بازاریابی سریع و آهسته چیست؟ +نحوه استفاده از آنها

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/05/26
بازاریابی سریع و آهسته چیست؟ +نحوه استفاده از آنها

هنگامی‌که در حال توسعه کسب و کار خود هستید، به ترکیبی از کمپین‌های  بازاریابی سریع و آهسته نیاز دارید. شرکت‌های تبلیغات پولی و اغلب بسیاری از وبلاگ نویسان بازاریابی بر کمپین‌های سریع تمرکز می‌کنند، زیرا می‌توانند سریع در نتایج ظاهر شوند و آنها را عالی جلوه دهند. آنها اغلب اهمیت ایجاد مخاطب و پرورش آنها را همزمان با اجرای این کمپین‌ها کم می‌دانند. بنابراین در این مطلب ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه آنها را با هم ترکیب کنید تا به نتایج بهتری برسید و در تبلیغات صرفه جویی زیادی کنید.

بازاریابی سریع چیست؟

بازاریابی سریع کمپین‌ها یا تاکتیک‌های کوتاهی است که برای افزایش فروش، راه اندازی محصول جدید یا افزایش مشترکین استفاده می‌کنید. آنها می‌توانند بسیار موثر باشند وقتی چند ثانیه یا چند ماه طول می‌کشد.

کمپین‌های سریع اغلب مخاطبان جدیدی را هدف قرار می‌دهند و اغلب به سرمایه گذاری در تبلیغات پولی متکی هستند. همچنین می‌توانید مخاطبان فعلی خود را با یک کمپین بازاریابی سریع که هزینه بسیار کمتری دارد و معمولاً نرخ تبدیل بالاتری را ایجاد می‌کند، درگیر کنید.

بازاریابی آهسته چیست؟

بازاریابی آهسته یک استراتژی بلندمدت است که شما در مدت زمان طولانی تر، معمولاً 6 ماه یا یک سال، روی آن کار می‌کنید. این اهداف بیشتر بر افزایش میزان جذب مخاطبان تمرکز می‌کنند. به عنوان مثال، هدف ما این است که هر 6 ماه مشترکان ایمیلی خود را دو برابر کنیم.

هدف از استراتژی بلند مدت این است که مخاطبان خود را بسازید، نه یک مخاطب در یک کانال اجتماعی بلکه در بسیاری از کانال‌های اجتماعی، ایمیل‌ها و پایگاه‌های داده مشتریان. سپس می‌توانید از آن برای بازاریابی محصولات، پیشنهادات و کمپین‌های جدید بدون نیاز به سرمایه گذاری در تبلیغات پولی یا تبلیغات استفاده کنید. هرچه مخاطبان شما بیشتر باشند، پیام‌های بازاریابی شما ارزان تر و موثرتر خواهند بود.

من الان به فروش نیاز دارم؛ پس بازاریابی سریع لازم است!

اگر محصول/خدمات فوق العاده ای دارید که مردم آن را خریداری می‌کنند و فقط به فروش بیشتری نیاز دارید، یک کمپین بازاریابی سریع با استفاده از تبلیغات، پست‌های اجتماعی و ایمیل‌ها احتمالاً برای شما مفید خواهد بود.

اگر چیزی دارید که واقعاً فروخته نمی‌شود یا برای فروش آن کار زیادی لازم است، یک کمپین سریع برای شما مفید نخواهد بود. آوردن افراد بیشتر به چیزی که مردم نمی‌خواهند بخرند به طور ناگهانی این فروش را افزایش نمی‌دهد.

در این مورد، شما باید به پیشنهاد خود نگاه کنید، نحوه صحبت در مورد آن را تغییر دهید و چگونه نتایج مورد نظر مشتری را نشان دهید.

لاک پشت و خرگوش؛ بازاریابی آهسته و کند!

اینجاست که تفاوت بین سرعت سریع و کند تفاوت ایجاد می‌کند. اگر فقط به بازاریابی سریع تکیه می‌کنید، باید پول خرج کنید تا افرادی را به پیشنهاد خود بیاورید تا آن را آزمایش کنند تا ببینند آیا آنها خرید می‌کنند یا خیر. اگر آنها این کار را نکنند شما ضرر می‌کنید. اگر خوش شانس باشید.

اگر مخاطب اختصاصی خود را ایجاد کرده اید، می‌توانید این پیشنهاد را با هزینه بسیار کمی ‌با ایمیل یا برخی پست‌های شبکه اجتماعی به آنها برسانید تا ببینید آیا خریداری می‌کنند یا خیر. اگر این کار را نکردند، می‌توانید آن را تنظیم کرده و دوباره امتحان کنید. اگر آنها این کار را انجام دهند، شما مقداری فروش داشته اید و اکنون می‌توانید از یک کمپین سریع استفاده کنید و آن را برای افراد بیشتری به نمایش بگذارید.

تعیین اهداف خود در بازاریابی فوری

برای اینکه بتوانید بازاریابی سریع و آهسته را شروع کنید، ابتدا باید یک هدف بلند مدت تعیین کنید. این باید بر افزایش مخاطبان شما متمرکز باشد، فروش و سایر اهداف تجاری را می‌توان در کنار این هدف تعیین و کار کرد.

یک هدف عالی برای شروع این است که افزایش مشترکین ایمیل یا دنبال کنندگان کانال‌های اجتماعی خود را افزایش دهید. در هر صورت، این کار باید به صورت ارگانیک و نه فقط با خرید یا ایجاد انگیزه مصنوعی برای رشد انجام شود. مردم اگر هنگامی‌که کاری انجام می‌دهید خوششان آمد، مشترک می‌شوند و شما را دنبال می‌کنند، بنابراین اگر پیشرفت شما کند است، باید کاری را که انجام می‌دهید تغییر دهید.

اگر به نتایج سریع نیاز دارید، سعی کنید لیست ایمیل خود را به روز کنید. یکی دیگر از راه‌های دستیابی به فروش بیشتر، ایجاد یک راهنما/ویدیو/وبینار است که می‌توانید در مورد آن صحبت کنید و تبلیغ کنید، این دو مزیت دارد زیرا باعث علاقه کوتاه مدت به محصول شما می‌شود و به ایجاد مخاطب کمک می‌کند. لزوماً نباید کتاب باشد، یا یک ویدیو کامل باشد تا زمانی که به مشتری کمک کرده و ارزش آن را افزایش دهد.

بازاریابی سریع را از کجا آغاز کنم؟

در کنار کمپین‌های بازاریابی سریع مخاطبان خود را افزایش دهید. با گذشت زمان این مخاطبان به یک ابزار بازاریابی قدرتمند تبدیل می‌شوند که بارها و بارها مشتریان خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای جذب مخاطب خود به همان اندازه که در تبلیغات سرمایه گذاری می‌کنید، روی تولید محتوای سایت خود سرمایه گذاری کنید و به سرعت مخاطبان خود را افزایش داده و مبلغ هنگفتی را در تبلیغات صرفه جویی خواهید کرد. بازاریابی سریع برای رشد سریع نیز به شما کمک می‌کند تا یک کمپین بازاریابی را بر اساس شخصیت خود توسعه دهید.

اولین چیزی که در فست مارکتینگ باید مورد توجه قرار گیرد ماهیت رابطه شما با مشتریان است. نکته بعدی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا مشتریان شما درگیر رسانه‌های اجتماعی هستند یا خیر. شما باید به جایی بروید که مشتریان شما در حال حاضر هستند و فقط به خاطر این که ابتدا در آنجا باشید از فناوری جدید استفاده نکنید. در نهایت، استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی، مانند اکثر استراتژی‌های تجاری، باید به درستی اجرا شوند. این امر اغلب زمان بر بوده و نیاز به توجه مالی دارد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید