیشه روی سطح ۳ است. ما برای سطح ۱ و ۲ کامنت مارکتینگ نمی‌کنیم. این روش را استفاده نکنید. اکثر کسانی که به دنبال کامنت مارکتینگ می روند روی کیورد اصلی در home page  این کار را انجام می دهند. خیلی راحت می توان فهمید که این کامنت با هدف سئو گذاشته شده است. متنی که استفاده می کنید آن روش هایی که به صورت پیش فرض در خرید بک لینک و خرید ریپورتاژ نداشتیم یا لانگ است یا یوآرال است یعنی آدرس است یا برند نام است.

مدل هایی که در خرید ریپورتاژ و بک لینک از آنها استفاده نمی کردیم مشخصاً نوفالو هستند و سیکل ها به صورت هفتگی است. من فعالیت در سوشال نتورک ها را هم برنامه زمانی داده ام. شما بسته به تیم خود و زمان خود می توانید بیشتر یا کمتر کنید. من یک بهینه برای آن در آورده ام که اگر این کار را بکنید کفایت می کند. لازم نیست هر روز کامنت بگذاریم. هفتگی که زده ام یعنی ما هفته ای یک سایت هم پیدا کنیم و یک کامنت در آن بگذاریم کافی است. نه اینکه صبح تا شب شروع کنیم 20 کامنتی که پابلیش بشود یعنی تائید بشود. گوگل ارزش و اعتباری لینک هایی که کامنت دارند را کم کرده است در نتیجه اثرگذاری آن کم شده است ولی پراکندگی انکرتکست و نوفالو را برای ما همچنان ایجاد می کند.

فقط روی سطح ۳ این کار را انجام می دهیم و این تکنیک را برای خرید ریپورتاژ آگهی هم می‌توانیم استفاده کنیم. یعنی هم سطح ۳ ها و هم ریپورتاژ ها را با کامنت مارکتینگ تقویت می‌کنیم و کامنت باید به شکلی باشد که حتماً تایید شود. خیلی ممنون خوب بود، مرسی از شما، همیشه موفق باشید و اینها … اصلاً پابلیش نمی شود پابلیش هم بشود خیلی جذاب نیست بهتر است یک کامنت درست بگذاریم و سایتهای خارجی، بلاگ های آموزشی خارجی با آتریتی خیلی بالا است که در این حوزه می توان از آن استفاده کرد. حتی اصلاً کامنت انگلیسی بگذارید حتی انکرتکست هم انگلیسی بگذارید هدف ما ایجاد پراکندگی است.

همه سایت های خارجی خوب مثل سایت بک لینکو. وبلاگ آموزشی است. برای برند نام می توان از آن استفاده کرد. یعنی روی اسم خود یک لینک نوفالو در همان جایی که اسمت را نوشته است لینک می دهد. همان سیستم کامنت وردپرس است. اتفاقاً خیلی از آنها دارند. خارجی ها اکثراً دارند فقط نوفالو کرده اند. آن سطح ۳ گفتید از داخل تکست لینک بدهیم. سطح ۳ که می‌گویم منظورم این است که به صفحات سطح ۳ سایت خود لینک بدهید. ما دو گونه لینک داریم یکی در اسم است یکی در متن. اگر اجازه میدهد در متن بگذارید اگر نه از همان اسم استفاده کنید.

به هیچ عنوان از ربات های ارسال خودکار کامنت که با قیمت های نازل در اختیار شما قرار می گیرد استفاده نکنید هدف ما ایجاد پراکندگی انکرتکست است این کار را برعکس انجام می دهد هدف ما ایجاد تعادل در بازه های زمانی است این کار را برعکس برای شما انجام می دهد. درست است که خیلی سریع تعداد زیادی لینک ارزان یا رایگان گیر شما می آید ولی این لینک ها به هیچ دردی نمی خورد. چون هدف ما یک چیز دیگری است و این کاملاً با هدف ما در تناقض است. پس این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

کامنت مارکتینگ از سایت‌هایی که می‌شناسید

برای این که دیدگاه شما در آن سایت تایید بشود باز هم می گویم چون کامنت مارکتینگ من هفتگی است یعنی چون فقط هفته ای یک یا دو کامنت می خواهم بگذارم می‌توانم برای آن وقت بگذارم و اگر این وقت را درست بگذارم و چون برای هر صفحه سطح ۳ ما یک لینک کامنت بسازیم کفایت میکند خیلی تسک سنگینی نیست. پس می توانید سایت هایی که هدف قرار داده ایم را خوب بشناسیم. اصلاً برای این کار از سایت هایی که میشناسید استفاده کنید. سایت هایی که همیشه به صورت عمومی آنها را می خوانید. اگر در موضوع کاری خود با اسپم اسکور پایین پیدا کردید که چه بهتر یعنی این دو فاکتور را ذهن خود داشته باشید.

حداقل ۵ پنج مطلب آن سایت را بخوانید و حداقل ۳ مطلبی که کامنت های زیادی دارند بررسی کنید. شما باید فضای آن سایت را برای کامنت مارکتینگ بشناسید. هم سوال هایی که مردم می پرسند و تایید می شود هم جواب هایی که مدیر می دهد هم موضوعاتی که در آن سایت مطرح است. یک صفحه هدف پیدا کنید از صفحاتی که در آن سایت ارزشمند است. یکسری سایت ها هست که سئو کارها به آنها حمله کرده‌اند و در آن سایت صد نفر قبل از تو کامنت گذاشته اند همه هم به هدف سئو، آنجا را رها کن و بیرون بیا.

یا در آن سایت یک صفحه دیگر پیدا کن که کمتر به آن حمله شده یا یک سایت دیگر را هدف قرار بده. اینکه می‌گویم یک صفحه را در آن سایت انتخاب کن یک صفحه ارزشمند را انتخاب کن نه یک صفحه که همه در آنجا کامنت تبلیغاتی یا لینکی گذاشته اند. دیدگاه هایی که در آن صفحه گذاشته شده است که شما می خواهید در آن کامنت بگذارید را بخوان ترجیحاً صفحه ای باشد که در آن کامنت هست دیدگاه ها را بخوانید تا متوجه شوید موضوع بحث چه چیزی است و خود را داخل آن بحث بیندازید. در مورد آن بحث باید شما صحبت بکنید. کامنت شما بیشتر از یک توییت و کمتر از یک مقاله باشد. من دیده ام بعضی برای اینکه کامنت آنها ارزشمند شود ۱۰۰ خط در کامنت ها می نویسد طوری که کاربر حوصله نمی‌کند بخواند. اگر می خواهید این قدر وقت بگذارید بیشتر از سه پاراگراف متن بنویسی، مقاله بنویس و در سایت خود بگذار، بهتر است.

در سایت خود یک صفحه جدید ایجاد کن، یک کیورد هدف گذاری کن. بین ۱۴۰ کاراکتر تا نهایتاً سه پاراگراف منطقی است. این وسط در حد دو یا سه خط کامنت گذارید خیلی خوب است ولی اینکه بنویسید مرسی، ممنون، من هم نظرم همین است یا موفق باشید و اینها اصلاً جواب نمی دهد. از نام و تصویر واقعی استفاده کنید تا شانس شما بالا برود. خیلی از سایت ها هست که گراواتار استفاده می کنند شما کافی است یکبار عکس خود را بگذارید تا همه جا نمایش داده شود. خیلی از سایت ها هستند که به شما اجازه آپلود عکس می‌دهند کافی است یک عکس پروفایل داشته باشید در سیستم خود هرجا که اجازه می دهد آپلود کنید. یک عکسی که به نظر خودتان مناسب است برای این که روی اینترنت باشد. هر جا توانستید آپلود کنید همین که ببینند شما یک عکس دارید یا اسم درست حسابی شانس تایید کامنت شما بالاتر می رود.

اسم خود را نگذار مثلاً مبلمان منزل! چون هدف ما از این کامنت ها سئو کردن روی آن کیورد ها نیست. هدف اتفاقاً کیورد هایی است که روی آنها در بک لینک و خرید ریپورتاژ کار نمی کنیم: برند نام، لانگ کیبورد، ‏.url همین که شما در کامنت یک url مقاله خود را بگذارید کفایت می کند و این اصلاً حس منفی در کسی که می‌خواهد آن را تایید کند ایجاد نمی کند و با خود می گوید این الومحتوا است و اسم خود را نوشته است الومحتوا. حالا لینک هم به سایت او هست خب نوفالو است. اسم خود را طراحی سایت ارزان ننوشته است که باعث حس بد در کسی که وارد سایت می شود، بشود. لینک خود را در درون محتوای کامنت قرار بدهید. این در خیلی از سایت ها به خصوص وردپرسی ها تگ html را در فضای کامنت خود می پذیرند. آنجا ادیتور html ندارد که شما بگذارید ولی خود اگر در ادیتور درست بکنید و کپی کنید، لینک می شود.

پس می توانید تست کنید اگر نبسته است یکی را تستی بفرستید ببینید که کامنت اگر با لینک می آید که بهتر است لینک را در محتوا قرار دهید. اگر چنین قابلیتی وجود ندارد از همان فضای لینکی که روی اسم می آید استفاده می کنیم. اگر هیچکدام نیست، در یک سایت دیگر کامنت بگذارید. یعنی هیچ طور نمی توان لینک داد آنجا فضای مناسبی برای کامنت مارکتینگ نیست. ما فقط یک لینک در دیدگاه خود می گذاریم هم شانس را تأیید را میبرد بالا و هم کاری که می خواهیم انجام بدهیم را برای ما انجام میدهد. یکی دیگر از تکنیک هایی که شانس شما را بالا می برد این است که جواب کس دیگری را بدهیم. یکی یک سوالی پرسیده شما خود را داخل بحث بیندازید یک جوابی به او بدهید. حال اگر جواب شما ارزشمند باشد واقعاً جواب سوال او را داده باشید که چه بهتر، حتماً کامنت شما تایید می شود.

سعی کنید خود را در بحث هایی که در جریان است وارد کنید. خیلی راحت تر کامنت شما روی سایت قرار می گیرد. بستگی دارد که اطراف آن چه چیزی بنویسید. بگویید که آقای فلان این مطلب شما را خواندم، چقدر جالب است؟ در این حوزه که شما اشاره کردید من هم یک مقاله دارم. دوستانی که این را می خوانند پیشنهاد می کنم آن را یک نگاهی بیندازند این هم لینک آن است. اگر کیورد خود را روی کیوردی خاصی که هدف او است نگذاشتید و url گذاشتید یا لینک کوتاه شده گذاشتید که صفحه او به هم نریزد یا یک عبارت لانگ را هدف گذاری کردید، مقاله یا فلان و فلان … شاید خود او اولین کسی باشد که مقاله شما را بخواند تا ببیند مرتبط هست یا نه؟

ولی اگر همینطور بگویید به به، دست شما درد نکند! یک لینک. اصلاً بدون اینکه لینک را نگاه کند حتما آن را حذف می کند. من این کار را هر روز انجام می دهم خیلی زیاد روی سایت‌های ما می آید. از کلمات طولانی، نام برند یا آدرس کوتاه شده برای لینک سازی استفاده می کنیم. یعنی ابزارهای که لینک را به آن می دهید و کوتاه می کند این شانس تایید را دوباره بالا میبرد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید