نحوه تولید محتوا در سایت چگونه است؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 10 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/10/27
نحوه تولید محتوا در سایت چگونه است؟

محتوا به مانند یک آهنربا بوده و می‌تواند بازدیدکنندگان را به سمت خود جذب کند، بنابراین می‌توان گفت مهم‌ترین ابزار برای دستیابی به اهداف بازاریابی یک شرکت تولید محتوا است. فرقی نمی‌کند که تصمیم به طراحی مجدد سایت خود دارید یا اینکه می‌خواهید بهبودهایی را در سایت‌تان ایجاد کنید، مهم‌ترین چیز در این امر داشتن یک استراتژی بسیار قوی برای تولید محتوای سایت است.     
پیاده سازی استراتژی محتوا، می‌تواند به شما در داشتن برنامه‌ای مفید کمک کرده و بگویید که محتوا را برای چه مکان و چه زمانی احتیاج دارید. پیش‌تر نیز اشاره شد که محتوا اصلی‌ترین دلیل بازدید مردم از وب سایت شما است و هر طراحی مجدد و به کارگیری استراتژی جدید در ابتدا باید با رویکرد محتوا انجام شود.
حتی محتواهای خوب درون سایت نیز پس از گذشت مدت زمانی قدیمی می‌شوند، به همین دلیل اگر مدتی است که محتواهای سایت خود را تغییر نداده‌اید بهتر است آنها را ویرایش کنید. ما در این مطلب می‌خواهیم چگونگی نحوه تولید محتوا را در سایت برای شما بیان کنیم تا بتوانید محتواهای بهتری را درون سایت خود قرار دهید.

10 نحوه ایجاد محتواهای قابل توجه در سایت

از جمله این 10 روش موثر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارزش منحصر به فرد خود را شناسایی کنید

سایت شما باید به چرایی و چگونگی شرکت شما پاسخ دهد و توضیح دهد که چگونه خدمات و فرآیند شما می‌توانند ارزشی را برای مشتریان فراهم سازند. ارزش پیشنهادی شما باید به موارد اشاره شده بپردازد تا از سایر شرکت‌های موجود در صنعت کاری شما پیشی گیرد. به همین دلیل باید مبنایی را برای محتوایی که در سایت خود ایجاد می‌کنید در نظر گیرید. ارزش پیشنهادی شما باید در سایت‌تان برجسته باشد و در سراسر محتوای شما وجود داشته باشد. اینکه محتوای شما به صورت هدفمند باشد و مرتبط با نیاز افراد باشد می‌تواند منجر به موفقیت سایت‌تان شود.

نیازهای محتوایی شرکت خود را پیدا کنید

قبل از ایجاد یک محتوای جدید باید در ابتدا مشخص کنید که در حال حاضر چه محتواهایی دارید و در کدام بخش‌ها محتوای مناسبی ندارید که باید طراحی شوند؟ کدام محتواها باید دوباره نوشته شوند؟ کدام بخش‌های محتوا دارای عملکرد خوبی بودند و ممکن است نیازی به اصلاحات نداشته باشند؟ پس از متوجه شدن این موارد حال تمام محتواهایی را که دارید مستند کرده و سپس مشخص کنید که چه مشکلی باقی مانده و چه چیزی باید به‌روز شود. این کارها به شما کمک می‌کند تا تصویری واضح از محتواهایی که باید ایجاد کنید داشته باشید و بدانید که از کجا باید شروع کنید.

نحوه تولید محتوا برای یک شرکت

شخصیت مخاطبان هدف‌تان را شناسایی کنید

شرکت‎ها اغلب در زمان تولید محتوا به آنچه می‌خواهند بگویند فکر می‌کنند و  به آنچه مخاطبان‌شان می‌خواهند، فکر نمی‌کنند. تولید محتوا برای سایت تنها باید با در نظر گرفتن مخاطبان مختلف و نیازمندی‌های آنها ایجاد شود زیرا محتواهای شما برای راهنمایی این افراد نوشته می‌شوند. آشنایی با پرسونای خریدار به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از رفتار مشتریان خود داشته باشید. پس از تعیین شخصیت‌های خریداران اصلی حال می‌توانید محتواهایی را ایجاد کنید که به صورت هدفمند و مرتبط با سلیقه، علایق، نیازها و اهداف آنها باشند. محتوای شما باید پاسخی برای پرسش‌های مخاطب باشد و از آنجایی که مخاطبان بیش از یک نفر هستند باید محتوایی تولید کنید که پاسخگوی سوالات تمام افراد باشد.

تولید محتوا و تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران

در کنار موارد گفته شده محتواهای شما باید بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه را به سمت فروش هدایت کند. به همین منظور سایت شما باید دارای محتواهایی متنوع باشد تا بتواند به خوبی مشتری بالقوه را در هر مرحله‌ای که قرار دارد از آگاهی در خصوص محصول گرفته تا خرید و وفاداری، راهنمایی کرده و به سوالات و نگرانی‌های مختلف آنها پاسخ دهد. وجود یک وبلاگ در سایت برای ایجاد آگاهی، آموزش و پاسخ به سوالات عمومی در مورد خدمات یا حرفه کاری شما بسیار مفید خواهد بود.

محتواهای ضروری را در سایت خود درج کنید

با داشتن یک استراتژی قوی، می‌توانید در هر قسمت از سایت خود، محتواهایی ایجاد کنید که مناسب برای مخاطب هدف خاصی هستند. مردم از اینترنت برای انجام تحقیقات و یافتن اطلاعات در خصوص موضوعات مختلف استفاده می‌کنند، به همین دلیل مطمئن شوید که از محتوای سایت خود به عنوان فرصتی برای آموزش مشتریان بالقوه در مورد سوالات رایج در صنعت خود استفاده کرده و آنها را به خریداران تبدیل کنید.

برای نوشتن محتواهای جذاب وقت بگذارید

برای اینکه بتوانید نسخه‌ای متناسب با نیاز مخاطبان خود ایجاد کنید و آنها را در بخش‌هایی همچون اطلاع رسانی، آموزش و راهنمایی کمک کنید باید وقت بگذارید. به طور کلی طول محتوای شما به هدف صفحه و پیام کلی شما بستگی دارد اما باید حداقل 300 کلمه مفید ایجاد کنید که این تعداد مناسب با اهداف سئو است. این مورد را در نظر داشته باشید که تمرکز اصلی شما باید کیفیت محتوای‌تان باشد، نه کمیت آن، پس تا جایی که می‌توانید اطلاعات جالب و مرتبطی را به اشتراک بگذارید که برای مخاطبان شما ارزشمند باشند. به کارگیری آمار، تحقیقات و نقل قول‌ها بسیار موثر بوده و خیلی مهم است که برای پیدا کردن تصاویر و یا ایجاد اینفوگرافیک‌های باکیفیت وقت بگذارید. مطمئن شوید که مطلب خود را بدون غلط املایی ایجاد کرده‌اید و هرگز از کپی کردن مطالب دیگران استفاده نکنید. هنگام نوشتن مطالب آنها را تقسیم بندی کرده و از عنوان‌های فرعی جذاب که به خوانایی بیشتر متن کمک می‎کنند استفاده کنید.

با زبانی مناسب محتوای خود را بنویسید

خیلی مهم است که زمان شروع نوشتن محتوای خود، به زبان مخاطب‌تان صحبت کنید. از به کار بردن اصطلاحات سخت خودداری کنید و در عوض از کلماتی استفاده کنید که مخاطبان‌تان بتوانند به خوبی آن را درک کنند. اگر مخاطبان شما افرادی دارای تخصص هستند در این صورت می‌توانید از زبان فنی در محتوای خود استفاده کنید در غیر این صورت، به زبان ساده‌تری صحبت کنید که مخاطبان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. به طور کلی محتوای وب سایت شما بیشتر باید محاوره‌ای باشد تا رسمی، بنابراین مطالب باید به گونه‌ای نوشته شوند که انگار دارید با مشتریان خود گفتگو می‌کنید. یادتان باشد که محتواهای‌تان در مورد مشتریان فعلی و آینده شما هستند، پس کارهایی را بیان کنید که می‌توانید برای کمک به آنها انجام دهید.

یک برنامه زمان‌بندی برای محتواهای خود تهیه کنید

زمانی که نوع محتواهای مورد نیاز خود را مشخص کردید، حال باید آنها را سازماندهی کرده و یک برنامه استراتژیک ایجاد کنید تا مطمئن شوید که همه آنها در بازه زمانی مشخصی انجام می‌شوند. این برنامه‌ریزی شامل موضوعاتی بوده که قرار است پوشش دهید همچون تعداد دفعات انتشار محتواها، تاریخ انتشار آنها و غیره.

افرادی مناسب را به جهت تولید محتواهای خود انتخاب کنید

شما باید افرادی را در شرکت خود پیدا کنید که مسئول تولید محتوا باشند. به موضوعاتی که قصد تولید آنها را دارید فکر کنید و افرادی را در شرکت خود پیدا کنید که بتوانند رهبران فکری در آن زمینه‌ها باشند. در این راه می‌توانید از کارشناسان فنی نیز برای نوشتن محتواها کمک بگیرید. اگر در شرکت خود فردی را مناسب برای این کار ندارید، باید از یک شرکت تولید محتوا که قابل اعتماد بوده و می‌تواند در مهلت مقرر محتواهای شما را تحویل دهد کمک گیرید.

افراد مناسب کار تولید محتوا

مرتبط نگه‌داشتن محتواها با نیاز مخاطب و پیگیری عملکرد

کلید اصلی برای داشتن یک استراتژی محتوای قوی برای سایت، مرتبط نگه داشتن آن با اهداف مخاطبان است. این امر به معنای ارزیابی و ردیابی مداوم عملکرد تمام محتواها بوده و می‌توانید متوجه شوید که کدام صفحات بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند، بازدیدکنندگان در کدام صفحات بیشتر می‌مانند، کدام صفحات بازدید بیشتری دارند و در مقابل می‌توانید صفحاتی که کشش زیادی ندارند را پیدا کنید و غیره. با آگاهی از این موارد می‌توانید متوجه شوید کجاها باید مانور بیشتری برای جذب مخاطب داشته باشید تا بتوانید محتوایی ارزشمند را ارائه دهید و کجاها باید کارهای متفاوتی را انجام دهید که به افزایش خریداران سایت شما کمک کند.

نحوه های مختلف تولید محتوا

از جمله راه‌های مهمی که می‌توان به تولید محتوا و جذب بیشتر مخاطبان هدف کمک کرد شامل موارد زیر است:

  • وبلاگ: یکی از انواع تولید محتوا، ایجاد پست‌های وبلاگ است. وبلاگ‌ها به جهت آموزش، سرگرمی و الهام بخشیدن به مخاطبان مورد استفاده قرار گرفته و صاحبان کسب و کار از طریق وبلاگ‌نویسی با مردم ارتباط برقرار می‌کنند. وقتی شخصی در گوگل موضوعی را تایپ می‌کند، پست‌هایی که ظاهر می‌شوند معمولا پست‌های وبلاگ هستند.
  • پادکست: یکی از انواع محتواها به جهت تولید، تولید محتوا و سفارش پادکست بوده که می‌تواند به شکل صوتی مطالب را در اختیار مخاطبان قرار دهد. مخاطبان نیز با گوش دادن مطالب می‌توانند در خصوص موارد مختلف مطالبی جدیدی را یاد گیرند.
  • ویدئو: تولید ویدیوهایی که به جهت قرارگیری در شبکه‌های اجتماعی و یا سایت‌ها انجام می‌شود یکی از انواع تولید محتوا بوده که با گذشت سال‌ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. ویدیوهای کوتاه و بلند هر دو جایگاه خود را در استراتژی تولید محتوا دارند و خیلی مهم است که ایده‌هایی مناسب را برای این نوع محتواها ارائه دهید.
  • گرافیک: ممکن است بخواهید در پست‌های وبلاگ یا شبکه‌های اجتماعی خود از تصاویر گرافیکی استفاده کنید. این موارد می‌توانند شامل اینفوگرافیک، انیمیشن و غیره باشند. برای تولید این نوع محتواها معمولا به یک طراح گرافیک یا ابزار طراحی گرافیک نیاز خواهید داشت.

با بیان تمامی موارد گفته شده در صورتی که توانایی انجام تولید محتوا را نداشته و فردی مناسب را برای تولید محتوا در شرکت خود ندارید بهترین راه استفاده از راهنمایی‌های شرکتی مطمئن برای تولید محتوا است. الومحتوا به عنوان یکی از مطمئن‌ترین شرکت‌های تولید محتوا، با دارا بودن متخصصان ماهر در تمامی زمینه‌های مختلف تولید محتوا همچون محتوانویسی، تهیه پادکست، طراحی گرافیک و غیره شما را در رسیدن به اهداف‌تان یاری می‌کند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید