مدیریت نویسندگان محتوا چگونه امکان پذیر است؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/05/25
مدیریت نویسندگان محتوا چگونه امکان پذیر است؟

بدون شک محتوا نویسی از جذب‌ترین کارهایی است که انسان‌های می‌توانند از آن به عنوان یک شغل یاد کنند. تولید محتوا  آن چنان اهمیت دارد که هم‌ اکنون ادمین سایت‌های مختلف برای پیدا کردن افرادی با این تخصص در تلاش هستند. البته تولید محتوا صرفا به سایت‌ها مربوط نمی‌شود و در شبکه‌های مجازی و دیگر موارد نیز به چشم می‌خورد ولی مهم‌ترین کار برای این کار مدیریت نویسندگان محتوا است.

ما در مقالات گذشته خود به صورت مفصل در خصوص تولید محتوا صحبت کرده بودیم که خوشبختانه استقبال خوب شما مردم عزیز را به دنبال داشت. چنان چه تا به حال این مطالب را مطالعه نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم حتما سری به آن‌ها بزنید تا اطلاعات خود در راستای تولید محتوای بهتر را بالا ببرید. امروز با مقاله‌ای متفاوت در خدمت شما هستیم و امیدواریم که از آن استفاده لازم را ببرید.

در واقع امروز قصد داریم تا ببینم چطور می‌توان محتوا نویسان را به خوبی مدیریت کرد و آن‌ها را برای کارهایی با کیفیت‌تر تشویق نمود. پس اگر ادمین یک سایت و یا دارنده یک صفحه مجازی هستید و می‌خواهید محتوا نویسان خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید. مطمئنا در پایان قادر خواهید بد تا بهترین تصمیم‌ها را برای تیم خود بگیرید، و یا فرد و پلتفمری را برای مدیریت آن انتخاب نمایید.

نیاز به مدیریت نویسندگان محتوا

در وهله اول شاید بد نباشد که ببینیم مدیر نویسنده محتوا یا یک پلتفرم در این راستا دقیقا چه کاری انجام می‌دهد. او وظیفه دارد تا تیم را به خوبی مدیریت کرده و برنامه‌ها را برای انتشار محتویات مربوط به یک سایت یا صفحه مجازی تنظیم نماید. تعداد افراد آن صفحه هر چه قدر هم که باشد، مدیر محتوا باید به خوبی از عهده این کار بر آید.

حتی گاهی اوقات، یک مدیر نویسندگان محتوا باید محتویات لازم را در اختیار تیم خود قرار دهد و تعیین کند که هر کس باید روی چه مطالبی مانور دهد. وی وظیفه دارد تا براساس توانایی‌های هر فرد در هر حوزه، تکالیفی را در اختیار آنان قرار دهد تا در نهایت شاهد بهترین بهره‌وری باشد.

بنابراین نتیجه می‌گیریم که مدیریت کردن نویسندگان چندان کار ساده‌ای نیست و سختی‌هایی هم دارد. پس اگر صاحب یک کسب و کاری به این صورت هستید، حتما صفحه خود را در اختیار یک فرد خبره یا پلتفرم پیشرفته قرار دهید تا مشکلی از این بابت پیش نیاید.

مزایای مدیریت کردن نویسنده محتوا

حال که با این موضوع بیشتر آشنا شدیم، باید ببینیم که چه مزایایی را در دسترس ما قرار می‌دهد. دانستن این مزایا، ما را چند گام برای اجرای این استراتژی و داشتن مدیر محتوا ترغیب خواهد کرد:

  1. از یک فرد یا سیستم مدیریت محتوا می‌توان برای چند وب‌سایت استفاده نمود. همچنین تفاوتی ندارد که موضوع وب‌سایت شما چه چیزی باشد. در سال‌های اخیر، افراد در هر حوزه‌ای که فعالیت داشته‌اند، نسبت به داشتن این سیستم اقدام کرده و به نتایج خوبی هم رسیده‌اند.
  2. اگر خود نویسنده‌ها بخواهند بر محتوایشان مدیریت داشته باشند، قطعا به چیزی که در ذهن دارید، دست نخواهید یافت. کار نویسنده از نامش مشخص است و صرفا باید روی امور مربوط به خود فعالیت داشته باشد. حال اگر سیستم مدیریت محتوای مناسبی داشته باشید، بی شک در وقتتان صرفه‌جویی خواهید کرد.
  3. شما صاحب آن کسب و کار هستید و چه سایت داشته باشید و چه صفحه‌ای در فضای مجازی، شاید گاهی اوقات بخواهید تغییراتی را در آن اعمال نمایید. این تغییرات می‌توانند برای بهتر شدن سایتتان رخ دهند. اگر چنین چیزی رقم بخورد، سیستم مدیریت محتوا نیز باید با تغییر همراه شود. خوشبختانه انجام این کار به آسانی صورت می‌گیرد و دغدغه‌ای از این لحاظ نخواهید داشت.
  4. مورد نهایی این است که داشتن سیستم مدیریت محتوا احتیاجی به دانش فنی یا تخصصی نخواهد داشت. هر فرد با هر سطح از دانشی که دارد، می‌تواند صرفا آموزش‌هایی ساده را ببیند و سپس آن را در اختیار داشته باشد.

شیوه مدیریت محتوا برای اداره نویسندگان محتوا

خوب است بدانید که شیوه مدیریت محتوای یک سایت با سایت دیگر یکسان نیست و تفاوت‌هایی میان هر یک به چشم می‌خورد. این تفاوت‌ها به دلیل سیاست و حوزه کاری آن سایت است. البته در مجموع از یک ساختار استفاده می‌شود که شامل برنامه‌ریزی به موقع، بررسی سطح محتویات و نظردهی در مورد آن‌ها، انتشار محتویات ضروری و در آخر ارتباط خوب با مشتریان و کاربران آن سایت است.

برنامه ‌ریزی راحت برای مدیران محتوا

صاحب آن کسب و کار باید وظایف مربوط به مدیر محتوا را از همان ابتدا به وی گوشزد کند. اگر یک مدیر محتوا در گذشته سابقه‌ی این کار را داشته، دلیل نمی‌شود که اکنون بتواند تمام ماموریت‌هایش را مو به مو اجرا نماید. این به دلیل موضوعات متفاوت هر یک از سایت‌ها و قوانینی است که در بالا از آن‌ها صحبت شد.

مدیریت کارمندان محتوا چگونه است؟

همان گونه که ذکر شد، مدیریت کارمندان محتوا تنها باید به وسیله‌ی مدیر محتوا صورت گیرد. اگر سایت شما چنین چیزی را در خود ندارد، همین حالا باید به فکر باشید. نبود یک مدیر محتوای خوب می‌تواند در طولانی مدت باعث هرج و مرج از لحاظ محتوا نویسی و وقوع برخی مشکلات در سایت شما شود.

برنامه ریزی دقیق محتوا برای نویسندگان

یکی از وظایفی که مدیر محتوا باید به آن واقف باشد، برنامه‌ریزی محتوا است. یک مدیر باید هر چیزی که مربوط به تولید محتوا می‌شود را به خوبی برنامه‌ریزی کرده و امور را بر حسب علاقه و استعداد هر فرد واگذار نمایید.

تعریف وظایف نویسنده ها برای محتوا

قطعا در هر تیم محتوایی، افراد زیادی مشغول به کار هستند. شاید تخصص هر یک از آن‌ها در زمینه‌های مختلف باشد که البته این مورد به بهبود آن کار کمک شایانی می‌کند. پس مدیر محتوا باید به خوبی با شخصیت و علاقه‌های هر کدام از این افراد آگاهی داشته باشد تا هر کدام از پروژه‌های مربوط به محتوا را به آن‌ها محول کند.

شاید برخی از اعضای این گروه در بحث ترجمه خبره باشند. در سمت دیگر، دیگر افراد ممکن است به نویسندگی و تولید محتوا بدون ترجمه علاقه بیشتری داشته باشند. تشخیص هر کدام از این‌ها بر عهده مدیر محتوا نویسی خواهد بود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید