بازاریابی در دسترس چیست؟ بازاریابی افراد معلول

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1401/04/22
بازاریابی در دسترس چیست؟ بازاریابی افراد معلول

دسترس‌پذیری در مورد طراحی تجربه‌ای برای برآورده کردن نیازهای همه، از جمله افراد دارای معلولیت است. در بازاریابی این تجربیات در هر جایی اتفاق می‌افتد که کاربران بتوانند با برند و وب‌سایت‌ها، ایمیل‌ها یا حتی نمایشگاه‌های تجاری شما تعامل داشته باشند. بدون طراحی برای همه افراد، بازاریابی شما نمی‌تواند به طور کامل به بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان که دارای معلولیت هستند خدمات دهد، در نتیجه بازاریابی در دسترس امری مهم است.

بازاریابی در دسترس چیست؟

بازاریابی در دسترس، استفاده از شیوه‌های طراحی است که تجربه کامل برند، دریافت و درک ارتباطات و بهره‌گیری از فرصت‌ها برای تعامل و تبدیل شدن به طرفداران برند، خدمات یا محصولات را برای کاربران با همه توانایی‌ها ممکن می‌سازد.

این مورد بسیار مهم است زیرا برندهایی که از در دسترس بودن در بازاریابی خود استفاده می‌کنند، دسترسی خود را به مشتریان بالقوه گسترش داده، کسب و کار خود را رشد داده و تأثیر مثبتی بر مخاطبان و بازارهای خود دارند.

هنگام طراحی برای بازاریابی در دسترس، چگونه باید معلولیت را در نظر بگیرید؟

سازمان بهداشت جهانی ناتوانی را این گونه تعریف می‌کند: معلولیت زمانی است که عدم تطابق بین نیازهای یک فرد و یک محصول یا خدمات با ساختار اجتماعی رخ دهد. به عبارت دیگر خواسته‌های محیط با توانایی‌های فرد همخوانی نداشته و این مورد به یک مشکل دسترسی تبدیل می‌شود.

مهم است که به خاطر داشته باشید که همه ناتوانی‌ها دائمی ‌نیستند. آنها می‌توانند موقتی یا موقعیتی نیز باشند. اما اینکه آیا معلولیت فردی دائمی، موقت یا موقعیتی است روش بازاریابی متفاوتی دارد که باید این مسئله را در نظر گرفت.

بازاریابی در دسترس

بازاریابی در دسترس نیاز ناتوانی‌های مختلف از جمله اختلالات حرکتی، بینایی، شنوایی، گفتار و شناخت را برآورده می‌کند. به عنوان مثال فردی که دچار اختلال بینایی است برای درک محتوای با کیفیت ارائه شده به توضیحات صوتی ویدیوهای شما نیاز دارد. افرادی که دارای اختلالات شنوایی هستند نیاز به زیرنویس در آن ویدیو دارند تا بتوانند درباره آنچه اتفاق می‌افتد بخوانند.

اگر واقعاً به این مسئله فکر کنید، فرصت‌های زیادی برای بازاریابی وجود دارد که برای همه قابل دسترس باشد. در واقع هنگامی ‌که شما سایت یا کمپینی طراحی می‌کنید، این امکان را برای همه کاربران فراهم می‌کنید که از آن بهره مند شوند.

طراحی برای تمام توانایی‌ها

یک تصور غلط رایج این است که دسترسی فقط علامت زدن کادرهای مناسب برای برآوردن برخی از الزامات استاندارد است. اما در واقعیت طراحی فراگیر این امکان را برای افراد با هر توانایی فراهم می‌کند تا برند شما را به بهترین شکل تجربه کنند. در واقع دسترسی به ما اجازه می دهد تا از پتانسیل همه استفاده کنیم.

بازاریابی در دسترس همه چیز در مورد در نظر گرفتن تجربه از هر زاویه ممکن است. این موضوع برای اطمینان از این است که همه کاربران بدون توجه به شرایطشان (چه دائمی یا موقت) می توانند از این تجربه لذت ببرند.

این را برای فردی با بینایی و شنوایی معمولی تصور کنید، شما در قطار هستید، هدفون خود را فراموش کرده اید و در حالی که در شبکه های اجتماعی در مسیر رفت و آمد به خانه خود پیمایش می‌کنید، ویدیوی جالبی از برندی که دنبال می‌کردید مشاهده می‌کنید. شما گوشی خود را بی‌صدا می‌کنید (البته آداب سفر با قطار) تا بلافاصله متوجه شوید که ویدیو زیرنویس ندارد. شما فیلم را می بندید و از آن ناامید می‌شوید. آیا به یاد می‌آورید که بعداً وقتی در یک فضای ساکت هستید دوباره ویدیو را ببینید؟ نه. همه چیز را فراموش می کنید!

با یک میلیارد مخاطب جهانی که مستقیماً از بازاریابی در دسترس بهره می‌برند، حال می‌توانید درک کنید که تلاش‌های بازاریابی شما در هدف قرار دادن این بخش مخاطب چقدر مؤثر است.

نتیجه‌گیری

دسترسی به بازاریابی به خاطر همه کاربران و برندها اهمیت دارد. این به این دو کمک می‌کند به روش‌هایی که قبلاً قادر به برقراری ارتباط نبوده اند و در عین حال نیازهای کاربران را در همه جا برآورده می‌کنند. هنگام برنامه ریزی استراتژی‌های آینده خود، مزایای بازاریابی در دسترس یا بازاریابی فراگیر را در سازمان خود در نظر بگیرید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید