محتوای اینترنتی چیست؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1399/01/24
محتوای اینترنتی چیست؟

یکی از شغل­های پاره وقت که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد، تولید محتوا است. در تولید محتوای اینترنتی می­توان در مورد هر موضوع و رویدادی که نیاز باشد، مطلب بکر و دست اول نوشت. در این میان تولید محتوا در اینترنت کاری دشوارتر و سخت به نظر می­رسد.

چرا که این نوع تولید محتوا باید ویژگی­ها و خصوصیاتی داشته باشد، که بتواند بر اساس معیارها و پارامترهای موتورهای جستجو در صدر نتایج نشان داده شود. از این رو، در این مقاله به بررسی نحوه تولید محتوا در اینترنت می­پردازیم.

تولید محتوا در اینترنت چه معنایی دارد؟

قبل از این که بخواهیم در مورد چگونگی تولید محتوا در اینترنت بحث کنیم. ابتدا بهتر است، به طور کلی در مورد تولید محتوا و منظور و مفهوم از آن را توضیح دهیم. تولید محتوا کاری است، که تقریبا چند سالی می­شود، که رایج شده است. در این کار، تولیدکنندگان محتوا در مورد یک موضوع، کالا و یا شی توضیحاتی را ارائه می­دهند که ضمن ارائه اطلاعات دقیق به افراد، می­تواند فرد مورد نظر را به مشتری تبدیل کند.

 برای نمونه اگر شما در مورد یک محصول تولید محتوا انجام می­دهید، باید محتوای تولید شده طوری تنظیم و نوشته شود، که در پایان مطالعه فرد، علاقه مند به خرید و استفاده از محصول مورد نظر شود. بنابراین هنر تولید محتوا تبدیل مخاطب به مشتری است.

برای این که محتوای تولید شده بتواند مخاطب را به مشتری بالقوه تبدیل کند، باید دارای ویژگی ها و خصوصیات خاص باشد. از جمله این ویژگی­ها می توان با سئو بودن محتوای تولید شده اشاره کرد. محتوای تولید شده باید بر اساس اصول سئو نوشته شود.

تولید محتوا اینترنتی

توجه و رعایت اصول سئو موجب می شود، که موتورهای جستوگر گوگل آن را اسپم تشخیص نداده و در زمانی که کلید واژه مورد نظر در اینترنت جستجو می­شود، محتوای تولید شده در صدر نتایج جستجو نمایش داده شود و به این صورت، جستجو کننده، آن را انتخاب کرد و به مطالعه و بررسی آن می­پردازند. به این صورت می­تواند مخاطب را به مشتری بالقوه تبدیل کرد و به کسب و کار خود رونق بسیاری بخشید.

محتوای اینترنتی چه کاربردی دارد؟

برای محتوای اینترنتی نمی­توان تعریف مشخص و ثابتی را ارائه داد. ولی با این حال و به صورت کلی باید گفت که محتوای اینترنتی دارای مفهوم بسیار عمیق و گسترده است. به طور کلی به هر محتوایی که در اینترنت می­توان آن را مشاهده، دریافت و یا ارسال کرد، محتوای اینترنتی می گویند.

بنابراین محتوای اینترنتی محتوای ثابتی است و ارتباطی به موضوع کار، نوع محتوا و غیره ندارد. این محتوا می­تواند در همه زمینه­ها و حوزه ها تولید شود و مخاطب با یک سرچ ساده به آن دسترسی داشته و بتواند آن را مطالعه کند و در صورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارد.

به صورت کلی محتوای اینترنتی به اطلاعاتی که در مورد یک کالا، محصول، موضوع و غیره… در اینترنت وجود دارد و می­توان در فضای دیجیتال آن را دریافت کرد گفته می­شود.

ویژگی‌­ها و مشخصات محتوای اینترنتی

برای این که یک محتوای تولید شده در اینترنت دارای بهترین کیفیت باشد، باید برخی اصول و نکات را در آن رعایت نمود. از جمله این اصول و نکات می­توان به موارد زیر اشاره نمود.

– بکر بودن محتوای تولید شده

یکی از اولین و مهم­ترین اصلی که باید در این مورد به آن توجه داشت، بکر بودن محتوای تولید شده است. محتوای تولید شده نباید، از جای کپی شده باشد. کپی شدن محتوای تولید شده از یک محتوای دیگر و یا منابع دیگر می­توان به آن آسیب زیادی بزند.

– رعایت اصل سئو در محتوا

از دیگر نکاتی که برای تولید محتوای اینترنتی باید به آن دقت و توجه داشت، رعایت سئوی مطلب است. هر مطلبی معمولا دارای کلید واژه هایی است، که باید بر اساس میزان و تعداد کلمات در آن به تناسب تکرار شود. تا به این صورت موتور جستجوگر با سرچ آن کلید واژه بتواند مطلب را نمایش دهد.

 برای سئو بودن باید به میزان و تعداد تکرار کلید واژه­ها بسیار دقت کرد. اگر کلید واژه به صورت مکرر و مازاد تکرار شود، گوگل آن را اسپم تشخیص می­دهد ولی اگر کلیدواژه به صورت حداقلی و بسیار کم تکرار شود، در این صورت، مطلب در نتایج جستجو بالا نمی­آید. بنابراین چگالی کلمات را باید رعایت کرد و آن را در حدود ده الی بیست درصد استفاده نمود.

– اجتناب از نوشتن مطالب طولانی

از دیگر نکاتی که در تولید محتوای اینترنتی باید به آن دقت و توجه داشت، این است، که نباید، مطالب را خیلی طولانی کرد. به این نکته باید توجه کرد، که بسیاری از افراد از خواندن مطالب طولانی صرف نظر می­کنند و حوصله خواندن آن را ندارند.

 بنابراین برای این که بتوان مخاطب را ترغیب به خواندن مطال نمود، باید محتوای تولید شده به گونه باشد، که بیش از چند دقیقه وقت مخاطب را نگیرید. از این رو، نوشتن محتوایی با تعداد کلمات حداقلی مانند 1000 کلمه و یا تا 2000 کلمه مناسب است و بیشتر از آن می­تواند سبب شود، که مخاطب محتوا را نخواند.

– دادن اطلاعات دقیق و به روز

یکی از مهم­ترین و اصلی­ترین ویژگی­هایی که برای نوشتن و تولید محتوا در اینترنت لازم است، مدنظر داشت، این است، که در محتوای تولید شده، بهترین و به روزترین اطلاعات در اختیار مخاطب قرار داده شود. اطلاعات ارائه شده در مختوا باید نه تنها به روز باشند، بلکه دقیق بوده و از اعتبار بالایی برخوردار باشند تا به این صورت اطمینان خاطر مخاطب را به خود جلب کرده و نظر او را به دست آورند.

محتوا در اینترنت

محتواهایی که تکرار مکررات است و با حاوی اطلاعات ناقص و غلطی می باشند، سبب می­شوند، که مخاطب به آن اعتماد نکند و اعتنایی به آن نداشته باشند.

– داشتن شکل و تیترهای مناسب

در نهایت باید گفت که محتوای تولید شده باید دارای شکل و تیترهای مناسب اصلی و زیر تیترهای مناسب باشد. با تقسیم محتوا به چندین تیتر می توان خواننده را مجاب کرد، که تا آخر محتوای تولید شده را مطالعه کند و از مطالعه آن خسته نشود. در حالی که اگر محتوا بدون تیتر اصلی و تیتر فرعی باشد، در این صورت مخاطب از مطالعه آن خسته شده و حتی نمی­تواند مطالبی که به دنبال آن است، را از محتوا به دست آورد.

از این رو، باید با مهندسی دقیق محتوا را به تیترهای اصلی و فرعی مناسب و عالی تقسیم کرد، که مخاطب در صورتی که تمایل به خواندن همه را نداشته باشد، با مطالعه تیتر اصلی آن ها بتواند اطلاعات و مطالبی که به دنبال آن است را به راحتی و آسانی پیدا کند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید