لیست بهترین پادکست های فارسی

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 54 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1399/10/17
لیست بهترین پادکست های فارسی
آنچه را که در این مطلب می‌خوانید: نمایش فهرست

در عصری که ما در آن زندگی می‌کنیم، محتواهای دیدنی و خواندنی جایشان را به محتوای شنیدنی داده‌اند؛ در عصر شنیدنی‌ها پادکست نقش پررنگ و مهمی را روی شنوایی مردم ایفا می‌کند، این موضوع در حالی است که شاهد رشد بسیار زیاد برترین و بهترین پادکست های فارسی هستیم، اما متأسفانه بسیاری از پادکست‌های خوب و شنیدنی فارسی که به خوبی دسته‌بندی شده‌اند تا باب میل همه اقشار باشد شناخته نشده‌اند و به ناچار تولیدشان متوقف شده است.

البته نه این‌که آن‌ها از بین رفته باشند اما به دلیل مشغله‌های کاری و زندگی دیگر کمتر کسی زمان کافی برای مطالعه کردن و تماشای فیلم، سریال و برنامه‌های تلویزیونی دارد. دیگر بیشتر افراد ترجیح می‌دهند با یک هدفون هم برنامه و هم داستان موردعلاقه‌شان را دنبال کنند. بالا بردن اطلاعات از طریق گوش می‌تواند کارایی انسان را نیز بالا ببرد و وقت بسیار کمتری را از او بگیرد. ما به راحتی می‌توانیم با گوش‌هایمان اطلاعات موردنیازمان را در حال کار کردن، رانندگی کردن، سفر کردن، داخل اتوبوس، قطار و… به دست آوریم.

ضبط و ادیت پادکست قبل از شروع شناخت بهترین پادکست ها به زبان فارسی گفتنی است که شما هم می‌توانید کار سفارش پادکست خود را به مجموعه الومحتوا بسپارید تا در بهترین استدیو تولید محتوای صوتی پادکست هفتگی شما را تهیه و تولید کرده و در اختیار شما بگذارد. برای شروع می‌توانید روی دکمه زیر کلیک کنید:

این روزها گوش دادن به انواع پادکست با موضوعات مختلف طرفداران بسیار زیادی دارد، زیرا به راحتی، بدون اتلاف وقت، در مسیر و حتی در حال استراحت می‌‌توانید به آن گوش کنید.  پادکست‌‌ها داری محتواهای مختلفی هستند به عنوان مثال گاهی اوقات انگیزشی، گاهی اوقات علمی و گاهی نیز محتوای سرگرم کننده دارند. ممکن است هر نوع پادکستی با زبان‌‌های مختلف ساخته شود، پس پادکست‌‌ها تنها محدود به زبان فارسی نیستند و شما با هر زبانی می‌‌توانید پادکست مناسب خود را گوش دهید، حتی می‌‌توانید برای یادگیری زبان‌‌های مختلف به پادکست‌‌هایی با همان زبان گوش دهید. برای این که با پادکست‌‌ها بیشتر آشنا شوید در ادامه به معرفی چند پادکست بسیار عالی و شنیدنی خواهیم پرداخت.

در این مطلب قرار است با هم 60 تا از بهترین و شنیدنی‌ترین پادکست‌های فارسی را که تولید ایرانی‌های خوش‌ذوق است را بشناسیم و با یک برنامه ریزی درست به همه آن‌ها گوش دهیم.

پادکست چنل بی؛ علی بندری در روایات!

اولین پادکستی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم پادکست فارسی چنل بی است. این پادکست مانند بسیاری از پادکست‌های دیگر از یک تیم چند نفره تشکیل شده که آقای علی بندری با صدای دل‌نشینشان ما را به داستان‌ها و روایات مختلف دعوت می‌کند. اولین اپیزود پادکست ایرانی چنل بی در سال 1394 تولید و شنیده شد و از سال 1397 یک پادکست دیگر به نام پادکست بی پلاس به آن اضافه شد که از بهترین پادکست های فارسی هستند.

پادکست چنل بی

 به نظر من اگر عاشق سریال و داستان‌های جذاب و واقعی هستید اما اصلاً زمان کافی برای مطالعه و تماشای فیلم و سریال ندارید حتماً گوش دادن به چنل بی را جز برنامه‌هایتان قرار دهید تا بهترین داستان‌ها و ماجراهای واقعی را از زبان آقای علی بندری بشنوید.

پادکست سین جیم؛ تد اند مور با آریا واحدی

سین جیم یا بهتر است بگوییم تد اند مور (تد و کمی بیشتر) سابق با میزبانی آریا واحدی شروع شد اما عمر زیادی نداشت و تا زمانی که پادکست طبق سخنرانی‌های تد پیش می‌رفت همچنان نام این پادکست تد اند مور بود، اما با توقفی یک ساله به نام سین جیم تغییر کرد. بعد از این توقف و تغییر نام، آقای امیرحسین با آقای آریا واحدی همراه شد و میزبان دوم سین جیم شد.

پادکست سین جیم

به گفته خود آریا واحدی ایده و علت شکل گیری این پادکست از شنیدن پادکست چنل بی به وجود آمد و اشتیاق تولید سین جیم را مدیون آقای علی بندری است. فضای این پادکست گپ و گفتی دوستانه درباره مسائل متفاوتی است که می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

پادکست رادیو راه؛ راهی جدید با مجتبی شکوری

گوینده رادیو راه مجتبی شکوری است، این پادکست در زمینه روانشناسی منتشر شده است. در پادکست ر ادیو راه ما یاد می‌‌گیریم که چطور بتوانیم به درستی برای زندگیمان و سالی که پیش رو داریم برنامه ریزی کنیم. اولین بار و اولین اپیزود پادکست رادیو راه در سال نود و هفت منتشر شد و با نشر اپیزودهای بعدی این پادکست توانست یکی از موفق‌‌ترین پادکست‌‌ها شود.

رادیو راه به ما کمک می‌‌کند تا بتوانیم به رشد و توسعه فردی برسیم، مجتبی شکوری در هر اپیزود از رادیو راه کتاب‌‌های بسیار ارزشمندی به ما معرفی می‌‌کند که بدون شک برای همه افراد جامعه مناسب است و با مطالعه آن می‌‌توانید به رشد فردی برسید. کتاب‌‌هایی مانند اثر مرکب، چرا ملت‌‌ها شکست می‌‌خورند؟ و… کتاب‌‌هایی است که در رادیو راه به شما معرفی می‌‌شود.

پادکست بی پلاس؛ کتاب‌های غیرداستانی بشنویم!

در این پادکست ایرانی 56 قسمتِ خلاصه‌ای از کتاب‌های غیرداستانی را می‌شنویم. همه این کتاب‌ها صرفاً فارسی نیستند و ممکن است هر کدام از آن‌ها به یک زبان باشند اما خلاصه همه آن‌ها به فارسی برای شما گفته شده است. برخی از کتاب‌های خلاصه شده در پادکست بی پلاس تاریخی، روانشناسی و… هستند، پس در بی پلاس تنها بر روی یک موضوع تمرکز نشده است.

پادکست بی پلاس

تیم خوب بی پلاس که از سال 97 اولین فصل خود را منتشر کرد، با عضوهایی به نام علی بندری، امید صدیق، فاطمه فخاریان نزهت بندری و مهران بولحسنی تشکیل شد. ما در این پادکست شنونده صدای خوب و رسای آقای علی بندری هستیم، بی پلاس در سال بعد و با انتشار دومین فصلش تیم خود را بزرگتر کرد و عضوهای جدیدی گرفت. اکنون نیز اپیزودهای فصل سوم پادکست بی پلاس را در روزهای چهارشنبه هر هفته می‌توانیم بشنویم.

پادکست ناوکست؛ کتاب سیپینز، انسان خرمند

کل اپیزودهای پادکست ناوکست ترجمه اول تا آخر کتاب سیپینز یا انسان خردمند است. اگر تعریف و یا اسم کتاب انسان خردمند را شنیدید و جز برنامه‌هایتان هست که این کتاب را بخوانید اما وقت کافی ندارید، به نظرم اصلاً این پادکست را از دست ندید؛ اما اگر هنوز اسمی از این کتاب نشنیده­اید باید بگم که خواندن این کتاب می‌تواند کمک بزرگی به شما برای شناخت خود و اطرافتان می‌کند.

پادکست ناوکست

تمام این کتاب را آقای روشن به طور مستقل ترجمه و تعریف کرده که مطمئناً شما را به شناخت انسان و دانستن تاریخچه پیدایش آن علاقه‌مند خواهد کرد.

پادکست صلح درون؛ سفر به دنیای روانشناسی

صلح درون پادکستی با صدای سپهر خدابنده است. این پادکست نیز در زمینه روانشناسی فعالیت می‌‌کند. مانطور که از نام آن پیداست این پادکست کمک می‌‌کند که ما با درونمان صلح کنیم. اما صلح با درون خودمان به راحتی گفتن این جمله نیست و برای آن باید تلاش بسیار زیادی کرد تا به آرامش رسید. در اپیزودهای ابتدایی این پادکست سپهر خدابنده ابتدا تلاش می‌‌کند تا مواردی را که باعث بهم ریختگی آرامش درونی انسان‌‌ها می‌‌شود، شناسایی کند، سپس برای رفع این بهم ریختگی‌‌ها تلاش می‌‌کند.

پادکست صلح درون دارای 131 اپیزود است و هر یک از این اپیزودها از اپیزودهای پیشین مفیدتر هستند. اگر آرامش درونی خود را از دست داده‌‌اید حتما به پادکست صلح درون گوش دهید، زیرا کمک بزرگی به شما می‌‌کند.

پادکست رادیو بلاکچین؛ صفر تا صد ارزهای دیجیتال در این پادکست فارسی

همانطور که از اسم این پادکست پیداست، این پادکست در مورد بلاکچین صحبت می‌کند؛ اما شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که بلاکچین چیست؟ بلاکچین یا زنجیره بلوکی به سیستمی گفته می‌شود که داده‌ها را ثبت و گزارش می‌کند. به عنوان مثال این داده‌ها می‌توانند داده‌های بانکی، تراکنش بانکی، قرارها، پیام‌های شخصی و… باشند.

پادکست رادیو بلاکچین

در اپیزودهای پادکست رادیو بلاکچین صدای یاشار راشدی را می‌شنویم که درباره مسائل مختلف مربوط به بلاکچین و بیت کویین صحبت می‌کند و اطلاعات مفیدی درباره بیت کویین می‌دهد. پادکست رادیو بلاکچین در 23 اپیزود منتشر شده است و می‌تواند آینده مالی خوبی را از طریق بیت کویین برای شما رقم بزند.

پادکست دیالوگ باکس؛ سینما در مشت مهدی ستوده

پادکست دیالوگ باکس در سال 1395 منتشر شد که مدیریت آن به عهده مهدی ستوده بود. شنونده‌های پادکست دیالوگ باکس، علاقه‌مندان به سینما، ادبیات و موسیقی هستند چون تمام اپیزودهای این پادکست شنیدنی خلاصه‌ای از فیلم-های سینمایی ایرانی است که با موسیقی و شعر ترکیب زیبایی را به وجود آورده. شاید گوش دادن به این اپیزودها روح شما را رها کند و آن را در کالبد نقش‌های متفاوت سینمایی فرو برد.

پادکست دیالوگ باکس

اگر ذهن خیال پردازی دارید حتماً این 81 اپیزود را گوش دهید تا دنیای خیالی زیباتری را برای خود بسازید و به اشعار و نوشته‌های معروف‌ترین نویسنده‌ها و شاعران گوش دهید.

پادکست استرینگ کست؛ دنیایی پر از علم

همیشه همه پادکست‌‌ها محتوای روانشناسی ندارند، همانطور که در ابتدای این بلاگ پست نیز به آن اشاره شد گاهی برخی از پادکست‌‌ها نیز علمی هستند و در رابطه با مسائل مختلف دنیای علم به ما اطلاعات می‌‌دهند، پادکست استرینگ کست نیز یکی از پادکست‌‌هایی است که در رابطه با علم ودنیای آن به ما اطلاعات می‌‌دهد. اسنرینگ کست درباره هر چیزی صحبت می‌‌کند، از زمین و فضا تا ما انسان‌‌ها.

هر کدام از اپیزودهای استرینگ کست داستانی واقعی درباره اتفاقات علمی را برایمان تعریف می‌‌کند، هر یک از این اتفاقات دنیای ما را دگرگون کرده است و گاهی نیز دروازه جدیدی را بهه روی ما بازکرده. داستان‌‌های علمی در استرینگ کست آنقدر بامزه و شنیدنی است که می-تواند همه ما را به یادگیری مسائلل علمی مشتاق کند. پس حتما نباید به علم و شنیدن مسائل علمی علاقه‌‌مند باشید، حتی اگر هیچ علاقه‌‌ای به این مسائل ندارید با گوش دادن به استرینگ کست بی شک از آن لذت خواهید برد.

پادکست چهار راه کامپیوتر؛ در یک قدمی تکنولوژی

پادکست چهار راه کامپیوتر دارای دو گوینده به نام آرش و اردشیر است که هدف اصلی آن‌ها معرفی و صحبت درباره اقسام مختلف تکنولوژی به زبان ساده است. آن‌ها می‌خواهند مسائل کامپیوتری را برای ما آسان‌تر کنند تا ما دیگر ترسی از تکنولوژی نداشته باشیم.

پادکست چهار راه کامپیوتر

پادکست چهار راه کامپیوتر فعلاً دارای 13 اپیزود هست اما قطعاً در آینده به اپیزودهای این پادکست اضافه خواهد شد. پیشنهاد ما به تمام افرادی که به کامپیوتر علاقه دارند و یا یادگیری تکنولوژی بسیار به دردشان می‌خورد این است که اصلاً از گوش دادن به این پادکست غافل نشوند. قطعاً شنیدن این پادکست می‌تواند ارتباط شما را با دنیای تکنولوژی و کامپیوتر قوی‌تر کند و میزان دانش شما را بالاتر ببرد.

پادکست 10 صبح؛ طعم کارآفرینی در ایران

اولین اپیزود پادکست 10 صبح در ماه خرداد 1396 منتشر شد. میثم زرگر پور و امید اخوان که پادکست 10 صبح را تولید و منتشر می‌کنند، دوستان صمیمی و قدیمی یکدیگر هستند، آن‌ها تلاش می‌کنند که در هر یک از اپیزودها گفتگویی کاملاً دوستانه و بداهه اما مفید داشته باشند. گفتگو در کل اپیزودهای این پادکست بر محور کارآفرینی و مدیریت می‌چرخد و این دو دوست قدیمی تلاش می‌کنند تا همه تجربه‌های خود را در زمینه کارآفرینی و مدیریت در استارتاپ‌ها و شرکت‌های مختلف را با شما به اشتراک بگذارند.

پادکست 10 صبح

میثم زرگر پور و امید اخوان با مدیرهای شرکت‌ها و استارتاپ‌های بزرگ صحبت می‌کنند و تجربه‌های آن‌ها را در اختیار ما شنوندگان می‌گذارند. در شش اپیزود منتشر شده این دو دوست بیش از هر چیزی درباره جذب سرمایه، شبکه سازی، مدل کسب و کار، ینیانگذاری یک استارتاپ و… صحبت کردند. اگر در زمینه مدیریت و یا راه اندازی یک استارتاپ به کمک نیاز دارید بدون شک این پادکست می‌تواند راهنمای مفیدی برای شما باشد.

پادکست فردوسی خوانی؛ دنیای ادبیات در یک قدمی

گاهی اوقات نیز پادکست‌‌ها نه علمی هستند و نه روانشناسی بلکه در زمینه ادبیات تولید می شوند، پادکست فردوسی یکی از این نوع پادکست‌‌ها است. در پادکست فردوسی خوانی امیر خادم گوینده شاهنامه فردوسی است، او در اسفند سال 1396 شروع به گویندگی این پادسکت کرد، هدف امیر خادم از خواندن شاهنامه فردوسی چیزی جز شاهنامه خوانی نبوده است.

او در آخرین اپیزود از پادکست خود این قول را به شنوندگان داد که 20 اپیزود اول پادکستش را دوباره ضبط کند و طبق همان قول 20 اپیزود اول را مجددا ضبط کرد، دلیل این کار او این بود که در این پادکست‌‌ها بیشتر شاهنامه را به طور خلاصه خواند اما شنوندگان درخواست کردند که این اشعار را کامل بخواند.

فکر میکنم ارزش این کار امیر خادم بسیار زیاد است، زیرا ما را مشتاق به خواندن این گنجینه بزرگ ایرانی می‌‌کند. دلیل اینکه شاهنامه فردوسی را گنجینه‌‌ای بزرگ می‌‌خوانم این است که همانطور که احتمالا می‌‌دانید، سرودن و گردآری شاهنامه توسط ابولقاسم فردوسی بیشتر از 30 سال زمان برده است و این یعنی ما نمونه کاملی از آداب و رسوم ایرانی را در کنار افسانه‌‌ها و تاریخ ایران در دست داریم.

پادکست رادیو کار نکن؛ عاشق کار کردن شوید!

شاید شما هم مانند بسیاری از آدم‌هایی که در این کره خاکی زندگی می‌کنند علاقه چندانی به شغلتان ندارید و فقط به عنوان یک منبع پول ساز به آن نگاه می‌کنید. در رادیو کار نکن جریان عکس این موضوع است و تمام افرادی که در اپیزودهای مختلف این پادکست هستند به شدت به کار و حرفه خود علاقه‌مند هستند.

پادکست رادیو کار نکن

امین آرامش در این پادکست تلاش می‌کند که تمام افرادی را که با کارشان زندگی می‌کنند را پیدا کند و با آن‌ها مصاحبه کند، او با این کار می‌خواهد به همه شما انگیزه بدهد تا به مسیر شغلی درستتان دست پیدا کنید و در حرفه‌ای مشغول باشید که به آن علاقه‌مند هستید. به نظرم گوش دادن به این پادکست برای همه افراد جامعه ضروری است.

پادکست رادیو آهنگ سفر؛ به روایت سفر بنشینیم!

احتمالاً شما هم علاقه بسیار زیادی به سفر کردن دارید، اصلاً کمتر کسی پیدا می‌شود که علاقه چندانی به سفر کردن نداشته باشد، اما متأسفانه امروزه زندگی‌ها رنگ و بویی متفاوت به خود گرفته و کمتر کسی به سفر کردن اهمیت می‌دهد.

پادکست رادیو آهنگ سفر می‌خواهد برای شما از روایات مختلف سفرها بگویید و با گردشگران گفتگو کند. شما با رادیو آهنگ سفر می‌توانید با انواع مختلف سفرها و سبک و سیاق آن‌ها آشنا شوید.

پادکست رادیو آهنگ سفر

چیزی که بیش از هر چیزی نظر من را در این پادکست 56 قسمتِ جلب کرد این بود که بیشتر سفرهایی که از آن در این پادکست صحبت می‌شود سفرهای داخلی است و روش‌هایی برای کم هزینه‌تر شدن برای همه این سفرها ارائه داده شده است. این امر کمک می‌کند که ما بتوانیم سفرهای بیشتر را با هزینه‌های کمتر برویم و این نکته این پادکست را به یکی از بهترین پادکست های ایرانی تبدیل می‌کند.

پادکست سبکتو؛ معرفی میکرو کتاب‌های جذاب

در این مطلب تنها در رابطه با پادکست‌‌ها صحبت می‌‌کنیم، اما باید بگویم که سبکتو تنها یک پادکست نیست بلکه در کنار پادکست میکروکتاب‌‌های مفیدی نیز تولید می‌‌کند. حتما شما هم از آن دسته از افرادی هستید که در پی توسعه فردی خود می‌‌باشید و به پیشرفت کردن در زمینه‌‌های مختلف علاقه‌‌مند می‌‌باشید، اگر از چنین روحیه‌‌ای برخوردارید، سبکتو کمک بزرگی به شما می‌‌کند.

در سبکتو اپیزودهای بسیار زیاد و متنوعی درباره توسعه فردی تولید شده است، هدف از تولید پادکست‌‌های سبکتو پافتن راه یک زندگی موفق است. معمولا پادکست‌‌های سبکتو بیشتر از 10 دقیقه نیست، هر چند گاهی به دلیل مصاحبه‌‌ها کمی این زمان طولانی‌‌تر می-شود، اما به طور کلی حتی گوش دادن به سبکتو د ر کنار فایده‌‌های دیگری که دارد زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت.

پادکست چکش؛ هنر را بهتر بشناسیم

چکش یک پادکست است که تا کنون هم 18 قسمت از آن منتشر شده و مدیریت آن را صنم حیدری به عهده دارد. صنم حیدری در این پادکست به طور اختصاصی درباره مجموعه اتفاقاتی صحبت می‌کند که در عرصه هنر افتاده است و به نوعی با سیاست و قانون گذاری درگیر شده است.

پادکست چکش

اکثر این اتفاقات موجب یک چالش سیاسی شده‌اند و قانون و سیستم یک کشور را تغییر داده‌اند. این مسائل سیستم قبلی را از بین برده و سیستم جدید را جایگزین کرده‌اند. اگر به رشته هنر، حقوق و یا تاریخ علاقه‌مند هستید حتماً این پادکست می‌تواند برای شما جذاب باشد.

پادکست بینوشا؛ دنیایی از تکنولوژی

این روزها دنیا با تکنولوژی عجین شده است و دنیای بدون تکنولوژی دیگر قابل تصور نیست، در بینوشا نیز به تکنولوژی پرداخته می‌‌شود. پادکست بینوشا جایی است که درباره تکنولوژی از جمله گجت‌‌ها، موبایل‌‌ها، لپ تاپ‌‌ها و… صحبت می‌‌شود و در نتیجه اطلاعات خوبی را به ما می‌‌دهد.

گاهی در قسمت‌‌های مختلف این پادکست با افرادی که سر رشته‌‌ای در تکنولوژی دارند و یا به صورت حرفه‌‌ای در یکی از زمینه‌‌های این حوزه فعالیت می‌‌کنند مصاحبه می‌‌شود. پادکست بینوشا در نتیجه اطلاعات مفیدی در زمینه تکنولوژی به شما خواهد داد.

پادکست تاریکخانه تاریخ؛ سفر شیرین به دل تاریخ

پادکست تاریکخانه تاریخ در حال حاضر در 22 اپیزود منتشر شده که یک گروه سه نفره با نام‌های محمد نظامی، عارف خواجه نژاد و مجتبی شهرآبادی آن را مدیریت می‌کنند. ما در این پادکست صدای رسای آقای محمد نظامی را می‌شنویم.

پادکست تاریکخانه تاریخ

به گفته خود محمد نظامی در تاریکخانه تاریخ عکس‌هایی از تاریخ ایران برایتان ظاهر و شرح داده می‌شود. این پادکست از افراد مهم ملی که نقش بزرگی در شکل گیری تاریخ کشور ما داشته‌اند صحبت می‌کند، درباره فعالیت آن‌ها و علت بزرگی نام آن‌ها می‌گوید. مطمئناً این پادکست برای افرادی که به تاریخ علاقه زیادی دارند بسیار خوب است زیرا ریزترین جزئیات زندگی همه افراد مهم تاریخی را کاملاً توضیح می‌دهد.

پادکست کرن؛ پادکستی با موضوعات مختلف

بیشتر پادکست‌‌ها در رابطه با موضوعات مختلفی از جمله روانشناسی، علمی و… تولید شده‌‌اند، اما ما کمتر پادکستی را شنیده‌‌ایم که درباره موسیقی صحبت کند و به بررسی موسیقی‌‌ها بپردازد. خوشبختانه پادکست کرن یکی از محدود پادکست‌‌هایی است که به بررسی موسیقی‌‌های ایرانی پرداخته است.

پادکست کرن به طور کامل موسیقی‌‌ها و آهنگ‌‌ها و آلبوم‌‌های ایرانی را مورد تحلییل قرار می‌‌دهد، در هر یک از قسمت‌‌های پادکست کرن یک آهنگ انتخاب می‌‌شود و بردیا دوستی آن را به طور کامل و از جوانب مختلف مورد بررسی قرار می‌‌دهد. به گفته خود بردیا دوستی، او هیچ تخصصی در زمینه موسیقی ندارد، بردیا دوستی دانشجو رشته کامپیوتر در آمریکا است و تولید این پادکست را تنها به دلیل علاقه‌‌ای که به موسیقی و پادکست دارد انجام می‌‌دهد.

پادکست مبل قرمز؛ روابط در زندگی مشترک

مبل قرمز یک پادکست با 61 اپیزود است که موضوع اصلی آن بر محور خانواده، زندگی مشترک و روابط بین زوجین است. آقای الیاس گرجی و خانم اکرم عبدی دو گوینده این پادکست هستند که بسیار پر انرژی این پادکست را پیش می‌برند و درباره همه مسائل زندگی به خوبی صحبت می‌کنند اما این گفتگو دو نغرِ ادامه پیدا نمی‌کند و گاهی یک روانشناس و متخصص خبره و کار درست به نام علی شهاب به جمع آن‌ها اضافه می‌شود که اطلاعات خوبی را در اختیار شما می‌گذارد.

پادکست مبل قرمز

اما اگر در پی بهتر شدن روابطتان با همسرتان هستید و یا فکر می‌کنید که دربسیاری از مسائل و روابط بین خودتان و همسرتان نیاز به کمک دارید این پادکست دقیقاً به کمک شما آمده تا روابط شما را بهبود بخشد.

پادکست مختصر و مفید؛ دنیایی از اطلاعات عمومی

پادکست مختصر مفید با گویندگی اردشیر طیبی منتشر می‌‌شود. پادکست مختصر و مفید یکی از پادکست‌‌هایی است که ارزش پیگیری دارد، ادر این پادکست اردشیر طیبی به سرا بررسی و تحلیل چیزهایی می‌‌رود که ممکنه برای ما جالب باشد اما هیچ موقع به دنبال تحقیق درباره آن‌‌ها نبودیم.

موضوعاتی مانند مسائل تاریخی، سیاسی و علمی. البته تا جایی که امکان دارد اردشیر طیبی سعی کرده است  این  موضوعات را به ساه‌‌ترین روش ممکن توضیح دهد. مختصر و مفید دارای 56 اپیزود و دو فصل است که در هر فصل به موضوع مختلفی پرداخته شده است.

پادکست پوشه؛ تاریخی پر از وقایع

اگر به تاریخ علاقه دارید، گوش دادن به پوشه برای شما خالی از لطف نیست. پادکست پوشه را امیرحسین مددی تولید می‌کند، او وقایای پر اهمیت تاریخی را روایت می‌کند. اگر قسمت اول پادکست پوشه را گوش دهیم امیر حسین مددی در ابتدای این اپیزود پوشه را به شما معرفی می‌کند و ذکر می‌کند که هر یک از این اپیزودهای با همکاری و تحقیق چند نفر تولید شده است، به این صورت که زمانی که درباره یک موضوع تصمیم دارند اپیزود تولید کنند، چند تن از همکارانشان به تحقیق و بررسی درباره این موضوع می‌پردازند تا اطلاعات دقیق‌تری را بتوانند با شما به اشتراک بگذارند.

پادکست پوشه

در این چند قسمت منتشر شده از پادکست پوشه شما می‌توانید درباره عملیات آژاکس، نظم نوین جهانی دونالت ترامت، عملیات مانتیس و… بشنوید.

پادکست رخ؛ سفر به گذشته

گاهی نیز پادکست‌‌ها درباره تاریخ، تولید می‌‌شوند و با گوش دادن به آن‌‌ها اطلاعاتی درباره گذشته به دست می‌‌آوریم. پادکست رخ، پادمستی تاریخی است و ما را با زندگی افرادی آشنا می‌‌کند که موجب تغییراتی در تاریخ شدند و یا به عبارتی قسمتی از تاریخ را رقم زدند. گوینده پادکست رخ، امیر سود بخش است، او در هر قسمت از پادکست رخ ما را با افرادی که تاریخمان را رقم زدند بیشتر آشنا می‌‌کند.

کافی است چشمانتان را ببندید و به پادکست رخ گوش دهید تا در قلب تاریخ سفر کنید. جالب است این موضوع را نیز بدانید که امیر سود بخش تنها درباره افرادی که بخشی از تاریخ ایران را رقم می‌‌زنند صحبت نمی-کند بلکه او درباره زندگی همه آن‌‌هایی که تاریخ را رقم زدند برایمان می‌‌گوید. اگر به تاریخ علاقه دارید و یا می‌‌خواهید بدانید چه بر سر گذشتگان ما آمده، حتما  پادکست رخ را گوش دهید.

پادکست رادیو رشدینو؛ کسب و کاری پر از رشد داشته باشید!

اگر کسب و کاری دارید که از ابتدای بنیانگذاری تا اکنون رشد چندانی نداشته و در پی پیدا کردن روشی برای رشد و پیشرفت آن هستید و یا هنوز کسب و کاری را راه‌اندازی نکردید اما تصمیم دارید کاری هدفمند را شروع کنید اما نمی‌دانید که دقیقاً برای بازاریابی باید چه کنید، پیشنهاد ما به شما این است که حتماً رادیو پادکست رادیو رشدینو را گوش دهید.

پادکست رادیو رشدینو

رادیو رشدینو روش‌ها و تکنیک‌هایی را پیش پای شما قرار می‌دهد که شما با کمک آن‌ می‌توانید علاوه بر یک بازاریابی موفق برای کسب و کارتان، به رشد آن کمک کنید و بیش‌ازپیش آن را به مردم بشناسانید.

این پادکست دارای آیتم‌هایی با نام‌های: اخبارینو، ابزارینو، نکاتینو، آموزینو و مهمانینو است.

پادکست رادیو مالی سپیدار؛ حسابدار شو!

پادکست رادیو مالی سپیدار یک پادکست با صد و سی و هفت قسمت و یا اپیزود است. این پادکست به موضوعاتی مانند حسابداری، مالیات و مدیریت کسب و کار می‌پردازد. در رادیو مالی اساتید و کارشناسان برجسته‌ای وجود دارند که درباره مسائل مالی، حسابداری و مدیریتی صحبت می‌کنند.

رادیو مالی سپیدار

پادکست رادیو مالی سپیدار می‌خواهد به مخاطبان خود کمک کند تا بتوانند اطلاعات مالی، حسابداری و… را بالا ببرند و در همین راستا نیز آموزش‌های مفیدی را به کاربران ارائه می‌دهد.

اگر یک کارمند مالی و یا حسایداری هستید حتماً این مجموعه فایل‌های صوتی را که در این پادکست وجود دارند را گوش دهید.

پادکست رواق؛ اگزیستانسیالیسم را بشناسید

تولید کننده و گوینده پادکست رواق فرزین رنجبر است، این پادکست نیز در زمینه روانشناختی فعالیت می‌‌کند. در این پادکست فرزین رنجبر با رویکردی روانشناختی به اگزیستانسیالیسم می‌‌پردازد. شاید اسم آن کمی سخت باشد اما محتوای پادکست به دشواری نامش نیست، در این پادکست فرزین رنجبر به سادگی به دلیل بسیاری از احساسات ما می‌‌پردازد و علت هر یک از احساسات ما را به خوبی و درستی بیان می‌‌کند.

در پادکست رواق شما یاد می‌‌گیرید که ریشه احساساتی که دوستشان ندارید و پیدا کنید و به فکر فع آن‌‌ها باشید، این احساسات معمولا غم، اضطراب، ترس و… هستند. فرزین رنجبر در این پادکست با کمک آثار اروین یالوم به شنوندگان کمک می‌‌کند که با روش روانکاوانه به اگزیستانسیالیسم آشنا شوند.

پادکست رادیو شزیو؛ رادیویی آزادانه با شهرزاد

این پادکست یا رادیو مجازی که به صورت هفتگی منتشر می‌شود درحال حاضر دارای 25 اپیزود است. شهرزاد تولید کننده محتوا پادکست رادیو شزیو می‌گوید که تصمیم دارد در این پادکست درباره همه موضوعاتی صحبت کند که ممکن است همه ما آدم‌ها با آن برخورد کنیم؛ اما شهرزاد فقط درباره این موضوعات صحبت نمی‌کند بلکه گاهی با شما به گوش دادن یک موزیک می‌پردازد و گاهی مهمانی را به رادیو شزیو دعوت می‌کند و با او به گفتگو می‌پردازد.

پادکست رادیو شزیو

شهرزاد به موضوعات مختلف اجتماعی‌ای می‌پردازد که مطمئناً ما با بسیاری از آن‌ها در نقطه‌ای از زندگیمان مواجهه شدیم اما نمی‌دانستیم که چگونه به درستی با آن برخورد کنیم. بی شک گوش دادن به اپیزودهای پادکست رادیو شزیو می‌تواند در بسیاری از مواقع به شما کمک بزرگی کند.

پادکست نگاتیو؛ سینما را بشنوید!

پادکست نگاتیو یکی از پادکست‌‌ها است که درباره سینما صحبت می‌‌کند. مهدی ولی زاده و مازیار وکیلی مجری‌‌های پادکست نگاتیو، قسمت‌‌های مختلف سینما ر مورد بررسی قرار می‌‌دهند، به گفته خودشان آن‌‌ها با عشق پادکست نگاتیو را ساختند زیرا دووو عاشق سینما هستند، آن‌‌ها با سینما زندگی کردند و اکنون تصمیم گرفتند درباره موضوعاتی مانند این که ژانر چیست؟

داستان‌‌های سینمایی چگونه به اتمام می‌‌رسند و… بپردازند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که عاشق سینما هستید و به صورت تخصصی‌‌تر می‌‌خواهید درباره آن اطلاعات به دست آورید بی شک پادکست نگاتیو با گویندگی مهدی ولی زاده و مازیار وکیلی کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

پادکست راوی؛ زندگی‌نامه بعدی شما هستید!

راوی یک پادکست قصه گو هست که هقتم هر ماه منتشر می‌شود. در این پادکست آرش کاویانی به گفتن قصه‌های زندگی مردم می‌پردازد؛ اما هیچ موقع داستان زندگی یک فرد به خودی خود جذاب نیست، مگر این‌که زندگی او با چالشی رو به رو شده باشد و یا اتفاقی جالب برایش افتاده باشد. پادکست راوی و آرش کاویانی دقیقاً به دنبال چنین آدم‌هایی است، به دنبال آدم‌هایی که داستان‌های گفتنی از زندگیشان را بتوانند تعریف کنند و این داستان‌ها برای ما شنیدنی باشد.

پادکست راوی

اگر به قصه خوانی و گوش دادن به داستان علاقه زیادی دارید با خیال راحت هر کدام از قسمت‌های این پادکست را که دوست دارید انتخاب و گوش دهید زیرا در هر یک از اپیزودهای این پادکست به طور جداگانه درباره زندگی یک فرد گفته شده که حتماً می‌تواند برایتان جذاب باشد.

پادکست لام تا کام؛ معرفی خوردنی‌های مختلف

می‌‌خواهیم پادکستی را به شما معرفی کنیم درباره خوردنی‌‌ها و نوشیدنی‌‌ها است، همیشه که نباید همه پادکست‌‌ها درباره مسائل روانشناسی، علمی و تاریخ باشد، گاهی نیز تولید گادکست دربارهه خوردنی‌‌ها و نوشیدنی‌‌ها می‌‌توانند جذاب‌‌ترین پادکست‌‌ها باشند، پی اگر در دسته شکموها هستید و به خوردن و نوشیدن خیلی علاقه دارید فکر می‌‌کنم برایتان جذاب باشد که درباره تاریخچه آنچه که می‌‌خورید نیز اطلاعاتی به دست آورید.

در پادکست لام تا کام تنها درباره تاریخچه خوراکی‌‌ها صحبت نمی‌‌شود، بلکه اطلاعاتی جذاب درباره پیرامون آن خوردنی نیز به شما داده  می‌‌شود که مطمئنم این پادکست را برایتان شنیدنی‌‌تر می‌‌کند. شنیدن پادکست لام تا کام با صدای آبتین بی شک یکی از بهترین تجربه‌‌های شما خواهد بود.

پادکستمیم؛ پیش به سوی نویسندگی

همیشه افرادی که جایزه اسکار می‌گیرند برای ما افراد معمولی جذاب به نظر می‌رسند و با خود می‌گوییم حتماً این افراد دارای توانمندی خاصی هستند که جایزه اسکار را از آن خود کردند، اما این بار جریان کمی متفاوت‌تر است. ما در پادکستمیم می‌خواهیم با افرادی آشنا شویم که جایزه پولیتزر را برنده شده‌اند. پولیتزر جایزه معتبری مانند جایزه اسکار است که به افرادی که نویسنده قوی و موفقی هستند، داده می‌شود.

پادکستمیم

درمیم مقاله‌های روزنامه نگاری شده برندگان و یا نامزدهای جایزه پولیتزر را به زبان فارسی گوش خواهیم داد، پس اگر فکر می‌کنید علاقه زیادی به شنیدن برترین مقاله‌های دنیا دارید حتماً اپیزودهای پادکستمیم را دنبال کنید.

پادکست دایجست؛ مسائل نسبتاً پیچیده به زبان ساده

وقتی پادکست دایجست و یا وب سایت آن را باز می‌کنیم، با این جمله مواجهه می‌شویم: دایجست پادکستی برای توضیح مسائل نسبتاً پیچیدهٔ دنیای اطراف ما به زبان ساده.

پادکست دایجست

شاید با خود فکر کنید در دایجست قرار است از مسائل مختلف ماورایی بشنوید؛ اما نه این‌طور نیست شما قرار است از زبان فرشاد محمودی درباره مسائلی مانند این‌که: بیت کویین، جنگ‌های مختلف، بحران‌های گوناگون جهان، ماشین اقتصاد، سرطان، گیاه خواری، بورس و… بشنوید. فکر می‌کنم به خوبی متوجه شده باشید که در این پادکست بر روی یک موضوع واحد تمرکز نشده است و تنها نقطه اشتراک موضوعات این پادکست پیچیدگی نسبی آن‌ها است.

پادکست تکچی؛ مرور هفته با چرکچی!

پادکست تکچی، با گویندگی شهروز چرکچی منتشر می‌‌شود، شهروز چرکچی هر هفته این پادکست را منتشر می‌‌کند و در هر پادکست اتفاقات مهم هفته ای که گذشت را بیان می‌‌کند، پادکست تکچی هر هفته دوشنبه‌‌ها منتشر می‌‌شود، اما این نکته نیز قابل ذکر است که اینبار اخبار مهم تنها درباره تکنولوژی و فضا است، در پادکست تکچی به روزترین اخبار را درباره دنیای تکنولوژی می-شنوید، پس اگر با تکنولوژی سر و کار دارید و یا دنیای تکنولوژی برایتان جذاب است هر هفته به تکچی گوش دهید.

پادکست فوتبال لب؛ تحلیلی فوتبالی از سراسر جهان

پادکست فوتبال لب تنها درباره فوتبال صحبت می‌کند. در این پادکست فوتبال باشگاهی اروپا تحلیل و بررسی می‌شود، به گفته خود عوامل فوتبال لب شما این تحلیل‌ها را در هیچ جای دیگر دنیا نخواهید شنید.

پادکست فوتبال لب

پادکست فوتبال لب به طور هفتگی و از نرم افزارهایی مانند کست باکس منتشر می‌شود که علاقه‌مندان به بازی فوتبال می‌توانند آن را گوش دهند و به خوبی بازی‌های فوتبال را نقد بررسی و تحلیل کنند.

پادکست ابدیت و یک روز؛ دنیایی از علاقه به سینما

پادکست ابدیت و یک روز نیز مانند پادکست نگاتیو محوریتی سینمایی دارد. حامد صرافی زاده گوینده پادکست ابدیت و یک روز است، او یک دندانپزشک است اما علاقه او به سینما باعث شد که به فکر راه‌‌اندازی و ضبط این پادکست بیافتد. او در پادکست ابدیت و یک روز سعی می‌‌کند درباره فیلم‌‌ها، اتفاقات فرهنگی پیرامون آن و هر آنچه که به سینما مربوط می‌‌شود به شما اطلاعات دهد.

در هر اپیزود از پادکست ابدیت و یک روز شما شنونده مصاحبه حامد صرافی زاده با یکی از مهمان‌‌هایش هستید که بی شک خالی از لطف نیست و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌‌دهد.

پادکست رادیو آفساید؛ زیر و بم فوتبال در این پادکست

پادکست بعدی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم یکی از بهترین پادکست های فارسی است که مناسب علاقه‌مندان به فوتبال است. این پادکست که نام آن پادکست رادیو آفساید است در 154 قسمت منتشر شده و بیشتر اوقات به مسائل فوتبالی می‌پردازد اما گاهی نیز شما می‌توانید شنونده مسائل غیر فوتبالی باشید. در اپیزودهای رادیو آفساید علاوه بر بررسی مهم‌ترین مسائل فوتبالی شما کم اهمیت‌ترین مسائل فوتبالی را نیز بررسی خواهید کرد. پس اگر به پادکست قبلی یعنی پادکست فوتبال لب علاقه داشتید و یکی از دنبال کنندگان پر و پا قرص فوتبال هستید، حتماً پادکست رادیو آفساید را نیز از دست ندهید.

پادکست رادیو آفساید

نکته‌ای که باید حتماً آن را متذکر شوم این است که گویندگان و عوامل رادیو آفساید نیز افراد متخصص در زمینه بازی فوتبال نیستند و آن‌ها نیز همانند شما فقط به فوتبال علاقه‌مند هستند و با زبان ساده خود از فوتبال و مسائل مربوط به آن می‌گویند.

پادکست چکش؛ دنیای هنر را بشناسید

پادکست چکش به گویندگی صنم حقیقی منتشر می‌‌شود، او در این پادکست به اتفاقاتی می‌‌پردازد که در دنیای هنر رغم خورده، اتفاقاتی که موجب تغییری در دنیای هنر شده‌‌اند، صنم حقیقی ترجیح داده است که در چکش فقط به انفاقاتی در دنیای هنر بپردازد که به نحوی به دادگاه کشیده شده‌‌اند و یا موجب وضع قانونی خاص شده‌‌اند. به طور کلی شما در این پادکست درباره مسائلی خواهید شنید که سیستم هنر را به نحوی بهم ریخته‌‌اند و سیستم جدیدی را جایگزین کرده اند.

به عبارتی ساده می‌‌توان گفت که صنم حقیقی در پادکست چکش به دنبال بیان چالش‌‌های قانونی در دنیای هنر از گذشته تا کنون است. اگر یکی از علاقه‌‌مندان به دنیای هنر هستید و یا مسائل حقوقی برایتان جذاب است، گوش دادن به این پادکست برایتان خالی از لطف نیست.

پادکست رادیو تمشک؛ پادکستی به وسعت ایران

پادکست رادیو تمشک یک پادکست دغدغه‌مند در مورد مسائل اجتماعی است. این پادکست در هر یک از اپیزودهای خود از یک فرد موفق ایرانی دعوت می‌کند تا از مسائل مرتبط با آن اپیزود بگوید. در رادیو تمشک گاهی درباره روابط عاطفی و عاشقانه، گاهی در رابطه با روابط دوستانه، گاهی درباره ایرانگردی، گاهی در مورد پزشکی و… می‌شنویم که بدون هیچ شکی می‌تواند در مسائل اجتماعی کمک زیادی به شما کنند.

رادیو تمشک

این پادکست تا کنون در 19 اپیزود و در تاریخ‌های گوناگون منتشر شده است. امیدواریم با گوش دادن به آن بتوانید مشکلات اجتماعی خود را رفع کنید.

پادکست میوسن؛ پادکستی با دنیای آزاد

پادکست میوسن، پادکستی است دارای 22 اپیزود، هر یک از این اپیزودها از اپیزود قبلی جذاب‌‌تر هستند. در این پاکست به قدری داستان‌‌هایی مختلف و با موضوعات آزاد به زیبایی بیان می‌‌شوند که علاوه بر این که از آن لذت خواهید برد ساعت‌‌ها فکرتان را درگیر خواهد کرد. در پادکست میوسن مرزی برای فکر کردن وجود ندارد و ذهن شما کاملا آزاد است.

این پادکست یکی از زیباترین پادکست‌‌هایی خواهد بود که شما به آن گوش داده‌‌اید. در میوسن همه چیز به بهترین شکل ممکن روایت شده است، پیشنهاد می‌‌کنم که حتما به این پادکست گوش دهید.

پادکست رادیو جولون؛ افراد علاقه مند به سفر و گردشگری

اگر در خاطرتان مانده باشد و به خوبی بلاگ پست ما را مطالعه کرده باشید در بالا پادکستی را به نام آهنگ سفر معرفی کردیم که درباره سفر و بایدها و نبایدهای آن می‌گوید، پادکست رادیو جولون نیز مانند پادکست آهنگ سفر مناسب افرادی است که به سفر کردن علاقه دارند، البته همانطور که قبلاً نیز گفته شد فکر می‌کنیم کمتر کسی وجود داشته باشد که به سفر کردن علاقه چندانی نداشته باشد.

رادیو جولون

این پادکست در 36 قسمت منتشر شده و در هر پادکست ما درباره یک مقصد گردشگری و یا درباره موضوعی در رابطه با سفر می‌شنویم، پادکست رادیو جولون برای گپ و گفت‌های مربوط به سفر طراحی و تولید شده است. اگر عاشق سفر هستید اما تجربه کمی دارید حتماً به رادیو جولون گوش کنید.

پادکست جافکری؛ جایی برای فکر کردن!

پادکست جافکری یکی از بهترین و جذاب‌‌ترین پادکست‌‌ها است، در توضیحات این پادکست به این جمله که جافکری جایی برای فکر کردن است برمیخوریم، به نظرم این جمله درباره جافکری جمله ای درست است، تولید کننده و منتشر کننده پادکست جافکری امیر علی است، امیرعلی نویسنده‌‌ی قابلی است و به گفته خودش ایده ساخت جافکری از خیلی وقت پیش در ذهن او شکل گرفته. در عصر روزی در 18 سالگی امیر علی زودتر از بقیه به کلاس رسیده بود و بعد از اون استادش به نام رامین کریمی وارد کلاس شد.

امیر علی می‌‌گوید همینطور در کلاس نشسته بودم و یک دستم زیر چانه‌‌ام بود، او در دنیای خودش غرق بود که با سوالی که استادش از او پرسید به خود آمد، سوال استاد این بود که می‌‌دانی به دستی که زیر چانه‌‌ات گذاشتی چه می‌‌گویند؟ به آن دست می‌‌گویند جافکری! آنجا بود که امیرعلی تصمیم به استفاده از این اسم در جایی مناسب می‌‌گیرد و چه جایی مناسب‌‌تر از این پادکست.

درون جافکری امیرعلی هربار با فردی شروع به صحبت و گپ زدن می‌‌کند، اما گوش دادن به صحبت‌‌های آن‌‌ها باعث میشود که ما به خودمان بیایم و شروع به تغیری بزرگ در زندگیمان کنیم، اگر می‌‌خواهید زندگیتان را از این ر به آن رو کنید گوشش دادن به جافکری به شدت پیشنهاد می‌‌شود.

پادکست عجایب؛ عجایبی از کره زمین

وقتی اسم عجایب را می‌شنویم توقع داریم که دقیقاً از عجایب بشنویم، بله درست است در این پادکست نیز دقیقاً قرار است شما درباره عجایب کره زمین بشنوید، اصلاً بعد از بازکردن این پادکست به اولین جمله-ای که برخورد می‌کنید این است: «صدای از اعماق تاریکی برای نشان دادن چیزهای عجیب دنیا هستی از اهرام ثلاثه تا زندگی سوسک‌ها بعد از انفجار اتمی»

پادکست عجایب

این جمله به خودی خود یک حس مخوف بودن را به شنوندگان دست می‌دهد، این حس زمانی بیشتر می‌شود که بدانید اولین اپیزود این پادکست درباره هتل سیسیل در لسانجلس که یکی از هتل‌های مخوف دنیاست است. پس تمام اپیزودهای این پادکست درباره چیزهای عجیب از جمله، مکان‌های عجیب، انسان‌های عجیب، حیوانات عجیب و… است. اگر به دانستن عجیب‌ترین چیزها علاقه دارید این پادکست را دنبال کنید.

پادکست رادیو دیو؛ رادیویی هنری و فرهنگی

رادیو دیو یک پادکست فارسی زبان است که کاملاً فرهنگی و هنری است. در اپیزودهای پادکست رادیو دیو ما درباره ادبیات موسیقی و در مجموع هنر می‌شنویم و در خیال خود با گوش دادن به این اپیزودها به سفری خیال پردازانه و جستجوگرانه می‌رویم.

پادکست رادیو دیو

ما در هر یک از اپیزودها موزیک‌های زیادی را می‌شنویم که در انتهای آن‌ها با نام آن اثر و نام خالق آن اثر زیبا نیز آشنا می‌شویم. موزیک‌های پخش شده در این اپیزودها گاهی به زبان کردی، گاهی به زبان انگلیسی، گاهی فارسی، گاهی هندی و… هستند که هر یک از آن‌ها شنونده را به دنیایی خیالی جذابی خواهد برد.

پادکست پاددارو؛ پادکستی در دنیای سلامت

برخی از پادکست‌‌ها نیز در زمینه سلامتی تهیه می‌‌شوند و کمک می‌‌کنند تا ما اطلاعاتمان را در زمینه سلامتی بالا ببریم، پادکست پاددارو یکی از این پادکست‌‌ها است. آرش کلانتر که در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران، رشته داروسازی را خوانده است، اولین اپیزود از پاددارو را در تیر سال هزار و سیصد نود و نه منتشر کرد.

ساخت پادکست پاددارو پس از شیوع و همه گیر شدن ویروس کرونا برای آرش کلانتر جدی شد و تا پیش از آن تنها ایده‌‌ای در ذهن او بود. پادکست پاددارو هر ماه منتشر می‌‌شود و پادکستی سلامت محور است که بی شک بدردتان خواهد خورد.

پادکست هلی تالک؛ مسیر درست را انتخاب کنید!

پادکست هلی تاک هر سه هفته یک بار منتشر می‌شود و تا کنون 27 قسمت از آن منتشر شده. برای این‌که شنونده هلی تالک باشید لازم نیست که جزء قشر خاصی باشید و یا شغل خاصی داشته باشید اما گوش دادن به آن فارغ از این‌که در چه سن و سالی هستید و یا صاحب چه شغل و مرتبه اجتماعی هستید باعث قرار گرفتن شما در مسیر درست می‌شود.

پادکست هلی تالک

هلی تاک خلاصه و ترکیبی از مقاله‌ها و کتاب‌هایی است که درباره اعتماد به نفس، توسعه فردی، گفتگوی ذهنی، هنر نه گفتن، مدیریت ذهن، شکست، استمرار و… است که گاهی نیز از مهمان‌های ویژه برای گپ و گفتگو دعوت می‌کند. پس شما با گوش دادن و کمک گرفتن از هلی تالک می‌توانید مهارت‌های فردی و یا نرم خود را افزایش دهید.

پادکست رادیو گیک؛ عجیب و قریب باش!

پادکست فارسی بعدی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، پادکست رادیو گیک است، شاید با خود فکر کنید که اصلاً گیک یعنی چه؟ گیک یک اصطلاح عامیانه است که به معنی متخصص رایانه و یا علاقه‌مند به رایانه است، البته گاهی به فردی که رفتارهای عجیب و غریب دارد نیز گفته می‌شود.

پادکست رادیو گیک

جادی، فردی که این پادکست را طراحی و تولید کرده است نیز فرد جالبی است و شاید بتوان گفت او یک گیک واقعی است. پادکست رادیویی که او دارد درباره تکنولوژی هست و به جرات می‌توانم بگویم این پادکست حتی برای افرادی که به تکنولوژی علاقه‌ای ندارند می‌تواند جذاب باشد.

پادکست رادیو فول استک؛ پیش به سوی برنامه نویسی

رادیو فول استک، پادکستی است که در هر اپیزود از آن ما شنونده مصاحبه‌‌های علمی در زمینه برنامه نویسی، هوش مصنوعی، شبکه، طراحی سایت، کارآفرینی، استارتاپ و… هستیم، این مصاحب‌‌ها با افرادی که در زمینه آی تی فعالیت دارند انجام می‌‌شود. در هر اپیزود از پادکست رادیو فول استک ما اطلاعات بسیار ارزشمندی در زمینه‌‌هایی که ذکر شد به دست می‌‌آوریم.

رادیو فول استک فعالیت خود را از سال 1392 آغاز کرد، تا کنون نیز 68 اپیزود از این پادکست منتشر شده است. در رادیو فو استک شما مصاحبه افرادی چون، بهزاد مرادی بنیان گذار سکان آکادمی، سوده فرخی موسس استارتاپ نرم‌‌افزاری C2RO در کشور کانادا و… را خواهید شنید.

پادکست رادیو دال؛ مهاجرت به سبک آرش

این رادیوی مجازی نامش رادیو دال استپ، اما سؤالی که پیش می‌آید این است که رادیو دال درباره چه چیزی صحبت می‌کند؟ رادیو دال در اپیزودهای مختلف با افراد مختلف از مکان‌های مختلف صحبت می‌کند. آرش گوینده رادیو دال می‌خواهد ببیند هر کدام از آن‌ها در کشورهای مختلف چه می‌کنند و چگونه ایام را می‌گذرانند؟ او به دنبال پاسخ سؤال‌های خود است و از داستان‌های متفاوت و جالب آدم‌ها می‌گوید.

رادیو دال

من فکر می‌کنم که اگر می‌خواهید به کشور دیگری مهاجرت کنید آرش در رادیو دال با اپیزودهایش می‌تواند به شما کمک کند، پس اگر قصد مهاجرت دارید بد نیست که کمی نیز به رادیو دال گوش کنید.

پادکست هاگیر واگیر؛ آزادانه حرف بزنید!

هاگیر واگیر در دنیای کرونایی تولید و منتشر شد. پادکست هاگیر واگیر دارای 21 اپیزود و یا قسمت است که با گفتن از کرونا و دنیای کرونایی شروع کرده است. این پادکست که با یک گروه سه نفره تشکیل شده هم با هم گپی می‌زنند که برای شما شنوندگان جذاب است و هم موزیک‌هایی را پلی می‌کند که روحیه شما را تغییر دهد، گاهی نیز در پادکست هاگیر واگیر با پادکست‌های جدید، جالب و جذاب آشنا می‌شویم.

پادکست هاگیر واگیر

حتی گاهی قسمت‌هایی از پادکست‌های مختلف را برای شما پلی می‌کند که این امر باعث می‌شود این پادکست برایتان جذاب‌تر و شنیدنی‌تر بشود.

پادکست کارکسب؛ شناخت دنیای کسب و کار

در هر اپیزود از کار کسب ما درباره موضوعاتی مرتبط با کسب و کار می‌‌شنویم. گاهی کار کسب مهمانانی را دعوت می‌‌کند که فکر می‌‌کند تاثیری در کسب کار ایرانی دارند و موضوعی قابل بحث در زمینه کسب و کار را با آن‌‌ها مورد تحلیل قرار می‌‌دهند. گاهی نیز در کارکسب چالش‌‌هایی را مورد بررسی قرار می‌‌دهند که در بخش‌‌های مختلف کسب و کارهای ایرانی وجود دارد.

معمولا هر دو هفته یک بار یک اپیزود که کمتر از یک ساعت است در کار کسب منتشر می‌‌شود که به شما ایده جدیدی در کسب و کارتان می‌‌دهد. شما با گوش دادن به کارکسب می‌‌توانید درباره برندسازی، تولید محتوا، بازاریابی و… اطلاعات به دست آورید.

پادکست کلاف؛ داستان‌های واقعی از انسان‌های مختلف

این پادکست ایرانی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم را محسن خدابخشی تهیه، تولید و منتشر کرده است. محسن خدابخشی هر هفته یک اپیزود از این پادکست را منتشر می‌کند و داستان‌هایی شنیدنی و واقعی را تعریف می‌کند که از انسان‌های واقعی است؛ اما محسن خدابخشی در اپیزود اول از پادکست کلاف قصه زندگی خود را تعریف می‌کند و بعد از آن می‌گوید که می‌خواهد در کلاف به چه داستان‌هایی بپردازد.

پادکست کلاف

اگر از آن دسته از آدم‌هایی هستید که به گوش دادن قصه علاقه دارید و هنوز به یاد دوران کودکی با گوش دادن قصه خوابتان می‌برد حتماً اپیزودهای پادکست کلاف را گوش کنید و در نتیجه به یکی از بهترین پادکست های فارسی گوش داده‌اید!

پادکست پاراگراف؛ از تاریخ برایم سخن بگو!

در این پادکست نیز دوباره قرار است به داستان‌های مختلف و جذاب گوش دهید. پادکست پاراگراف را علیرضا بنیجانی تولید و منتشر می‌کند، خودش نیز گوینده آن است. علیرضا بنیجانی درباره مهم‌ترین چیزهای دنیا یعنی تاریخ صحبت می‌کند تاریخ همان چیز است که به مرور باعث به وجود آمدن زندگی امروزی ما شده است.

پادکست پاراگراف

به قول خود علیرضا بنیجانی شاید تاریخ دوست نداشتنی‌ترین درس و چیز بر روی این کره باشد، اما به نظر من همین درسی که شاید به نظر خیلی از افراد دوست نداشتنی باشد تمام آینده ما را در بر خواهد گرفت. این پادکست نیز برای علاقه‌مندان به تاریخ بسیار جذاب است.

پادکست معجون؛ روایتی از دل تاریخ

پادکست معجون نیز یکی دیگر از پادکست‌‌هایی است که در زمینه تاریخی فعالیت می‌‌کند، در پادکست معجون ما روایت‌‌هایی تاریخی را می‌‌شنویم که با تلفیق موضوعات روز برایمان جذاب‌‌تر شده. در معجون دیدگاهی متفاوت به تاریخ خواهیم داشت زیرا تلاش شده که به روایت‌‌ها با دیدی علمی بنگریم.

به قول تولیدکنندگان این پادکست، پادکست معجون گوشیدنی‌‌ای خوشمزه با طمع تاریخ است، حتی اگر به تاریخ و شنیدن روایت‌‌های تاریخی علاقه زیادی ندارید پادکست معجون آنقدر شیرین از تاریخ برایتان می‌‌گوید که شما را به تاریخ و گوش دادن به موضوعات مرتبط به آن علاقه‌‌مند خواهد کرد.

پادکست پرچم سفید؛ جنگ‌های تاریخ را بشناسید

فکر می‌کنم هیچ بشری در روی زمین وجود ندارد که خاطره خوشی از جنگ داشته باشد. جنگ در بهترین حالت قهر بین دو نفر دو کشور و یا دو قوم است، اما همیشه یک بدترین حالتی نیز وجود دارد و آن خون و خونریزی است.

پادکست پرچم سفید

 به هرحال و از هر بعدی که به جنگ نگاه کنیم هیچ نکته مثبت و جذابی ندارد اما در پرچم سفید، احسان طریقت درباره جنگ‌های بزرگی که همه دنیا آوازه آن را شنیده‌اند صحبت می‌کند و نام پرچم سفید نیز به دلیل نماد صلح بودن برای این پادکست انتخاب شده است.

پادکست هزار سرو؛ چند دقیقه مهمان آرامش

پادکست رادیو هزار سرو را رضا بالغی تولید و منتشر کرده است. رضا بالغی در این پادکست تلاش می‌کند تا شما را به آرامش دعوت کند. به گفته خود رضا بالغی رادیو هزار سرو برای افرادی است که تصمیم دارند آرامش بیشتری را مهمان زندگی خود کنند و خودشان و توانایی‌های خودشان را خیلی بیشتر از قبل بشناسند از توانایی‌های خود بهترین استفاده را کنند.

پادکست هزار سرو

در هزار سرو از توصیه‌هایی که به اشتباه و به طور حساب نشده در کتاب‌ها مقالات، کانال‌ها و… آمده است اجتناب می‌شود و تلاش می‌شود بهترین نکته‌ها ارائه شود.

پادکست لوح سفید؛ شناخت زبان های مختلف

پادکست لوح سفید پادکستی به گویندگی امیر هوشمند است، این پادکست به طور کلی به شناخت زبان‌‌هی مختلف می‌‌پردازد. در این پادکست بیش از هر چیزی به ماهیت زبان، شکل گیری آن و ویژگی‌‌های آن پرداخته شده است. تنها 5 اپیزود از پادکست لوح سفید منتشر شده است و در هر پادکست به این موضوع که زبان چه کاربردی در زندگی روزمره ما دارد، هر یک از زبان‌‌ها چطور شکل گرفتند و… اشاره شده است.

پادکست آلبوم؛ پادکستی برای شناخت خوانندگان

پادکست فارسی آلبوم دارای 24 اپیزود است. این پادکست درباره نقد و بررسی آلبوم‌های مختلف از خوانندگان و آرتیست‌های مختلف است. گوینده و تولید کننده آن آقای بردیا است که در ابتدا از سال 85 به فکر راه‌اندازی بلاگی بود که آهنگ‌ها و آلبوم‌های خوانندگان را نقد و خوانندگان جدید را معرفی کند. چرا اسم این پادکست آلبوم شد مثلاً چرا آهنگ نشد؟ این به این دلیل بود که بردیا تولید کننده این پادکست علاقه زیادی به نامرتب گوش دادن آهنگ‌ها ندارد و تمام آهنگ‌ها را به ترتیب مانند یک کتاب گوش می‌دهد.

پادکست آلبوم

در این پادکست بردیا می‌خواهد جزئیات بیشتری از آهنگ‌ها را به افرادی که به آهنگ‌ها گوش می‌دهند نشان دهد.

پادکست ای میوزیک؛ پادکست موزیک‌های روز

پادکست ای موزیک را آرش رسولیان تولید می‌کند و خودش نیز راوی آن است. اولین اپیزود پادکست رادیوای میوزیک در اسفند 97 ضبط شد و تا کنون 14 قسمت و یا اپیزود از آن منتشر شده است.

پادکست ای میوزیک

آرش رسولیان در پادکست ای میوزیک درباره موزیک غرب صحبت می‌کند و از زندگی و روش کار آهنگسازهای مختلف می‌گوید ما در هر قسمت حداقل از زندگی دوتا از آهنگسازها می‌شنویم که مطمئناً می‌تواند برایتان جالب باشد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که به آهنگسازی، موزیک و گوش دادن به آن، آن هم به زبان غربی‌ها علاقه دارید فکر می‌کنم که این پادکست برای شما خالی از لطف نیست، پس حتماً به آن گوش دهید.

پادکست بهترین خودت شو؛ پادکستی برای بهتریین شدن!

علی یکانی به عنوان مجری و گوینده پادکست بهترین خودت شو توانسته یکی از فعال‌‌ترین و بهترین پادکست‌‌های ایرانی را تولید کند. آخرین اپیزود پادکست بهترین شو به عنوان 48امین اپیزود آن در آستانه سال 1400 منتشر شد که در آن وحید زمانی، مصطفی افروغ، صادق تقوی و علیرضا کریمی یکدیگر را همراهی می‌‌کنند. در پادکست بهترین خودت شو به طور کلی به موضوعات مختلفی پرداخته می‌‌شود که در نهایت به ما کمک می‌‌کند که بتوانیم  از آنچه که اکنون هستیم بهتر شویم.

پادکست رادیو مرز؛ پادکستی اجتماعی

گاهی اوقات مسائل و یا عواملی وجود دارند که ما را از نزدیک‌ترین افرادمان دور می‌کند، قسمت بد ماجرا آن است که ما و یا طرف مقابلمان نمی‌توانیم آن عامل جداشونده و یا دور کننده را کنار بگذاریم. به عنوان مثال همیشه فوتبال دیدن آقایان باعث آزرده خاطر شدن خانم‌ها می‌شده است اما کمتر مردی را می‌بینیم که از این عامل دور شونده فاصله گرفته باشد. در مثالی دیگر گاهی می‌گویند که بچه باعث می‌شود روابط بین زوجین دیگر مانند قبل نباشد، این پادکست نیز می‌خواهد از این عوامل و از تأثیرات احتمالی آن‌ها بر روی زندگی ما صحبت کند.

پادکست رادیو مرز

 رادیو مرز یک پادکست 26 اپیزودی است که خانم مرضیه تولید کننده آن است و برای تمامی اقشار این جامعه می‌تواند به اندازه‌ای مفید باشد.

پادکست بازی باز؛ بزن بریم گیم!

شاید بتوان گفت پادکست بازی باز یکی از بهترین پادکست‌‌ها با محتوایی بسیار جذاب است. در پادکست بازی باز به بررسی بازی‌های ویدئویی پرداخته می‌‌شود. بازی‌‌های ویدئویی یا همان گیم از آن دسته بازی‌‌هایی هستند که بسیار جذاب‌‌اند و امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند به طوری که بسیاری از افراد به صورت حرفه‌‌ای به آن می‌‌پردازند.

در تک تک اپیزودهای پادکست بازی باز یکی از بازی‌‌های ویدئویی را کاملا مورد بررسی قرار می‌‌دهند، به عنوان مثال به این موضوع که داستان این بازی چیست؟، شرکت سازنده آن چه شرکتی است؟، گرافیک آن چیست؟ و موضوعات این چنینی پرداخته می‌‌شود. این پادکست برای اقرادی که به بازی-های ویدئویی علاقه زیادی دارد بدون شک بسیار جذاب است.

و در آخر

 ما در این مطلب ۴۰ پادکست از بهترین پادکست های فارسی را در الومحتوا معرفی کردیم که هر یک از آن‌ها درباره موضوعات گوناگونی است و تنها نقطه اشتراک آن‌ها این است که همه آن‌ها به زبان فارس تولید شده‌اند امیدواریم که این بلاگ پست به اندازه کافی برای شما مفید باشد و شما را به پادکست موردعلاقه‌تان رسانده باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

مصطفی

پادکست تکچی هم خیلی معروفه بین طرفدارای خودش. پادکست از شهروز چرکچی هست.

پاسخ دادن
پروشات

جالب وعالی

پاسخ دادن
مریم

پادکست چکش اسمشون صنم حقیقی هست

پاسخ دادن
علی

پیشنهاد میکنم پادکست سکه را هم به لیستتون اضافه کنید

پاسخ دادن
زهرا

پادکست طنزپردازی فوق العاده است

پاسخ دادن
بهار

ممنون اطلاعات خوبی بود

پاسخ دادن

سلام. من امیر ارسلان باغی هستم و به تازگی پادکستی فارسی به نام "لخت و عور" رو تولید میکنم. این پادکستی نامتعارف و متفاوته برای آدمهایی که مثل خودم کمی متفاوتند. در این پادکست که بصورت بداهه گویی و بدون سانسور و ادیت ضبط و پخش میشه در مورد مسائل مختلف اجتماعی و فردی صحبت میکنم از جمله، تظاهر، ترسها، ریشه ها، شانس، و ... از زاویه دید متفاوت با بیانی متفاوت تر. این پادکست برای افراد زیر 18 سال و کسانی که به بیماری های قلبی دچارند مناسب نیست.

پاسخ دادن
نوشین

جای پادکست رخ خالیه :) بی‌نظیره بی‌نظیر

پاسخ دادن
محسن

آقا خداییش از جافکری هم بگین! واقعا جاش خالیِ و خیلی پادکست خوبیِ

پاسخ دادن

سلام ممنون بابت معرفی پادکستای خوبتون پادکست پاددارو هم پادکست خیلی مفید و محتوای جذابی داره معرفی میکنم

پاسخ دادن
زهرا

پادکست باحال رادیو فول استک رو جا انداختید. آدم باهاش حسابی انگیزه میگیره

پاسخ دادن
مهیار

سلام و ممنون از پست خوبتون. خیلی خوبه که زحمت کشیدید و این پست رو آماده کردید تا همه بتونن ازش استفاده کنن. یه پادکست هم هست به نام "کارکسب" که یه پادکست فارسی در خصوص کسب و کار هست و یه نگاه تازه و باحال و کاربردی به موضوعات کسب و کار داره.

پاسخ دادن
ابوالحسن کارگشا

با عرض ادب و احترام از اینکه گلچینی از بهترین پادکستهای فارسی در زمینه های مختلف معرفی کردین از شما سپاسگزارم. به نظرم همه این پادکست ها در رشته تخصصی خودشون درجه یک و عالی هستند. پیشنهاد میکنم پادکست چهارگاه رو هم معرفی کنید. این پادکست در زمینه آموزش و معرفی موسیقی اصیل ایرانی خیلی کاربردی عمل کرده و از اردیبهشت ماه 1399 تا اردیبهشت ماه امسال بیش از 54 قسمت هر هفته بی وقفه و بصورت کاملا منظم یک قسمت جدید منتشر کرده. با شنیدن به پادکست چهارگاه شنونده میتونه بدون حضور در کلاس های حضوری موسیقی دستگاه ها و آوازها و ریتم قطعات موسیقی ایرانی رو به راحتی تشخیص بده و علاوه بر اون شناختش به موسیقی بیشتر و بهتر بشه و تعداد زیادی نمونه های تکرار نشدنی از ساز و آوز و تصنیف و قطعات موسیقی فاخر ایرانی رو بشنوه. با تشکر از سایت خوب شما

پاسخ دادن
علی

پادکست معجون هم عالیه عااالی

پاسخ دادن
بیوکی

پادکست های آقای علی بندری?

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید