IGTV چیست؟

  • نویسنده : الناز میرآخوری
  • زمان مطالعه : 14 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/02/23
IGTV چیست؟

IGTV یک پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو در اینستاگرام است که بطور خاص برای  تلفن‌های همراه طراحی شده است. این گزینه به سازندگان امکان بارگذاری ویدیوهای عمودی و طولانی را میدهد که براحتی بروی گوشی‌های هوشمند قابل  مشاهده هستند. برخلاف ویدیو‌های عادی اینستاگرام که حداکثر یک دقیقه از فیلم  را در اختیار شما میگذارند، فیلم‌های آپلود شده در بخش IGTV میتوانند تا مدت  یک ساعت ادامه داشته باشند.

نحوه کار با IGTV

IGTV بطور مستقل روی تلفن همراه شما قابل استفاده است، اما ارتباط خیلی  نزدیکی با اینستاگرام دارد. شما می‌توانید وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شده و  براحتی با لمس کردن نماد تلویزیون در باالی صفحه مستقیما وارد بخش IGTV شوید. آنچه بخش IGTV را از اینستاگرام جدا میکند تمرکز آن بروی فیلم‌های  طوالنی مدت بجای تصاویر و ویدیو‌های کوتاه است.همچنین این بخش بگونه ای  طراحی شده تا شما بتوانید عالقه مندی‌های خود را براحتی پیدا کرده و تماشا کنید.

هنگامی‌که این برنامه را راه اندازی میکنید، ویدیو‌های محبوب و پرطرفدار  را برای شما پخش میکند، شما میتواند برای دیدن ویدیو جدید صفحه را بکشید،  فیلم‌های دوستان و یا سازندگان مورد عالقه خود را تماشا کرده و یا برای تماشای  ویدیو‌های دیگر برنامه را جست و جو کنید.

نحوه دریافت تلویزیون اینستاگرام

قبل از هر چیز، شما نیاز به یک حساب کاربری اینستاگرام دارید.از آنجایی که IGTV بخشی از اینستاگرام است، کاربران این برنامه بدون نیاز به انجام هیچ کار اضافه ای  قادر به استفاده از بخش IGTV هستند.اگر به تازگی در مورد اینستاگرام شنیده اید؛  شما می‌توانید با استفاده از کامپیوتر یا تلفن همراه برای خود یک حساب کاربری  ایجاد کنید.

آی جی تی وی

اگر هنوز حساب اینستاگرام ندارید، این امکان برای شما وجود دارد تا از طریق  حساب فیس بوک وارد سیستم شوید.اگر فیس بوک ندارید و یا میخواهید این دو را از یکدیگر جدا کنید می‌توانید حساب جدیدی در اینستاگرام ایجاد کنید.

نحوه ثبت نام در اینستاگرام و IGTV از طریق کامپیوتر:

1.با مرورگر مورد عالقه خود به سایت com.Instagram بروید.

2.اگر میخواهید از طریق فیس بوک وارد شوید گزینه in log را انتخاب کنید، در غیر  این صورت اطالعات خود را وارد کرده و حساب خود را ثبت کنید.

3 .سازندگان پیشنهاد شده از طرف اینستاگرام را بررسی کنید و در صورت تمایل گزینه ی دنبال کردن را انتخاب کنید، بعد از آن پایین آمده و گزینه شروع کردنرا لمس کنید.

حال حساب کاربری اینستاگرام شما آماده است.میتواند پیش بروید و بخش IGTV را بارگیری کنید.اینستاگرام یک ایمیل تاییدیه به همراه تعدادی دستوراعمل برای شما  ارسال میکند، پس بهتر است حواستان به این مسئله باشد.اگر کامپیوتر شخصی  ندارید و یا ترجیح میدهید همه کارهایتان را با گوشی انجام دهید، می‌توانید مستقیما  با استفاده از تلفن همراهتان در IGTV ثبت نام کنید.برای انجام این کار، الزم است  برنامه اینستاگرام را بارگیری کنید.

راهنمای ثبت نام در IGTV با استفاده از برنامه اینستاگرام:

  1. برنامه اینستاگرام را دانلود و راه اندازی کنید.
  2. گزینهایجاد حساب جدیدرا لمس کنید.
  3. شماره تلفن و یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  4. نام کاربری و رمز خود را وارد کنید.
  5. گزینهبعدیرا انتخاب کنید.

[نکته:اگر میخواهید نام کاربری خود را تغییر دهید، گزینهتغییر نام کاربریرا  انتخاب کنید.]

حال، حساب کاربری شما ایجاد شده است.می‌توانید دستورالعمل‌هایی را که روی  صفحه ظاهر می‌شود دنبال کنید تا به حساب فیس بوک خود متصل شوید، عکس  پروفایل خود را انتخاب کرده و در صورت تمایل حساب کاربری را بطور کامل تنظیم  کنید.و یا می‌توانید فقط برنامه IGTV را بارگیری کنید و وارد شوید.

وقتی از طریق اینستاگرام و یا فیس بوک وارد شده اید، می‌توانید براحتی از بخش  IGTV استفاده کنید.

می‌توانید محتوای IGTV را هم از طریق وبسایت اینستاگرام روی کامپیوتر و هم از  طریق اپلیکیشن اینستاگرام روی تلفن همراه خود تماشا کنید، اما پیدا کردن و تماشا  ویدیو‌های IGTV روی تلفن همراه خیلی آسان تر است.

در اینجا می‌توانید برنامه اینستاگرام را تهیه کنید :

1.Instagram for iOS on the app store.

2.Instagram for Android on Google Play.

و در اینجا می‌توانید برنامه IGTV را تهیه کنید:

1.IGTV for iOS on the app store.

2.IGTV for Android on Google Play.

IGTV چه کانال‌هایی دارد؟

برخالف سایر سرویس‌های پخش آنالین تلویزیون، IGTV قابلیت پخش کانال‌های  تلویزیون یا ماهواره را ندارد.در IGTV اکثر کانال‌ها متعلق به سازندگان اینستاگرام  هستند، یعنی برخی از سازندگان مورد عالقه ی شما احتماال از قبل کانال دارند، و یا

در آینده ممکن است کانالی بسازند، خود شما هم می‌توانید در صورت تمایل یک  کانال بسازید.

آیا IGTV دارای آگهی بازرگانی است و مبلغی به سازندگان پرداخت می‌شود؟

IGTV تبلیغی ندارد، بنابراین می‌توانید هر اندازه که دوست دارید ویدیو تماشا کنید  بدون اینکه مجبور شوید در این بین تبلیغی ببینید.

IGTVچه کانال‌هایی دارد؟

هزینه اشتراک وجود ندارد، برای دانلود برنامه نیز نیاز به پرداخت هزینه ای نیست. این سرویس کامال رایگان در اختیار شما قرار میگیرد.برخالف یوتوب و فیس بوک که  ماهانه مبلغی را به سازندگان پرداخت میکنند، IGTV پولی به سازندگان پرداخت  نمیکند.اگر میخواهید سازنده مورد عالقه خود را حمایت کنید بهتر است بررسی کنید که آیا حساب Patreon دارند یا خیر، همچنین می‌توانید کانالهایی که برای فروش میگذارند را خریداری کنید، یا از راه دیگه ای کمک کنید.

نحوه پیدا کردن فیلم و کانال‌ها در IGTV

IGTV پیدا کردن و تماشا ویدیو‌ها را بسیار آسان کرده است؛ در واقع از همان ابتدای شروع برنامه ویدیو‌های محبوب و پرطرفدار آن لحظه را بطور خودکار برای  شما پخش میکند.

اگر ویدیو برایتان جالب بود می‌توانید به تماشا کردن آن ادامه دهید و غیر این صورت  صفحه را میکشید تا ویدیو‌های جدید را ببینید.

اگر مورد خاصی را در ذهن دارید، IGTV این امکان را به کاربران خود میدهد تا محتوای سازندگان مورد عالقه خود را نیز جست و جو کنند.در پایین نحوه جست و جو برای ویدیو یا کانال‌های سازندگان مختلف توضیح داده شده است :

1.برنامه IGTV را راه اندازی کنید.

2.روی عالمت ذره بین برای جست و جو کلیک کنید.

3.بروی گزینه جست و جو در باالی صفحه کلیک کنید و نام کانال مد نظر را وارد  کنید.

4 .سازنده مد نظر خود را انتخاب کنید.

به این صورت وارد کانال سازنده مورد نظر می‌شوید، حال می‌توانید هر ویدیو ای که  بارگذاری کرده اند را تماشا کنید.اگر میخواهید هر زمان که تمایل داشتید به آن  کانال بازگردید می‌توانید گزینه ی دنبال کردن سازنده را انتخاب کنید.

چگونه شخصی را در IGTV دنبال کنیم؟

اگر در حال حاضر در کانال شخصی هستید که میخواهید آن را دنبال کنید، بدنبال عالمت فرد همراه با نماد جمعبگردید و آن را لمس کنید.آن عالمت تبدیل به  یک نماد تیک می‌شود و نشانگر این است که شما از آن لحظه فرد را دنبال میکنید.

شما همچنین می‌توانید در حین تماشای ویدیو فرد سازنده را مستقیما دنبال کنید،  این برای زمانی که دارید ویدیو‌ها متنوع روی صفحه خود میبینید بسیار مفید  است.به این دلیل که نیازی نیست برای دنبال کردن سازنده، ویدیو را متوقف کنید یا  حتی صفحه را ترک کنید.

نحوه دنبال کردن افراد در IGTV

1.برنامه IGTV را راه اندازی کنید.

2.ویدیو مورد عالقه خود را پخش کنید.

3 .روی ویدیو کلیک کنید تا نوار اطراف آن نمایان شود.

4.روی نام سازنده کلیک کنید.

5.روی عالمت + کنار اسم سازنده کلیک کنید.

چگونه کانال IGTV خود را ایجاد کنید

تمام افرادی که حساب اینستاگرام داشته باشند، بطور خودکار حساب IGTV هم  دارند، اما داشتن حساب به معنای داشتن یک کانال نیست.اگر میخواهید کانال  IGTV داشته باشید باید آن را فعال کرده و تنظیم کنید.

چگونه کانال IGTVخود را ایجاد کنید :

نحوه ایجاد کانال IGTV

1.برنامه IGTV را راه اندازی کنید.

2 .عکس پروفایلی برای خود انتخاب کنید.

3.توضیحات را بخوانید و روی گزینه بعدیکلیک کنید.

4.اطالعات مربوط به ویدیو‌های این بخش را بخوانید و روی گزینه بعدیکلیک  کنید.

5.روی گزینهساخت کانالکلیک کنید.

ساختن یک کانال کار بسیار ساده ای است، اما فقط ساختن آن سودی به حال شما ندارد.

چگونگی آپلود ویدیو در کانال IGTV

باگذاری ویدیو در کانال نیز کار بسیار آسانی است، می‌توانید خیلی راحت از طریق  تلفن همراهتان این کار را انجام دهید.همچنین می‌توانید ویدیوتان را از طریق  وبسایت اینستاگرام آپلود کنید، که راه بهتری است، چرا که در باگذاری ویدیو‌های  طوالنی تر مشکلی ایجاد نمیکند و فرصت ویرایش نیز خواهید داشت.اما اگر  میخواهید یک ویدیو خام را باگذاری کنید، برنامه IGTV نیز به خوبی کار میکند.

1.برنامه را راه اندازی کنید.

2.عکس پروفایل خود را انتخاب کنید.

3.روی علامت + در سمت راست صفحه کلیک کنید، اگر هیچوقت ویدیو ای آپلود  نکرده اید فقط گزینه یبارگذاری ویدیورا انتخاب کنید.

4.اگر از شما درخواست شد که IGTV به رسانه گوشیتان دسترسی داشته باشد گزینه  اجازه دادنرا انتخاب کنید.

5.ویدیو مورد نظر را بارگذاری کنید.

6.ویدیو برای شما پخش خواهد شد تا در صورت نبودن مشکل آن را تایید کنید.7.روی گزینه بعدیکلیک کنید.

8 .عنوان و توضیحات را وارد کرده و بعد ویدیو را منتشر کنید.

بعد از پست کردن، میتواند پروسه بارگذاری ویدیو را مشاهده کنید، بعد از اتمام،  ویدیو برای همه قابل مشاهده خواهد بود.

[نکته:IGTV برای اکثر سازندگان محدودیت زمانی قائل می‌شود، سازندگان محبوب  قابلیت بارگذاری ویدیوهای یک ساعته را دارند در حالی که بقیه نمیتوانند ویدیو ‌های بیشتر از 10 دقیقه ای را بارگذاری کنند، همچنین محدودیت حجمی‌وجود دارد،  ویدیو‌های یک ساعته نمیتوانند بیشتر از 6.3 گیگا بایت حجم داشته باشند و ویدیو ‌های 10 دقیقه ای نیز حداکثر تا 650 مگا بایت اندازه آپلود میشوند، می‌توانید برای  کمتر کردن حجم ویدیو‌ها از نرم افزار‌های مختلف استفاده کنید.]

آیا IGTV فقط یک کانال جایگزین است و یا تهدیدی برای یوتوب محسوب می‌شود؟

IGTV بیشتر بروی ویدیوهای عمودی تمرکز دارد و همچنین تمام محتوا توسط  سازندگان اینستاگرامی‌ ساخته می‌شود، بنابراین این برنامه بیشتر از اینکه یک کانال جایگزین باشد، جایگزینی برای تولید محتوای یوتیوب محسوب می‌شود. تمرکز بروی ویدیوهای عمودی قرار نیست بطور مستقیم چالشی برای یوتوب ایجاد کند، اگرچه تغییر مداوم  رسانه‌ها میتواند سکوی پرتابی برای شما باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید