بهترین اقدامات و استراتژی‌ها برای بهبود سئوی موبایل

  • نویسنده : سمیرا فهیمی
  • زمان مطالعه : 14 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/06/08
بهترین اقدامات و استراتژی‌ها برای بهبود سئوی موبایل

آیا زمان آن رسیده است که استراتژی سئوی موبایل را برای وب‌سایت خود بهبود ببخشید؟ اگر از آن استفاده نمی‌کنید یا سال‌هاست آن را بروزرسانی نکرده‌اید، اکنون زمان آن است که به سئو توجه کنید و در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP)، جایگاه بهتری دریافت کنید.

چیزی که اخیراً درباره آن صحبت کردیم سئوی موبایل است. به خصوص با ارائه اولین نمایه‌سازی موبایل در گوگل، اکنون بهترین زمان برای بهبود سئوی موبایل است. ایجاد صحیح یک طرح سئوی موبایل، به شما این امکان را می‌دهد که محتوای با کیفیت را به گوگل و سایر موتورهای جستجو ارائه دهید، که این امر تضمین می‌کند تلاش‌های بازاریابی‌تان درحوزه محتوا، به سادگی هدر نرود. با اجرای صحیح، نه تنها در زمان صرفه جویی می‌کنید، بلکه کیفیت محتوا باعث بهبود سئوی موبایل نیز می‌شود.

بهینه‌سازی موتور جستجو، نقش مهمی در رتبه بندی سایت شما و اینکه آیا افراد روی پیوندهای صفحات شما کلیک می‌کنند یا نه، دارد. اگر سئو شما، جایگاه اول در محیط موبایل را به خود اختصاص ندهد; ترافیک، بازدید و خرید و فروش‌های زیادی را از دست می‌دهید. به کارگیری سئو موبایل، یکی از بهترین روش‌هاست برای اطمینان از اینکه، آیا کاربران دستگاه‌های موبایل تجربه بی‌عیب و نقصی در یافتن و کاوش در سایت شما دارند یا نه!

سئوی موبایل چیست؟

سئو برای محیط تلفن موبایل یا Mobile Seo، شامل تمام اقدامات صورت گرفته در جهت بهینه سازی نسخه موبایل سایت و بهبود تجربه کاربری در آن میباشد، که منجر به نمایش بی‌عیب و نقص مطالب و تصاویر سایت و در نتیجه کسب جایگاه بهتر در نمایش نتایج در گوگل می‌شود. وقتی این کار به درستی انجام شود، این نوع سئو تجربه مثبتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سایت‌هایی که از سئو موبایل استفاده می‌کنند، صرف نظر از اندازه صفحه، در هر دستگاه، مرورگر یا سیستم عامل، بسیار زیبا به نظر می‌رسند.

چرا SEO برای دستگاه‌های موبایل مهم است؟

گوگل هنگام جستجوی وب سایت‌ها، محیط موبایل را در اولویت قرار می‌دهد. این امر واقعا مسأله مهمی است زیرا بدون به کار گرفتن بهترین اقدامات سئوی موبایل، افرادی که به دنبال محصولات یا خدماتی هستند که شما ارائه می‌دهید، ممکن است هرگز وب سایت شما را نبینند. اگر از این استراتژی برای سئو سایت خود استفاده نمی‌کنید، بازدیدکنندگان و خریداران بی‌شماری را از دست می‌دهید.

همچنین، جستجوی موبایل باعث فروش می‌شود. تقریباً 60٪ از کاربران تلفن‌های هوشمند به طور مستقیم از طریق تماس گوگل (Google Call) یا عملکرد مشابه، با یک شرکت در نتایج موتور جستجوی خود تماس می‌گیرند. اگر شخصی وقت خود را صرف تماس با شما کند، در شرکت شما سرمایه گذاری کرده است. برای بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند خرید از طریق سایت تلفن موبایل یا برنامه یک شرکت آسان‌تر است، زیرا در این روش خرید سریعتر است. این بازدیدها غالباً خریدهای لحظه‌ای را القا می‌کند، دقیقاً مانند کالاهای موجود در مسیر صندوق فروشگاه. شما ممکن است به سادگی با بهبود سئو سایت خود برای محیط موبایل، از فروش بیشتر و مقادیر فروش بالاتر لذت ببرید.

mobile first index گوگل، سایت‌های با طراحی واکنش‌گرا را قبل از سایت‌های بدون طراحی واکنش‌گرا لیست می‌کند. اگر از استراتژی تقدم موبایل استفاده نکنید، به رتبه‌بندی صفحه اول که برای بازدید بیشتر نیاز دارید، نخواهید رسید.

بهترین اقدامات برای سئو نسخه موبایل

برای بهبود استراتژی بهینه‌سازی موتور جستجوی موبایل، این لیست از بهترین اقدامات را ایجاد کرده‌ایم. اگر می خواهید بازدید و تبادل بیشتری داشته باشید، همین حالا می‌توانید این کارها را انجام دهید.

از برنامه‌ها استفاده کنید

اکثر دارندگان سایت یکی از دو روش راه‌اندازی سایت برای کاربران موبایل را در نظر می‌گیرند. اولین روش این است که یک سایت کاملاً جداگانه برای موبایل داشته باشید. این کار معمولاً دو برابر کار تیم آی‌تی را می‌طلبد. اگر صاحب مشاغل کوچک هستید، این گزینه مناسبی نیست. روش دوم راه‌اندازی سرویسی پویا است که برخی از عناصر صفحه را برای کاربران موبایل تغییر می‌دهد. با این حال، لزوما بهترین راه حل نیست. نه کاربران دسکتاپ و نه کاربران موبایل تجربه خوبی نخواهند داشت.

بازاریابی محتوا

یک راه حل سوم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. طراحی واکنش‌گرا همان چیزی است که شما برای بازدیدکنندگان موبایل خود نیاز دارید. این کار را می‌توان با طراحی مجدد سایت به طور کامل انجام داد. این روش همچنین برای سایت‌های جدید به طور مناسبی کار می‌کند.

اگر طراحی مجدد سایت یا سایت جدید گزینه‌ای قابل انجام برای شما نیست، طراحی یک برنامه تلفن موبایل را در نظر بگیرید. می‌توانید سئو را در یک برنامه تلفن موبایل برای مشاغل خود پیاده‌سازی کنید. با این کار می‌توانید رتبه بهتری را در فروشگاه‌های مختلف برنامه و در موتورهای جستجو بدست آورید. یک ای‌پی‌آی (API) نمایه‌سازی برنامه بهترین دستیار شما برای ترکیب سئو و طراحی برنامه خواهد بود.

سرعت بارگذاری صفحه را بهبود ببخشید

امروزه دستگاه‌های موبایل سریعتر از همیشه هستند. با این حال، سخت‌افزار آن‌ها با رایانه رومیزی یا لپ‌تاپ یکسان نیست. آن‌ها از اتصال داده‌های مختلف نیز استفاده می‌کنند. برای تنظیم سایت خود برای مرورگرهای موبایل، باید تمام کارهای ممکن را انجام دهید تا سرعت بارگذاری صفحه بهبود یابد. اگر بارگیری صفحه شما بیش از یک ثانیه طول بکشد، افراد اذیت می‌شوند و به نتیجه بعدی در لیست می‌روند.

برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه، از پیچیدگی کد خود بکاهید. از کش مرورگر استفاده کنید، تا هربار که کاربر از سایت شما بازدید کرد، اطلاعات جدیدی برای بارگیری مرورگر وجود نداشته باشد. کوکی‌ها را به کار ببرید، که همچنین باعث صرفه جویی در وقت می‌شوند. همچنین به کار نبردن ریدایرکت‌ها ایده خوبی است. تصاویر را نیز در نظر بگیرید.

تصاویر با جزئیات و بزرگ شامل داده‌های زیادی هستند. ابزار Google’s Page Insight اطلاعات و نکاتی در مورد چگونگی بهبود سرعت بارگذاری صفحه، برای هر صفحه در سایت شما به طور همزمان ارائه می‌دهد.

عنوان و توضیحات متا

هنگام ایجاد عناوین و سرصفحه‌ها برای صفحات سایت خود تا حد ممکن آن‌ها را خلاصه کنید. به خصوص که هدف بهبود سئوی موبایل است. صفحه نمایش موبایل بسیار کوچکتر از لپ‌تاپ یا رایانه رومیزی است. کاربران سرصفحه‌ای نمی‌خواهند که در دو یا حتی سه خط قرار گیرد. توضیحات متای خود را نیز مختصر نگه دارید. برای توضیحات متای خود کوتاه فکر کنید و “توییت” کنید. از 140 حرف یا کمتر استفاده کنید، دقیقاً مانند توییتر که توییت‌های خود را به این تعداد کاراکتر محدود می‌کند.

از عناصر صفحه استفاده کنید

در صورت داشتن ویژگی‌های مورد نظر کاربران، Googlebot رتبه بهتری به شما می‌دهد. از آنجا که هدف در اینجا بهبود سئوی موبایل است،CSS ، JavaScript، تصاویر و سایر عناصری را که باعث جذابیت، تعامل و قابل استفاده بودن صفحه شما می‌شوند، حفظ کنید. این عناصر صفحه بخشی از ملاحظاتی است که گوگل هنگام تعیین واکنش‌گرا بودن یا عدم واکنش‌گرا بودن سایت شما استفاده می‌کند.

اگر هنوز هم این کار را می‌کنید، سریعتر آن را متوقف کنید!

علاوه بر پیروی از این روش‌ها، همچنین باید نگاهی بیندازید تا ببینید آیا هنوز هم در مورد بهبود سئوی موبایل، هیچ یک از این موارد مهم “نه” را انجام می‌دهید. مثلاً این که نباید بلوک‌های زیادی از محتوای خارجی را کپی کنید یا به بسیاری از سایت‌های خارجی یا سایت‌هایی با کیفیت مشکوک پیوند دهید، در اینجا برخی از بهترین اقدامات سئوی موبایل که باید دنبال کنید، آورده شده است.

ریدایرکت‌های خود را محدود کنید

تغییر مسیر به مرورگر می‌گوید که صفحه دیگر اینجا نیست؛ آنجاست. این زمان ارزشمند بارگیری صفحه را می‌گیرد. همچنین برای بازدیدکنندگان شما این معنی را می‌دهد که شما وقت خود را برای به روزرسانی سایت خود به روش بهینه اختصاص نداده‌اید. هدایت مجدد منجر به نرخ پرش بالا می‌شود، که می‌تواند رتبه شما را کاهش دهد. اگر سایت شما 301 تغییر مسیر دهد ممکن است تا 15٪ از امتیازات رتبه بندی خود را از دست بدهد.

نادیده گرفتن محتوای ویدیویی بهینه شده

چیزهای زیادی را می توان در یک فیلم نشان داد. برای نشان دادن ارزش یک کالا یا خدمات به کسی، با این روش زمان کمتری لازم است تا اینکه آن را در قالب کلمات بیان کنید. همچنین سبک‌های یادگیری افراد مختلف را در نظر بگیرید. برخی از مردم برای باور کردن چیزی، به دیدن آن نیاز دارند. بهترین راه برای اقناع برخی افراد داشتن محتوای ویدیویی بهینه شده است.

بهینه نکردن برای جستجوی محلی

به سئو محلی به عنوان نوعی خدمات مشتری شخصی‌سازی شده فکر کنید. وقتی شخصی از تلفن هوشمند خود برای جستجوی خدماتی مانند رستوران تایلندی استفاده می‌کند، نمی‌خواهد رستورانی در 300 مایل دورتر را پیدا کند. آن‌ها یکی را در این نزدیکی‌ها می‌خواهند. سایت شما باید برای این جستجوهای محلی، از جمله جستجوی صوتی گوگل، بهینه شود. این امر برای بهبود سئوی موبایل بسیار مهم است.

اندازه فونت ضعیف

هنگام طراحی اندازه فونت برای سایت خود، فونت ایران سنس که استاندارد است را در خاطر داشته باشید. اگر قلم روی دسکتاپ خیلی کوچک باشد، روی صفحه تلفن یا تبلت میکروسکوپی خواهد بود. اگر فونت شما آنقدر بزرگ باشد که از یک سمت دیگر زمین فوتبال روی لپ تاپ دیده شود، کاربر تلفن هوشمند خوش شانس خواهد بود که هر بار یک حرف را ببینید. اندازه فونت خود را بر این اساس برنامه‌ریزی کنید تا کاربران تلفن موبایل مجبور به انجام هیچگونه تنظیماتی نشوند.

از ابزار تحقیق درباره کلمات کلیدی استفاده کنید

در حالی که تیم بازاریابی شما می‌تواند تحقیقات زیادی در مورد طرز فکر و رفتار مخاطبان هدف شما انجام دهد، هیچ راهی برای دانستن اینکه آن‌ها چه چیزی را در نوار جستجوی خود تایپ می‌کنند وجود ندارد، مگر اینکه در مورد آن تحقیق کنید. استفاده از ابزار تحقیق درباره کلمات کلیدی به شما این امکان را می‌دهند که توسعه‌دهندگان محتوای خود را در مورد کلمات کلیدی و عباراتی که در محتوای سایت خود استفاده می‌کنند، آگاه کنید. اگر از ابزار تحقیق درباره کلمات کلیدی استفاده نمی‌کنید، ممکن است فقط حدس بزنید که کدام کلمات کلیدی را شامل می‌شوند. ابزار تحقیق درباره کلمات کلیدی، اطلاعات کلیدی در مورد آنچه مخاطبان شما در گوگل جستجو می‌کنند، به شما می‌دهد.

برای بهبود سئوی موبایل، توصیه می‌کنیم از ترکیبی از کلمات کلیدی و عبارات کلیدی استفاده کنید. برای استراتژی‌های موبایل، بهتر است از برخی اصطلاحات جغرافیایی در کلمات کلیدی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر یک آژانس املاک در شیکاگو هستید، بهتر است “خانه‌های فروشی در پارک لینکلن” و “خانه‌های یک خانواده راجرس پارک” را اضافه کنید تا “خانه‌های فروشی”. در جستجوهای موبایل رتبه بهتری خواهید گرفت.

برای استفاده بیشتر از تحقیقات کلمات کلیدی خود:

  • لیستی از موضوعات مهم در مورد تجارت خود تهیه کنید
  • آن را با کلمات کلیدی پر کنید
  • قصد کاربر را برای جستجوی خود در نظر بگیرید
  • در مورد اصطلاحات تحقیق کنید

هنگامی که کلمات کلیدی را پیدا کردید که برای سئو تقدم موبایل بهتر کار می‌کنند، باید این اصطلاحات را براساس سه عامل تصحیح کنید:

  • ارتباط
  • قدرت
  • حجم

اطمینان حاصل کنید که ترکیبی از کلمات کلیدی یک یا دو کلمه‌ای به موبایل عبارات کلیدی بلند سه تا پنج کلمه‌ای داشته باشید. تغییرات را در نظر بگیرید. یکی از انواع “کانکس‌های راجرز پارک برای فروش” ممکن است “کانکس‌های برای فروش در پارک راجرز” باشد. اگر از چندین تغییر استفاده می‌کنید، میزان حجم را کمتر از زمانی که فقط از یکی از آن‌ها استفاده می‌کنید، نگه دارید.

محتوای سایت خود را محلی‌سازی کنید

حتی اگر به دنبال یک پایگاه ملی یا بین المللی از مشتری‌ها هستید، برای بهبود سئو موبایل، بازهم محلی‌سازی محتوای سایت مهم است. جستجوی محلی که شامل “نزدیک” یا “نزدیک من” است طی چند سال گذشته افزایش یافته است. محلی‌سازی محتوای شما به معنای درج برخی اصطلاحات جغرافیایی و همچنین نقشه‌ها و تصاویر محلی است.

هنگام محلی‌سازی محتوای سایت خود، بهتر است که از نوشتن متن محلی استفاده کنید. اگر یک شرکت کانادایی هستید، از توسعه‌دهندگان محتوای خود بخواهید از انگلیسی کانادایی استفاده کنند. اگر سایت شما از درجه فارنهایت یا از هجی انگلیسی استفاده کند، خیلی قوی ظاهر نخواهد شد.

به نویسندگان متن خود توصیه کنید برخی از جزئیات مربوط به منطقه یا محله را ذکر کنند. شخصی که به دنبال خانه‌ای برای فروش در پارک راجرز است ممکن است بخواهد بداند نزدیکترین ایستگاه قطار در کجا واقع شده است یا فاصله آن از محله ناوی پیر چیست. این جزئیات خواننده را جلب می‌کند، محتوای شما را مرتبط‌تر می‌کند و به گوگل نشان می‌دهد محتوای شما محلی است، بنابراین موتور جستجو این نتایج محلی را در دستگاه‌های تلفن موبایل باز می‌کند.

در آخر، اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی و مخاطبان شما متناسب هستند. سیب زمینی سرخ کرده آمریکایی، در انگلستان “چیپس” است؛ آنچه آمریکایی‌ها “چیپس” می‌نامند، در انگلیس “کریسپ” نامیده می‌شود. شما می‌توانید از بهترین ابزار جستجوی کلمات کلیدی که وجود دارد استفاده کنید، اما برای تشخیص هدف مخاطب خود، به یک نویسنده ماهر و متناسب نیاز دارید.

اکنون زمان بهبود سئو سایت برای کاربران موبایل است. گنجاندن این استراتژی‌ها و بهترین اقدامات ارزشمند است، و ارزش آن‌ها افزایش خواهد یافت؛ زیرا مردم همچنان به دستگاه‌های موبایل روی می‌آورند. ثبت نام در الومحتوا و ثبت سفارش روش خوبی برای شروع بهبود رتبه سایت شما است.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید