چگونگی استخدام تولید محتوا دورکاری

 • نویسنده : سپیده کرمی
 • زمان مطالعه : 7 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1398/05/14
چگونگی استخدام تولید محتوا دورکاری

اگر یک کارفرما و صاحب یک سایت هستید و یا به دنبال شغل تولید محتوا می‌گردید خواندن این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله اهمیت استخدام یک تولید کننده‌ی محتوا را در رتبه بندی سایت و رونق کسب و کار شما بررسی می‌کنیم و سپس شما را با تولید محتوای دورکاری؛ چالش‌ها و مزیت‌های آن آشنا می‌کنیم. در واقع در این مقاله به چگونگی استخدام تولید محتوا دورکاری می‌پردازیم. در ادامه با الو محتوا همراه باشید…

چرا به تولید محتوا نیاز داریم؟

امروزه کسب و کار اینترنتی به قدری پررونق شده است که شما برای متمایز کردن خود و شناسایی کسب و کارتان به عموم مشتریان باید به بازاریابی اینترنتی و تولید محتوای وب‌سایت و سایر شبکه‌های اجتماعی خود اهمیت دهید و سعی کنید برای بهبود وضعیت سایت خود همواره یک هدف و استراتژی تعیین کنید و برای رسیدن به آن و موفقیت کسب و کارتان؛ جنبه‌های تولید محتوا، بازار هدف و نیازهای مخاطبان را مورد توجه قرار دهید.این نکته را فراموش نکنید که تولید محتوای شما شاهراه اصلی قلب مخاطب شماست.

استخدام تولید محتوا دورکاری

سرچشمه تمام امتیازات بالا یک تولید محتوای کامل و هدف‌مند و به اصطلاح تولید محتوای سئو محور است.همانطور که همه‌ی ما شنیده‌ایم محتوا پادشاه است!

در حقیقت محتوای موجود در یک سایت هدف اصلی موتورهای جستجو می‌باشد و گوگل و سایر موتورهای جستجو برای ارزیابی و رتبه‌بندی یک سایت محتوای سایت را مقدم بر هر چیزی می‌دانند؛ بنابراین بعد از تعیین هدف و استراتژی محتوا و شروع آن نیاز به استخدام یک تولید‌ کننده‌ی محتوا دارید که البته انتخاب یک تولیدکننده‌ی محتوای خوب و ماهر هم موضوع مهمی است.

یک تولید کننده‌ی محتوا کسی است که وظیفه نوشتن انواع محتوا؛ مانند محتوای متنی، بصری، صوتی و … را دارد یا به طور خلاصه شاهراه رسیدن به قلب مخاطبانتان را اوست که می‌سازد! این شخص می‌تواند طبق روال معمول سایر شغل‌ها به صورت تمام وقت داخل شرکتتان شروع به کار کند و یا به صورت دورکاری با او همکاری داشته باشید.

به عنوان کارفرما ممکن است فکر کنید که استخدام تولید‌کننده‌ی محتوا مانند استخدام سایر نیرو‌هایی است که برای سایر فرصت های شغلی کسب و کارتان تا به حال استخدام کرده‌اید؛ اما باید توجه داشته باشید که این سمت شغلی به علت نوپا بودنش یک‌سری ویژگی های خاص دارد که باعث تمایز آن نسبت به سایر فرصت های شغلی می‌باشد؛ بنابراین اگر به عنوان صاحب یک سایت یا صاحب یک شرکت به دنبال استخدام تولید کننده‌ی محتوا هستید، باید بدانید که پیش نیازهای یک تولید کننده محتوا باید چه چیزهایی باشد و چه فاکتورهایی را باید در نظر داشته‌باشید.

اولین نکته این است که تولید محتوا رشته ی تحصیلی ندارد و در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی آموزش داده نمی‌شود؛ همچنین یک تولیدکننده ی محتوای دورکار به سبب نوع شغل خود ممکن است سوابق شغلی زیاد و پراکنده‌ای داشته باشد؛ پس این سوال پیش می‌آید که چگونه متقاضیان را گزینش کنیم؟

بهتر است به صورت ساده بگوییم که هنگام گزینش چه چالش‌هایی دارید و سپس راه ‌کارهایی را بررسی کنیم که شما را در انتخاب فرد مناسب راهنمایی کنند.

چالش ها:

 • نبودن رشته تحصیلی تولید محتوا
 • تجربه محور بودن تولید محتوا

مهارت‌ های لازم برای تولید محتوا

 • داشتن تسلط به زبان فارسی و اصول نگارش و ویرایش
 • تسلط داشتن به زبان انگلیسی و توانایی ترجمه
 • شناخت کافی از بازاریابی محتوا
 • داشتن دانش عمیق درباره هدف از تولید محتوا
 • داشتن انگیزه کافی برای تولید محتوا
 • داشتن نمونه کارهای مفید در رابطه با تولید محتوا

همانطور که گفتیم همکاری کارفرما با تولید کننده‌ی محتوا میتواند به صورت تمام‌وقت و یا دورکاری باشد.

استخدام تولید محتوا دورکاری

تولیدکننده محتوای فریلنسر کیست؟

تولید کننده محتوای دورکار یا فریلنسرها کسانی هستند که به صورت آزاد کار می‌کنند و معیار تعرفه تولید محتوا در آنها با توجه به پیچیدگی کار و همچنین میزان تسلط آنها تعیین می‌شود و این بدین معنی است که کارفرما تولید محتوای سایت و … را به شخصی خارج از محیط سازمانی خود می‌سپارد؛ بدون نیاز به تامین امکانات اولیه مانند فضای کار؛ ابزار های اولیه مانند کامپیوتر و اینترنت و … .

دلیلی که این شغل را به شغلی محبوب  در بین جوانان و به خصوص محصلین و دانشجویان بدل کرده است؛ شناور بودن زمان کاری و حداقل نیاز به امکانات و ابزار ها میباشد. شما برای انجام این کار تنها به یک کامپیوتر؛ اینترنت و یک میز و خلاقیت خود دارید و البته عشق به نوشتن و آفریدن متن برای مخاطب خود.حقوق تولید کننده‌ی محتوا نیز بر اساس میزان فعالیت و مهارت او در نگارش تعیین می‌شود.

همانطور که گفتیم تولید محتوای یک سایت مهم‌ترین نقش را در کسب و کار یک شرکت دارد بنابراین شما به عنوان یک تولید کننده‌ی محتوا کلید اصلی می‌باشید و کافی است مهارت های خود را قوی کنید و از کپی کردن دور بمانید تا بتوانید به عنوان یک کارشناس تولید محتوای ماهر فعالیت کنید.

دنبال استخدام تولید محتوا دورکاری هستید؟

ممکن است به عنوان کارفرما فکر کنید که استخدام به صورت دورکاری ریسک دارد؛ اما توجه داشته باشید که با رعایت کردن اصول انتخاب صحیح یک فریلنسر؛ می‌توانید با کمترین هزینه ممکن به روز رسانی سایت و تولید محتوای دیجیتال خود را به آنها واگذار کنید.

برای مثال می توانید حتما از او نمونه کار بخواهید تا دانش او را در این زمینه محک زده باشید و یا خودتان یک سری کلمه کلیدی مربوط به کسب و کارتان را به او بدهید و از وی بخواهید تا برایتان بر اساس آن تولید محتوا کند. با این کار هم میتوانید مهارت او را در نگارش محک بزنید و هم با سبک نگارش و او و نقطه نظرات او راجع به سبک کاری شما آشنا شوید.اگر سابقه‌ی فعالیت در این زمینه را دارد حتما یک سر به نمونه کار آنلاین او بزنید.

استخدام تولید محتوا دورکاری

 کلام آخر؛

به عنوان آخرین بخش این مطلب، بسیاری از تولید کنندگان محتوا و حتی کارفرماها معتقدند که استخدام تولید محتوا دورکاری نه تنها یک انتخاب ریسکی نیست بلکه با توجه به شرایط کاری ویژه‌ای که دارد به نفع هر دو طرف می‌باشد و باعث می‌شود هر دو طرف قرارداد یعنی کارفرما و فریلنسر دورکار از شرایط کاری خود رضایت کامل داشته باشند و همچنین توجه داشته باشید که این سبک کاری یک موج نو جدید در عرصه کسب و کار می‌باشد و در حال حاظر سیستم جدید دورکاری؛ یک سیستم جدید برای استخدام‌های بین المللی می‌باشد بنابراین با رعایت اصول و قوانین دو طرفه می‌توانیم از آن استفاده ببریم و موجب پیشرفت خود و همکارانمان شویم

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید