روش‌های افزایش ترافیک سایت به کمک سئو

 • نویسنده : الناز میرآخوری
 • زمان مطالعه : 24 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1399/11/19
روش‌های افزایش ترافیک سایت به کمک سئو

25 روش افزایش ترافیک سایت، 30 روش، 60 روش چند روش صحیح است؟ بالا رفتن ترافیک سایت یک هدف است. هدفی که در نهایت باید سبب فروش و درآمد بیشتر ‌شود. روزگاری برای کسب مشتری و درآمد بیشتر «دادزن» به‌کار گرفته می‌شد؛ اما امروزه «دادزن‌ها» کارآیی خود را از دست داده‌اند. می‌دانید چرا؟ ساده است چون همه هدفون در گوش دارند و کسی صدای «دادزن» را نمی‌شنود. فضای کسب و کار تغییر کرده، کافی است لیست افراد ثروتمند در ده سال گذشته را مشاهده کنید، با اسامی افرادی مواجه خواهید شد که کسب و کارشان دنیای دیجیتال است.

بنابراین اگر شما به‌عنوان صاحب کسب و کار و یا کارآفرین نوپا مشغول خواندن این مقاله هستید، حتماً بهتر از ما می‌دانید که افزایش ترافیک سایت چه منافعی برای شما به همراه خواهد داشت.

خطر نکته‌ی مشترک  بین همه‌ی کسب و کارها، جذب مشتری است. مردم می‌دانند چگونه یک فروشگاه راه‌اندازی نمایند، می‌دانند چگونه یک سایت فروش آنلاین دایر کنند؛ اما این نکته را نمی‌دانند در دنیای شلوغ و بدون مرز آنلاین، چگونه برای سایت خود ترافیک ایجاد کنند؟ زیرا ترافیک سبب می‌شود تا سایت شما در دسترس همگان قرار گیرد و از ترافیک کسب درآمد نمایید.

در این مقاله ما راهکارهایی را برای افزایش ترافیک سایت برای شما خواهیم نوشت. سعی شده است موثر و دردسترس‌ترین روشها انتخاب شود که منجر به هدف نهایی شما یعنی کسب درآمد، شود.

افزایش ترافیک سایت چیست؟

برای بهبود یک عملکرد ابتدا باید بدانیم ماهیت آن عملکرد چیست؟ برای افزایش ترافیک سایت باید بدانیم ترافیک سایت به چه معنا است؟

هر لحظه که یک صفحه بازدیدکننده‌ای را می‌پذیرد، سرورها فعالیت وب‌سایت را رصد می‌کنندکه اصطلاحاً به آن “hit” گفته می‌شود. بازدید از یک سایت، مرور چند صفحه و یا خواندن یک مقاله است، به این‌گونه بازدید سشن “session” گفته می‌شود. از طریق اندازه‌گیری زمان این بازدیدها، ترافیک سایت اندازه‌گیری و درک می‌شود.

به تمام اقداماتی که مدیران و صاحبان یک وب سایت انجام می‌دهند تا مدت زمان سشن افزایش پیدا کند، افزایش ترافیک وب سایت گفته می‌شود.

چگونه کاربرها را به سایت وارد کنیم؟

برای افزایش ترافیک سایت در قدم اول باید به راه‌های این افزایش ترافیک فکر نمایید، به این نکته فکر کنید که چگونه کاربر به سایت شما مراجعه کند. برای مراجعه‌ی بیشتر کاربر به سایت شما دو راهکار وجود دارد.

 • راهکار اول جذب ترافیک با استفاده از مهارت شخصی

در این راهکار، شما برای حضور کاربر در سایت با استفاده از مهارت خود و آشنایی به ابزارهای مختلف میتوانید کاربر را به سایت خود بکشانید.

 1. سئو
 2. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
 3. بازاریابی ایمیلی
 4. سوشال

از جمله‌ی این راهکارها هستند.

 • راهکار دوم بازدید با تبلیغات

بخشی از ایجاد ترافیک سایت با تبلیغات امکان‌پذیر می‌شود، تبلیغاتی که برای شما هزینه‌ خواهد داشت، پس تبلیغات باید با علم و آگاهی کامل انجام شود. زیرا ممکن است که هزینه‌ی شما منجر به ترافیک مفید سایت نشود و شما در این بخش متضرر شوید.

با این حال استفاده از هر دو روش کارآمد و مطمئن است. این‌که شما چه راهکاری را انتخاب میکنید، بستگی به استراتژی و سازماندهی تیمی شما دارد.

انتخاب هر روش نیاز به تیمی حرفه‌ای و مجرب دارد. شما قبل از انتخاب هر روشی باید توانمندی‌ها و تجارب کاری خود را تحلیل نمایید و بعد به سراغ بهترین روش بروید.  

رشد ترافیک سایت به‌صورت رایگان

 قبل از آن‌که وارد این مبحث طولانی شویم، ذکر یک نکته ضروری است؛ در بسیاری از سایت‌ها برای افزایش ترافیک سایت راهکارهایی را ارائه داده‌اند که باید برای آن هزینه شود. مثلاً شما برای تحلیل کلمات کلیدی و یا آنالیز رقبا وارد صفحاتی مانند SEMrush و یا Google keyword planner شوید، برای استفاده از این صفحات همگی مستلزم شما باید آبونمان ماهیانه پرداخت نمایید که فعلاً مقرون‌به‌صرفه نیست، برای همین ما راهکارهایی را ارئه کرده‌ایم که نیاز به پرداخت پول ندارد و اگر پولی پرداخت باید بشود در ایران امکان‌پذیر است. 

افزایش ترافیک سایت

یکی از قوانینی که سبب می‌شود درک بهتری از این موضوع داشته باشیم قانون پارتو است. این که 80 درصد نتایج شما از 20% تلاش شما حاصل میتواند به شما کمک شایانی نماید. اگر تلاش‌های خود را درجه‌بندی کنید و متوجه شوید کدام تلاش شما بیشترین نتیجه را داشته است. پس این نکته را به‌خاطر بسپارید که نتیجه‌ی شما منحصر به شما است و شما باید خود بهترین راهکار برای افزایش سایت را پیدا کنید.

با هم این اقدامات را لیست می‌نماییم:

افزایش ترافیک سایت با سئو

یکی از روش‌های جذب ترافیک سایت ، روش ارگانیک است. در این روش ما با استفاده از تکنیک‌های سئو این امکان را بوجود می‌آوریم که سایت در رتبه‌ی بالای گوگل قرار گیرد و ترافیک سایت بیشتر شود.

اتفاقی که در دنیای گوگل رخ می‌دهد، سوال کاربران از گوگل است. گوگل بعد هر سوال، لیستی از صفحات به آنها پیشنهاد می‌دهد، این‌که چه سایتی در رتبه‌ی اول و در دسترس کاربران قرار می‌گیرد به رعایت کردن اصول سئوی سایت بستگی دارد. برای همین بسیار مهم است که اصول سئوی سایت را رعایت نمایید.

به این آمار دقت کنید

 • حدود 93% از کل بازدیدها از یک موتور جستجو حاصل می‌شود
 • 75% از کاربران از صفحه اول جستجو عبور نمیکنند
 • بیش از 60% از بازاریاب‌ها اعتقاد دارند بهبود سئو و افزایش حضور ارگانیک اصلی‌ترین اولویت بازاریابی در ترافیک سایت است.

پس مهم است که شما با اصول سایت آشنا شوید. با هم  موارد را مرور می‌کنیم.

روش‌های بهبود سئو برای افزایش ترافیک سایت

در ادامه به بررسی روش‌هایی خواهیم پرداخت که شما به کمک سئو می‌توانید رشد ترافیک بزرگی را برای سایت‌تان رقم بزنید، فقط کافیست با دقت این مراحل را طی کنید:

۱- تهیه لیست کلمات کلیدی

افزایش ترافیک سایت با کمک کلمات کلیدی مهم‌ترین راهکار است، زیرا سئو بر مدار کلمات کلیدی می‌چرخد. به همین دلیل تحقیق در مورد کلمات کلیدی اولین مرحله از سئو قرار می‌گیرد.

شما به‌راحتی می‌توانید کلمات کلیدی را پیدا کنید. مشتری زمانی که قصد دانستن موضوعی را دارد در جستجوگر گوگل سوال خود را مطرح می‌کند. موتورهای جستجو کلماتی که بیشتر کاربران با آن سرچ می‌کنند، به‌عنوان کلمه‌ی کلیدی ثبت می‌کنند . زمانی که شما قصد نوشتن یک محتوا را دارید کافی است یک کلمه‌ی اصلی که محتوای مقاله شما را شامل می‌شود سرچ نمایید، آن زمان است که خواهید ی موتور جستجو به کلمه‌ی کلیدی به شما پیشنهادات دیگری نیز اضافه  می‌کند. به این ترتیب شما می‌توانید متوجه شوید که مردم به‌دنبال چه چیز هستند.

کلمات کلیدی که در بالای لیست گوگل قرار می‌گیرند معمولا کلماتی با جستجوی بیشتر است؛ اما کلمات کلیدی که به آنها کلمات کلیدی طولانی و یا Long Till گفته میشود، کلماتی که جستجوی کمتر و رقابت کمتری در آنها جریان دارد. پس استفاده از کلمات کلیدی مناسب می‌تواند سبب بالا رفتن ترافیک سایت شما بشود.

۲- تهیه ساختار سایت برای سئو

افزایش ترافیک سایت نسبت مستقیم با معماری سایت دارد. هرچه سایت شما ساده‌تر و ارتباط بین اجزائ سایت برقرار باشد سایت شما راحت‌تر توسط ربات‌های گوگل خوانده خواهد شد؛ ساختار وب‌سایت تاثیر مستقیم بر اسپایدرها و کراولرها می‌گذارد. اگر این ربات‌ها نتوانند به‌درستی اطلاعات سایت شما را بخوانند رتبه‌بندی سایت شما در serp موتورهای جستجو امتیاز پایینی خواهد داشت.

داشتن ساختار کلی برای سئو و جذب ترافیک حداکثری

اما فقط این نیست اگر تجربه‌ی کاربری در سایت شما به‌درستی شکل نگیرد و موتورهای جستجو سیگنال درستی دریافت نکنند شما یکی از عوامل اصلی رتبه‌بندی سایت در سال 2021 را از دست خواهید داد. برای همین نیاز است که یک سایت بدون نقص طراحی نمایید.

۳- ناوبری سایت را واضح کنید

یک ناوبری ساده می‌تواند میزان  نرخ کلیک (CTR) سایت را بالا ببرد. همچنین مدت زمان بازدید از سایت و نرخ پرش( Bounce Rate) را کاهش دهد. اینها همه مربوط به تجربه‌ی کاربری است که گوگل روی آن متمرکز است و سبب افزایش ترافیک سایت به‌صورت رایگان شود.

۴- از کتگوری (دسته‌بندی) و تگ (برچسب) استفاده کنید

زمانی که یک کاربر به صفحه شما فرود می‌آید، باید بتواند از محتواهای دیگر شما نسبت به ‌علاقه‌مندی خود استفاده کند، برای همین از کتگوری استفاده می‌کنیم. اگر دسته‌بندی را در دسترس کاربر قرار دهید، متوجه می‌شوید که مدت زمان کاربر در صفحه‌ی شما زیاد خواهد شد و در نتیجه ترافیک سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد. اما تگ‌ها به درک محتوای شما به کاربر کمک خواهد کرد

۵- از نقشه سایت استفاده کنید

یکی از اصلی‌ترین مراحل شروع سئو تهیه نفشه بی نقص برای سایت است که باید آنرا تا حد بسیار زیادی بهینه کنید تا گوگل بتواند به راحتی تمامی صفحات و محتوای سایت شما را پیدا کند. این نقشه تاثیر مستقیم بر روی سایت شما خواهد داشت پس در تهیه آن کاملا دقت کنید.

نقشه سایت یا همان sitemap داشتن برای ترافیک سایت

۶- بهترین روش جذب ترافیک؛ سئو On-Page

سئو On-page در سفر مشتری و افزایش ترافیک سایت نقش اصلی را بازی می‌کند،  بنابراین باید سئو آن-پیج قابل درک و منطقی‌ترین روش سئو انتخاب شود. اگر بهترین روش برای سئوی داخلی را به درستی انجام ندهید دیگر سئوها نیز درست کار نخواهند کرد.

 • از URL کوتاه استفاده کنید. URL باید کوتاه نوشته شود و حاوی پاسخ سوال کاربر باشد. نتایج نشان داده است URL  کوتاه رتبه‌ی بالاتری دارد.
 • از کلمات کلیدی به شکل صحیح استفاده کنید. کلمه‌ی کلیدی که می‌خواهید برای آن تولید محتوا کنید و رتبه بندی ایجاد کنید. همیشه باید در این عبارات وجود داشته باشند.
 • عنوان حتماً در H1  از کلمه‌ی کلیدی استفاده کنید.
 • در اولین پاراگراف از کلمه‌ی کلیدی استفاده شود
 • حداقل در یک ساب هدینگ
 • در اول هر پارگراف از کلمه‌ی کلیدی استفاده شود

به این دلیل که  وقتی موتورهای جستجو  محتوای شما را تحلیل می‌کنند برای درک موضوع روی اولین جمله کلیک میکنند.

۷- متا دیسکریپشن خوب بنویسید

یک فرصت برای افزایش ترافیک سایت، متا دیسکریپشن است. متادیسکریپشن، توضیحی است که در پایین آدرس سایت نمایش داده می‌شود. این توضیح به‌نوعی آگاهی‌بخشی در مورد محتوای مقاله است. نوشتن این مطلب نیاز به خلاقیت دارد.

نکته طلایی: هرچند محدودیتی در مورد متادیسکریپشن‌ها وجود ندارد؛ اما بهتر است طول متادیسکریپشن از 160 کاراکتر بیشتر تباشد، زیرا موتورهای جستجوگر در موارد طولانی فقط جملات بخش پایانی را با علامت “…” نشان می‌دهند. متادیسکریپشنی که درباره‌ی نقطه‌درد مخاطب نوشته شده است. نرخ کلیک بالاتری خواهد داشت و سبب افزایش ترافیک سایت خواهد شد. بهتر است از این جملات استفاده کنید. درباره‌ی …. بیشتر بدانید.

۸- از زیرعنوان برای تقویت سئو استفاده کنید

زیرعنوان یا ساب‌هدینگ‌ها به گروه‌بندی موضوعات در متن کمک می‌کند و از به‌هم ریختگی متن جلوگیری می‌کند. عنوان‌های فرعی تاثیر زیادی در رتبه‌بندی ندارند. اما سبب حذاب بودن صفحات شما می‌شوند. صفحات جذاب بازدیدکننده‌ی بیشتر و بازدید کننده‌ی بیشتر افزایش ترافیک سایت را به‌همراه خواهد داشت.

نکته طلایی: در حقیقت بیشترکاربران 20% اطلاعات شما را در نگاه اول متوجه می‌شوند و روی عبارات برجسته تمرکز می‌کنند.

زیرعنوان‌های خلاق و متقاعدکننده بنویسید تا مخاطب زمان بیشتری در پیج شما بماند.

۹- بهینه‌سازی تصویر برای سئو

در طول سالها نه تنها جستجوی بصری تکامل یافته‌تر شده است، بلکه اکنون استفاده‌ی تصاویر از فروش محصول تا تبلیغ بیش از هر زمان دیگری کاربرد دارد. طبیعی است که در سال 2021 تصاویر جذاب و خلاقانه بتواند باعث افزایش ترافیک سایت شود. برای بهره‌بردن از این فاکتور موارد زیر را رعایت نمایید.

 • عکس را فشرده‌سازی کنید.
 • برای توصیف عکس شخصی‌سازی انجام دهید: می‌توانید از کلمه‌ی کلیدی برای نام‌گذاری عکس استفاده کنید.
 • سئو موبایل را فراموش نکنید: بهینه‌سازی تصاویر به‌گونه‌ای که در موبایل نیز قابلیت تماشا داشته باشد امری ضروری است

۱۰- محتوای قدیمی را به روز کنید

این یک روش عالی برای رشد ترافیک سایت است. برای استفاده از این روش شما حداقل از سه ماه قبل نوشتن محتوا را شروع کرده باشید.

همیشه این احتمال وجود دارد که یک محتوای قدیمی بتواند سبب ارتقاء رتبه‌ و افزایش ترافیک سایت  شما شود. اما برای این‌کار شما باید محتوای خود را به‌روز نمایید.

 • از گوگل آنالیتیک استفاده کنید.
 • روی گزینه‌ی Behavior کلیک کنید.
 • در پنحره‌ی محتوای محتوای سایت، همه‌ی صفحات کلیک کنید.
 • محتواهایی که بیشترین بازدید را در شش ماه گذشته داشته‌اند پیدا کنید و آنها را به‌روز کنید.

برای به‌روز کردن محتوای قدیمی این کارها را می‌توانید، انجام دهید:

 • عنوان‌ها را عوض کنید. از عناوینی استفاده کنید که قابلیت  اشتراک بیشتری دارد. مثلاً به‌جای «کسب درآمد از نوشتن»، بنویسید: «چگونه ماهیانه سه میلیون تومان از راه نوشتن کسب کنید.»
 • دیتاها و عکس‌های قدیمی را آپدیت کنید: اگر یک کاربر جدید به سایت شما وارد شود و با محتوای قدیمی روبرو شود که اطلاعات آن قدیمی و قابل استناد نیست، شما آن مخاطب  را از دست خواهید داد. ضمن آن‌که گوگل مدام الگوریتم‌های خود را تغییر می‌دهد برای همین لازم است شما انواع محتوا خود را مطابق الگوریتم کنید. عکس‌ها نیز از این قاعده پیروی می‌کند گاه یک عکس جدید و به‌روز می‌تواند مخاطبان زیادی را از جستجوی تصویری به سمت شما بکشاند.

نکته طلایی: برای افزایش ترافیک سایت بهترین راه تولید محتوای تازه و به‌روز است. موتورهای جستجو معمولاً محتواهایی را در اولویت قرار می‌دهند که تازه نوشته شده‌اند. اگر در وبلاگ می‌نویسید از آخرین اخبار بهره ببرید. مطالبی تولید کنید که مسئله‌ی روز است و به محتوای سایت خود ربط دهید.

۱۱- افزایش ترافیک با کمک اینفوگرافیک

محبوبیت اینفوگرافیک این‌روزها به‌شدت افزایش پیدا کرده است، اینفوگرافیک سبب می‌شود یک محتوای پیچیده، به‌سادگی قابل درک شود. با توجه به زمان کم افراد و بصری بودن 65% از مردم این امکان بوجود آمده است که اینفوگرافیک  می‌تواند سبب جذابیت و درگیر کردن مخاطب را داشته باشد.

یکی از روش‌هایی که می‌تواند با کمک اینفوگرافیک سبب افزایش ترافیک سایت شود، استفاده از لینک‌های برگشتی است. شما می‌توانید با استفاده از اینفوگرافیک ورودی سایت خود را افزایش دهید.

۱۲- استفاده از لینک‌های شکسته

  یکی از روش‌های افزایش ترافیک سایت بهر‌ه‌بردن از فرصت لینک شکسته است. این فرصت می‌تواند با آنالیز پیج‌های رقیب و هم می‌تواند با استفاده از پیوندهای خراب در ویکی‌پدیا ایجاد شود. برای آنالیز پیج رقبا باید از سایت‌هایی مانند SEMrush  استفاده کنید که با توجه به هزینه‌ی ماهانه 170 دلار مقرون به‌صرفه نیست برای همین می‌توانید از بدلینک‌های ویکی‌پدیا استفاده کنید.

دو روش برای استفاده از لینک شکسته در ویکی پدیا وجود دارد:

صفحاتی که نیاز به اسناد است: شما می‌توانید برای این صفحات محتوا تولید کرده و روی وبلاگ خود قرار دهید. صفحاتی که dead link است. یعنی قبلا منابعی روی آن وجود داشته است اما اکنون به هر دلیلی صفحه پاک شده است. شما می‌توانید با تولید محتوا برای این صفحات رتبه‌ی سایت خود را بالا بیاورید.

۱۳- مانیتور کردن ابزار سرچ کنسول

  Google Search Consol ابزاری قدرتمند برای کمک به شما در ردیابی برای مشکلات سایت است که بر رتبه‌بندی سایت شما تاثیر می‌گذارد. مشکلات بیشتر سبب خارج شدن سایت شما در رتبه‌های اول خواهد بود. برای افزایش ترافیک سایت بهتر است  در این ابزار ثبت‌نام کنید.

سه مورد اصلی وجود دارد که بهتر است شما آن را بررسی کنید.

 • مشاهده‌خطای کارول، مانند خطای صفحه 404
 • معرفی سایت‌مپ جدید به گوگل
 • مشاهده‌ی کلمات کلیدی که افراد با آن به سایت شما مراجعه می‌کنند.

وقتی برای اولین‌بار وارد Search Console می‌شوید صفحه‌‌ی داشبورد خود را مشاهده خواهید کرد. در بخش Coverage شما خطاهای URL سایت خود را می‌توانید مشاهده نمایید. بسیار مهم است که بر این خطاها نظارت کنید زیرا هر لحظه امکان دارد این خطاها در سایت شما ثبت شود و تاثیر مستقیم بر رتبه‌ی شما بگذارد.

۱۴- حداقل 1447 کلمه محتوا بنویسید

سایت 11.8Backlinko میلیون جستجو را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و به این نتیجه رسید که میانگین نتایج صفحه‌ی اول 1447 کلمه است.

نباید این‌گونه تصور شود که طول مطالب گزینه‌ی اصلی است. زیرا یک پست کوتاه  که از کیفیت بالایی برخوردار است از یک پست طولانی در رتبه‌بندی پیشی خواهد گرفت. ترفند این است که  یک موضوع را با جزئیات زیادی پوشش دهید تا هر قسمت از محتوا برای خواننده ارزشمند شود و مدت بیشتری در صفحه باقی بماند. گوگل چنین صفحات ارزشمندی را در رتبه‌های بالا قرار میدهد. مزیت دیگر حاوی مطالب طولانی آن است که شما می‌توانید از کلمات کلیدی مختلف در طول محتوا استفاده کنید.

نکته‌ی طلایی: انتشار مداوم محتوای آموزنده و ارزشمند با طول کلمات 1447 کلمه سبب افزایش ترافیک سئوی سایت شما می‌شود.

افزایش ترافیک وب‌سایت بدون سئو

راه‌های زیادی برای بالا بردن ترافیک یک سایت وجود دارد که نیاز به سئو هم ندارد، همه این موارد را برای شما در ادامه آورده‌ای:

تبلیغات آنلاین

همان‌طور که در اول مقاله نیز نوشته شد یکی از راههای افزابش ترافیک سایت تبلیغات آنلاین است. این نوع از تبلیغات می‌تواند بلافصله صدها، کلیک روی وب‌سایت شما ایجاد کند. اثربخشی تبلیغات آنلاین بسیار زیاد است. به‌طوری‌که در انگلیس هزینه‌ی تبلیغات دیجیتال در سال گذشته 17.3 درصد افزایش پیدا کرده است.

دو نکته در مورد تبلیغ اثربخش وجود دارد.

 1. هدف قراردادن مخاطب خاص در تبلیغ
 2. طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغاتی شامل کپی‌رایتینگ و تصویر است. شما می‌توانید با استفاده از تبلیغات رقبا و تحلیل آن‌ها برای خود یک تبلیغ متمایز ایجاد کنید. در لیست ایمیل رقبا عضو شوید تا تبلیغات آنها برای شما ارسال شود.

استراتژی در تبلیغات بسیار مهم است، شما باید هدف خود را از این تبلیغات بدانید آیا  قصد بازدید بیشتری دارید و یا به دنبال افزایش نرخ تبدیل سایت هستید. از آن‌جا که این نوع از تبلیغات پولی است، باید استراتژی‌های شما با هدف شما متناسب باشد.

نکته‌ی طلایی: اگر استراتژی باید منجر به فروش بیشتر شود باید بخشی از پرداختی شما روی کلمات کلیدی متمرکز شود. برای اینکار باید کیوردهایی با نیت خرید کاربران را در استراتژی تبلیغات گوگل ادز هدف‌گذاری نمایید.

نوشتن در بلاگ‌های دیگر

یک ابزار دیگر برای افزایش ترافیک سایت نوشتن پست مهمان است. تولید محتوا در سایت‌های دبگر می‌تواند مخاطب زیادی برای سایت شما ایجاد کند.  شما با نوشتن در یک وبلاگ دیگر می‌توانید نام خود را به‌عنوان رهبر یک جریان فکری جابیاندازید. شما می‌توانید در پست مهمان از لینک‌ به سایت خود استفاده نمایید.

نکته‌طلایی: از ارجاع دادن بیشتر از سه لینک به سایت خود خودداری کنید. زیرا موتورهای جستجو شما را به‌عنوان اسپم شناسایی خواهند کرد.

ایمیل مارکتینگ

یکی از راهکارها برای افزایش ورودی ترافیک سایت استفاده از ایمیل مارکتینگ است. بسیاری از مشتریان و مخاطبان در طول زمان شما را فراموش می‌کنند با استفاده از ایمیل مارکتینگ می‌توانید مشتریان قبلی را به سایت خود بازگردانید.

حضور در شبکه‌های اجتماعی

زمانی که جمعیت زیادی از مردم در اینستاگرام عضو هستند شما برای افزایش ترافیک سایت، نباید این فرصت را از دست بدهید، نوشتن آدرس سایت  در بیوی پیج ایستاگرام و یا گذاشتن لینک محتوا در استوری می‌تواند مخاطب زیادی به سایت شما بیاورد و سبب بالا رفتن ترافیک سایت شود.

بهترین زمان برای قرار دادن لینک در استوری‌ها وقتی است که شما یک محتوا با مضمون روز تولید کرده‌اید. نوشتن در توییتر نیز می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ

شما می‌توانید در فروم‌های کاری که با مضمون سایت شما تطابق دارد، حضور پیدا کرده و با پاسخ دادن به سوال مخاطبان و ارجاع مقاله‌های سایت خود در فروم‌ها کاربر جدید به سایت خود بکشانید.

پرسش و پاسخ در سایت برای ترافیک بیشتر

به این نکته توجه کنید که اگر بدون هیچ موضوعی سایت خود را معرفی کنید هیچ ثمری برای شما نخواهد داشت بهتر است شما ابتدا به سوالات مخاطبان پاسخ دهید.

ویدئو مارکتینگ

یکی از نمونه‌های به‌شدت قوی که این‌روزها توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است. قرار دادن ویدئو در فضاهایی مثل یوتیوب، آپارات و حتی اینستاگرام است. شما می‌توانید با قراردادن ویدئو در این فضاها برای کشاندن مخاطب به سایت خود استفاده نمایید. ضمن آن‌که می‌توانید افزایش ترافیک سایت را ایجاد نمایید به درآمد زایی نیز می‌توانید فکر کنید

پاسخگویی در همه زمان

بسیار مهم است که سایت شما روی گوشی‌های موبایل نیز کارآیی خود را حفظ کند. این روزها مردم بیشتر کارهای خود را با گوشی موبایل انجام می‌دهند. پس در همهی زمان‌ها شما باید در دسترس مشتری قرار گرفته باشید. سایت شما باید به‌گونه‌ای باشد که حتی روی گوشی‌های کوچک نیز قابل مشاهده باشد.

نتیجه‌گیری

افزایش ترافیک سایت محدود به روش‌هایی که اشاره شد نمی‌شود، اگر به لیست سایت‌های دیگر نیز نگاه بیاندازید، با فهرست‌های 20، 30 حتی 100 تایی مواجه خواهید شد که همه عنوان کرده‌اند این راهکارها منجر به افزایش ترافیک وبسایت خواهد شد، اما همه‌ی این‌راهکارها هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت تا زمانی که شما تجربه کسب نکنید. شما نمی‌توانید تنها مطالعه کنید و به‌دنبال یک روش تضمینی افزایش ترافیک سایت باشید. چنین روشی وجود ندارد. شما باید خود را به‌روز نمایید و همیشه به‌دنبال الگوریتم‌های گوگل و اتفاق‌های جدید در فضای مجازی بگردید. کسب تجربه‌ی منجصر به‌فرد تنها روش رشد ترافیک سایت است. حال اگر تجربه‌ای مخصوص به‌خود دارید که می‌توانید با دیگران به اشتراک بگذارید از خواندن پیام‌های شما خوشحال خواهیم شد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید