الگوریتم رقص گوگل چیست؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 11 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/11/13
الگوریتم رقص گوگل چیست؟

همان طور که در جریان هستید، گوگل به عنوان یکی از بهترین ابزارها در راستای جست و جو در اینترنت به شمار می‌رود و کارهای گوناگونی را می‌توان به وسیله آن انجام داد. این شرکت کارمندان زیادی را هم به همراه دارد و هر یک از گروه‌های آن برای رسیدن به هدف خاصی در تلاش هستند.

گوگل از چند سال قبل تلاش کرد تا الگوریتم‌هایی را به وجود آورده و در نهایت بهترین اتفاقات را برای خود و مردم رقم بزند. به کار بردن این الگوریتم‌ها باعث می‌شود تا مردم در زمان جست و جوی عبارات داخل گوگل، به نتایج بهتری دست پیدا کنند و سرعت آن نیز با افزایش چشمگیری همراه باشد.

ما تا به حال در الومحتوا درباره این موضوع به وفور صحبت کرده بودیم. در واقع گفته بودیم که ابزار و الگوریتم‌هایی در این زمینه موجود است و صاحبان کسب و کارهایی که از وب سایت بهره مند هستند، باید حسابی حواسشان به این موارد جمع باشد. حال امروز هم قصد داریم تا در مورد الگوریتم رقص گوگل با هم صحبت داشته باشید.

شاید تا به حال اصلا نام این الگوریتم به گوشتان نخورده باشد. شاید هم چیزهایی از آن شنیده‌اید و در تلاش هستید تا اطلاعات خود را در این خصوص تکمیل کنید. در هر صورت، یادگیری این الگوریتم برای افرادی که وب سایتی را در هر حوزه‌ای در اختیار دارند، ضروری خواهد بود. پس در صورتی که شما نیز در چنین شرایطی قرار دارید، تا انتها همراهمان باشید.

گوگل دنس چگونه به وجود آمد؟

همان گونه که در بالا هم ذکر شد، گوگل به این منظور که بتواند وب سایت‌های گوناگون را بهتر ارزیابی نماید، الگوریتم‌هایی را در دسترس قرار داد. یکی از آن‌ها گوگل دنس است. کار این الگوریتم این است که حتی اگر سایت شما از نظر رتبه در بهترین حالت خود به نسبت رقبا هم باشد، باز هم ممکن است در برخی از مواقع، محتوای شما در صفحات دیگری به جز صفحه نخست نمایش داده شود.

دلایل مختلفی هم می‌تواند برای این منظور وجود داشته باشد. گاهی تمام محتواهای شما به جز چند مورد خوب است و آن چند گزینه از کیفیت بالایی از هر نظر برخوردار نیست. در برخی دیگر از مواقع نیز تمام مطالب شما خوب است، اما کارمندان گوگل سعی دارند تا دستکاری‌هایی را در رتبه‌های شما به صورت موقت ایجاد کنند و ببینند که آیا روند کاری شما به همان صورت قدرتمند خود باقی خواهد ماند یا خیر.

در عوض برخی از سایت‌ها هستند که رشد چندان خوبی ندارند و آن‌ها را باید تازه تاسیس به شمار آورد، اما به یک باره چند تا از محتواهای آن‌ها به صدر صفحات می‌رود. پس الگوریتم رقص گوگل به آن‌ها کمک می‌کند تا بهتر دیده شوند و این را باید یک سکوی پرتاب بزرگ به شمار آورد. البته همه چیز به همین سادگی‌ها نیست و جزییاتی در این خصوص مشاهده می‌شود که در ادامه در موردشان صحبت خواهیم کرد.

کار الگوریتم گوگل دنس دقیقا چیست؟

گوگل دنس اهداف گوناگونی را در سر دارد، اما مهم‌ترین آن‌ها را باید ایجاد نوسانات برای یک وب سایت به شمار آورد. گاهی ممکن است که شما با کمبود بازدید برای یک یا چند محتوا رو به رو شوید و ندانید که باید چه کاری انجام دهید. بعد از بررسی‌ها، متوجه خواهید شد که این کار به خاطر این الگوریتم بوده است و تا حدودی بی تقصیر بوده‌اید.

الگوریتم رقص گوگل

در ماه‌ها و سال‌های اخیر، افراد زیادی نسبت به این الگوریتم واکنش نشان داده‌اند. برخی از افراد، خصوصا آن‌هایی که به تازگی نسبت به ساخت وب سایت اقدام کرده‌اند، این نظر را دارند که این کار به نفعشان است و می‌توانند گاهی اوقات حتی بدون تبلیغ و هزینه‌های اضافی هم دیده شوند. در سمت دیگر، رتبه‌هایی از سایت‌های مشهور و همچنین بازدید آن‌ها دستخوش تغییرات می‌شود و این می‌تواند برایشان زجرآور باشد.

البته این الگوریتم در گذشته مشکلات فراوانی در خود داشت، خصوصا موقعی که به تازگی به وجود آمده بود. بعد از مدتی، سازندگان تمهیداتی را برای رقص گوگل در نظر گرفتند تا از مشکلات آن کاسته شود. نتیجه تمام این تلاش‌ها، موردی است که امروزه شاهدش هستیم. البته ممکن است این الگوریتم در آینده نیز با تغییراتی همراه شود و باید دید که سازندگان در این زمینه چه خواهند کرد.

الگوریتم رقص گوگل چرا به وجود آمد؟

گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها در جهان، برخی از فاکتورها را در سر دارد و مطابق آن‌ها عمل می‌کند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها را هم باید میزان رضایت کاربران از یک متن به شمار آورد. ضمن این که باید به سرعت یک سایت، امکان نمایش و پشتیبانی آن در موبایل، رعایت استانداردهای نگارشی و برخی از موارد مانند استفاده از کلمات کلیدی و امثال آن اشاره داشت.

در همین راستا، گوگل برخی از الگوریتم‌های خود را در این زمینه کافی ندید و تصمیم گرفت که رقص گوگل را هم به وجود آورد. البته ساز و کار این الگوریتم تا حدودی با بقیه موارد متفاوت است و همین موضوع شاید انتقاداتی را در بر داشته است. برای نمونه باید گفت که این الگوریتم می‌تواند افراد را با نوسانات شدیدی هم مواجه کند.

تاثیر Google Dance بر رتبه بندی سایت

نکته مهم این است که گوگل دنس می‌تواند تقریبا بر روی تمام سایت‌های جهان تاثیر خود را بگذارد و آن را دستخوش تغییراتی به لحاظ میزان بازدید و موارد مشابه کند. با این حال، این الگوریتم بیشتر با سه نوع از وب سایت‌ها سر و کار دارد که در این بخش از مقاله اشاره‌ای به آن‌ها خواهیم داشت.

نوع اول همان سایت‌هایی هستند که به تازگی نسبت به تاسیس آن‌ها اقدام شده است. چنین سایت‌هایی این فرصت را دارند که برخی از محتواهایشان به یک باره با صعود همراه شوند و مردم بیشتری از آن‌ها بازدید داشته باشند.

ضمنا برخی از سایت‌ها که از کلمات کلیدی به درستی و به جا استفاده می‌کنند نیز این شانس را دارند تا در میان این همه نوسانات، بخت با آن‌ها یار باشد. همچنین هنگامی که شما در وب سایت خود از بک لینک‌های غیر طبیعی بهره مند شوید، باز هم الگوریتم رقص گوگل به سراغ شما و کسب و کارتان خواهد آمد.

چرا رقص گوگل مهم است؟

رقص گوگل با توجه به صحبت‌هایی که مطرح شد، می‌تواند بر سئوی سایت شما کاملا تاثیر گذار باشد. در صورتی که قوانین را رعایت کنید و شرایط را برای تولید محتوای با کیفیت فراهم آورید، بی شک نوسانات منفی کمتر به سراغ شما خواهد آمد و بیشتر می‌توانید برای نوسانات مثبت آن خوشبین باشید.

در واقع تمام الگوریتم‌های گوگل در نوع خود مهم است، اما نباید از تاثیر الگوریتم رقص گوگل غافل شوید. چنان چه موارد گفته شده و دیگر گزینه‌های مربوط به سئو سایت را رعایت نکنید، بی شک اتفاقات عجیبی پیش روی شما خواهد بود. با وجود این که امکان جبران در آینده برای شما فراهم است، اما صد در صد این کار وقت گیر خواهد بود.

چگونه گوگل دنس را تشخیص دهیم؟

تشخیص گوگل دنس کار ساده‎‌ای نیست و حتی گاهی کارشناسان  و افراد کاربلد در این حوزه نیز نمی‌توانند از عهده شناسایی آن بر بیایند. ممکن است نوساناتی در وب سایت شما رخ دهد و آن را نتوان رقص گوگل به شمار آورد. از دیگر دلایل این نوسانات باید به سئو منفی یا سئو معکوس اشاره داشت که هر یک دلایلی را در خود دارند.

همه چیز را جع به گوگل دنس

اگر دلایل مربوط به دو مشکل فوق را بررسی کردید و متوجه شدید که چنین خطاهایی در وب سایت شما وجود ندارد، می‌توان تا حدودی نتیجه گرفت که این نوسان به خاطر گوگل دنس خواهد بود. بعد از آن، باید تمهیداتی رادر نظر بگیرید تا وب سایت شما مجددا به روزهای خوب خود بازگردد.

دنس گوگل به نفع یا ضرر ماست؟

در بالا هم مطالبی در این خصوص در دسترس قرار گرفت. برخی از افراد هستند که مخالف الگوریتم دنس گوگل هستند و در سمت دیگر، این الگوریتم مخالفانی را هم در خود دارد. البته تعداد این مخالفان بسیار کمتر شده است و اگر نگاهی به گذشته داشته باشیم، به خوبی متوجه این موضوع می‌شویم. بعضی از مخالفان با مشاهده ویژگی‌های مثبت این الگوریتم و نوسانات مثبتی که برایشان در وب سایت‌ها رخ می‌دهد، تصمیم گرفتند تا از انتقادات خود صرف نظر کنند.

 همچنین عرضه برخی از آپدیت‌ها برای این الگوریتم سبب شد تا اتفاقات بهتری را برای آن شاهد باشیم. عده‌ای از این اشخاص مخالف نیز کاری از دستشان برنمی‌آند و سعی کردند تا خود را با این شرایط وقف دهند. در کل اگر مروری بر این الگوریتم داشته باشیم، آگاه می‌شویم که آن قدرها هم مضر نیست و در عوض می‌تواند فوایدی را هم برایمان به دنبال داشته باشد.

بهترین کار در زمان رقص گوگل

مخاطبان زیادی این سوال را از ما دارند که در زمان رقص گوگل باید دقیقا چه کاری را انجام داد؟ در صورتی که با نوسان منفی مواجه شوید و بازدید کمتری داشته باشید، باید به کار خود با قدرت فراوان ادامه دهید تا دوباره به روزهای اوج بازگردید. گوگل زمانی که این تلاش شما را مشاهده کند، قطعا مزایا و امتیازاتی را در آینده برایتان در نظر خواهد گرفت. حال اگر بیخیال این کار شوید و انگیزه خود را از دست بدهید، قطعا از این امتیازات در آینده محروم خواهید بود.

در صورتی که نوسانات مثبت به شما سلام کرد، باید باز هم تلاش کنید تا به گوگل نشان دهید که لایق این جایگاه و این میزان از بازدید هستید. در صورتی که این اتفاق را رقم نزنید، در ادامه با مشکلاتی از بابت مدیریت وب سایت خود مواجه خواهید شد.

google dance از گذشته تا به امروز

تقریبا سال 2003 میلادی بود که کارمندان گوگل تصمیم به ایجاد الگوریتم google dance را گرفتند. از آن زمان به بعد نیز به‌روزرسانی‌هایی فراوانی برای آن در دسترس قرار گرفت و برنامه‌ریزی‌های تیم سازنده یکی بعد از دیگری اجرا شد تا اکنون به این جایگاه که شاهدش هستید، رسیده است. این امید وجود دارد که الگوریتم گوگل دنس مانند دیگر الگوریتم‌های موجود برای گوگل، در آینده بتواند اتفاقات ویژه‌ای را برای صاحبان کسب و کارها به وجود آورد.

google dance چه کاربردی دارد؟

رقص گوگل تا چه زمانی ادامه دارد؟

این گونه که گفته می‌شود، گوگل دنس می‌تواند چیزی در حدود چند روز تا چند ماه طول بکشد. بنابراین نمی‌توان بازه زمانی دقیقی را برای آن در نظر داشت. میزان و تعداد روزهای این بازه به موارد زیادی بستگی دارد و باید به آن‌ها نیز به نوبه خود دقت داشت. هر چه شما در استفاده کردن از برخی قوانین پشت گوش انداخته باشید، با بازه‌ای طولانی‌تر رو به رو خواهید شد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید