7 دلیل برای ساخت پادکست در استراتژی بازاریابی محتوا

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1397/12/27
7 دلیل برای ساخت پادکست در استراتژی بازاریابی محتوا

مهم نیست که شما در چه کسب‌وکاری هستید، وجود فرصت‌ها یعنی اینکه شما در رقابت هستید. شاید محصول یا خدمات شما نسبت به دیگر گزینه‌های موجود در بازارتان برتر باشد. شاید هم برتر نباشد. داشتن بهترین پیشنهاد مهم نیست. در عوض، تمرکز خود را بر روی اطمینان حاصل کردن از این بگذارید که بازار هدف موردنظر شما پی ببرد که معامله با شرکت شما گزینه مناسب برای آن‌ها است. تا زمانی که به این باور برسند ممکن است هرگز از شما محصولی خریداری نکنند. ساخت انواع پادکست یکی از راه های ماندگاری کاربران در وبسایتتان است.

چگونه می‌توانید خود را از همه رقیبان جدا کنید؟ انتشار محتوا آنلاین، شروع خوبی است. مطالب منتشرشده شما باید حسن نیت ایجاد کند، اعتماد جلب کند و شما را در صنعت خود در جایگاه قدرت قرار دهند.

مشتریان بالقوه در بازار هدف شما برای چیزی تقلا می‌کنند. چیزی وجود دارد که آن‌ها را تا شب نگه دارد. آن‌ها یک نتیجه خاص را می‌خواهند و مایل‌اند برای رسیدن به آن هزینه کنند. از آنجا که ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم، پس احتمالاً آن‌ها به دنبال اطلاعات محتوا آنلاین هستند که بتواند به آن‌ها کمک کنند تا راه‌حلی برای خود پیدا کنند.

این دقیقاً همان دلیلی است که امروز هر کسب‌وکاری نیاز به استراتژی تولید محتوا دارد. یک برنامه درست، تضمین می‌کند زمانی که بازار هدف شما شروع به یافتن پاسخ می‌کند، شما را خواهد یافت.

Joe Pulizzi بنیان‌گذار موسسه بازاریابی محتوا در کتاب خود “Epic Content Marketing” بهترین تعریف را از “محتوا” ارائه می‌دهد که من تابه‌حال دیده‌ام. Pulizzi بازاریابی محتوا را به‌صورت “روند بازاریابی و کسب‌وکار برای ایجاد و توزیع محتوا ارزشمند و قانع‌کننده به‌منظور جذب، تصاحب و مشغول نگه‌داشتن یک عده مخاطب کاملاً مشخص و پذیرفته‌شده با هدف سوق دادن مشتری در جهت انجام فعالیت سودآور” توصیف می‌کند.

محتوا چگونه می‌تواند کمک کند

مطالبی که به‌خوبی بررسی‌شده و با ملاحظه نوشته‌شده باشند بدون اینکه هیچ هزینه‌ای برای مخاطبان هدف شما داشته باشد، به آن‌ها کمک می‌کند. همچنین بسیار حائز اهمیت است که شما یک CTA یا فراخوان برای اقدام خاص به آن‌ها بدهید. از آن‌ها بخواهید تا به وب‌سایت شما سر بزنند، یک مشاوره رایگان رزرو کنند یا به عضویت خبرنامه شما دربیایند. هر یک از این ابزارها فرصتی را برای ایجاد یک رابطه و کسب یک مشتری ایجاد می‌کند.

به تعداد افرادی که به دنبال محتوا هستند، انواع مختلفی از محتوا وجود دارد. پست‌های وبلاگ، مقالات مجله، ویدیوها، وبینارها، مقالات سفید و کتاب‌های الکترونیکی بعضی از رایج‌ترین انواع محتوا هستند. این فهرست همین‌طور ادامه دارد.

توصیه من: اگر شما قبلاً بازار هدف خود را با استفاده از پادکست‌ها به خود جلب نکرده‌اید، آماده شوید تا اولین بخش از محتوای صوتی خود را راه‌اندازی کنید. در اینجا هفت روش ارائه‌شده است تا در کنار مشتریان خود سود ببرید.

ساخت پادکست هفتگی

۱- ساخت پادکست راحت است

محتوا صوتی یا ساخت پادکست در مقایسه با متن و محتوا ویدئویی، بیشتر برای کاربران قابل‌دسترسی است. در واقع لازم نیست آنها متن‌های طولانی را بخوانند و به راحتی می‌توانند به متن شما گوش بدهند. برای مثال، آن‌ها می‌توانند درحالی‌که ورزش یا رانندگی می‌کنند، به پادکست شما گوش دهند. پادکست شما آن‌ها را از این فعالیت‌ها دور نخواهد کرد؛ بلکه این فعالیت‌ها را برای آن‌ها لذت‌بخش‌تر می‌کند.

۲- ساخت پادکست و قرار دادن آن در سایت‌ها

هنگامی‌که شما پادکست خود را در پلتفرم‌هایی مانند ناملیک و شنوتو منتشر می‌کنید، محتوا عالی خود را به‌صورت رایگان در دسترس هزاران نفر از شنوندگان بالقوه قرار می‌دهید. این پلتفرم‌ها موتورهای جستجو هستند و مردم از آن‌ها برای پیدا کردن پادکست‌ها و همچنین آهنگ‌های معروف استفاده می‌کنند. این در دسترس قرار دادن یک کار بسیار اصولی است که تعداد مخاطبان شما و دسترسی شما به آن‌ها را افزایش می‌دهد.

۳- ساخت پادکست کم‌هزینه است و به‌سرعت تولید می‌شود

ساخت پادکست نسبت به نوشتن یک مقاله یا ضبط یک ویدیو، بسیار زمان کمتری می‌برد. برای ایجاد یک قسمت پادکست، همه آنچه که باید انجام دهید این است که هنگامی‌که صحبت می‌کنید (چیزی که به‌طور طبیعی هرروز انجام می‌دهید)، صدای خود را ضبط کنید. یک میکروفون مناسب و یک برنامه برای ضبط و ویرایش پادکست‌های خود تهیه کنید، آنگاه همه آنچه که برای تولید محتوای صوتی لازم دارید را خواهید داشت.

۴- امکان شناخت متخصصان صنعت خود و مصاحبه با آنها به وسیله ساخت پادکست

قالب مصاحبه دوست‌داشتنی اجازه می‌دهد تا مخاطبان شما از تخصص، موفقیت و شکست مهمانان درس بگیرند. درعین‌حال، شما می‌توانید ارتباطات بیشتری با متخصصان را به شبکه خود اضافه کنید. این یک بازی برد-برد قطعی است. به‌علاوه، اگر مهمانان شما تصمیم به ترویج این مصاحبه‌ها داشته باشند، شما به‌صورت رایگان در معرض مخاطبین آن‌ها هم قرار می‌گیرید.

۵- پادکست به شما کمک می‌کند تا در بین رقبای خود ممتاز باشید

ساخت پادکست در طی چند سال گذشته یک حرکت مهم ایجاد کرده است، اما هنوز هم جای زیادی برای کار در این زمینه وجود دارد. بسته به موقعیت یا موضوع شما، ممکن است شما با یک رقابت بسیار ضعیف مواجه شوید که یک امتیاز برای شما باشد. داشتن یک پادکست می‌تواند به شما کمک کند بلافاصله از رقبا در بازار خود فاصله بگیرید و خود را به سمت یک جایگاه قدرت در زمینه تخصصی خود ببرید.

۶- پادکست برای مخاطبان شما اعتماد ایجاد می‌کند

محتوای صوتی بسیار شخصی است. وقتی کسی به صحبت شما گوش می‌دهد، به شخصیت و اعتبار شما گوش می‌دهد. آن‌ها می‌توانند هیجان را در صدای شما تشخیص دهند و هنگامی‌که شما در حال حرف زدن در مورد موضوعات مشترک با آن‌ها هستید، می‌توانند شور و اشتیاق شما را برای کمک به خودشان احساس کنند. این امر باعث می‌شود که آن‌ها به‌راحتی از شما و تولید محتوا شما بازدید کنند، شما را بپسندند و به شما اعتماد کنند. پادکست‌ها به بازار هدف شما کمک می‌کند تا احساس کنند که انگار آن‌ها از قبل شما را در سطح فردی می‌شناسند.

۷- ساخت پادکست کمک می‌کند که مشتریان بیشتری را به دست بیاورید

پایان هر قسمت از ساخت پادکست، شامل یک CTA می‌شود. به آن‌ها یک لینک مشخص معرفی بکنید و اطمینان حاصل کنید که صفحه مقصد، لیست مشترکین ایمیل یا دیگر ابزارها به‌طور پیشرفته آماده هستند. تا جایی که می‌توانید مسیر را برای شنوندگان هموار کنید تا شما را تا آخر همراهی و نتیجه مطلوب را ایجاد کنند.

دریافت خدمات تولید محتوا و دیگر خدمات سایت شما

برای دریافت خدمات تولید محتوا با گارانتی تضمین بالاترین کیفیت کاری فرم را پر کرده و ارسال کنید. تضمین می‌کنیم در ساعات کاری کارشناسان ما در کمتر از ۳۰ دقیقه با شما تماس خواهند گرفت.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید