تولید محتوای بدون چهره چگونه است؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 12 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/10/01
تولید محتوای بدون چهره چگونه است؟

بسیاری از افراد به دلایل مختلف در نظر دارند تا تولید محتوای بدون چهره را انجام دهند. آن‌ها تمایلی به نشان دادن چهره خود در فضای مجازی ندارند و می‌خواهند بر روی دیگر بخش‌های خود و کارشان تمرکز کنند تا بتوانند به نتیجه برسند. افراد زیادی چنین فکر می‌کنند که بدون نشان دادن چهره، احتمال موفقیت برای انسان‌ها وجود نخواهد داشت.

این در حالی است که هرگز چنین چیزی درست نیست. تولید محتوا بدون نشان دادن چهره نیز به نوبه خود می‌تواند سبب مشهور شدن و بازدیدهای زیادی شود. امروزه افراد زیادی هستند که از این روش استفاده می‌کنند و نتیجه می‌گیرند. آن‌ها سعی دارند تا بر روی نکات دیگر همچون صدا تمرکز داشته باشند تا بهتر نتیجه بگیرند.

همان طور که در جریان هستید، این روزها تولید محتوا اهمیت فراوانی برای انسان‌ها پیدا کرده است. افراد در هر کسب و کاری و با هر شغل و سلیقه‌ای که دارند، قادر هستند تا این کار را انجام دهندو نتیجه تولید محتوا را هم باید رسیدن به جایگاه‌های بهتر و افزایش بازدید به شمار آورد. مهم نیست که در تولید محتوای خود از چه ابزاری استفاده می‌کنید یا چه قدر هزینه برای آن کنار گذاشته‌اید، مهم این است که آن را باید اصولی و با کیفیت خوبی به وجود آورید.

تولید محتوای بدون چهره

تولید محتوا را می‌توان در دسته‌های گوناگونی قرار داد. در واقع این تنوع در گذشته وجود نداشت، اما به مرور زمان افراد متوجه شدند که می‌توانند آن را به شیوه‌های مختلفی ارائه دهند. خوشبختانه امروزه این تنوع در حدی است که افراد با سلایق گوناگون می‌توانند ب سمت مورد دلخواه خود بروند.

پیش بینی‌ها حاکی از آن است که در آینده بتوانیم محتواهایی با تنوع بیشتر را شاهد باشیم. ما در گذشته مطالب این چنینی را در دسترس شما قرار داده بودیم. در واقع از روش‌های مختلف برای تولید محتوا رونمایی کرده بودیم که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. مطالعه چنین مقالاتی در نهایت باعث می‌شود تا به تولید کننده محتوای حرفه‌ای‌تری تبدیل شوید. بنابراین توصیه ما این است که به هیچ وجه این مقالات را از دست ندهید.

ضبط ویدیو بدون چهره به چه صورت است؟

در گذشته تولید محتوای ویدیویی وجود نداشت و مشکلاتی از این قبیل به چشم می‌خورد. بعد از آن، افراد سعی داشتند تا خودی نشان دهند و از این طریق، محتواهایی را تولید نمایند. سپس برخی از افراد به دلایلی مجبور بودند تا چهره خود را نشان ندهند. با این حال، آن‌ها از تلاش دست نکشیدند و به نوبه خود سعی در تولید محتوا داشتند. این بود که تولید محتوای بدون چهره به وجود آمد.

درونگرا بودن، ترس، اضطراب و نگرانی در مورد حرف‌های دیگران را باید از این موارد به شمار آورد و افراد به این دلایل به سمت ضبط محتوا بدون چهره روی می‌آورند. البته گاهی اوقات هم یک فرد تمام تجهیزات برای تولید محتوا با چهره را دارد، اما به هر دلیلی حاضر نیست تن به این کار دهد. آن‌ها معمولا به سمت کارهای خلاقانه‌ای روی می‌آورند و بعد از مدتی نیز به سبب همین خلاقیت بالا، به موفقیت دست پیدا می‌کنند.

ترفندهایی برای تولید محتوا بدون چهره

تنها اگر سری به فضای مجازی و برنامه‌هایی همچون یوتیوب و اینستاگرام بزنید، متوجه مقادیر مختلفی از آن‌ها می‌شوید که بازدید کننده‌های بسیاری هم دارد. حال امروز و در وب سایت الومحتوا سعی داریم تا در خصوص تولید محتوای بدون چهره، مطالبی را خدمت شما عرض نماییم. عمل به این موارد منتج به بهتر شدن روند کاری شما خواهد شد. پس در صورتی که این نوع از تولید محتوا در دستور کارتان قرار دارد، تا انتها همراهمان باشید.

1- به صدای خود اهمیت زیادی بدهید

حال که قصد شما تولید محتوا بدون چهره است و تمایلی برای نشان دادن خودتان ندارید، می‌توانید روی صدای خود تمرکز کنید. کارهای متنوعی در دنیای مجازی وجود دارند که به صدا مربوط می‌شوند و می‌توانید از آن‎‌ها بهره مند شوید. البته در ادامه در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ترفندهای گوناگونی به منظور بهتر کردن و قوی کردن صدا وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را به کار گیرید. بعد از چهره در تولید محتوای ویدیویی، مهم‌ترین شاخصه صدا است که متاسفانه این روزها افراد کمی به آن اهمیت می‌دهند. حال که شما از نشان دادن چهره خود در محتوا به مخاطبان معذور هستید، می‌توانید بر روی صدای خود تمرکز کنید تا این ضعف را به خوبی پوشش داده باشید.

در واقع شما در ویدیوها می‌توانید نقش گوینده را ایفا کنید و به توضیح در مورد محصول یا آموزش خود بپردازید. شما می‌توانید پیام خود را با صدا به گوش مردم برسانید و از آن‌ها بخواهید که کاری که برای پیشرفت در نظر دارید را انجام دهند. افراد زیادی هستند که بهانه می‌آورند و می‌گویند که این کار جواب نمی‌دهد. هرگز به این موارد دقت نکنید و کار خود را انجام دهید.

تمارین فراوانی برای داشتن صدایی بهتر در اینترنت موجود است که باید از آن‌ها بهره ببرید. کافی است در این زمینه جست و جویی در گوگل، یوتیوب، آپارات، اینستاگرام و موارد دیگر داشته باشید تا با این تمرین‌ها مواجه شوید. انجام روزانه آن‌ها را برای جذاب‌تر شدن ویدیوها به شما توصیه می‌کنیم. البته این تمرین‌ها باید به اندازه‌ای انجام شوند که آسیبی به حنجره شما وارد نشود.

محتوا بدون نشان دادن چهره

2- صحبت بر روی تصاویر و ویدیوها

اگر در نظر دارید که تولید محتوا بدون چهره را انجام دهید، می‌توانید تصاویر و ویدیوهایی را از دینیای بیرون به هم وصل کنید و بر روی آن‌ها صحبت کنید. این یکی از ترفندهایی است که اتفاقا امروزه به وفور هم انجام می‌شود. در این خصوص باید به برخی از پادکست‌ها، ویدیوهای مربوط به دوبله و موارد دیگر اشاره داشت.

حتی اگر شما بخواهید در حوزه کسب و کار و شغل خودتان فعالیت داشته باشید، قادر هستید تا برخی از ویدیوها و تصاویر را از اینترنت دانلود کرده و آن‌ها را به هم وصل کنید. نرم افزارهای مختلفی هم برای این منظور به وجود آمده است که نباید از آن‌ها به سادگی گذشت.

بعد از متصل کردن این ویدیوها به هم، نوبت به آن می‌رسد که صدای خود را بر روی آن‌ها قرار دهید. خوشبختانه برای این منظور نیز نرم افزارهای بسیار قدرتمندی در نظر گرفته شده است که می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. در این نرم افزارها، قابلیت‌هایی همچون تغییر صدا و کم و زیاد کردن ولوم آن وجود دارد. ضمن این که اگر رایانه شخصی به همراه ندارید و یا به هر دلیلی نمی‌خواهید از آن استفاده کنید، باید بدانید که نرم افزارهای مربوط به آن بر روی گوشی‌های هوشمند نیز قرار دارد.

این نرم افزارها بر خلاف باور عمومی، قابلیت‌ها و مزایای بسیاری در خود دارند و بر روی دو سیستم عامل محبوب یعنی اندروید و آی او اس نیز موجود هستند.

3- ضبط صفحه نمایش را دست کم نگیرید.

برای مواردی همچون آموزش موبایل و برنامه‌ها و بازی‌ها و حتی موارد موجود بر روی رایانه‌های شخصی، قادر هستید تا از قابلیت ضبط صفحه نمایش استفاده نمایید. در واقع این قابلیت در گذشته‌ صرفا به وسیله برخی از نرم افزارها موجود بود. این در حالی است که امروزه آن را می‌توان به صورت پیشفرض بر روی اکثر گوشی‌های هوشمند جدید مشاهده کرد.

شما می‌توانید کارها و آموزش‌های لازم را بعد از شروع مراحل ضبط انجام دهید. تنها کافی است که بر روی برنامه گفته شده کلیک کنید و سپس اقدامات لازم را شروع نمایید. همزمان هم می‌توانید بر روی ویدیو صحبت کنید و صدایتان نیز ضبط خواهد شد. البته افرادی هم هستند که بعد از صبط صفحه نمایش، نسبت به قرار دادن صدایشان بر روی ویدیو اقدام می‌کنند که آن هم قابل اجرا خواهد بود. این کار نیز تا حد زیادی جواب می‌دهد و برای کسب و کارهای مختلفی توصیه می‌شود.

4- اموجی بر روی سر خود قرار دهید!

امروزه شاهد پدیده‌ای عجیب و غریب اما بسیار با مزه هستیم که افراد برای این که چهره‌شان در ویدیوها مشخص نشود، اموجی‌هایی را با کیفیت بالا و به صورت متحرک بر روی صورت خود قرار می‌دهند. این کار برای افرادی توصیه می‌شود که به صورت کامل رو به روی دوربین قرار گرفته‌اند و باید توضیحاتی را در مورد کسب و کارها شامل آموزش و فروش محصولات انجام دهند، اما صرفا نمی‌خواهند چهره خود را نمایان کنند.

در این راستا، برنامه‌های گوناگونی به وجود آمده است که استفاده از آن‌ها برای شما مانعی نخواهد داشت. با وجود این که خود اینستاگرام فیلترهایی در این خصوص دارد، اما بهتر است به سراغ دیگر برنامه‌ها بروید و در نهایت نیز ویدیوی آن را بر روی اینستاگرام، یوتیوب یا هر جای دیگر قرار دهید.

حتی افراد زیادی هم هستند که از ماسک استفاده می‌کنند، اما با پیشرفت تکنولوژی و ظهور برنامه‌های جدید، می‌توانید سر وقت آن‌ها بروید. از این برنامه‌های فوق العاده باید به فیس کم اشاره داشت. این برنامه مشهور است و به وفور توسط کاربران زیادی دانلود می‌شود. این اپلیکیشن‌ را می‌توان بر روی گوگل پلی یا اپل استور پیدا و سپس دانلود کرد.

اموجی‌های گوناگونی بر روی این برنامه قرار دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته برخی از قابلیت‌ها و اموجی‌های این برنامه پولی هستند و باید نسبت به پرداخت وجهی برای داشتن آن‌ها اقدام نمایید. در صورتی که نیازی به آن‌ها ندارید، می‌توانید صرفا از اموجی‌های رایگان آن استفاده کنید.

تهیه محتوای بدون وجود چهره

این اموجی‌ها تنوع خوبی دارند و با هر جنسیتی که دارید، می‌توانید از آن‌ها بهره مند شوید. ضمن این که اپلیکیشن فیس کم به جز این مورد، قابلیت‌ها و خصوصیات دیگری را هم در خود دارد که برای تولید محتوا بسیار کارآمد خواهد بود. در کل این برنامه برای تمام تولید کنندگان محتوای ویدیویی و افراد که به گرفتن ویدیو و تصویر علاقه دارند، پیشنهاد می‌شود.

5- ضبط صدا روی پاورپوینت

پاورپوینت‌ها می‌توانند برای آموزش دیدن فوق العاده باشند. از گذشته‌های دور تا به حال، پاورپوینت‌های ایرانی فراوانی در حوزه‌های مختلف به وجود آمده است و گنجینه‌ گرانبهایی از آن‌ها در گوگل موجود است. شما قادر هستید تا با توجه به کسب و کاری که دارید، چنین پاورپوینت‌هایی را به صورت رایگان یا غیر رایگان دانلود و صدای خود را بر روی آن‌ها ضبط کنید و دیگر خبری از نشان دادن چهره در تولید محتوا نخواهد بود.

خبر خوب این است که برای این منظور نیز برنامه‌های گوناگونی در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید به صورت همزمان بر رویی پاور پوینت خود صدا ضبط کرده و آن را در دسترس مخاطبان قرار دهید.

6- پادکست درست کنید

در نهایت هم می‌توان به تولید پادکست اشاره داشت. اگر کلا قصد نشان دادن چهره در محتوای خود را ندارید، پس چرا پادکست درست نمی‌کنید؟ پادکست‌ها مرجع مناسبی برای آموزش دیدن افراد هستند و اتفاقا طرفداران فراوانی به نسبت گذشته پیدا کرده‌اند. اگر مروری بر نرم افزارهایی با این حوزه مانند کست باکس داشته باشید، متوجه می‌شوید که پادکست‌های متنوعی به وجود آمده است. پس در زمینه کاری خود قادر به ساخت محتواهای صوتی هستید و در نهایت حتی می‌توانید آن‌ها را به صورت ویدیویی در آورید.

سخن پایانی

این مقاله در راستای آشنایی شما عزیزان با تولید محتوای بدون چهره، انواع و شیوه انجام آن نوشته شده است که امیدواریم از آن لذت برده باشید. در آینده نیز می‌توانید مشابه این مقالات در خصوص تولید محتوا را از وب سایت الومحتوا مشاهده نمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید