کسب درآمد از ساخت پادکست

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/10/28
کسب درآمد از ساخت پادکست

پادکسترهای جدید همیشه قبل از شروع کار یک سوال را می‌پرسند: «پادکست‌ها چقدر می‌توانند درآمد داشته باشند؟» آن‌ها می‌خواهند قبل از اینکه وقت و انرژی خود را برای افزایش مخاطب پادکست سرمایه‌گذاری کنند، بدانند که پاداش چه خواهد بود.

پس پادکسترها چقدر می‌توانند درآمد داشته باشند؟ صادقانه بگویم، اکثر آنها 0 تومان درآمد دارند! در واقع، بسیاری از پادکست‌ها دارای جریان مالی منفی هم هستند، زیرا آنها قبل از اینکه هزار تومان به دست آورند، برای خرید تجهیزات و پرداخت هزینه‌های میزبانی هزینه می‌کنند.

کارهای خلاقانه مانند پادکست هیچ درآمدی ندارند مگر اینکه بین مردم محبوب شده و شما را به خوبی گوش کنند. زمان می‌برد تا شنوندگان تصمیم بگیرند که شما ارزشی دارید. بنابراین اگر به دنبال راه اندازی یک پادکست هستید این هفته چک کشیده‌اید، باید راه دیگری برای کسب درآمد پیدا کنید!

کسب درآمد از ساخت پادکست

اما اگر برای تولید محتوای شگفت‌انگیز تلاش کنید، اپیزودهای جدید را به طور مداوم منتشر کنید و مخاطبان خود را درگیر کنید، در نهایت نمایشی خواهید ساخت که در هر قسمت پول زیادی به همراه دارد. افراد زیادی وجود دارند که با کار کردن بر روی پادکست‌های خود هر روز چند ساعت زندگی بسیار راحتی دارند.

در این مقاله، نحوه درآمدزایی پادکست‌ها را توضیح خواهیم داد، نحوه درآمد پادکست‌های پردرآمد را بررسی خواهیم کرد و سپس در مورد آنچه که پادکست‌های متوسط ​​درآمد دارند، صحبت خواهیم کرد.

چگونه پادکست‌ها درآمد کسب می‌کنند؟

در واقع راه‌های زیادی برای کسب درآمد از پادکست وجود دارد. موفق‌ترین پادکست‌ها از چندین استراتژی کسب درآمد استفاده می‌کنند، بنابراین پول از مکان‌های مختلف به دست می‌آید. چرا باید درآمد خود را متنوع کنید؟ برای ایمنی بیشتر. تصور کنید تمام درآمد شما از انتشار پادکست خود در یوتیوب باشد، اما روزی یوتیوب کانال شما را ممنوع می‌کند. شما همه چیز را از دست خواهید داد! بنابراین بهتر است چندین جریان درآمد ایجاد کنید.

ما در مقاله خود در مورد کسب درآمد از پادکست، همه راه‌هایی را که پادکست شما می‌تواند کسب درآمد کند بررسی می‌کنیم، اما در اینجا به چهار روش برتر می‌پردازیم؛ حمایت مالی، پشتیبانی مستقیم از محتوای ممتاز، فروش مستقیم، و محصولات مکمل.

 حمایت مالی؛ یکی از بهترین راه های کسب درآمد از پادکست

اسپانسرینگ رایج‌ترین روشی است که پادکست‌ها پول در می‌آورند. این زمانی است که پادکست در طول نمایش اسپانسر را تبلیغ می‌کند. احتمالاً می‌شنوید که برنامه‌های مورد علاقه‌تان در هر قسمت چند بار تبلیغ‌کننده‌هایشان را  به شما معرفی می‌کنند.

میزان درآمدی که از یک حامی‌ مالی دریافت می‌کنید به تعداد دانلودهایی که قسمت‌های شما کسب می‌کند بستگی دارد. بسته به جایی که آنها را در قسمت خود قرار می‌دهید، می‌توانید قیمت تبلیغات خود را متفاوت کنید. تبلیغات پیش از پخش در ابتدای نمایش معمولاً بین ۱۵ تا ۳۰ ثانیه اجرا می‌شود. تبلیغات پس از پخش در پایان نمایش، همچنین برای ۱۵-۳۰ ثانیه اجرا می‌شود. باید گفت ارزش آنها برای تبلیغ کنندگان یکسان است.

پشتیبانی مستقیم از محتوای برتر

پشتیبانی مستقیم زمانی است که شما به سادگی از طرفداران خود می‌خواهید که برای حمایت از برنامه شما پول بفرستند. اگر محتوا و شخصیت شما خوب است، افراد زیادی وجود دارند که با خوشحالی چند هزار تومان به شما می‌پردازند تا بتوانید به تولید قسمت‌ها ادامه دهید. این یکی از اولین راه حل‌هایی است که ما به پادکست‌هایی که به دنبال کسب درآمد از نمایش خود هستند توصیه می‌کنیم زیرا راه اندازی آن آسان است.

پشتیبانی مستقیم پادکست

برای دریافت حمایت‌های مالی می‌توانید خاص‌تر هم عمل کنید و می‌توانید یک دکمه زرین‌پال اضافه کنید و یک حساب زرین‌پال که مخصوص این چنین کارها است را باز کنید و یک فرم کمک مالی به سایت خود اضافه کنید.

درآمد کسب کردن از ساخت پادکست

یک راه عالی برای تشویق مخاطبان به حمایت از شما این است که آنها را با محتوای ممتاز جبران کنید. می‌توانید گزینه‌های ویژه‌ای به آنها هم ارائه دهید، از جمله:

  • برای دسترسی زودهنگام به قسمت‌ها آنها را آماده کنید.
  • قسمت‌هایی را به عنوان جایزه به آنها دهید.
  • قابلیت دانلود مستقیم و با کیفیت به آنها دهید.
  • امکان چت‌های زنده با پادکستر دهید.

فروش وابسته مستقیم

فروش وابسته شبیه به اسپانسرینگ است، اما به جای دریافت پول از طریق دانلود، بر اساس آنچه برای شرکت دیگری می‌فروشید، پول دریافت می‌کنید. شرکت دیگر برای هر فروش به شما کمیسیون می‌پردازد.

مثلا اگر شما لینکی از دیجی‌کالا را دهید و از دیجی‌کالا خرید انجام شود دیجی‌کالا به شما پورسانت فروش می‌دهد و می‌توانید درآمدی وابسته داشته باشید. اگر با فروش وابسته کسب درآمد می‌کنید، مطمئن شوید که شرکت یک لینک ساده به شما می‌دهد که گفتن آن برای شما و درک شنوندگان شما آسان است.

محصولات مکمل؛ فروشی برای بدست آوردن درآمد از پادکست

چهارمین روش رایج برای کسب درآمد از پادکست، فروش محصولات مکمل است. این ممکن است شامل کالا، دوره‌ها، خدمات مشاوره، کتاب یا دسترسی به رویدادهای زنده باشد. وقتی نوبت به فروش محصولات خود می‌رسد، در واقع مجبور نیستید مرکز تحقق خود را راه اندازی کنید. برای ارسال سفارشات به مشتریان خود می‌توانید از خدمات ارسال بار یا خدمات چاپ بر اساس تقاضا استفاده کنید. شما فقط به یک مکان در وب سایت خود نیاز دارید تا آنها بتوانند سفارش دهند. به یاد داشته باشید برای شروع ضبط و سفارش پادکست خود می‌توانید از استودیو مجهز الومحتوا و گویندگان حرفه‌ای این مجموعه بهره ببرید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید