آیا تولید محتوا آسان است؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1401/01/15
آیا تولید محتوا آسان است؟

هیچ چیز در زندگی آسان نیست و با آزمایش‌های گوناگون همراه است. خب، در محتوا نویسی، مهمترین و حیاتی ترین چیز این است که در ابتدا نیاز به فداکاری بیش از حد دارد و شروع آن با دستمزد کمتر است که این ممکن است شما را بی انگیزه کند، اما باید گفت، به آینده فکر کنید، نتیجه نهایی کاملاً سودآور خواهد بود.

ممکن است شما با قیمت تولید محتوا برای هر کلمه ۱۰ تومان شروع کنید ولی به طور قطع می‌توانید در مدت مشخصی به درآمد کلمه‌ای ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان به ازای هر کلمه هم برسید. به یاد داشته باشید تولید محتوا آسان نیست، اما آسان تر می‌شود.

قبل از اینکه به پاسخ این سوال بپردازیم، اجازه دهید این سوال را از شما بپرسم. آیا نوشتن را دوست دارید؟ به خواندن علاقه دارید؟ اگر بله، پس شما قبلاً پاسخ را دریافت کرده‌اید. آیا نوشتن مقاله و انشا در دوران مدرسه را به خاطر دارید؟ از این کار لذت بردید؟ احتمالا بله.

محتوا نویسی با آنچه در دوران مدرسه می‌نوشتید تفاوت چندانی ندارد. تنها تفاوت “مخاطب” است. در مدرسه، معلمان انشاهای شما را بررسی می‌کردند. با این حال، به عنوان یک نویسنده محتوا، برای شرکت‌های بزرگ محتوا تولید خواهید کرد. محتوای وبلاگ‌هایی را برای خواندن مخاطبان بزرگتر تولید می‌کنید. نوشتن محتوا مانند بیان افکار و ایجاد موجی از یک ایده است. چیزی که ممکن است توجه آنی را به خود جلب کند. هر چه خلاق تر باشید، موفق تر می‌شوید.

این به مهارت و دانش شما بستگی دارد! (و همچنین تعریف شما از “آسان” در این زمینه.)

اگر می‌دانید چه کاری انجام می‌دهید، پس این کار نسبتاً آسان است؛ درست مانند هر شغلی که برای آن آموزش دیده اید. در ادامه مواردی لیست شده است که باید هنگام سفارش تولید محتوای آنلاین برای یک کسب و کار در نظر بگیرید:

  • بهینه سازی موتور جستجو
  • صدای برند (دوستانه، بوتیک و غیره)
  • عناوین جذاب
  • به اشتراک گذاری در رسانه‌های اجتماعی و کمپین‌های ایمیل
  • ایجاد یک فراخوان برای اقدام برای خواننده و سپس اشتراک یا خرید محصول

تولید محتوا در بازارهای جدید آسان است؟

تولید محتوا در بازار امری نسبتا جدید است. ممکن است بدست آوردن فرصت‌ها بر اساس استعدادتان دشوار باشد. و به عنوان مبتدی، ممکن است پرداخت رضایت بخشی دریافت نکنید. با این حال، با گذشت زمان و تجربه، به خوبی در این حرفه پیشرفت خواهید کرد. تنها قصدی که باید داشته باشید، تعهد به پیشرفت و یادگیری است.

نوشتن محتوا آسان نیست. مردم به این فکر می‌افتند که «تنها کاری که باید انجام دهم این است که چیزهایی بنویسم. چقدر می‌تواند سخت باشد؟” این دقیقا اشتباه است، دوست عزیز من! فرو رفتن در چیزی بدون دانستن چیزی در مورد آن به همان اندازه کشنده است که خودتان سم را مصرف کنید. محتوا نویسی تماماً آنطور که شما فکر می‌کردید توت فرنگی و خامه ای نیست! دانش صحیح و هزاران تحقیق در مورد آن انجام می‌شود. اگر چیزی در مورد موضوع می‌دانید، این یک کمک اضافی است. اما دانش و اجرای آن کلید نوشتن محتوا است.

تولید محتوا سهل است؟

اجازه دهید قبل از رسیدن به پاسخ این پرسش از شما سؤالی بپرسم. آیا از آهنگسازی لذت می‌برید؟ آیا از خواندن لذت می‌برید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، از قبل پاسخ را می‌دانید.

آیا محتوانویسی واقعا آسان است؟

پاسخ این سوال بله و خیر است. نوشتن محتوا کار سختی است اما اگر بدانید چه کاری انجام می‌دهید می‌تواند آسان باشد. همه چیز بستگی به این دارد که چقدر زمان می‌خواهید برای نوشتن محتوا صرف کنید. اگر به دنبال یک راه آسان برای نوشتن یک محتوا هستید، ابزارهایی وجود دارند که به نوشتن محتوای شما کمک می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند با پر کردن خودکار قسمت ویرایش شده محتوای آشفته و بی کیفیتی را دریافت کنند و به ظاهر در وقت خود صرفه جویی کنند.

باید گفت طبق تجربیات محتوانویس‌های حرفه‌ای نوشتن دو هدف کلی دارد:

  • برای خودتان بنویسید.
  • برای مردم بنویسید. (که شامل چند هدف فرعی دیگر است)

وقتی شروع به نوشتن می‌کنید چون فقط باید افکار، نظرات و تجربیات خودتان را بنویسید شاید برای شما سرگرم کننده باشد. اما واقعیت این است که وقتی سعی می‌کنید از طریق نوشتن درآمد کسب کنید، همیشه برای مردم می‌نویسید.

شما هرگز قرار نیست چیزی را بنویسید که ذهن شما فکر می‌کند باید شناخته یا نوشته شود، مگر اینکه مخاطب خود را کاملاً درک کنید.

نوشتن قطعا سخت نیست، اما باید یاد بگیرید آنچه را که مردم می‌خواهند بخوانند بنویسید. شاید آنها می‌خواهند راه حلی برای چیزی یا اطلاعاتی در مورد فناوری یا هر چیز عجیب و غریبی که در جهان اتفاق می‌افتد بخوانند. این چیزی است که شما باید پیدا کنید. در این صورت است که تولید محتوا آسان می‌شود!

برای آسان شدن محتوانویسی چه کار باید کرد؟

برای یادگیری و درک جزئیات در مورد چیزهایی که باید در حین نوشتن یک مقاله رعایت شود باید بسیار تحقیق و تجربه کسب کرد، این کار قطعا یک کار یک روزه نیست، ما باید آن را به طور سیستماتیک از شخصی که به طور حرفه ای آن را آموزش می‌دهد یاد بگیریم. هنگامی‌که این دانش را از آن شخص به دست آوردید، نوشتن محتوا بسیار آسان تر و کم استرس تر از هر شغل دیگری است که ممکن است با آن مواجه شوید.

آسان شدن محتوانویسی

موضوع این نیست که نوشتن محتوا آسان است یا نه. بستگی به این دارد که چگونه آن را ببینی. اگر این علاقه شماست، نه تنها آسان نیست، بلکه مفید نیز می‌شود. تنها چیزی که نیاز دارید این است که تمرین کنید، هر چه بیشتر به آن علاقه داشته باشید، تسلط بیشتری پیدا می‌کنید. بنابراین بیشتر به نوشتن بپردازید و قطعاً پیشرفت قابل توجهی در کار خود خواهید یافت. اما به این ترتیب نوشتن محتوا واقعا آسان است…

آیا می‌خواهید برای سرگرمی‌ محتوا بنویسید؟ آیا می‌خواهید شغل نویسندگی محتوا را شروع کنید؟ آیا می‌خواهید فریلنسر محتوا شوید؟ پاسخ به این سوالات بستگی دارد. هیچ شغلی آسان نیست!

اگر می‌خواهید یک وبلاگ برای سرگرمی ‌راه اندازی کنید، آسان است. منابع زیادی در اینترنت موجود است. اگر می‌خواهید شغل بازاریابی محتوا را انتخاب کنید، باید یک نمونه کار تاثیرگذار بسازید و با سایر نویسندگان محتوا رقابت کنید. اگر می‌خواهید فریلنسر شوید، دشوار است اما شدنی است. مهمترین چیز این است که مدام خود را ارتقا دهید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید