عکس برای تولید محتوا ؛ معرفی بهترین سایت ها

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/12/06
عکس برای تولید محتوا ؛ معرفی بهترین سایت ها

تولیدکنندگان محتوا به خوبی این مسأله را می دانند که یکی از قسمت‌های وقت گیر و سخت برای به اتمام رساندن کار متنی و ترجمه شان، عکس برای تولید محتوا و برای متن مربوطه است. قرار دادن عکس‌های مناسب برای کار تولید محتوای متنی، وبلاگ نویسی و حتی تولیدمحتوای تجاری، در ابتدا وقت گیر به نظر می رسد ولی زمانی که متن خود را با عکس‌های مناسب انتشار می دهید، بازخورد بهتری را از مخاطبین خود دریافت خواهید کرد. بار‌ها برای خودم اتفاق افتاده است که پیدا کردن عکس‌های گیرا و جذاب حتی از نوشتن خود متن مربوطه بیشتر وقت من را گرفته است. به عنوان مثال دو روز پیش مجبور شدم روی یک محتوا کار کنم که در انتها ۳۰۰۰ کلمه شد.

نوشتن این تعداد کلمات یک ساعت و نیم الی دو ساعت وقت من را گرفت. اما پیدا کردن عکس‌های مرتبط با متن نوشته شده ام، بین چهار و نیم تا پنج ساعت وقتم را پر کرد. برای خودم هم عجیب بود. برای همین نتیجه گرفتم که شاید بهتر باشد سایت‌هایی را پیدا کنم تا بتوانم بدون هدر دادن وقتم، با سرعت بیشتری عکس‌ها و تصاویر مرتبط با متن‌های مورد نظرم پیدا کنم و در متن‌های خودم بگنجانم. پس در گوگل، به سراغ سایت‌هایی رفتم که تصاویر رایگان در اختیار بازدید کننده‌های سایت خود می گذاشتند.

بعد از گذشت چند روز جستجو در سایت‌های مختلف، توانستم ۱۳ سایت که منحصراً عکس برای تولید محتوا به صورت فریلنسری، کپی رایتر‌ها و نویسنده‌ها به اشتراک می گذارند، پیدا کنم و تصمیم گرفتم که در این مقاله نیز با شما به اشتراک بگذارم.

۱. سایت picjumbo.com

در قسمت «سرچ» این سایت، شما می توانید عکس‌های مناسب و زیبا برای مقاله یا متنی که‌نوشته اید پیدا کنید که البته الزامی هم به داشتن مجوز برای استفاده از عکس‌ها و‌تصاویر این سایت در سایت‌های مورد نظر شما نیست.

۲. سایت pexels.com

سایت pexels یکی از بزرگترین سایت‌هایی است که به صورت رایگان، عکس‌های بسیار متنوع و‌ زیبا در اختیار کاربران خود قرار می دهد. اساس کار این سایت جوری است که تصاویر مختلف را از سایت‌های عکس و گوگل جمع آوری می کند و شما می توانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید. پس اگر تولید کننده محتوا و یا کپی رایتر هستید، بدون نگرانی در جهت سرعت بخشیدن به کار خود، می توانید از آن استفاده کنید.

۳. سایت unsplash.com

هر ده روز یک بار، تصاویر جدیدی در این سایت به روز رسانی می شوند و شما می توانید بدون ثبت نام، از عکس‌ها و تصاویر این سایت استفاده کنید و یا عکس‌های دلخواه خود را دانلود کنید، اما برای اینکه بتوانید عکس‌های جدیدی که هر روز در این سایت قرار می گیرند را دریافت کنید لازم است که ایمیل خود را در بخش «ثبت نام» وارد کنید.

۴. سایت flicker.com

این سایت، یکی از جامع ترین سایت‌های ارائه دهنده ی عکس‌های رایگان است و قابلیت این را دارد که علاوه بر دانلود تصاویر دلخواه، بتوان عکس‌های خود را نیز به اشتراک گذاشت. می توانید عکس‌هایی را که در این سایت قرار می دهید، با فیلتر‌های تعبیه شده ویرایش کنید، اما برای استفاده از خدمات این سایت، حتما باید ثبت نام کنید.

۵. سایت freephotosbank.com

این سایت، عکس‌های مختلفی در زمینه معماری، طبیعت گردی، هنر‌های انتزاعی  و عکس‌های پس زمینه زیبایی را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد. قابل ذکر است که اجباری هم برای ثبت نام وجود ندارد و بدون ثبت نام در این سایت می توانید تصاویر دلخواه خود را دانلود کنید و مورد استفاده قرار دهید.

۶. سایت  Freemediagoo.com

بخشی از تصاویر این سایت رایگان است اما برای استفاده از مابقی تصاویر، حتما باید حساب کاربری خود را در این سایت فعال کنید و هر ماه با واریز مبلغی، آن را شارژ کنید.

۷. سایت creative commons search

یک ابزار آنلاین به شمار می آید که از آن می توانید در جهت بهبود کیفیت عکس‌هایی که به متن‌های محتوای خود اضافه می کنید، استفاده کنید. با این ابزار آنلاین، می توانید عکس‌هایی با کیفیت بالا برای متن‌های مورد نظر خود پیدا کنید، عکس‌های خود را به اشتراک بگذارید و یا عکس‌هایی را به فیلتر‌های متنوع ویرایش کنید.

۸. سایت pisearch.com

این سایت، یک ابزار آنلاین جستجوی عکس برای تولید محتوا در اختیار شما قرار می دهد که رایگان است. این ابزار برای کسانی که املای درست کلمات را به خوبی نمی دانند هم بسیار کار آمد است چرا که خودش می تواند حدس بزند که منظور شما از کلمه ای که به اشتباه تایپ کرده اید چه بوده است.

۹. سایت pixabay

تمام عکس‌هایی که در این سایت به کاربران ارائه می شوند، رایگان هستند. این سایت، عکس‌ها و تصاویر بسیار با کیفیتی دارد. تمامی عکس‌های این سایت توسط کاربران گذاشته می شوند.

۱۰. سایت blogphoto.tv

هیچ محدودیتی برای دانلود عکس‌های این سایت وجود ندارد و شما می توانید به عنوان یک‌کاربر در این سایت، عکس‌ها و تصاویر مورد نظر خود را دانلود کنید. در این سایت علاوه بر دانلود تصاویر، می توانید از الگو‌های خاص و قالب‌های وبلاگ آماده که در سایت بارگذاری شده است، ایده برداری کنید و در جهت بهبود محتوای خود در وبلاگ‌خود استفاده کنید.

۱۱. سایت gratisography.com

سایت gratisography سایتی است که مجموعه ای از عکس‌های با کیفیت را در اختیار کاربران آنلاین خود قرار می دهد. تنها اشکال این سایت این است که عکس‌هایش طبقه بندی شده نیستند و فقط با بالا و پایین کردن صفحه و جستجوی زیاد می توانید عکس مورد نظر خود را پیدا کنید.

۱۲. سایت devianart.com

سایت devianart حدود ۳۰ میلیون کاربر فعال دارد و از ترافیک بالایی برخوردار است. برای استفاده از عکس‌های موجود در این سایت، حتما باید عضو سایت باشید و اشتراک ویژه بخرید. کیفیت عکس‌های این سایت خارق العاده هستند.

۱۳. سایت gettyimages

اگر نتوانستید در سایت‌های ذکر شده که به صورت رایگان، عکس‌هایی را روزانه آپلود می کنند، عکس برای تولید محتوا خود را پیدا کنید حتما به این سایت سر بزنید و با پرداخت هزینه ناچیزی عکس دلخواه خود را دانلود کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید