چرا ترافیک ارگانیک سایت من پایین است؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 9 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1399/12/11
چرا ترافیک ارگانیک سایت من پایین است؟

چرا ترافیک ارگانیک سایت من پایین است؟ این 4 مورد زیر را حتما چک کنید. ترافیک ارگانیک سایت و اطلاعات مربوط به این مشخصه از مواردی است که قصد داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. اصولا برای بازدید از سایت باید به مشخصه‌های مختلفی توجه کرد. مشخصه‌هایی که هر کدام با رعایت آن می‌توان میزان بازدید را به اندازه قابل توجهی افزایش داد. برای این که بتوانید در این زمینه موفق ظاهر شوید، باید چند سری نکات کلی را در نظر بگیرید.

در بعضی مواقع ممکن است ترافیک ارگانیک و یا به طور کل میزان بازدید از سایت شما کاهش پیدا کند. برای رفع این موضوع می‌توان راه‌های مختلفی را امتحان کرد. با هم ب چند سری از مواردی که ممکن است میزان ترافیک ارگانیک سایت کاهش پیدا کند را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

۴ دلیل پایین بودن ترافیک ارگانیک سایت شما

ترافیک ارگانیک سایت در واقع نوع و میزان بازدید طبیعی از یک سایت است که هیچگونه تبلیغ و یا بازخورد غیرطبیعی از آن وجود ندارد. این مشخصه را ترافیک ارگانیک می‌نامند. آیا ترندهای منفی در حساب گوگل آنالیز خود می‌بینید؟ آیا می‌دانید چرا میزان ترافیک ارگانیک سایت شما پایین است؟ آیا نیاز است نگران باشید؟ نه آن چنان. قبل از این که بخواهید که به سراغ آژانس یا سیستم خاصی برای رفع پایین بودن میزان ترافیک ارگانیک سایت خود بروید، بهتر است چند سری نکات کلی را در نظر داشته باشید.

۱- کدام صفحه کمترین میزان ترافیک را به دست آورده است؟

برای این که بتوانید این مشخصه را برای خود حل کنید، بهتر است حتما ترندهای منفی در حساب گوگل آنالتیکس خود را چک کنید. برای بهتر متوجه شدن این موضوع، بهتر است اول:

 • وارد حساب گوگل آنالتیکس خود شوید و گزینه Acquisition را کلیک کنید.
 • گزینه “Organic Search را انتخاب کنید.
 • گزینه میزان بازه زمانی را کلیک کنید.
 • جعبه‌ای که گزینه “Compare” را دارد را چک کرده و گزینه “Previous period” را بررسی کنید.
 • گزینه “Landing Page” و نتایج را چک کنید.
بررسی ترافیک ارگانیک سایت با گوگل آنالتیکس

بعد از بررسی این موارد، این امکان برای شما وجود دارد تا متوجه شوید کدام صفحه نیاز به توجه و بررسی شما دارد.

 • وارد حساب کنسول جست و جو گوگل “Google Search Console” شوید گزارش “Performance” را چک کنید.
 • سپس گزینه بازه زمانی را انتخاب کرده و آن را با دوره قبلی مقایسه کنید.
بررسی دیتای گوگل آنالتیکس برای ترافیک ارگانیک سایت

سپس:

 • بر روی تب “Pages” کلیک کرده و بر روی صفحه‌ای که در رتبه 1 قرار دارد، کلیک کنید.
 • به تب “Queries” شوید و قسمت “Difference” را تقسیم بندی کنید.

شما به عنوان کسی که این عامل را مورد بررسی قرار می‌دهید، بهتر است تنها به 10 گزینه در رده بندی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین باید نتایج را بر اساس تعداد کلیک های صفحات در دوره قبل تقسیم بندی کنید.

این فرایند اگر مهم‌ترین جستجوهای صفحه از اول مورد بررسی قرار می‌گرفت، بسیار راحت‌تر می‌شد. در آن شرایط صرفا به یک کلیک احتیاج بود. برای یافتن تغییرات رتبه کلمات کلیدی خود می‌توانید از یک سایت مجهز به SERP استفاده کنید، یکی از این سایت‌ها sitechecker است.

پیدا کردن رتبه های سایت

۲- تغییرات مربوط به SERP را حتما چک کنید

خبر خوب در این زمینه این است که شما تنها نیستید. بیش از 9 صفحه در زمینه رده بندی پرسش‌های موجود در موتور جست و جو به همراه مشخصه‌هایی که ممکن است بازدید ترافیک ارگانیک سایت شما را کاهش دهد نیز در حال فعالیت هستند تا از به وقوع پیوستن چنین مشکلاتی، جلوگیری صورت گیرد. اقدامات بعدی عبارتند از:

 • سرچ و جست و جوهای رایج مربوط به زمینه کاری خود را تشخیص دهید. ممکن است گزینه‌های وجود داشته باشد که تا به حال در آن زمینه فعالیت نکرده باشید. این موضوع را نیز فراموش نکنید که هم در زمینه تلفن همراه و هم کامپیوتر را جست و جو کنید.
 • حرکت‌های مربوط به SERP را حتما چک کنید. نظارت رتبه و ارزش‌های یک سایت باید به همراه مشخصه‌های SREP همراه باشد. برای این کار می‌توانید از یک سایت مجهز به SERP استفاده کنید.
سایت برای چک کردن سرپ سایت

سایت SpyFu این مشخصه‌ها را نیز در خود دارد. اگر گزینه مربوط به چک کردن کلمات کلیدی را در سیستم سایت خود ندارید، SpyFu می‌تواند آن را به همراه داشته باشد. اگر صفحاتی را می‌بینید که در حال رقابت با شما بوده و در حال افزایش هستند، این مورد را حتما در نظر بگیرید. آیا استراتژی و تاکتیک‌های مختلفی برای افزایش عملکرد صفحه مورد نظر وجود داشته است؟

۳- آیا کسی همانند شما این مشکل را تجربه می‌کند؟

آیا کسی مثل شما نیز ممکن است در اطرافتان مشکلاتی از قبیل ترافیک ارگانیک سایت را تجربه کند؟ چند مورد از این مشخصه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • بازه زمانی و بررسی موتور جستجو: Barry به طور مداوم در حال بررسی تغییرو تحول در زمینه SEO در توییتر است. اگر تغییراتی در این زمینه به وجود بیاید، او از طریق توییتر تمامی تغییرات در این زمینه را اطلاع خواهد داد. می‌توانید از این طریق خود را به روز کنید.
 • دیگر حساب توییتر Barry که با نام @rustybrick نیز مشغول به فعالیت است نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای این موضوع باشد.

دانستن این قبیل اطلاعات که به روز رسانی‌های مربوط به جست و جو را اطلاع رسانی می‌کند، باعث می‌شود تا بتوانید با دید بازتری فعالیت کنید. اگر داده و اطلاعاتی در این زمینه به روز رسانی شد، با بررسی آن بهتر است اقدام به استفاده از این اطلاعات با منطق و صبر اقدام کنید. هر تغییری را نیاز نیست تا بلافاصله اعمال کرد.

۴- حتما محتوای خود را بازبینی کنید

 • نکته اول: آیا داده‌های شما به روز هست؟ در وهله اول به داده و محتوا خود نگاه بیندازید.
 • آیا محتوا می‌تواند گسترده‌تر از این مشخصه شود؟ همانطور که گوگل داده و اطلاعات مختلف را برای پاسخ به سوالات مختلف مورد استفاده قرار می‌دهد، بهتر است همیشه برای به روز بودن با تغییرات گوگل، محتوا خود را نیز از نظر SEO و موتورهای جست و جو به روز کنید.
 • مهم‌تر از همه، آیا سایت شما اطلاعات را بر اساس نیاز کاربر فراهم کرده و نیاز آن‌ها پاسخ داده می‌شود؟

بهینه سازی جست و جو کلمه‌های کلیدی عاملی است که می‌تواند رنکینگ ارگانیک سایت را توسعه دهد؛ به همین دلیل بهتر است حتما متن خود را ادیت کنید تا به روزتر از قبل شود. به تبلیغات و موارد مشابه آن توجه داشته باشید. همچنین حتما سعی کنید داده و اطلاعاتی را بهینه سازی کنید که به میزان بیشتری مورد استقبال و استفاده کاربران سایت شما قرار می‌گیرد.

از افزونه Text Optimizer نیز می‌توانید در این زمینه استفاده کنید تا متن شما را از نظر محتوا و عملکردهای جست و جو به بهترین شکل ممکن بهینه سازد. در همین مرحله، محتوا خود را در این افزونه باز کرده و نمره نهایی او را مشاهده کنید. بهتر است نمره محتوا را تا عدد 60 و حتی بالاتر از این عدد افزایش دهید. همچنین افزونه‌های مختلفی نیز وجود دارند که در زمینه بررسی نگارش صحیح محتوای متنی می‌توانند به شما کمک کنند.

نتیجه گیری

مشکلات مربوط به ترافیک ارگانیک سایت مشخصه‌ای طبیعی در زمینه تولید محتوا در سایت به حساب می‌آید. می‌توانید به راحتی با چند سری افزونه و رعایت نکات کلی در زمینه جست و جو در گوگل، این مشکل را به راحتی حل کنید. هنگامی که مشکلی در این زمینه به سراغ شما آمد، چند روز بر روی آن تمرکز کرده و سپس به سراغ آن بروید. بررسی و انجام اکثر این موارد به راحتی در منزل نیز امکان پذیر است به همین دلیل بهتر است در زمان و هزینه خود صرفه جویی کرده و خود به راحتی این کار را انجام دهید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

trataxy

Here s how much higher testosterone production as an improvement in the jhunjhunu maintenance in some speed up to another. clomiphene citrate challenge test Jacobs or call 888.

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید