چگونه می‌توان یک بازاریاب دیجیتال شد؟

 • نویسنده : سمیرا فهیمی
 • زمان مطالعه : 15 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/06/25
چگونه می‌توان یک بازاریاب دیجیتال شد؟

بشر از زمان‌های قدیم درگیر فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی بوده است. اعتقاد بر این است که جذب افراد از طریق ارتباطات متقاعد کننده برای فروش کالا یا ارائه کالاها به روشی خاص برای جلب توجه مردم یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های بازاریابی است که بشر از آن استفاده می‌کند. با این حال، در دوران قدیم به آن بازاریابی گفته نمی‌شد. اما مطمئناً ایده بازاریابی از آنجا شکل گرفت. این اصطلاح بعداً در اواخر قرن 19 ابداع شد و از آن موقع تا کنون که هر روز تاکتیک‌ها، روش‌ها و ایده‌های جدیدی به آن افزوده می‌شود، در حال تکامل است. اصطلاح جامع “بازاریاب دیجیتال” برای توصیف هر گونه تلاش جهت تبلیغ محصول یا خدمات بسته به مخاطب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بازاریابی یک حوزه متنوع است و لایه‌های زیادی در آن وجود دارد. برای اطمینان از اینکه هر تلاش در راستای بازاریابی به اهداف خود می‌رسد، باید تحقیقات درباره بازار، شخصیت مصرف کننده، رفتار خریدار، روانشناسی، وسایل دسترسی به مردم و بسیاری از اجزای دیگر را در نظر گرفت. بنابراین بازاریابی به یک مطالعه کامل تبدیل شد و اکنون متقاضیان بازاریابی در سراسر جهان آموزش‌های حرفه ای را فرا می‌گیرند و در برنامه ای ثبت نام می‌کنند تا آن را بیاموزند و مدرکی برای کار به عنوان بازاریاب کسب کنند.

با پیشرفت سریع فناوری و غلبه اینترنت بر زندگی روزمره، کار بازاریابی به شدت از آن الهام گرفت. همه شروع به استفاده از دستگاه‌های دیجیتالی و شبکه جهانی وب کردند. بنابراین، یکی از قوی ترین رسانه‌ها برای دستیابی به آنها شد. برای عقب نماندن از این روندهای متغیر، بازاریابان تمرکز خود را بر روی روش‌های جدیدی متمرکز کردند که به ارتباط با افراد جدید کمک می‌کند و محصولات/ خدمات آنها را به صورت آنلاین تبلیغ می‌کند، که منجر به ایجاد زمینه جدیدی از کار شد که به عنوان بازاریابی دیجیتال شناخته می‌شود.

در دهه گذشته، بازاریابی دیجیتالی رونق فوق العاده ای داشته است و تقاضای زیادی برای نیروی کار متخصص در این زمینه وجود دارد تا این شکاف را پر کند زیرا دسته بندی‌های بی‌شماری در این زمینه وجود دارد. بازاریابی دیجیتالی در حال حاضر دارای فرصت‌های رشد عظیم و پتانسیل نامحدودی ‌است و در حال تبدیل شدن به موضوع داغ روز است. در این مقاله شما با برخی از دلایل اصلی اینکه چرا بازاریابی دیجیتال یک حرفه خوب است، چگونه می‌توانید بازاریاب دیجیتال شوید و موارد دیگر آشنا خواهید شد. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بازاریاب دیجیتال کیست؟

بازاریاب دیجیتال یک متخصص ماهر است که مسئول برنامه ریزی، ایجاد، اجرا و نظارت بر کمپین‌های بازاریابی دیجیتال برای یک شرکت است. فرد می‌تواند حوزه کاری مشخصی داشته باشد و در آن قسمت تخصص داشته باشد و همچنین می‌تواند طیف وسیعی از مهارت‌ها را برای اداره جنبه‌های مختلف کار بازاریابی دیجیتال مانند سئو، بازاریابی، تبلیغات و مدیریت رسانه‌های اجتماعی یا بازاریابی از طریق ایمیل داشته باشد. یک بازاریاب دیجیتالی حرفه‌ای با تقاضای بالاییاز نظر کاری روبرو است. میلیون‌ها فرصت شغلی هر ساله با ورود انقلاب دیجیتال به دنیای تجارت ایجاد می‌شود.

چرا بازاریابی دیجیتال را به عنوان حرفه انتخاب می‌کنیم؟

کار در دنیای بازاریابی دیجیتال می‌تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد. اگر به دنبال این بوده اید که شغلی را دنبال کنید یا در یک دوره آنلاین مرتبط با آن ثبت نام کنید تا بتوانید این روند را آغاز کنید، اکنون زمان مناسبی برای برداشتن اولین قدم به سوی آن است. دامنه و فرصت‌های شغلی در این زمینه کاری به طور تصاعدی در حال افزایش است و اگر بر مهارت آن تسلط داشته باشید، می‌توانید به موفقیت چشمگیری در این زمینه دست پیدا کنید. اجازه دهید ما شما را در مورد برخی از دلایل اصلی که چرا بازاریابی دیجیتال می‌تواند فرصتی بسیار سودمند باشند راهنمایی کنیم.

کار در صنعت مورد تقاضا:

همه می‌خواهند آینده ای پایدار داشته باشند و در صنعتی که شغل عالی ارائه می‌دهد، حرفه ای را دنبال کنند. حال و آینده دنیای تجارت، به صورت دیجیتال است. تقریباً هر شرکتی که حضور در فضای آنلاین دارد یا به دنبال بازاریابان آنلاین است یا یک آژانس بازاریابی آنلاین که کمپین‌هایی تبلیغاتی را برای آنها ترتیب دهد. بنابراین تقاضا برای یک متخصص در این زمینه رو به افزایش است و در آینده به رشد خود ادامه خواهد داد. بنابراین می‌توانید از این موضوع استفاده کنید و یاد بگیرید که یک بازاریاب بزرگ باشید و در این حرفه سرآمد باشید.

بازاریاب دیجیتال

درآمد خوب:

بازاریابی دیجیتال یکی از بهترین زمینه‌هایی است که امروزه باید دنبال شود. نه تنها به این دلیل که تنوع بسیار زیادی دارد و آینده درخشانی دارد، بلکه اگر واقعا در آن مهارت دارید، می‌توانید حقوق بسیار بالایی دریافت کنید. متوسط ​​حقوق یک متخصص بازاریابی دیجیتال در ایالات متحده 57000 دلار است.

شما همیشه می‌توانید خدمات خود را بصورت آنلاین از طریق بسترهای مستقل ارائه دهید یا وب سایت خود را بسازید و پروژه‌ خصوصی انجام دهید. یک متخصص بازاریابی فریلنسر نیز درآمد زیادی دارد. میانگین حقوق برای استراتژیست بازاریابی مستقل حتی به عنوان یک آماتور یا تازه کار نیز چشمگیر است. شروع به جستجوی دوره‌های آنلاین کنید یا در کارگاه‌های مربوطه در دانشگاه خود ثبت نام کنید و ببینید علاقه شما در کدام بخش است.

یاد بگیرید و شغل خود را بسازید:

همه از امتیاز تحصیل رسمی ‌برخوردار نیستند، اما اکنون دوره ای که تنها فارغ التحصیلان دانشگاهی می‌توانند شغل مناسب داشته باشند، گذشته است. راه بازاریابی دیجیتال برای همه باز است. اگرچه داشتن مدرک حرفه ای در زمینه بازاریابی به شما امکان می‌دهد تا شغلی عالی داشته باشید، اما می‌توانید آن را از منابع جایگزین یا دوره‌های آنلاین (حتی به صورت رایگان در سیستم‌های آموزش از راه دور) یاد بگیرید. می‌توانید از همان ابتدای زندگی و کار یادگیری بازاریابی دیجیتالی را آغاز کرده و فرصت‌های فوق العاده‌ای را برای خود پیدا کنید.

حرفه انعطاف پذیر:

هنگامی‌که اطلاعات کاملی در مورد ابزارهای خاص کسب کردید، می‌توانید خدمات خود را بصورت آنلاین شروع کنید و به یک فریلنسر تبدیل شوید. این به شما در یادگیری و ایجاد تجربه همزمان کمک می‌کند، هنگامی‌که یک نمونه کار قوی ایجاد کردید و پروژه‌های موفقی را در رزومه خود دارید، هر شرکتی خوشحال خواهد شد که شما را برای یک موقعیت تخصصی استخدام کند زیرا آنها همیشه در جستجوی افراد با استعداد هستند.

مردم و شرکت‌ها زیاد به دنبال این نیستند که مدرک دانشگاهی دارید یا خیر. آنها به دنبال استعداد و مهارت در بازاریابان هستند. این می‌تواند یک حرفه دوم عالی برای شما باشد و به راحتی می‌توانید از طریق آن درآمد مضاعف کسب کنید. یک وبلاگ راه اندازی کنید یا تبلیغات PPC (دریافت پول به ازای هر کلیک) را بیاموزید و درآمد بیشتری کسب کنید.

فرصت‌های متعدد:

بازاریابی دیجیتال یک حرفه رشد محور است و برای اینکه در این حوزه بازاریاب باشید، باید بر همه ابزارها مسلط باشید. با این وجود، شما همیشه می‌توانید یک رشته واحد را کامل کرده و مربی آن شوید. فرصت‌های زیادی برای همه وجود دارد، از مدیریت رسانه‌های اجتماعی گرفته تا بازاریابی محتوا، تبلیغات PPC، تبلیغات در گوگل، بازاریابی وابسته، تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی، سئو، کمپین‌های ایمیل و موارد دیگر.

اگر در هر یک از این رشته‌ها تلاش کنید و متخصص شوید، هیچ کس نمی‌تواند شما را از ایجاد امپراتوری خود و تامین امنیت مالی برای خودتان باز دارد. اگر در مورد اینکه کدام یک از این شاخه ها برای شما مناسب است گیج شده اید، آموزش مقدماتی بهترین گزینه است، یا می‌توانید از شخصی با تجربه عالی یا ترجیحاً مدیر بازاریابی دیجیتال بخواهید که شما را راهنمایی کند. از آن‌ها بخواهید به شما در کشف پتانسیل خود کمک کنند.

مراحل تبدیل شدن به یک بازاریاب دیجیتال:

با اصول اولیه آشنا شوید:

این روزها هر چیزی می‌شنوید ارتباطی با بازاریابی دیجیتال دارد و اگر به اندازه کافی علاقه مند هستید تا در مورد آن بیشتر بدانید، بهتر است برای مطالعه اصول اولیه از منابع کمی (داده و آمار) ‌استفاده کنید. وقتی باید اصول اولیه را یاد بگیرید، اینترنت بهترین راهنماست.  یکی از مهمترین برنامه‌های شما باید این باشد که با یک مدیر بازاریابی برجسته یا یک متخصص از یک شرکت بازاریابی محبوب تماس بگیرید یا حداقل وبلاگ آنلاین یا صفحات رسانه‌های اجتماعی آنها را دنبال کنید تا در این زمینه اطلاعات عملی کسب کنید.

این دامنه وسیع با کانال‌های متعدد از جمله بازاریابی و تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی موتورهای جستجو شامل تبلیغات سئو  و  PPC (پرداخت به ازای هر کلیک)، بازاریابی محتوا، بازاریابی وابسته و ویدیویی و موارد دیگر است. در مورد آن‌ها و نحوه کار آن‌ها و نقش هر کدام مطالعه کنید.

گذراندن دوره‌های رایگان:

همه ما متفاوت هستیم، بنابراین توانایی‌های یادگیری ما نیز متفاوت است. برخی از افراد قدرت مطالعه مستقل را دارند، اما برخی به محیط منظم تری نیاز دارند. یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش‌ها برای چنین افرادی ثبت نام در یک دوره رایگان در اینترنت است. این دوره‌های رایگان بار آموزشی خوبی دارند و با رویکردی ساختارمندتر و حجم زیادی از داده‌ها را از یک وبلاگ یا هر منبع دیگری مانند YouTube Videos به شما ارائه می‌دهند. اگر آنها را مفید می‌دانید، همیشه می‌توانید برای یادگیری پیشرفته تر وارد یک کلاس آموزشی معتبر  (رایگان یا پولی) شوید و گواهینامه بگیرید.

دوره بازاریاب دیجیتال

یک شاخه را انتخاب کنید:

بازار کار بازاریابی دیجیتال محدوده وسیعی از مشاغل را برای بازاریابان بسته به زمینه تخصص آنها ارائه می‌دهد. هنگامی‌که تمام اصول پایه بازاریابی دیجیتال را آموختید، زمان آن فرا رسیده است که راهی را انتخاب کنید که مناسب ترین راه را برای شما است. برای شما. چندین حوزه وجود دارد که می‌توانید آنها را دنبال کنید و در آن‌ها متخصص شوید. بیایید در اینجا به حوزه‌های اصلی بپردازیم.

به دنبال بازاریابی موتورهای جستجو باشید:

بازاریابی موتورهای جستجو را می‌توان به دو دسته اصلی تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک و سئو تقسیم کرد.

متخصص سئو باشید:

سئو یا بازاریابی موتورهای جستجو، پرکاربردترین مجموعه تکنیک‌هایی است که بازاریابان برای افزایش دید آنلاین (بازدید خوردن در فضای آنلاین) وب سایت مشتری خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. سئو شامل مجموعه ای از تکنیک‌های پیچیده و ابزار تجزیه و تحلیل داده‌ها است که به شما امکان می‌دهد رتبه بهتری در نتایج موتورهای جستجو داشته باشید. تقاضا برای متخصصان سئو بسیار زیاد است و اگر مهارت سئوی خود را تقویت کنید، مطمئناً موفق خواهید شد. در مورد ابزارها و اجزای مورد استفاده در سئو آموزش ببینید و علامندی خود را پیدا کنید.

وارد تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک PPC شوید:

تبلیغات PPC یا پرداخت به ازای کلیک یک راه حل بسیار مقرون به صرفه برای تبلیغ محصولات و خدمات در موتورهای جستجو است. چندین نوع تبلیغ PPC با نرخ بازگشت سرمایه عالی وجود دارد. این تبلیغات مکمل تلاش‌های سئو و تضمین کننده نتایج سریع است، به همین دلیل است که شرکت‌ها به دنبال متخصصانی هستند که بتوانند کمپین‌های تبلیغاتی خود در رسانه‌های اجتماعی به طور کارآمد اجرا کنند. می‌توانید از این تقاضا استفاده کنید و در طول زمان بر تبلیغات PPC مسلط شوید. با گذراندن یک دوره رایگان شروع کنید و بعداً خدمات خود را در پلتفرم‌های مستقل ارائه دهید تا تجربه عملی داشته باشید یا در آژانس PPC کارآموزی کنید.

بازاریابی محتوا را انتخاب کنید:

محتوا بخشی از هر تاکتیک بازاریابی دیجیتالی است و یکی از دلایل اصلی ایجاد مشتری است. بنابراین بازاریابان محتوا با سایر افراد در یک آژانس دیجیتالی همکاری می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که استراتژی محتوا در حد مطلوب است و به درستی برنامه ریزی و اجرا شده است. بازاریابی محتوا ترکیب خلاقیت شما و تحلیل داده است زیرا بدون اندازه گیری تاثیر گذاری محتوای خود از طریق ابزارهای تجزیه و تحلیل داده‌ها، موفقیت در محیط رقابتی امکان پذیر نیست. اگر خلاق هستید و در تجزیه و تحلیل مهارت دارید، بازاریابی محتوا یک انتخاب ایده آل برای شما است.

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را بیاموزید:

چه کسی رسانه‌های اجتماعی را دوست ندارد؟ همه ما این روزها بیشتر وقت خود را در فضای آنلاین می‌گذرانیم. اگر علاقه زیادی به تبدیل شدن به یک بازاریاب دیجیتال دارید و دنیای رسانه‌های اجتماعی را دوست دارید، همیشه می‌توانید هر دو را با هم ترکیب کنید. بازاریابی و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی موثرترین حوزه بازاریابی دیجیتال است، با میلیاردها کاربر فعال در رسانه‌های اجتماعی در سال 2021. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی اصطلاحی است که هر گونه تلاش برای تبلیغ یک شرکت، خدمات، محصول، هنر یا هر نوع دیگری را در رسانه‌های اجتماعی پوشش می‌دهد.

تمرینال بازاریابان دیجیتال

نه تنها شرکت‌ها، بلکه بازیگران، تأثیرگذاران و سایر شخصیت‌ها نیز یک شرکت مدیریت رسانه‌های اجتماعی یا مدیر اختصاصی رسانه‌های اجتماعی را برای پیشبرد اهداف خود در فضای مجازی استخدام می‌کنند. بنابراین امکان رشد و پیشرفت بسیار قوی تر است و شما می‌توانید روی طیف وسیعی از پلتفرم کار کنید که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. بازاریابی و مدیریت رسانه‌های اجتماعی مسئولیت بزرگی است. فرد باید همه پیچیدگی‌های آن را بیاموزد و همه مهارت‌های لازم را کسب کند تا اطمینان حاصل شود که تلاش‌ها و سرمایه هرز نرفته است.

برخی دیگر از رشته‌های بازاریاب دیجیتال

 • بازاریابی ایمیلی
 • بازاریابی وابسته (سیستم همکاری در فروش یا بازاریابی پورسانتی)
 • بازاریابی اینفلوئنسری
 • بازاریابی ویدئویی

شما راه‌های زیادی برای کسب اطلاعات و انتخاب یکی از بهترین راه‌ها برای خود دارید. همیشه می‌توانید بر هر حوزه ای تسلط داشته باشید و همه کاره شوید، این حتی مطلوب تر است زیرا اکثر شرکت‌ها به دنبال بازاریاب‌های دیجیتالی هستند که می‌توانند همه این موارد را با هم مدیریت کنند.

چند نکته در دنیای بازاریابی دیجیتال:

 • بر ایجاد مهارت‌ها و تکنیک‌های یادگیری تمرکز کنید که برای مشتریان شما ارزش ایجاد می‌کند و به رشد درآمد آن‌ها می‌انجامد.
 • استعداد خود را پیدا کنید. با مشتریان بازار هدف خود صحبت کنید و برای بهتر شناختن آن‌ها تلاش کنید.
 • همیشه اول به مشتری فکر کنید. مصرف کنندگان امروزی بیش از یک رویکرد فروش، عاشق برندی هستند که ابتدا مشکلات آنها را با بازاریابی خود حل می‌کند.
 • کمپین‌های بازاریابی ایجاد کنید که به شما در برقراری ارتباط با مخاطبان کمک کند. به سراغ سبکی جذاب بروید که با مخاطبان شما همخوانی داشته باشد.
 • عملکرد بازاریابی خود را تخیل نکنید. همیشه با داده‌های ابزار تجزیه و تحلیل، ادعاهای خود را پشتیبانی کنید.
 • به یادگیری مداوم اعتقاد داشته باشید. بازاریابی دیجیتال یک صنعت در حال پیشرفت سریع است، بنابراین همیشه از روندهای بازاریابی مطلع باشید.
 • از تجربیات گذشته استفاده کنید تا در کار خود بهتر شوید، برنامه‌های پیشرفت پروژه ایجاد کنید و بازه‌های زمانی را تعیین کنید تا نتایج ملموس را در زمان تعیین شده را بشناسید و ارزیابی کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید