مراحل سفارش یک محتوا

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1399/11/18
مراحل سفارش یک محتوا

کسب‌وکارها و برندها به تولید محتوا نگاه جدی و حرفه‌ای پیدا کرده‌اند و کار تولید محتوا را به افراد متخصص و حرفه‌ای که تجربه و تخصص کافی برای تولید محتوای مناسب را دارند می‌سپارند. نگاه به تولید محتوا چند سالی است تغییر کرده و حرفه‌ای‌تر شده است و به همین دلیل بسیاری از برندها و کسب‌وکارها برای تولید محتوای متنی، محتوای تصویری، صوت، ویدئویی و.. به سراغ تیم‌های حرفه‌ای و شرکت‌های تولید محتوا می‌روند. اما شرکت‌های تولید محتوا چگونه سفارش تولید محتوا را قبول می‌کنند و مراحل سفارش یک محتوا چیست؟ در ادامه نگاهی می‌اندازیم به مراحل سفارش یک محتوا که قطعا می‌تواند راهنمای کاملی برای کسب‌وکارهایی باشد که علاقه‌مند هستند کار تولید محتوای وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی‌شان را به تیم‌های حرفه‌ای و ماهر بسپارند.

بررسی نمونه کارها و انتخاب تیم محتوایی

گام اول و مهم برای سفارش یک محتوا به شرکت و یا تیم تولید کننده محتوا بررسی دقیق نمونه کارها و رزومه حرفه‌ای آنهاست. پیش از تنظیم قرارداد و سفارش بهتر است نمونه کارهای محتوایی را بررسی کنید و پس از آن اقدام به انتخاب و یا همکاری با تیم‌های سفارش محتوا کنید. ساده‌ترین روش برای بررسی نمونه کارهای تولید محتوای هر شرکت مراجعه به وب‌سایت آنهاست بسیاری از شرکت‌های تولید کننده محتوا و هم چنین تیم‌های تولید محتوا نمونه همکاری‌ها و برندها و کسب‌وکارهایی که تولید محتوای خود را به آنها سپرده‌اند را در وب‌سایت و رزومه خود درج کرده‌اند. بررسی نمونه کارها و رزومه تیم و شرکت محتوایی به کسب‌وکارها برای همکاری بهتر کمک بسیاری می‌کند.

سفارش یک محتوا به تیم محتوای خوب

تکمیل اولیه مراحل ثبت سفارش

اغلب شرکت‌های تولید محتوا برای آشنایی بیشتر با کسب‌وکارها فرم‌های متنوعی دارند که برای آغاز فعالیت در اختیارشان قرار می‌دهند. سعی کنید اطلاعات کاملی درباره کسب‌وکار و نیازهای محتوایی‌تان را در فرم‌های ثبت سفارش ذکر کنید تا برای همکاری و تولید محتوای با کیفیت راه سهل‌تری در پیش داشته باشید. تیم تولید محتوا هرچقدر از کسب‌وکار و نیازهای کسب‌وکار شما بیشتر بداند بهتر می‌تواند محتوایی جذاب و مناسب مخاطب هدفتان تولید کند.

قراردادن اطلاعات محتوایی

مهم‌ترین گام برای سفارش یک محتوا اطلاعات محتوایی است که باید در اختیار تیم تولید محتوا قرار بگیرد. در واقع جنگ اول به از صلح آخر است و بهتر است هرآنچه از تیم محتوایی و محتوای مدنظرتان انتظار دارید قبل از شروع پروژه در اختیار تیم و یا شرکت تولید محتوا قرار دهید. در اختیار قرار دادن اطلاعات درباره کسب‌وکارتان، جامعه هدف، اهداف مالی و برنامه‌ریزی‌های بازاریابی از جمله اطلاعاتی است که می‌توان به تولید محتوای بهتر و ثبت سفارش یک محتوا کمک بسیاری کند. در دادن اطلاعات صرفه‌جویی نکنید و آنچه به نظرتان با اهمیت هست را پیش از ثبت سفارش در اختیار قرار دهید.

تدوین برنامه استراتژی محتوا

در صورتی که کسب‌وکار شما برای تولید محتوا استراتژی محتوا ندارد بهتر است پیش از سفارش محتوا اقدام به تدوین یک برنامه کامل برای استراتژی محتوا کنید. برای این کار می‌توانید از شرکت یا تیم محتوایی که قصد همکاری با آنها را دارید نیز کمک بگیرید و به طورکلی کار تدوین برنامه بلندمدت استراتژی محتوای کسب‌وکار یا برندتان را به آنها بسپارید.

تدوین یک برنامه کامل برای تولید محتوا در طولانی‌مدت به‌صرفه جویی بیشتر در زمان و هزینه کسب‌وکار شما می‌انجامد. می‌توانید این برنامه را به‌صورت سالانه یا ماهانه تدوین کنید تا بدین صورت بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای این بخش مهم از کسب‌وکارتان داشته باشید.

تعیین زمان‌بندی برای محتوا

نکته مهم دیگری که در سفارش یک محتوا باید به آن دقت کنید زمان‌بندی پروژه‌های محتوایی است. زمان‌بندی تحویل پروژه را پیش از سفارش تعیین کنید و برای آن با تیم محتوایی و نویسندگان به توافق برسید. فراموش نکنید برای تحویل پروژه‌ها تعجیل نه‌تنها مفید نیست بلکه کیفیت کار را پایین می‌آورد بنابراین در زمان‌بندی عجول نباشید و اجازه دهید پروژه‌های تولید محتوایی شما با دقت و وسواس تولید شود.

بررسی هزینه‌های نگارش

هزینه محتوا قطعا مهم‌ترین عامل در سفارش یک محتواست. باتوجه‌به محدودیت‌های مالی که کسب‌وکارها و شرکت‌ها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند بنابراین بررسی هزینه‌ها پیش از سفارش یک محتوا اولویت اصلی بسیاری از آنها خواهد بود. در بررسی هزینه‌ها برنامه‌ریزی مالی شرکت و کسب‌وکارتان را در نظر بگیرید اما تصور نکنید که با صرف هزینه اندک می‌تواند بهترین محتوای ممکن را تحویل بگیرید. هر کار با کیفیتی قطعا هزینه‌های خودش را دارد و پیش از سفارش تولید محتوا بهتر است با شرکت تولید کننده محتوا بر سر هزینه به توافق کامل برسید. هزینه زیاد الزاما به موفقیت محتوای شما نمی‌انجامد و هزینه کم هم به معنای صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیست.

هزینه تولید یک محتوای سفارشی

تعیین دقیق سفارش و پلتفرم انتشار محتوا

قصه سفارش محتوای شما تازه شروع شده و به بخش‌های مهمش رسیده است. برای سفارش تولید محتوا حتما و حتما باید سوژه‌ها و ایده‌های مدنظرتان را با ذکر تعداد کلمات در اختیار تیم‌های تولید محتوا قرار دهید. برای سفارش محتوا هرچه ایده بر ذهن خودتان و تیم کاری‌تان می‌گذرد را روی کاغذ آورده و برای تولید محتوا در اختیار تیم تولید محتوایی قرار دهید این‌گونه تیم تولید کننده محتوا با علایق و نگاه شما نیز آشنا می‌شود. تولیدکنندگان محتوا پیش از سفارش گذاری مخاطبان هدف کسب‌وکار یا شرکت یا برند شما را بررسی می‌کنند و می‌توانید اگر اطلاعات دقیق‌تری از مخاطبان و جامعه هدفتان دارید در اختیار تیم تولید کننده محتوا قرار دهید.

نکته دیگر این است که باید برای سفارش یک محتوا به طور دقیق پلتفرم انتشار محتوا را مشخص کنید چرا که محتوایی که برای شبکه‌های اجتماعی تولید و طراحی می‌شود برای وب‌سایت مناسب نیست و بالعکس؛ بنابراین تعیین کنید که محتوای سفارشی‌تان را برای چه پلتفرم، مخاطب و به چه سبکی نیاز دارید و می‌خواهید محتوای متنی داشته باشید یا تصویری و یا ویدئویی تا بر اساس آن کارشناسان تولید محتوا درباره موضوع و پلتفرم مدنظر و درخواستی‌تان تحقیقات لازم را انجام دهند و مخاطبین شما، ترند‌های گوگل و جستجو، گرافیک و طراحی مناسب و لحن مناسب متن محتوای شما را تعیین کنند.

فراموش نکنید آنچه برای سفارش یک محتوا با اهمیت است و مراحل آن را تکمیل می‌کند این است که شما به‌عنوان سفارش‌دهنده محتوا باید پیش از سفارش، ابتدا کسب‌وکار خودتان را به‌صورت کامل آنالیز و بررسی کنید و پس از آن در مراحل سفارش یک محتوا همراه با تیم محتوای حرفه‌ای حرکت کنید، اطلاعات لازم، پلتفرم‌های مدنظر، برنامه بلند مدت و هزینه و زمان مدنظرتان را در اختیار آنها قرار دهید تا به نتیجه مطلوب دست یابید. بهترین شرکت تولید محتوا، براساس بودجه ی شما و در بهترین وکوتاه ترین زمان ممکن محتوایی فنی، حرفه‌ای و با رعات اصول نگارشی و سئو به شما تحویل می‌دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید