آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کارهایی انجام می‌دهد؟

  • نویسنده : سمیرا فهیمی
  • زمان مطالعه : 11 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/06/02
آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کارهایی انجام می‌دهد؟

دنیای تجارت در طی سال‌های اخیر دستخوش تغییرات زیادی شده است و به همین دلیل تمامی کسب‌و‌کارها اعم از کمپانی‌های بزرگ و شناخته شده و کسب‌و‌کارهای نوپا و کوچک به تغییرات استراتژی در انواع دیجیتال مارکتینگ نیاز پیدا کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین عواملی که در این تغییرات دخیل بوده، محبوبیت اینترنت در سال‌های اخیر است. بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه، هر فرد آمریکایی به طور متوسط در روز دو ساعت زمان در اینترنت صرف می‌کند؛ به این ترتیب واضح است که استفاده از اینترنت در حوزه مارکتینگ و بازاریابی آنلاین اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است، در این میان آژانس دیجیتال مارکتینگ خوب می‌تواند کمک خوبی برای کسب و کارها باشد.

مشاوره در آژانس دیجیتال مارکتینگ

به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به طور مفصل به جزئیات امور در آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ بپردازیم و نقش آنها را بررسی کنیم. اگر مشتاق کسب اطلاعات در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شما برای مارکتینگ آنلاین کسب و کار خود دو راه پیش رو دارید، می‌توانید شخصا امور بازاریابی دیجیتال را با صرف ساعت‌ها زمان و از طریق آزمون و خطا انجام دهید و یا این که این وظیفه را به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ بسپارید تا از طریق افراد متخصص به کسب‌و‌کار شما رونق ببخشد. هدف آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ معرفی برند و کسب و کار شما با استفاده از روش‌های خلاقانه است. این آژانس‌ها جامعه هدف را مشخص می‌کنند،  از طریق ایجاد ارتباط توجه مشتریان دائمی را جلب کرده و در مدت زمان کوتاهی سود زیادی را برای کسب و کار شما به ارمغان خواهند آورد.

امور اجرایی در آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ در آژانس‌ها از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌شود که تمام آنها سازماندهی شده هستند. اغلب مواردی که بازاریابی دیجیتال از طریق آنها انجام می‌شود عبارتند از سئو، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)‌، طراحی وبسایت، محتوا، دیتا ریپورت و لید جنریشن. البته دیجیتال مارکتینگ تنها به این موارد محدود نمی‌شود و در ادامه با موارد بیشتری آشنا خواهید شد.

شما از طریق همکاری با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید یک یا چند مورد از این راهکارهای متنوع و کارآمد را بر اساس شرایط کسب و کار خود انتخاب کنید و از مزایای آنها بهره‌مند شوید. حتی در صورتی که در شرکت خود کارمندانی دارید که در یک یا دو مورد از این موارد تخصص دارند، می‌توانید برای برخورداری از بقیه این متدها با آژانس‌های بازاریابی دیجیتال وارد همکاری شوید.

وظایف آژانس‌های مارکتینگ یا بازاریابی

برای انتخاب شرکت‌های بازاریابی دیجیتالی باید به سابقه و انواع فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند توجه کنید؛ چرا که برخی از این شرکت‌ها خدمات متنوع‌تری را در سابقه خود دارند در حالی که برخی از آنها تنها در چند زمینه محدود فعالیت می‌کنند. با این حال پس از طی کردن پروسه تحقیقات و انتخاب، لازم است بدانید که پس از انتخاب یک آژانس دیجیتال مارکتینگ باید به چه مواردی توجه داشته باشید. این آژانس‌ها برای شروع همکاری موظف هستند طی یک جلسه مشاوره، اطلاعاتی از شما بگیرند و سپس نوع خدمات مناسب را به شما پیشنهاد دهند.

پس از‌‌ آن شما می‌توانید با توجه به راهنمایی‌های انجام شده، یک یا چند نوع از خدمات آنها را انتخاب کرده و با سرعت بیشتری مسیر موفقیت را طی کنید.

موارد زیر از جمله اطلاعاتی هستند که درباره آنها باید با آژانس صحبت کنید:

–          نوع کسب و کار شما و محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید

–          برند شرکت

–          اهداف تجاری شرکت و اهمیت آنها

–          قوانین شرکت

–          پلن بازاریابی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید

–          جامعه هدف محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید

–          توقعات، نگرانی‌ها و اهدافی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ دارید

دیجیتال مارکتینگdigital marketing agency

پس از اینکه شرکت بازاریابی دیجیتالی مورد نظر، اطلاعات لازم را از شما کسب کرد، پلن بازاریابی مناسب را به شما ارائه می‌دهد که در صورت موافقت می‌توانید بقیه مراحل همکاری را طی کنید.

مزایای استفاده از آژانس بازاریابی دیجیتال

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد، کسب‌و‌کارها با آژانس‌های بازاریابی دیجیتال کار می‌کنند تا از تجربه و تخصص آنها در تجارت خود بهره ببرند. این آژانس‌ها از آخرین ترندها، بهترین امور تخصصی و بهترین ابزارها بهره می‌برند تا با سرعت بیشتری به موفقیت برسید. در ادامه به صورت مفصل‌تر به چند مورد از مزایای استفاده از این آژانس‌ها می پردازیم.

هدایت ترافیک واقعی به سمت وبسایت شما

یکی از مواردی که تمام آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ برای آن تلاش می‌کنند، هدایت ترافیک بیشتر به سمت وبسایت بیزینس‌ها است. این آژانس‌ها به صورت حرفه‌ای مشتریان بالقوه را شناسایی می‌کنند و با استفاده از الگوریتم‌های به کار رفته در موتورهای جستجو آنها را به سمت وبسایت شما هدایت می‌کنند. منظور از ترافیک واقعی در این قسمت کاربرانی هستند که با استفاده از موتورهای جستجو مانند گوگل، وبسایت شما را پیدا می کنند.

این موضوع فرصت را در اختیار مشتریان بیشتری قرار می‌دهد تا از وبسایت شما بازدید یا خرید کنند و از این طریق، فروش شما افزایش خواهد یافت.با استفاده از متدهایی که ذکر شد و تکنیک‌های بازاریابی جدید، همکاری با این آژانس‌ها مزایای زیر را برای شما به دنبال خواهد داشت:

–          کمک به معروف‌تر شدن برند شما

–          شناسایی و هدایت مشتریان بالقوه به سمت تجارت شما

–          استفاده از طراحی‌های کاربر پسند برای وبسایت شما

–          استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطب

البته مزایای بازاریابی دیجیتال به این موارد محدود نمی‌شود؛ اما تمام این موارد اهداف یکسانی دارند و در نهایت منجر به افزایش مشتریان و کسب سود بیشتر برای بیزینس شما خواهند شد.

درصد موفقیت کار با شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ

به طور کلی همکاری با شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ به طور چشمگیری سود کسب‌و‌کارها را افزایش می‌دهد، به گونه‌ای که هم کمپانی‌های بزرگ و هم بیزینس‌های کوچک می‌توانند با استفاده از متدهای مختلف بازاریابی به موفقیت برسند. در دنیای دیجیتالی امروز که همه امور از طریق آنلاین انجام می‌شود، عدم توجه شما به اینترنت می‌تواند باعث شود که برند شما به مرور از صحنه رقابت حذف شود و یا اینکه به کندی به سود برسید. معمولا شرکت‌های بازاریابی، با استفاده از شناسایی رفتارهای مخاطب و به کارگیری ابزارهای مناسب، به فرآیند خرید از شرکت شما سرعت می‌بخشند.

بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین شرکت‌های بازاریابی دیجیتال به شما کمک می‌کنند که در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنید. این موضوع به این معنا است که این شرکت‌ها با برنامه‌ریزی دقیق برای مخاطبان شما و همچنین استفاده از تکنیک‌های جدید به کسب‌و‌کار شما رونق می‌بخشند. شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ خوب، تمام متدهای متداول را به شما معرفی کرده و مناسب‌ترین آنها را برای کسب‌و‌کار شما شناسایی می‌کنند. سپس از طریق مشاوره، شما را راهنمایی می‌کنند که چطور با صرف کمترین هزینه، در مدت زمانی کوتاه، به نتیجه دلخواه دست یابید.

مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی

مشاور یک شرکت دیجیتال مارکتینگ چه وظایفی دارد؟

مشاور دیجیتال مارکتینگ در درجه اول موظف است که خدمات شرکت خود را به شما معرفی کند و در مورد سابقه و موفقیت‌های آن صحبت کند. در صورت تمایل، شما می‌توانید از او بپرسید که در حال حاضر کدام شرکت‌ها یا برندها در حال همکاری با این شرکت هستند. در مرحله بعد لازم است که اطلاعاتی را در اختیار او قرار دهید. این اطلاعات در مورد زمینه فعالیت شرکت شما و محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید، خواهد بود؛ همچنین شما باید اهداف خود از همکاری با یک شرکت بازاریابی را عنوان کنید.

سپس مشاور با توجه به تخصص و تجربه‌ای که در این زمینه دارد، مناسب‌ترین روش‌های بازاریابی دیجیتال را به شما معرفی کرده و در صورت موافقت می‌توانید همکاری را آغاز کنید.

هزینه خدمات مارکتینگ در آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ

هزینه‌ای که برای همکاری با این شرکت‌ها پرداخت می‌کنید، مستقیما متأثر از نوع خدماتی است که دریافت خواهید کرد. مثلا ممکن است ترجیح دهید تنها از یک یا دو مورد از لیست خدمات شرکت مورد نظر استفاده کنید، در این صورت روشن است که هزینه شما کاهش خواهد یافت. برخی از شرکت‌ها نیز برای همکاری‌های بلند‌مدت یا با حجم بالا، تخفیف‌هایی را برای مشتریان در نظر می‌گیرند.

مراحل بازاریابی در شرکت دیجیتال مارکتینگ

فرآیند بازاریابی در شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ، پس از بسته شدن قرار داد و احتمالا ارائه پیش پرداخت از طرف شما، آغاز خواهد شد. این شرکت‌ها پس از مشخص شدن جامعه هدف، بسته به تمایل شما و نوع خدماتی که ارائه می‌دهید از تکنیک‌های بازاریابی برای جذب مخاطب استفاده می‌کنند. عموما موارد زیر به ترتیب اولویت، در انجام فرآیند بازاریابی این شرکت‌ها نقش دارند.

–          بازاریابی محتوایی

–          بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو)

–          بازاریابی ویدئویی

–          موبایل مارکتینگ

–          تبلیغات آنلاین

–          ایمیل مارکتینگ

–          بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی

دیجیتال مارکتینگ و سئو

کلام آخر

در دنیای دیجیتالی امروز که اکثر فعالیت‌های روزانه ما از طریق آنلاین قابل انجام است، بازاریابی و جذب مشتری نیز شکل جدیدی به خود گرفته است و از طریق دیجیتالی انجام می‌شود. در حال حاضر شرکت‌های بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند که به آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ موسوم هستند. در این مقاله به جزئیات فعالیت‌های این شرکت‌ها و اهداف آنها پرداختیم تا برای شناسایی و انتخاب یک آژانس بازاریابی دیجیتال به شما کمک کرده باشیم. امیدواریم مطالب این صفحه برای شما مفید واقع شده باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید