نحوه ساخت پادکست

  • نویسنده : آیسان فرهادی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/04/27
نحوه ساخت پادکست

هرآنچه که باید در مورد نحوه ساخت پادکست بدانید در این مقاله برای شما آورده شده است. چرا گوش دادن به پادکست در این روزها بسیار پرطرفدار شده است؟ چندین مرحله آموزشی در رابطه با نحوه ساخت پادکست چیست؟ با الو محتوا همراه باشید.

چرا گوش دادن به پادکست در این روزها بسیار پرطرفدار شده است؟

مردم بیشتر از هر زمان دیگری در حال گوش دادن به پادکست هستند. طبق تحقیقات جهانی، تعداد آمریکایی‌هایی که هر هفته یک پادکست را گوش می‌دهند در طول چهار سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است و هر ماه ۶۷ میلیون آمریکایی به یک پادکست گوش می‌دهند. اگر مشتاق ساخت پادکست هستید، ابتدا باید پادکست خود را راه اندازی کنید و از این رسانه جدید هیجان انگیز استفاده کنید.

پادکست‌ها یک راه عالی برای ایجاد یک ارتباط واقعی با مخاطبان هستند. به جای ارتباط ناقصی که از طریق رسانه‌های اجتماعی انجام می‌دهید، پادکست‌ها به شما اجازه می‌دهند تا مخاطب خود را با محتوای منحصر به فرد و طولانی مدت مرتبط کنید. پادکست‌ها راحت تر از پست‌های وبلاگ هستند: مردم می‌توانند در هنگام رانندگی، کار کردن و یا در هنگام انجام کارهای خانه به پادکست‌ها گوش کنند. از سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۵۰ میلیون کانال یوتیوب،  ۴۴۰ میلیون وبلاگ، و بیش از ۵۵۰ هزار پادکست موجود در فضای اینترنت وجود دارد. این بدین معنی است که برای هر پادکست ۸۰۰ وبلاگ و ۹۰ کانال یوتیوب وجود دارد.

ساخت پادکست

در اینجا چندین مرحله برای آموزش نحوه ساخت پادکست وجود دارد:

  • مفهوم پادکست خود را توسعه دهید
  • نحوه انتخاب یک عنوان، قالب و تم برای پادکست شما

پادکست‌ها به اندازه افرادی که آن‌ها را ایجاد می‌کنند متنوع هستند:  مثل پادکست‌های عالی در مورد تاریخ، فرهنگ، علوم و داستان‌ها و .. قبل از شروع به حل سوالات در مورد نام پادکست، فرمت و زمان آن، ما می‌خواهیم چند سوال اساسی را در نظر بگیریم. برای شروع، باید از خودتان بپرسید «چرا من یک پادکست را شروع میکنم؟» و «هدف پادکست من چیست؟» هنگامی که شما پاسخ داده‌اید که چرا و چه هدفی برای پادکست خود دارید، بقیه مفهوم  خود به خود در جای خود قرار می گیرند.

چرا شما یک پادکست را شروع می کنید؟

اولین سوال برای ایجاد یک پادکست این است که چرا شما یک پادکست را شروع می‌کنید؟ به عبارت دیگر،  هدف شما برای ایجاد یک پادکست چیست؟ برای کمک به شروع کار، در اینجا اهدافی مشترک در پادکست‌ها وجود دارد:

۱. تولید به منظور یک کسب و کار

۲. به عنوان یک رهبر فکری در یک صنعت شناخته شوید

۳. برای اشتراک گذاری یک پیام مهم

۴. برای لذت بردن و سرگرمی

۵. پاسخ‌های خود را بنویسید تا بتوانید به آن‌ها مفصل بپردازید.

تقویم محتوا

هدف شما از ساخت پادکست چیست؟

سؤال دوم این است که اهداف شما از ساخت پادکست چیست؟ این اهداف می‌تواند به همان اندازه تنوع موضوعی داشته باشد. تنها ضرورت این است که موضوع انتخابی باید چیزی باشد که در آن پرشور هستید و تحقیق و بحث در مورد موضوع رابه صورت منظم انجام می‌دهید. هنگامی که شما ایده‌های خود را در مورد پادکست دارید، نوبت به جستجو پادکست‌های مختلف است که ببینید آیا در حال حاضر پادکست‌هایی در آن فضا وجود دارد یا نه. اگر وجود دارد، گوش دادن به تعداد انگشت شماری از قسمت‌ها برای فهمیدن آنچه برای ساخت پادکست خوب می‌توانند بهبود بخشد ضروریست.

بهترین فرمت برای پادکست چیست؟

برخی از پادکست‌ها فقط یک گوینده دارد، بعضی‌ها  از آن‌ها داستان‌های اسکریپتی هستند و بعضی دیگر  نیز مصاحبه‌ها هستند. مهم‌ترین چیز برای یادآوری این است که فرمت باید متناسب با آنچه که پادکست شماست باشد و فرمت شما با موضوع انتخابی ارتباط داشته باشد. در اینجا چندین فرمت از رایج‌ترین پادکست‌ها وجود دارد:

۱. پادکست‌های مصاحبه، این پادکست‌ها با یک میزبان واحد هستند که مصاحبه با افراد در یک صنعت خاص است.

۲. اسکریپت غیر رسمی، اغلب پادکست‌های سریال است که تنها یک تم برای یک فصل کامل دارند.

۳. خلاصه اخبار، یک پادکست که اخبار را در یک صنعت خاص بازبینی می‌کند.

۴. پادکست‌های آموزشی، پادکست‌های غیر داستانی مستند که تمرکز بر آموزش مخاطبان خود دارد.

۵. داستان اسکریپتی، این پادکست‌ها بیشتر شبیه به درام‌های رادیویی هستند و اغلب با اسکریپت تولید می‌شوند.

پادکست

چگونه یک نام را برای پادکست خود انتخاب کنم؟

هنگامی که شما نام یک پادکست را انتخاب می‌کنید، باید اسمی جذاب، به یاد ماندنی انتخاب کنید و براساس کلمات کلیدی مرتبط با پادکست خود رتبه‌بندی کنید. شما نباید عنوان خود را با کلمات کلیدی بپوشانید، اما باید مردم برای پیدا کردن پادکست شما راحت باشند. بنابراین اگر شما یک نام پادکست یک یا دو کلمه دارید، باید یک توضیح واقعا کوتاه در برچسب عنوان اضافه کنید.

مدت هر قسمت  پادکست چقدر باید باشد؟

اجازه ندهید مردم به شما بگویند که یک طول بهینه برای یک قسمت پادکست وجود دارد. اگر به پادکست‌های برتر نگاهی بیاندازید، خواهید دید که هر پادکست بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. پادکست شما باید تا زمانی که خسته کننده نباشد ادامه پیدا کند. سوالات خسته کننده و قطعاتی که ارزش زیادی برای شنونده ندارند را در پادکست خود قرار ندهید. اگر محتوایی تولید می‌کنید، مطمئن باشید که مردم گوش دادن را ادامه خواهند داد.

داشتن برخی از تجهیزات برای ضبط و ساخت پادکست

شما می‌توانید ضبط یک پادکست را با هدفون‌های iPhone خود شروع کنید و راه خود را به یک استودیوی پادکست ۲۰ هزار دلاری تبدیل کنید. فقط به یاد داشته باشید، محتوای شما مهم‌ترین بخش است. هیچ کس پادکست خسته کننده را فقط به این دلیل که دارای کیفیت صدای عالی است گوش نمی‌دهد.

بهترین تجهیزات پادکست چیست؟

انتخاب بهترین تنظیمات پادکست می‌تواند گیج کننده باشد، به ویژه اگر شما یک پس زمینه در مورد سیستم‌های صوتی نداشته باشید. به خوبی در این زمینه تحقیق نکنید.

محتوا

قسمت اول خود را ضبط کنید

با گوش دادن به پادکست‌های مختلف، یک تولید کننده پادکست بزرگ خواهید شد. اگر قبلا به پادکست‌ها گوش ندهید، با گوش دادن به بعضی قسمت‌ها شروع کنید. سپس قسمت اول خود را ضبط کنید و آن را نیز بارها گوش دهید.

ویرایش قسمت های پادکست

هنگامی که ضبط پادکست شما به پایان رسید، شما در مرحله ویرایش قرار می‌گیرید. اهداف محتوای خود را دنبال کنید. به طور مثال توجه کنید که آیا گفتگو در پادکست برای حفظ پویایی منطقی است؟ آیا یک قالب روایت، یک مصاحبه، یک مونولوگ است یا نه؟ شناسایی اهداف خود قبل از اینکه ضبط پادکست خود را شروع کنید، روند هر قسمت را به طور طبیعی به جریان می‌اندازد.

پادکست خود را در فضای اینترنت آپلود کنید

اکنون که فایل صوتی نهایی را دارید، وقت آن است که پادکست را به صورت آنلاین آپلود کنید. شما نیاز به پیدا کردن یک هاست قابل اطمینان برای میزبانی پادکست خود و یک راه برای تولید RSS خود هستید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید