مدیریت شبکه های مجازی چگونه است؟

 • نویسنده : محمد حجتی
 • زمان مطالعه : 21 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1398/12/12
مدیریت شبکه های مجازی چگونه است؟

مدیریت شبکه های مجازی فرایند ایجاد، برنامه ریزی، تجزیه و تحلیل و درگیر شدن با محتوای ارسال شده در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام و توییتر است. یک مدیر رسانه های اجتماعی ممکن است برای دستیابی به مشتریان جدید بصورت آنلاین برای بهبود و حفظ شهرت یک برند ، استخدام شود.

مدیران شبکه های مجازی کارشناسانی هستند که می توانند فعالیت رسانه های اجتماعی را انجام دهند ، از پاسخ به نظرات مشتری گرفته تا توسعه استراتژی در مورد چگونگی دستیابی به اهداف بازاریابی بلند مدت با انتشار محتوای اصلی از جمله وظایف یک مدیر رسانه اجتماعی است. با این حال ، ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی نیز وجود دارند که به شما امکان کنترل استراتژی خود را می دهند.

مدیریت شبکه های اجتماعی به چه معناست؟

مدیریت شبکه های اجتماعی به معنای مدیریت تعامل شما با مخاطبین بالقوه و مخاطبین واقعی شما در حوضه کسب و کارتان و همچنین مدیریت محتوایی که به منظور جلب کردن اعتماد مشتریان و یا مخاطبین خود تولید می کنید تا محصولات شما را بخرند و یا از خدمات شما استفاده کنند، است.

بسته به جامعه هدف خود، می توانید یکی از شبکات اجتماعی و یا پیام رسان های محبوب در بین مردم را انتخاب کرده و شروع به فعالیت و انتشار محتوای خود کنید.

ا‌ما نکته قابل توجه این است که، مدیریت درست و استفاده کاربردی و حداکثری از شبکه های اجتماعی قدرتمندی مانند اینستاگرام، فقط به انتشار پست هایی به صورت روزانه در شبکه های اجتماعی کسب و کارتان محدود نمی شود، بلکه باید بتوانید تعاملات موثری با مخاطبین خود برقرار کنید و نرخ تعامل پیج خود را افزایش بدهید چرا که فقط از این طریق می توانید احتمال دیده شدن پیج خود به مخاطبین بالقوه تان را بالا ببرید.

رسانه های اجتماعی نقش اساسی در چشم انداز تجارت دارند. در واقع با 3.2 میلیارد نفر در سراسر جهان که در رسانه های اجتماعی فعالیت دارند  و 11 کاربر جدید در هر ثانیه اضافه می شود ، به جرات می توان گفت که این شبکه ها به یک استاندارد جهانی تبدیل شده است.

ابزارها و خدمات مدیریت رسانه های اجتماعی می توانند به شما کمک کنند تا به این مخاطبان عظیم برسید و یک کارزار رسانه های اجتماعی را با تصمیم گیری ساده تر انجام دهید. اگر مایل هستید استراتژی رسانه های اجتماعی تجارت خود را شروع کنید ، خدمات تخصصی وجود دارد که می توانید با آنها مشورت کنید. به طور مثال می توانید از ابزار ها برای دریافت چندین دیتای قابل مقایسه برای بازاریابی دیجیتال و خدمات مدیریت رسانه های اجتماعی استفاده کنید و یا مدیران شبکه های مجازی را استخدام کنید .

در این راهنمای جامع ، ما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید از مدیریت شبکه های مجازی  بهره ببرید.

شروع به کار با مدیریت شبکه های مجازی

امروزه تعامل با مخاطبان خود از طریق رسانه های اجتماعی مهمتر از همیشه است. مشتریان از طریق توییتر ، فیس بوک ، اینستاگرام ، لینکدین و موارد دیگر با برندها در تعامل هستند و انتظار پاسخ سریع و بازده حرفه ای را دارند و اینجاست که مدیریت شبکه های مجازی  وارد عمل می شود.

مدیریت شبکه مجازی

ابزارهای مدیریت شبکه های مجازی

اگر تازه می خواهید وارد  بازاریابی رسانه های اجتماعی شوید ، سیستم عامل ها می توانند به شما در مدیریت استراتژی هایی که  با رابط های ساده و جامع برای تازه کار ترین مدیرهای رسانه های اجتماعی طراحی شده اند ، کمک بگیرید.بعلاوه ، ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی اغلب بسیار مقرون به صرفه هستند و بسیاری از آنها نسخه های رایگان را برای تست کردن قبل از خرید ارائه می دهند. با این حال ، اگر می خواهید واقعاً در رسانه های اجتماعی خود  تغییری ایجاد کنید ، به کمک افراد حرفه ای نیاز خواهید داشت.

خدمات مدیریت شبکه های مجازی

در حالی که ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی می توانند به شرکت شما کمک کنند تا میزان تاثیرگذاری محتوای شما را افزایش دهد ، کیفیت محصولات شما نیز در جذب مخاطب مورد نظرتان به همان اندازه اهمیت دارد. خوشبختانه ، خدمات مدیریت شبکه های مجازی به دانش و منابع مجهز شده اند تا بتوانند به درستی حضور رسانه های اجتماعی شما را مدیریت کنند. از طریق ارسال هدفمند ، تبلیغات حمایت مالی و طیف گسترده ای از تاکتیک های رسانه های اجتماعی که بسیار فراتر از دانش مشترک است ، این خدمات می توانند بازدی از رسانه های اجتماعی شما را به سطح مطلوبی برسانند.

عناصر اصلی مدیریت شبکه های مجازی

این که آیا شما یک سرویس بازاریابی برای  رسانه های اجتماعی  خود را استخدام می کنید یا از طیف گسترده ای از ابزارها استفاده می کنید ، قادر خواهید بود استراتژی خود را بدون هزینه زیاد یا هدر دادن وقت زیاد ، drab به fab تبدیل کنید. شما قادر خواهید بود به:

 • چندین حساب را در سیستم عامل های مختلف مدیریت کنید.
 • تعامل اجتماعی برند خود را تحلیل کنید
 • برنامه های لازم برای برند خود  را از قبل تنظیم کنید.
 • گزارشهای جامع تحلیلی را دریافت کنید.
 • نظرات را زیر نظر بگیرید و به صورت کارآمد پاسخ دهید.
 • با اعضای تیم در مورد محتوا همکاری کنید

 مدیریت شبکه های مجازی

چگونه رسانه های اجتماعی می توانند از تجارت شما سود ببرند؟ابزارها و خدمات مدیریت شبکه های مجازی به منظور سهولت در بازاریابی طراحی شده اند که در نهایت سود را افزایش می دهد. از این گذشته ، اگر نمی خواهند خط مشی اصلی شما را بهبود ببخشند ،پس پرداخت هزینه برای نرم افزار یا خدمات جدید چیست؟

ابزارها و خدمات مدیریت رسانه های اجتماعی از مزایای مفیدی برخوردار می شوند که تلاشهای بازاریابی شما را دوباره تقویت می کند و شرکت شما را در مقابل مخاطبان هدف قرار می دهند. مدیریت رسانه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند:

 • در وقت خود صرفه جویی کنید با برنامه ریزی ارسال پست ها از قبل ، می توانید در وقت خود صرفه جویی کرده و نظم هدفمندی را به محتوای خود ببخشید.
 • برند خود را به ثبات برسانید – با ارسال چندین پست  در روز در طیف گسترده ای از سیستم عامل ها ثبات شبکه های مجازی خود را بهبود بخشید.
 • مخاطبان خود را بفهمید – با ارائه تجزیه و تحلیل های قدرتمند که توضیح می دهد چه کسانی شما را دنبال می کنند ، از کجا می آیند و چه انتظاری از تجارت شما دارند و .. می توانید محتوای بهتری تولید کنید.
 • پشتیبانی از مشتریان را بهبود بخشید – با ایجاد یک مسیر ساده برای مشتریان که می توانند در مورد شرکت شما از طریق رسانه های اجتماعی سؤال کنند و پاسخگویی شما را ساده کنند.
 • شهرت برند خود را کنترل کنید – با این کار به شما اجازه می دهیم نظرات و بازخورد را از نزدیک کنترل کنید و در اسرع وقت پاسخ دهید.نوآوری را تقویت کنید – با تشویق و همکاری خلاقانه در سیستم عامل های جدید ، برای هر کمپین رسانه های اجتماعی به موفقیت برند خود کمک کنید.

پس در واقع مدیریت شبکه های مجازی فرایند مدیریت تعامل و محتوای آنلاین شما از طریق کانال های رسانه های اجتماعی مانند Facebook ، Instagram ، Twitter ، LinkedIn ، YouTube و Pinterest است.

ابزارهای مدیریت شبکه اجتماعی

مدیریت شبکه های مجازی فراتر از ارسال و به روزرسانی پروفایل شبکه های اجتماعی شرکت شما است. این مدیریت همچنین شامل تعامل با مخاطبان و جستجوی فرصت های جدید برای افزایش دسترسی و دید شبکه های اجتماعی شماست.

بسترهای مدیریت رسانه های اجتماعی

قبل از شروع برنامه ریزی برای مدیریت شبکه های مجازی ، باید در نظر بگیرید بهترین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای تجارت شما چیست. در اینجا مختصراً در مورد سیستم عامل های مختلف و چه مزایایی برای ارائه خدمات تجاری شما وجود دارد می پردازیم:

 • فیس بوک تقریباً 2.7 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد که از پیشینه های متنوعی برخوردار هستند. همچنین وقتی از پایگاه کاربر فیس بوک استفاده می شود ، تعادل خوبی از نظر جنس و گروه سنی وجود دارد. این باعث می شود تا یک بستر عالی اجتماعی برای مشاغلی که سعی در دستیابی به مخاطبان گسترده تری دارند ، داشته باشد.
 • Instagram  یک کانال عالی رسانه های اجتماعی برای برندهایی است که محتوای تصویری زیاد و جذابی را ایجاد می کند. این شبکه می تواند یک بستر عالی برای مشاغل و فروش محصولات یا خدمات مرتبط با مد ، سبک زندگی ، هنر و یا سایر صنایع متمرکز بصری باشد.
 • توییتر  321 میلیون کاربر فعال در سرتاسر جهان دارد و تمایل به جذب اخبار روز  برای مخاطبان خود دارد. این بستر برای برندهایی که می خواهند در گفتگو در رابطه با موضوعات در صنعت خود بپیوندند ، ایده آل است. همچنین مکان خوبی برای به اشتراک گذاشتن مطالب تأثیرگذار با سایر افرادی است که می توانند برند شما را با ارزش بدانند.
 • LinkedIn  بستر رسانه های اجتماعی برای برندای B2B است که مشاغل موجود در صنایع مختلف را هدف قرار می دهد. با استفاده از LinkedIn ، می توانید براساس نوع شرکت ، صنعت یا عنوان شغلی محتوا را با افراد پیدا ، تعامل کرده و به اشتراک بگذارید.
 • YouTube این روزها به دومین موتور جستجوی بزرگ جهان تبدیل شده است. برای کمک به تعامل و ارتباط با مخاطبان خود می توانید محتوای ویدیوی خود را در این کانال بارگذاری کنید. با داشتن میزبانی ویدیو نامحدود ، تجارت شما می تواند به اندازه دلخواه محتوای ویدیویی ارسال کرده و از طریق کانال های دیگر به اشتراک بگذارید.
 • Pinterest  کانال عالی دیگری برای به اشتراک گذاری محتوای متمرکز بر تصویر است و بازدید از این شبکه برای مشتریانی که به صنایع دستی ، دکوراسیون ، تغذیه ، تناسب اندام ، مد و موارد دیگر علاقه مند هستند ، ضروری شده است. اگر نام تجاری شما محصولی یا خدماتی را به فروش می رساند که به تصاویر بها زیادی می دهدد ، ممکن است  Pinterest  شبکه ای ارزشمند برای شما باشد.

جایگاه شبکه های مجازی در دنیای امروز

امروزه شبکه های مجازی بخش مهمی از زندگی انسان را به خودشان اختصاص داده اند، اغلب مردم روزانه چند ساعت از وقت خود را در شبکه های اجتماعی و آن هم بدون هیچ دلیل خاصی و صرفا برای گذران وقت هدر می دهند. این یعنی یک بستر کاملا آماده برای داشتن یک کسب و کار پر سود با مشتری های بالقوه، اما چطور می‌شود از این بستر به خوبی استفاده کرد؟ مدیریت شبکه های اجتماعی!

اغلب ما فکر می کنیم مدیر به دنیا آمده‌ایم و در هر زمینه ای متخصص ایم! همین موضوع باعث شده است که شکست های سنگینی خورده و از مسیر اصلی زندگی کاملا منحرف بشیم؛ اما دیگه تمام است!

امروزه تقریبا ۳ میلیارد نفر در کل دنیا از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند که تقریبا هر کدام از این افراد در ۵ تا شبکه اجتماعی عضو هستند، ۹۵% این افراد سنی تقریبا بین ۱۸ تا ۳۴ دارند که این یعنی تعداد زیادی مشتری بالقوه که شما باید با دانش مدیرتی خودتان آنها را به بالفعل تبدیل کنید.

برای شروع لازم است اول یک استراتژی خوب برای کسب و کارتان داشته باشد،خب یعنی چی؟ یعنی شما به خوبی مخاطبتان را شناسایی کنید و محصول تان را بر اساس نیاز آن ارائه کنید و یا کاری بکنید که به آن محصول نیاز پیدا کند.

بعد از آن لازمه که یه محتوای خوب و جذاب داشته باشید، میشه گفت محتوا در فضای مجازی حکم ویترین در مغازه را دارد، پس سعی کنید یک ویترین خاص و جذاب داشته باشید.

تدوین استراتژی شبکه های مجازی

تدوین استراتژی رسانه های شبکه های مجازی به شما کمک می کند تا به اهداف بازاریابی خود نزدیک شوید. بعد از اینکه تصمیم گرفتید از کدام شبکه ها استفاده کنید ، باید بررسی کنید که چه میزان محتوایی در روز باید ارسال داشته باشید و چه نوع محتوایی  را برای تولید کردن باید انتخاب کنید. با در نظر گرفتن آنچه در مورد مخاطبان خود می دانید شروع کنید. کدام نوع محتوا را بیشتر دوست دارند؟ محتوایی را توسعه دهید که جذاب هستند ، اما همچنین درباره ی نیازها و چالشهای آنها صحبت کنید.

 ایجاد یک برنامه برای مدیریت شبکه های مجازی

وقتی صحبت از مدیریت شبکه های مجازی می شود ، ثبات مهم است. همان طور که تا به حال متوجه شدید ، هیچ دو مشاغلی یکسان نیستند. بنابراین ، نمی توانید برای هر مشاغلی که رویکردهای مشابه را در ارسال در کانال های رسانه های اجتماعی به اجرا درآورده ، نتایج مشابه را انتظار داشته باشید. پ

با این وجود ، هر فرکانس یا زمان ارسال مطلب را انتخاب کنید ، باید این کار را بطور مداوم انجام دهید. اگر می خواهید مشتریان را درگیر مطالب خود کرده و باعث رشد مطالب خود شوید ، لازم است به طور مداوم محتوای با کیفیت ارسال کنید. تنها راه برای انجام این کار ایجاد یک برنامه مدیریت شبکه های مجازی است که جزئیات مربوط به زمان و آنچه را که می خواهید در کدام کانال ها ارسال کنید را مشخص کند.

ایجاد تقویم محتوا برای مدیریت شبکه های مجازی  شما راهی مناسب برای بهبود و رشد شبکه های مجازی است. می توانید این تقویم را به گونه ای تنظیم کنید که برای برند شما مفید باشد. فقط حتماً اطلاعات اولیه مانند تاریخ ارسال ، محتوا و هر پیوند یا تصویر را درج کنید.

ایجاد و ارسال محتوا به پروفایل های اجتماعی

بخش بزرگی از مدیریت شبکه های مجازی ایجاد و انتشار محتوای رسانه های اجتماعی در سراسر پروفایل برند شما است. این محتوا نه تنها  شامل تولید محتوای نوشتاریست بلکه باعث ایجاد خلاقیت در قالب تصاویر و فیلم ها نیز می شود. علاوه بر محتوای اصلی ، بسیاری از مشاغل محتوای ثانویه ای را نیز از منابع شخص ثالث در موضوعات مرتبط به اشتراک می گذارند. این جنبه از مدیریت شبکه های مجازی شما را ملزم می کند تا درک عمیقی از بسترهای رسانه های اجتماعی و مخاطبان خود داشته باشید. در واقع شما باید بدانید بهترین کارها برای ایجاد محتوا در کانال چیست. اما همچنین باید بدانید که چه نوع محتوا و مضامین بیشتر مورد توجه مخاطبان هدف شما قرار می گیرد.

پاسخگویی به هواداران و پیروان

پاسخگویی به طرفداران و پیروان در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی بخش مهمی از مدیریت شبکه های مجازی است. هنگامی که یک فرد سوال یا نظری را در صفحه شما به اشتراک می گذارد ، این کار فرصت جدیدی را برای شما فراهم می کند تا ضمن ارائه خدمات عالی به مشتری بتوانید ارزش تبلیغات موثری را  برای برند خود  فراهم کنید. به عنوان بخشی از مدیریت شبکه های مجازی ، تجارت شما باید به طور معمول نظرات یا پیام های موجود در سیستم عامل های اجتماعی خود را بررسی و در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین استراتژی پاسخ دهد.

همکاری با دیگر برندها در شبکه های مجازی

تعامل با کاربران رسانه های اجتماعی فراتر از پاسخ دادن به طرفداران یا دنبال کننده هایی است که در صفحه برند شما اظهار نظر یا پیامی ارسال می کنند. این کار اغلب شامل جستجوی راه های جدید یا فرصت های دیگر و شروع گفتگو با آنها بر روی  دیگر سیستم عامل های شبکه های مجازی است.در واقع ایجاد روابط تأثیرگذار می تواند به برند شما در طول زمان کمک کند. اگر افراد یا سازمانهای خاصی در صنعت شما وجود دارند که شناخته شده هستند ، ارتباط شما با آن ها می تواند به شما کمک کند تا فرصت های جدیدی برای به اشتراک گذاشتن محتوای ارزشمند خود با پایگاه جدید کاربری پیدا کنید.

مدیریت سوشال ها

نقش شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در این دوران نقش مهمی در زندگی و فرهنگ ملت های مختلف ایفا می کند و نفوذ شبکه های اجتماعی در بین مردم به حدی رسیده است که زندگی بدون آن غیرممکن به نظر می رسد.

نخستین بار موضوع  شبکه های مجازی در سال 1960 در دانشگاه ایلی نویز در ایالت متحده آمریکا مطرح شد. بعد از مطرح شدن مفهوم شبکه های اجتماعی اولین شبکه ی اجتماعی اینترنتی در سال 1997 به نام SixDegree راه اندازی شد.

در سایتSixDegree ابتدا کاربران می توانستند برای خود پروفایلی ایجاد کنند که بعد از مدتی می توانستند دوستان خود را به آن اضافه کنند. قبل از این سایت، سایت های دیگری هم وجود داشتند که امکان ساخت پروفایل و یا امکان ارتباط با دوستان را به طور جداگانه فراهم میکردند، ولی این سایت هر دوی این ویژگی ها را همراه هم دارا بود.

به مرور زمان این سایت ویژگی ها و امکانات خود را افزایش داده و بروزرسانی کرد. تعداد کاربران این سایت به مرورافزایش یافت و به عنوان اولین شبکه ی اجتماعی شناخته شد.

این سایت پس از مدتی به یک ابزار تجارت تبدیل شد، اما پس از 3 سال فعالیت در سال 2000 مسدود شد و علت اصلی و مهم آن استفاده نادرست کاربرانش بود که باعث شکایت های زیاد از سایت و نتیجه ی آن مسدود شدن این سایت شد.

شبکه احتماعی مجازی چیست

شبکه ی اجتماعی مجازی زنجیره ای از ارتباطات و گره های شبکه ی اجتماعی یا حضور غیرفیزیکی افراد در یک مکان مجازی است. در شبکه ی اجتماعی مجازی ارتباطات به صورت رودررو و بدون واسطه نیست بلکه به ابزاری به نام اینترنت بستگی دارد.

شبکه های اجتماعی ابزاری هستند که به صورت رایگان و در تمامی ساعات، قابل دسترس هستند. به طور مثال یک شخص می تواند مطالبی که مورد نظرش است را در صدم ثانیه در سراسر دنیا به اشتراک بگذارد.

شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از زیرمجموعه های رسانه های اجتماعی دارای اجزای تشکیل دهنده‌ای هستند. شبکه های اجتماعی قوانینی را مطرح و تعیین کردند که به واسطه ی آن شما بتوانید مطالب مورد نظر خود را به اشتراک بگذارید و کسب و کار خودتان را گسترس دهید. همچنین امروزه شبکه های اجتماعی از منابع مهم بازاریابی، اخبار، آموزش و سرگرمی است.

مدیریت یکی از عوامل مهم رشد و افول فضای مجازی است. مدیریت فضای مجازی از آن دسته از مدیریت هایی است که با ارتباط مستقیم با کاربران صورت گرفته است.

مدیریت شبکه های مجازی

مدیریت شبکه های اجتماعی مجازی شامل موارد ذیل می باشد:

1_تولید محتوا

یکی از نکات مهمی که باید همواره مورد توجه قرار بگیرد، تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی است. محتوا و شبکه های اجتماعی دو مفهوم غیرگسستنی از همدیگر هستند. اگر که محتوا موجود نباشد، شبکه های اجتماعی مفهوم و معنایی ندارند و اگر شبکه های اجتماعی نباشند در آن صورت کسی از محتوا هایی که شما خواستگار اشتراک گذاری آن هستید مطلع نخواهد شد.

مدیریت شبکه های مجازی-1

در تولید محتوا باید به جذابیت و خاص بودن مطالب دقت کرد.  در کنار این جذابیت و جالب بودن، خلاقیت مطالب از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. به دلیل اهمیت زیاد “تولید محتوا” بایستی زمان برنامه ریزی برای این کار و تمرکز بر روی محتوا برای جذابیت و زیبایی مطالب زا به درستی مشخص کرد.

ما با استفاده از روش های مختلفی می توانیم تولید محتوا کنیم:

محتوای ویدئویی

ما می توانیم با استفاده از ویدئوهای انگیزشی و آموزشی و همچنین ویدئوهایی با محتوای معرفی محصول تاثیر مثبت و جلب کننده ای بر روی کاربران در شبکه های اجتماعی داشته باشیم. به طور کلی بازارهای ویدئویی بسیار در جلب کاربران موثراند.

برای تولید محتوا، برنامه ریزی درست و مناسب و یک گروه مشارکتی داشته باشید. سعی داشته باشید تا موضوعات متنوع و بسیاری را پوشش دهید البته لازم بذکر است که نباید از موضوع اصلی خارج شد.

با انتخاب تم ها و رنگ های مختلف به صورت هفتگی سایت را تغییر دهید. این رنگ ها و تم ها را متناسب با سال و ماه و حتی مناسبت ها هماهنگ و یکسان کنید.

با طرح کردن یکسری سوالات می توان ذهن کاربران در شبکه های اجتماعی را به چالش کشید و این نیز برای افزایش فروش بسیار اهمیت دارد. سوالات می تواند از قبیل نظرسنجی درباره ی محصولات شرکت،قیمت کالا و… باشد.

برای تاثیرگزاری بر روی کاربران و مشتریان میتوانید از فعالیت ها و جلسات ایده پردازی ها و اعضای تیم عکس برداری کنید. به طور کلی سعی کنید از فرایند جلسات و فعالیت های تان عکس برداری کنید و آن را به اشتراک بگذارید.

از طریق برگزاری و اجرای کمپین ها و همچنین برگزاری مسابقات و حتی قرعه کشی ها با علامت هشتگ مخصوص به خود می تواند از شیوه های تولید محتوا به وسیله ی کاربران باشد.

2_مدیریت شبکه های مجازی از طریق ایجاد یک نام تجاری مشخص

به دلیل فزونی روز به زوز شبکه های اجتماعی و تنوع زیاد آن،با انتخاب و طراحی یک نام مناسب امکان فعالیت در حوزه ها و قسمت های بیشتری نیز وجود خواهد داشت.با انتخاب یک نام مناسب نیز می توان به جذابیت آن شبکه نیز افزود و تعداد کاربران خود را افزایش داد.

شما بایستی تلاش کنید تا بتوانید نام تجاری شرکت خود یا برند خود را به ثبت برسانید، این تلاش باعث می شود تا کاربران و طرفداران سایت شما آن را به راحتی پیدا کنند و با آن ارتباط برقرار کنند.

نام به عنوان یک میانبر ذهنی برای کاهش زمان پردازش ذهنی قابل استفاده است و جست و جو از طریق وب باعث توانایی دریافت اطلاعات بسیار سریع توسط مشتریان می شود.

3_مدیریت موثر شبکه های مجازی

کسب و کار و مشاغلی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند،کاربران آنلاین زیادی را جذب خود می کند. افرادی که صفحه ی شخصی یک شرکتی را دنبال می کنند وفاداری بیشتر و مشتری بهتری برای محصولات آن شرکت هستند.

یک مدیر شبکه ی اجتماعی برای مدیریت شبکه های مجازی بایستی یکسری فعالیت هایی را انجام دهد:

 • مدیریت بر روی تمامی شبکه های اجتماعی سازمان
 • با استفاده از ابزارهای تحلیلی نظارت کامل بر روی شبکه های اجتماعی داشته باشد.
 • فعالیت های نسبتا زیاد در شبکه های پر طرفدار مانند اینستاگرام،فیس بوک و…
 • پاسخ دادن به سوالات کاربران و مشتریان در صفحه ی سایت طبق سیاست های کاری.
 • ایجاد طوفان افکار در راستای ایجاد ایده های بسیار.

مدیریت شبکه های مجازی-2

4_مدیریت شبکه های مجازی از طریق بهینه سازی موتور جستجو(SEO)

سئو در جهت کمک کردن به رویت و مشاهده بهتر و ارتباط بین وب سایت ها برای رسیدن به رتبه بندی بالا به وجود آمده است.

انجام سئو نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه ای و صبر زیاد است. سئو سایت یا بهینه سازی سایت از فعالیت هایی است که به وسیله ی یک سئوکار انجام داده می شود. سئو هفته ها و ماه ها طول می کشد تا به نتیجه ی مورد نظر برسد.

احتمال دارد نتیجه ی بهینه سازی موتورهای جست و جو به سرعت مشاهده نشود، ولی در دراز مدت از مزایای سئو این است که باعث افزایش رتبه بندی سایت شما در میان سایت های دیگر می شود. لازم به ذکر است که برای وب سایت ها بسیار مهم است که در صفحه ی اول نتیجه ی جست وجوی گوگل باشند.

سئو کردن یک سری مزایا دارد از قبیل

 • باعث بازدید زیاد از سایت شما می شود.
 • برای سایت شما ایجاد برند می کند.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.
 • باعث رتبه بندی بهتر و بالاتر سایت شما می شود.
 • باعث افزایش فروش محصولات سایت شما می شود و …

5_ مدیریت شبکه های مجازی از طریق سنجش میزان موفقیت کمپین ها

برای اجرای یک کمپین سه مرحله موجود است:

تعیین اهداف بازاریابی

در این مرحله در ابتدا اهداف کلی بازاریابی مشخص می شود. اهدافی از قبیل افزایش آگاهی نسبت به برند، تعریف دوباره ی جایگاه برند و دسترسی و رسیدن به مخاطبان جدید و …

شناسایی و شناخت مخاطبان هدف

در نهایت هدف نهایی آن است که برای شناختن و شناسایی هدف یک برند،انتخاب کسانی است که بتوانند پیام برند را به دست مخاطبان و مشتریان برسانند و پیام هایی را به دست شان برسانند که بر روی تصمیم گیری های شان موثر باشد.

ارزیابی و اندازه گیری موفقیت کمپین

شیوه های مختلفی برای اندازه گیری نتایج کمپین موجود است، مانند میزان فروشی که انجام می شود،بازگشت سرمایه و…

6_ مدیریت شبکه های مجازی از طریق رتبه بندی شبکه های اجتماعی

یک شبکه ی اجتماعی ممکن است در یک بازه ی زمانی از محبوبیت بالایی برخوردار باشد ولی بعد از مدتی محبوبیت آن کاهش یابد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

خوب بود، اطلاعات جديدي داد

پاسخ دادن

عالي، اطلاعات جديدي كسب كردم. :-)

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید