خدمات تولید محتوا سوشیال چیست؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 11 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/04/13
خدمات تولید محتوا سوشیال چیست؟

بگذارید ایتدا برای کسانی که با اصطلاح محتوا سوشیال آشنایی ندارند، مفهوم کلمه سوشیال را توضیح دهیم؛

به همه ی وب سایت هایی که کاربران در آن لحظات زندگی خود را اشتراک گذاری می کنند را سوشیال نتورک (Social Network) می گویند.

بنابراین خدمات تولید محتوا سوشیال همان فعالیت هایی بازاریابی است که در بستر شبکه های اجتماعی رخ میدهد.

خدمات تولید محتوا سوشیال

شبکه های اجتماعی نیز مانند تمام کسب و کارهایی که در بستر اینترنت خدمات و محصولات خودشان را به دیگران معرفی می کنند، نیازمند تولید محتوا است.

همانطور که قبلا به این موضوع اشاره کرده ام، باز هم بازگو می کنم برای اینکه بخواهید کسب و کاری موفق ایجاد کنید باید ارزشی را برای مخاطب هدفتان ایجاد کنید.

ما محتوا سوشیال فوق العاده ارزشی و عالی برای مخاطبان هدفمان تولید می کنیم.

قدرت تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در چند سال اخیر حضور خود را در زندگی تمامی افراد در تمام نقاط دنیا پر رنگ تر کرده است و به قدری قدرت گرفته که اگر چند سال پیش اینگونه تصور میکردیم واقعا مضحک و خنده دار به نظر می رسید.

اما می بینیم که هر روز رشد و پیشرفت و فرصت برای رشد در شبکه های اجتماعی بیشتر و بیشتر می شود و واقعا نمی دانیم در چند سال آینده واقعا قرار است شبکه های اجتماعی به کدام سمت بروند. اما باید همگام با تکنولوژی شما هم کسب و کار و بیزنس خودتان را پیش ببرید.

برای این که بتوانید کسب و کار خود را با سرعتی فوق العاده پیشرفت و رشد دهید، باید نگاه جدی به تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بیاندازید.

در ادامه این مقاله از تأثیرات بی نظیر شبکه های اجتماعی بیشتر برایتان توضیح می دهم. مارکوس شریدان درباره تولید محتوا بیان کرده است که : “بهترین ابزار فروش در کل جهان، محتوای عالی است “

تولید محتوا سوشیال قدرت بی نظیری دارد شاید برایتان داستان مارکوس شریدان جذاب باشد، زیرا بهترین توضیح و معرفی از قدرت رشد یک کسب و کار با تولید محتوا عالی است.

مارکوس شخصی که استخر فروش او را اکثرا می شناسند، او در ابتدا به صورت سنتی کار می کرد. تا این که مبلغ و بودجه برای تبلیغات سنتی کسب و کارش را نداشت، تا به این موضوع رسید که از روش های اینترنتی استفاده کنید.

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

او در ابتدا وبلاگی را برای خودش تأسیس کرد و توضیحاتی در مورد استخر و آموزش های مختلفی را در مورد آن در وبلاگش قرار می داد.

تا این که بعد از 6 ماه تولید محتوا در وبلاگش کم کم ترافیک به وبلاگ او بیشتر و بیشتر شد و فروش او افزایش پیدا کرد و در این باره می گوید، بازاریابی محتوا در مقایسه با روش سنتی که من در ابتدا کار می کردم هم تکنیک فروش بهتری و هم فروشنده بهتری است.

اینکه فقط از خودتان تبلیغ کنید و هیچ ارزشی برای مخاطبتان قائل نشوید، کاملا اشتباه است و نتیجه چندانی را نخواهید گرفت.

اما اگر به ارزش ایجاد کردن برای مخاطبتان بپردازید، به مراتب مخاطب هدفتان نیز برای کسب و کار شما نیز ارزش بیشتری قائل می شود.

و اگر از آن رضایت کافی را داشته باشد، احتمال آن که افراد برای شما بازاریابی کنند بسیار زیاد است و حتی تأثیر بیشتری در فروش محصولات و خدمتتان خواهد داشت.

بیزینس ها و کسب و کار های برتر در حوضه کاری خودتان را از نظر تولید محتوا سوشیال رصد کنید و در همه حال می بینید که آن ها تولید محتوای خوبی دارند.

بگذارید این مثال را برایتان بزنم زمانی که دیجی کالا به عنوان یک فروشگاه اینترنتی فعالیتش را شروع کرد، به چه دلیل باید ویدئوهای نقد و بررسی را در اختیار عموم قرار دهد و آن ها را با یکدیگر مقایسه و بررسی کند؟

یکی از دلایل آن این بود که کسب و کارش را معرفی کند و خدمات خود را به دیگران معرفی کند. البته که شاید چند وقتی این روند را ادامه نداده است، اما همچنان شاهد این هستیم که محتوای متنی تولید و به معرفی می پردازد.

و با این که کسب و کار شناخته شده ای است به خوبی می داند که همچنان باید خدمات خود را بهتر ارائه کند، زیرا در غیر این صورت فروشگاه های دیگر که با کیفیت بهتر کار می کنند پا به عرصه گذاشته و خدمات بهتری را ارائه می کنند.

مزیت های تولید محتوا سوشیال

شبکه های اجتماعی و محتوا سوشیال در اکثر مواقع برای اطلاع رسانی و کشف، اخبار، رسانه ها و محتوا جدید مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع “کشف” (Discovery) یک فعالیت جستجو است. شبکه های اجتماعی همچنین می توانند به عنوان ابزاری برای ایجاد لینک مورد استفاده قرار گیرند و این امر به سئو سایت کمک می کند.

افراد زیادی برای یافتن محتواهای مورد نیاز خود در شبکه های اجتماعی جستجو می کنند. همچنین ارتباطات اجتماعی و محتوا سوشیال می تواند روی نتایج جستجوی یک موتور جستجو تاثیر زیادی بگذارد.

ایده‌های محتوا

برای برخی از شرکت ها فعالیت در رسانه های اجتماعی شروع شده و به بازاریابی رسانه های اجتماعی به عنوان یک ابزار مهم می نگرند. اما هنوز شرکت هایی وجود دارند که چیزی در باره بازاریابی شبکه های اجتماعی نشنیده اند و هیچ تجربه ایی در این زمینه ندارند.

ویژگی های استفاده از شبکه های اجتماعی

  • تعامل بیشتر و موثرتر با مشتریان
  • افزایش وظیفه شناسی نسبت به برندتان
  • افزایش شناسایی برند در بازاریابی شبکه اجتماعی

تولید محتوای موثر در شبکه های اجتماعی

تولید محتوا سوشیال امروز برای تمامی کسب و کارهایی که فعالیتشان را در شبکه های اجتماعی شروع کردند،  از اهمیت بالایی بسیار برخوردار است.

اگر در تولید محتوا در اینستاگرام فعالیت می کنید پس باید تولید محتوای موثر را از امروز آغاز کنید.

اگر در این زمینه تجربه ندارید یا هر موضوع دیگری از متخصصان کمک بگیرید و این را بدانید که مهم ترین موضوع در حال حاضر برای رشد اکانتتان در شبکه های اجتماعی فقط و فقط تولید محتوای موثر است.

اگر این کار را انجام نمی دهید باید بگویم کسب و کار شما و اکانتتان را برای همیشه در شبکه های اجتماعی رها کنید، زیرا جز هزینه چیزی برای شما به بار نمی آورد.

برای تولید محتوای موثر در شبکه های اجتماعی ارزش بیشتری قائل شوید و با این کار خودتان را در شبکه های اجتماعی معرفی می کنید.

من در چند وقت پیش آماری را از شبکه ی اجتماعی اینستاگرام مطالعه می کردم، که در آن آمار توضیح داده شده بود که میزان تأثیر گذاری شبکه های اجتماعی و تولید محتوا سوشیال در حال حاضر چندین برابر دیگر روش ها است و اشاره می کنم که میزان بازخورد و سرعت بازخوردی که می گیرید بسیار سریعتر و وسیع تر است.

دانش تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

اولین قدم در ایجاد محتوا داشتن ایده است. شما اول باید موضوع وب سایت و مقالات خود را تعیین کرده و بعد براساس آنها شروع به تولید ایده و یک موضوع جدید کنید.

یک دفترچه در کنار خود داشته باشید و موضوعات مرتبط را بنویسید و بهترین موضوع را انتخاب کنید. نیاز کاربر در تولید محتوا را در نظر بگیرید.

مخاطب اصلی محتوای شما، کاربرانتان می باشند پس باید محتوایی تولید کنید که نیاز های آنها، مسائل روزانه و تمامی ویژگی هایی که به دنبال هستند را مورد پوشش قرار دهد.

کاربران، ساعت هایی زیادی را دراینترنت تلف می کنند تا بتوانند مطلب مورد نیاز خود را پیدا کنند، اگر شما بتواند نیازهای اصلی آنها را از طریق تولید محتوا سوشیال مورد پوشش قرار دهید، میتوانید به یک منبع معتبر تبدیل شوید.

تولید محتوا برای گوگل

تمامی رازها و افسانه های کسب وکار خود را بیان کنید، هر کسب و کاری برای خود دارای رازها و افسانه های زیادی است که گاهی این مسائل باعث اشتباه کاربر و اطلاع نادرست به آنها می شود. شما باید تمامی این رازها و شایعات  را بیان کنید و بیان و دلیل های کافی آنها را رد یا اثبات کنید.

نوشتن عنوان جذاب، همیشه یادتان باشد که در شبکه های اجتماعی مانند سرچ گوگل باید عنوانی که برای محتوایتان انتخاب می کنید جذاب باشد و کاربر را به خود جذب کند.

برای مثال در اکسپلورر اینستاگرام پست هایی ورود پیدا می کنند، که اکثر یا می شود گفت تمام آن ها عنوانی را برای محتوای خود انتخاب کرده اند که کاربر مشتاق دیدنش باشد و با دیدن موضوع سریع روی آن کلیک کند.

این میزان تعامل با کاربران را هم بیشتر می کند و این یعنی رشد کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی…

تعامل و ارتباط بین چند شبکه اجتماعی تأثیر بسزایی در رشد پیشرفت شما در تولید محتوا سوشیال خواهد داشت، حال شما می تواند محتوایی که تولید می کنید نیز بین چند شبکه اجتماعی انتشار دهید و میان آن ها تعامل و ارتباط موثری برقرار کنید تا نتایج بهتر و بازخورد مناسب تری را بگیرید.

به موضوع اصلی سطحی نپردازید، یکی از مشکلات اصلی اکثر کسب و کار ها این است که مطالب کاملا تیتروار و بدون بیان جزییات مطرح می کنند. اگر شما به مساله تخصصی می پردازید، باید سعی کنید تمامی اطلاعات و مسائل جز آن را بیان کنید. جزیی پرداختن به موضوع اصلی باعث تمایز شما با دیگران می شود.

خدمات تولید محتوا سوشیال با قیمت مناسب در کنار کیفیت بی نظیر

در خدمات تولید محتوا سوشیال قیمت مناسب و کیفیت تولید محتوا بالا برای صاحبین کسب و کاری که می خواهند، تولید محتوای شبکه های اجتماعی خود را به متخصصین و کسانی که در این امر به صورت حرفه ای کار می کنند و تجربه کافی را در این زمینه دارند بسیار مهم است.

و اکثر ما می خواهیم در کنار یک کیفیت فوق العاده که در تولید محتوا و ارزش برای مخاطبانمان ایجاد می کنیم، هزینه مناسب و معقولی را پرداخت کنیم و از این بابت راضی بوده باشیم.

می توانید از قسمت تعرفه تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی تعرفه آن ها را مشاهده کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید