تولید محتوا منظم چه تاثیری دارد؟

  • نویسنده : آیسان فرهادی
  • زمان مطالعه : 9 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/08/19
تولید محتوا منظم چه تاثیری دارد؟

یادتون هست که تو دوران کودکی هر کسی از راه می رسید می گفت تا تو زندگی نظم نداشته باشی به جایی نمی رسی؟ این جمله از کودکی تا به امروز با ما بوده و هست. مهم نیست که کدام مدل کسب و کار آنلاین  را انتخاب کرده اید، محتوای با کیفیت و موثر هنوز هم برای گوگل بسیار پر اهمیت است. با این حال، نحوه استفاده از موتورهای جستجو در صفحات وب و محتوای با کیفیت بالا به مخاطبان، به طور قابل توجهی از نحوه انجام آن در گذشته متفاوت شده است و به سمت فاکتورهای مهمی پیش رفته است که یکی از آنها نظم است. کلا نظم در هر کاری باعث به وجود آمدن یک سری اتفاقات و نتایج عالی در کوتاه مدت می شود. تولید محتوا منظم یک اتفاق بی نظیر در دنیای تولید محتوا است. دقت کنید که گفتم نظم در محتوا نه اعتیاد به محتوا‌! نظم در محتوا و تولید آن به همان اندازه که می تواند اتفاق خوبی باشد به همان اندازه هم می تواند اتفاق مخربی برای سایت شما رقم بزند.

تفاوت تولید محتوا منظم و اعتیاد به محتوا

نظم در محتوا

همانطور که از اسمش پیدا است اعتیاد کلا چیز مخربی است. در امر طراحی سایت، تولید محتوا، لینک سازی و … هر گونه تکرار بی قاعده می تواند ضربه های سنگینی به سایت شما بزند. بعد از ۷ سال تجربه در این زمینه خدمت شما عرض می کنم که امروز روز دیگر نمی توان با محتوای گالنی به رتبه ها و حتی صفحه یک گوگل فکر کرد. از این بابت مطمئن باشید چون کاری نیست در زمینه محتوا و سئو تیم همراه با من نکرده باشیم. نظم در محتوا اساسا به نظمی گفته می شود که می توان تا سالیان سال روی آن حساب کرد. اینکه شما امروز استراتژی محتوا سایت خودتان را برای مثال با ۳۰ مقاله در ماه و با تعداد ۲۰۰۰ کلمه بچنید و ماه اول به آن عمل کنید و با کیفیت کارهایتان انجام شود ولی در ماه دوم این تعداد به ۲۰ مقاله در ماه با تعداد ۱۰۰۰ کلمه برسد یک اتفاق بسیار مضر برای سایت شما خواهد بود. دلیل این مضر بودن می دانید چیست؟ در واقع شما به زبان بی زبانی به گوگل می گویید من یک وظیفه ای در ماه دارم و می خواهم به آن عمل کنم ولی در ماه دوم شما به وظایف خود عمل نکردید. پس نتیجتا شما کراولر گوگل (‌ ربات خزنده در سایت ) را بد عادت کرده اید. زیرا در ماه اول به آن تغذیه لازم را رسانده اید اما در ماه دوم از تغذیه کم کرده اید. طبیعی است که گوگل به ما اعتنای کمتری بکند و طبیعتا دیر تر شما را ایندکس کند.

برای تولید محتوا منظم چه کار کنیم؟

تولید محتوا خوب

یک برنامه تنظیم کنید. برنامه ریزی و اجرایی کردن استراتژی دقیق محتوا در هر زمانی به شما کمک می کند تا بهترین برداشت را بکند. بنده مکررا پروژه هایی را دیده ام که فقط با قدرت تولید محتوا و تولید محتوا منظم توانسته اند حجم عجیبی از ترافیک را به سمت سایت خود روانه کنند. شاید برای شما عجیب باشد ولی کافیست تا محتوای به درد بخور برای کاربر تولید کنید و در اختیارش بذارید مطمئن باشید با رعایت اصول محتوایی شما به راحتی تو کلمه های نیمه رقابتی و غیر رقابتی در صفحه اول گوگل نمایش داده خواهید شد. بذارید با شما خوانندگان این مقاله راحت باشم. گوگل سئو کارها را دوست ندارد، همیشه ترجیح میدهد که افراد غیر حرفه ای را در نتایج نشان دهد. فقط یادتون باشه شما برای گوگل باید آدم غیر حرفه ای باشید ولی در ورای ماجرا همه کارها رو حرفه ای انجام بدید. معنی حرفه ای چیه؟ یعنی اینکه کارهایی که گوگل دوست دارد را بکنید. مطمئن باشید کارهایی که گوگل دوست دارد از یک آدم سئو کار بر نمی‌آید زیرا در صورت تشخیص داده شدن سئو کار بودن شما برای گوگل رقیبی جدی خواهید بود. حتما می پرسید چرا و چگونه؟ خوب قطعا ترجیح شرکت گوگل فروش ادورز است و شما دارید توی کار آن اختلال ایجاد می کنید. نتیجتا به راحتی شما را از نتایج یا حذف یا به صفحات مرده خواهد فرستاد. نتیجه صحبت هام برای این بخش این هست که برنامه ریزی دقیقی از توانمندی خودتان در زمینه تولید محتوا بکنید این تصمیم n مقاله در ماه می‌زنیم خیلی تصمیم مهمی هست که باید بگیرید خواهشا به راحتی بیان نکنید، تحقیق، تحقیق و تحقیق کنید. فقط به یاد داشته باشید این حجم تولید محتوا را برهم نزنید و اگر می گویید ۱۰ مقاله در ماه تولید می کنیم ماه بعد به هیچ عنوان تبدیل به ۸ مقاله نشود. این یعنی نظم محتوایی و تولید دقیق محتوای کاربر پسند.

بعد از نظم محتوایی چه اتفاقی می افتد؟

حالا که تصمیم بر این گرفتید که نظم محتوایی خودتان را حفظ کنید و تا همیشه به آن پایبند باشید بهتر است که بدانید که چه وقایعی بعد از گذشت مدتی برای شما اتفاق می افتد. در درجه اول ربات های گوگل را عادت خواهید داد که در وقت هایی که می خواهید اقدام به انتشار مقاله کنید به سایت شما سر بزنند و دیرتر یا زودتر این اتفاق نیوفتد. حال در صورتی که ربات ها سر موقع به سایت شما سر بزنند چه می شود؟ اینجا نقطه پیروزی محتوا شما نسبت به رقبای بی نظم شما خواهد بود. نتیجه کار به این صورت می شود که بلافاصله بعد از انتشار مقاله شما در نتایج گوگل می توانید خود را بیابید و از سرعت ایندکس مطالب خود در گوگل لذت ببرید. در درجه دوم اعتبار شما نزد گوگل به شدت تقویت می شود و وقتی سوابق سایت شما را مرور می کند می داند که سایتی کاربردی و با نظم هستید. این خود باعث اعتبار دادن برای کسب جایگاه بهتر شما می شود. در نتیجه می بینید که بعد از چند هفته رشد خوبی را در کلمه های کلیدی خود داشته اید. این تکنیک علل خصوص در رابطه با لانگ تیل کیورد ها به شدت خوب عمل می کند. کلمه های غیر رقابتی شما که ترافیک هر چند کمی هم دارند ناخود آگاه دارای رتبه های برتر خواهند شد. در ادامه تصویر یکی از پروژه هایی که داشتیم را برای شما به نمایش گذاشته ایم که ببنید قدرت نظم در محتوا چقدر است و برای شما چه کارهایی را می تواند بکند.

اثرات تولید محتوا منظم

چرا امروزه تولید یک محتوا بسیار اهمیت دارد؟

می توان گفت بیش از نیمی از بهترین سایت های محتوا محور، وقت خود را برای تولید انواع مطالب جدید برای خوانندگان خود می کنند. ۷۰٪ از ترافیک عمدتا از محتوایی است که در موتورهای جستجو در صفحات نتایج بالا نشان داده می شود و این نتایج به خوبی توانسته اند چه از لحاظ فنی چه از لحاظ نظم تولید محتوا خود را به گوگل اثبات نمایند. تولید محتوا منظم هنگامی که در رقابت بازاریابی قرار دارید، بسیار مهم است. مخاطب هدف شما خسته از تبلیغات بیهوده و پست های شبکه اجتماعی برای فروش است. آنها می خواهند محتوای اصلی که ارزشمند، غنی و عملی است را برای خواندن انتخاب کنند. مهم نیست که کدام نوع محتوا را انتخاب کنید،تولید محتوا منظم بسیار مهم است همچنین باید اطلاعات قابل هضم ، چه در قالب یک مقاله، یک پست وبلاگ یا محتوای بصری مانند یک اینفوگرافیک کارآمد، یک ویدیو، الگوهای رفتاری، پادکست یا یک گزارش کوتاه باشد.

تصورات غلط در رابطه با نظم  در تولید محتوا

در ادامه برای شما نکاتی را مطرح میکنم که در ایجاد تقویم محتوایی برای نظم بخشیدن به محتوا بسیار اهمیت دارد.

محتوا برای تبلیغات است

اگر به این دروغ اعتقاد دارید، وقت آن است که یک رویکرد متفاوت بگیرید، زیرا محتوای همیشه برای تبلیغات نیست. در واقع، نوع محتوا شما نباید به طور مستقیم برای خوانندگان طراحی شود تا نیازی دقیق از آنها حل کند. محتوا ممکن است آگهی باشد، اما تمرکز شما برای ایجاد محتوای کاربردی را نباید از بین ببرد، باید در عین در نظر گرفتن منافع و ایجاد ارتباط با مخاطبان مورد نظر شما باشد. محتوای تولیدی نباید برای فروش مستقیم باشد. باید برنامه ای برای هر نوع محتوایی که ایجاد می کنید وجود داشته باشد. این کار باید اولویت شماره ۱ شما در نظم تولید محتوا باشد. به یاد داشته باشید زمانی که یک مشتری پس از خواندن یا تماشای محتوای شما، هیجان زده شود و نسبت به محتوای تولیدی شما رضایت پیدا کند، بسیار اتفاقات خوبی برای سایت شما رقم خواهد خورد. حال که نیاز اول مخاطبان خود را پیدا کردید وقت آن رسیده است که نظم محتوایی دقیقی را برای تیم تولید محتوا خود تنظیم کنید. تقویم محتوایی مهم‌ترین فاکتور برای رسیدن در نظم محتوایی است. تقویم محتوایی در واقع نقشه راه شما را تنظیم می کند. در تقویم محتوایی شما می دانید که هر محتوا در چه ساعاتی و چه روزهایی باید روی سایت شما قرار بگیرد. خود به خود با این برنامه ریزی شما دارای تولید محتوا منظم سایت خود می شود.

 محتوای با کیفیت و تولید محتوا منظم باعث ایجاد ترافیک می شود

آیا این یک افسانه یا حقیقت است؟ با توضیحاتی که بالاتر خدمتتون دادم عقیده و تجربه من در این کار است که گزینه دوم درست است، با تولید انواع محتوا با کیفیت، شما موفق به فتح هر بازاری که مد نظر دارید خواهید شد. دقت کنید که گفتم با کیفیت، یک محتوای با کیفیت خیلی ارزشمندتر از ۱۰ محتوای کم ارزش یا بی ارزش است ولی گفتنی است که فقط به این دلیل که محتوای عالی شما با کیفیت بالا است دلیلی در موفقیت کسب و کار شما نخواهد شد و فاکتورهای بسیاری برای موفقیت سایت شما وجود دارد که یکی از مهمترین قسمت‌های آن محتوا و تولید محتوا منظم است. پس به طور قطع این یک باور اشتباه در مورد “بازاریابی” است که محتوا را همه کاره در سایت می‌نامند، بنده گفته ام که محتوای خوب پادشاه است پادشاهی که نیاز به دربار لایقی دارد وگر نه پادشاهی اش اعتباری نخواهد داشت و این دربار فاکتورهای مختلفی در بازاریابی سایت شما هستند که هر کدام مقام خود را دارند و نقش خود را ایفا می کنند. شما علاوه بر تولید محتوا با کیفیت نیاز به یک استراتژی برای نظم تولید محتوا دارید. در غیر این صورت، شما ممکن است شکست بخورید، صرف نظر از اینکه محتوای شما چقدر مفید باشد. شما باید هدف مخاطبان خود را درک کنید و نیاز به تولید یک محتوای عالی که برای آنها جذاب باشد دارید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید