10 راه برای بهبود رتبه‌بندی سئو پس از به روز رسانی هسته

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 9 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/06/09
10 راه برای بهبود رتبه‌بندی سئو پس از به روز رسانی هسته

الگوریتم گوگل در سال‌های گذشته دستخوش تغییرات گسترده‌ای شده است. این امر به ویژه بر وب سایت‌های YMYL (وب سایت‌هایی که با پول یا سلامت مردم سرو کار دارند)، مانند سایت‌هایی که مربوط به مسائل پزشکی‌، حقوقی یا مالی هستند‌، تأثیر گذاشته است. به روز رسانی عمده الگوریتم‌های هسته منجر به افزایش یا کاهش ترافیک وب سایت می‌شود. برای سایت‌هایی که تحت تأثیر این به روزرسانی‌ها قرار گرفته اند‌، بازگشت به روند قبلی می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

گوگل در مورد بازگشت به روند قبل از به روزرسانی‌ها چه می‌گوید؟ طبق گفته غول موتورهای جستجو (گوگل)‌، هیچ کاری نمی‌توانید در مورد آن انجام دهید. با این حال‌، گفتن اینکه به طور مطلق هیچ راهی برای بازیابی از به روزرسانی‌های اصلی وجود ندارد ممکن است یک ساده سازی بیش از حد باشد. گاهی اوقات‌، بهتر شدن رتبه با تلاش‌، استمرار و وقت گذاشتن امکان‌پذیر است. با این وجود‌، افزایش رتبه سئو قابل توجه نیست.

آیا این تلاش‌ تنها راه بازیابی است؟

به روزرسانی‌های اخیر گوگل بحث‌های زیادی را در صنعت سئو ایجاد کرده است مبنی بر اینکه تخصص، اقتدار و قابل اعتماد بودن (EAT) تنها راه بالا بردن سئو است. اما EAT تنها موضوعی نیست که بر وب سایت‌ها تأثیر می‌گذارد. در واقع‌، رعایت EAT برای هر سایتی ضروری نیست. در اینجا ده استراتژی وجود دارد که وب سایت‌ها می‌توانند برای بهبود رتبه سئو پس از بروزرسانی الگوریتم به کار گیرند.

افزایش تخصص واقعی

یکی از توصیه‌های مکرر گوگل و متخصصین سئو SEO این است که اطمینان حاصل شود که همه نویسندگان یک صفحه بیوگرافی از خود در سایت منتشر کرده اند. این یک توصیه عالی است و باعث بالا رفتن شفافیت می‌شود، اما یک عامل و ملاک رتبه‌بندی نیست.

آنچه مهمتر است این است که اطمینان حاصل کنید محتوای سایت YMYL شما با کمک متخصصان واقعی در این زمینه نوشته شده است. بسیاری از سایت‌های معتبربا تأیید محتوای آنها توسط داوران متخصص‌، مانند پزشکان‌، روانشناسان یا مشاوران مالی‌، از صحت محتوای خود اطمینان حاصل می‌کنند.

محتوای گوگل

اگرچه محتوای تایید شده توسط کارشناسان ملاک ارتقای رتبه‌بندی توسط گوگل نیست‌، اما کیفیت محتوای شما را بهبود می‌بخشد و آن را از سایت‌های مشابه دیگر دقیق تر و قابل اعتمادتر می‌کند. این به نوبه خود می‌تواند به شما در بهبود رتبه سئو کمک کند.

تبلیغات تهاجمی ‌را کاهش دهید

گوگل با داشتن تبلیغات موافق است‌، اما وقتی حالت تزاحم برای کاربر ایجاد کنند‌، گوگل با شما مقابله خواهد کرد. مهم آن است که به کاربر خدمات خوبی ارائه شود و گوگل تبلیغات تهاجمی‌ را مانع دستیابی به این هدف در نظر می‌گیرد.

در سال 2012‌، گوگل یک به روزرسانی طرح صفحه را منتشر کرده بود که سایت‌های کم ارزش که تعداد زیادی تبلیغ داشتند را شناسایی کرده و تنزل رتبه می‌داد. اکثر سایت‌ها از این روش (استفاده از تعداد زیادی تبلیغ) به عنوان یک استراتژی برای دریافت کلیلک بیشتر از کاربر استفاده می‌کردند و باعث ایجاد حواس پرتی شدید برای کاربر و مانع از دسترسی وی به محتوا می‌شدند.

لذا باید اطمینان حاصل کنید که بازدید کاربران تحت تأثیر تبلیغات یا عناصر دیگر مانند پاپ آپ‌ها قرار نمی‌گیرد. نسبت تبلیغات به محتوا را تجزیه و تحلیل کنید و مطمئن شوید که همه چیز طبق دستورالعمل‌های تعیین شده توسط Google است.

اعتمادسازی

افت رتبه سئو همچنین می‌تواند به دلیل اعتماد پایین به سایت شما باشد. اگر Google نظرات منفی گسترده ای در مورد خدمات شما پیدا کند‌، ممکن است تصمیم بگیرد رتبه شما را پایین بیاورد. یکی از راه‌های جلوگیری از این امر نمایش جوایز و گواهینامه‌هایی است که در وب سایت خود کسب کرده اید.

علاوه بر این‌، مطمئن شوید که به افرادی که نظر منفی می‌دهند پاسخ می‌دهید. سعی کنید نگرانی آنها را برطرف کرده و بازخورد منفی را معکوس کنید. این نه تنها به افزایش رتبه‌بندی SEO شما کمک می‌کند‌، بلکه قابلیت اطمینان بیشتری را نیز به وب سایت شما می‌افزاید.

شفاف، با مسئولیت و رازدار باشید

 مسئولیت پذیری،  رازداری و شفافیت در تبلیغات و آگهی‌ها بسیار مهم است. سعی کنید تا جای ممکن کل فرایند را شفاف کنید. مثلا در یک صفحه توضیحی درباره افرادی که در تجارت با شما مشارکت دارند ارائه دهید. اگر وب سایت شما یک وب سایت YMYL است‌، سعی کنید اعضای تیم را معرفی کنید تا اعتبار بیشتری اضافه کند.

هنگام صحبت در مورد محتوا‌، اطمینان حاصل کنید که نام نویسنده و بیوگرافی دقیق او اضافه شده است. اگر نویسنده در زمینه YMYL مجرب نیست‌، مطمئن شوید که محتوا توسط یک متخصص بررسی شده و جزئیات متخصص را نیز اضافه کنید.

بهبود کیفیت محتوا

بهبود کیفیت محتوا پس از بروزرسانی الگوریتم رتبه‌بندی گوگل خالی از لطف نیست. این امر به ویژه در مورد سایت‌های YMYL صادق است. هر محتوایی که در سایت خود منتشر می‌کنید باید تحقیق شده باشد‌، ویرایش شده باشد و حاوی نقل قول از نشریات مورد اعتماد باشد.

وقتی از این نقل قول‌ها استفاده می‌کنید‌، باید اطمینان حاصل کنید که این پیوندهای خارجی هدف SEO شما را تقویت می‌کند‌، زیرا Google بین محتوای شما و سایت‌هایی که آنها را از آنها منبع تهیه کرده اید ارتباط برقرار می‌کند. سعی کنید با افزودن تحقیقات و یافته‌های خود ارزش بیشتری به محتوا اضافه کنید. این می‌تواند به محتوای شما کمک کند و در نهایت به بهبود رتبه‌بندی SEO کلمات کلیدی شما کمک کند.

بررسی صحت محتوا

افزودن هرگونه محتوایی که مستقیماً با مسائل علمی، اجماع دانشمندان در زمینه ای خاص یا علم روز پزشکی یا تاریخی مغایرت دارد‌، می‌تواند سایت شما را در معرض خطر قرار دهد.

دستورالعمل‌های کیفیت جستجوی گوگل چندین بار از کلمه “اجماع” یاد می‌کنند و مغایرت با آن می‌تواند منجر به تنزل رتبه‌بندی سایت شما بخاطر کیفیت پایین شود.

سعی نکنید بیش از حد فروش داشته باشید

مهم است که از ادبیات معامله ای در سایت‌های YMYL خودداری کنید. این عمل می‌تواند باعث بی اعتمادی کاربران به اطلاعات موجود در سایت شود. اگر محتوای محصولی شما طوری طراحی شده است  که کاربران باید اطلاعات خود را به شما ارائه دهند‌، Google نسبت به رتبه‌بندی محتوای شما حساس‌تر می‌شود. سعی کنید اطلاعات شخصی مهم مانند شماره تأمین اجتماعی یا جزئیات مربوط به شرایط پزشکی را درخواست نکنید.

حل مسائل فنی

پرداختن به EAT‌، تجربه کاربر و کیفیت محتوا قطعاً برای هر وب سایت مهم است‌، اما در هیچ یک از آنها نباید جنبه‌های فنی SEO  نادیده گرفته شوند. اگر گوگل نتواند محتوای شما را ایندکس کند‌، تمام تلاش‌های دیگر در سایت شما بیهوده است.

تیم محتوا حرفه‌ای

شما باید برخی اقدامات را برای بهبود کیفیت فنی سایت خود انجام دهید‌، مانند اطمینان از سرعت بارگذاری خوب‌، پیمایش آسان کاربران در سایتتان  یا مشکلی که مانع فعالیت ربات‌های خزنده موتور جستجو در اندیس کردن محتوا شود.

محتوای کم کیفیت را جایگزین کنید.

اگر قسمتی از سایت شما دارای محتوای بی کیفیت باشد‌، می‌تواند کیفیت کل سایت را پایین بیاورد. محتوای با کیفیت پایین یا تکراری را با مواردی که به خوبی مورد تحقیق قرار گرفته اند جایگزین کنید

صفحه جستجوی نتایج گوگل را بررسی کنید

یک گام قابل تأمل برای بازیابی از به روزرسانی‌های اصلی این است که به نتایج جستجو نگاه کنید و  از کلمات کلیدی که استفاده کرده اید، اطمینان حاصل کنید. اینها برخی از نکات مفید برای بازیابی رتبه SEO شما پس از به روزرسانی الگوریتم اصلی Google است. در حالی که بهبود ترافیک وب سایت شما را تضمین نمی‌کند‌، امتحان این استراتژی‌ها برای بهبود کیفیت سایت شما و ارائه یک تجربه خوب به کاربر هیچ ضرری ندارد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

Chearty

cialis online reviews A genetic disorder known as Lynch syndrome is another risk factor unrelated to hormones

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید