تولید محتوا جذاب؛ راهکاری عالی برای جذب ترافیک سایت

  • نویسنده : علیرضا قزوینی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/12/03
تولید محتوا جذاب؛ راهکاری عالی برای جذب ترافیک سایت

برای اینکه بتوانید در فضای مجازی تولید محتوا جذاب داشته باشید این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید. تولید محتوا به صورت کلی به سه دسته ی: تولید محتوای صوتی، تصویری و متنی تقسیم بندی می شود. هر کدام از این انواع تولید متن ها فواید و خصوصیات خودشان را دارند، که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم. راجع به این صحبت خواهیم کرد که محتوای جذاب چگونه بر مخاطب تاثیر خود را خواهد گذاشت.

چگونگی تولید محتوا جذاب در فضای مجازی

برای اینکه در فضای مجازی موفق ترشویم و بتوانیم محتوای جذاب تولید کنیم، باید سراغ مطالب جدیدتری برویم. بایستی از سایت ها موفق خارجی الگو برداری کنیم و همچنین از خلاقیت خودمان استفاه کنیم، تا محتوا جذاب داشته باشیم. تولید محتوا جذاب کار ساده ای نیست و باید وقت صرف آن کرد تا خروجی کار بسیار با ارزش و قابل احترام باشد.

استفاده از سایت های خارجی مرتبط با کار خودمان

یکی از مرسوم ترین کارها برای اینکه تعدادی محتوای جذاب تولید کنید، این است که از سایت های خارجی مرتبط با کارتان استفاده کنید. شما می توانید زمینه کار خودتان را به زبان انگلیسی تایپ کنید و به دنبال مطلب به این زبان بگردید. ببینید کسانی که در خارج از کشور زندگی می کنند چه کرده اند، با توجه به طیف مخاطبانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند و یا این زبان را بلد هستند شما مطالب گوناگونی خواهید یافت.

بهتر است کمی به زبان انگلیسی مسلط باشیم تا بتوانیم محتوای به روز تری ارائه کنیم. دلیل استفاده این است که سایت های خارجی همیشه از ما جلوتر گام بر می دارند و ما به دنبال آن ها خواهیم رفت.

روش دیگر این است که از خلاقیت خودمان استفاده کنیم. استفاده از خلاقیت می تواند باعث شود که ما مطالب جدیدتر و نوآورتری تولید کنیم.

چرا باید تولید محتوا جذاب داشته باشیم

برای آنکه بازدید کننده به سایت خودمان بیاوریم باید محتوا جذاب تولید کنیم. محتوای جذاب آمار بازدیدکنندگان ما را افزایش می دهند که این به خودی خود دو مزیت بزرگ دارد:

اول اینکه محتوای جذاب باعث می شود رنک ما در گوگل به صورت چشم گیری افزایش پیدا کند. افزایش رنک در گوگل ما را در موتورهای جست و جو در رتبه های اول نشان می دهد.

دوم اینکه خود اینکار باعث می شود که ما باز بازدیدکنندگان بیشتری در سایت خود داشته باشید. این کار دقیقا مانند چرخه عمل می کند و وقتی این چرخه تکمیل شود ما می توانیم به فروش برسیم.

از کجا محتوا جذاب تولید کنیم

گفتیم که اگر خودمان صاحب کار هستیم بهتر است این کار را به دیگران واگذار کنیم. تولید محتوای جذاب همیشه نیازمند وقت کافی است و شخصی که این کار را انجام میدهد باید ذوق و سلیقه به خرج دهد تا کاری که سرانجام در اختیار مخاطب قرار می گیرد.

روش دیگر این است که خودمان محتوا تولید کنیم، اما نگارش محتوا را به شخصی دیگر واگذار کنیم. مثلا می توانید فیلم یا ویدئو ضبط کنید و یا از جای دیگر بهره بگیریم.

شما می توانید یک مترجم استخدام کنید و فایلهای ویدئو را برای او بفرستید، تا برایتان ترجمه کند بعد از ترجمه آن را به یک متخصص سئو بدهید تا برایتان تدوین کنید و در نهایت محتوا تولید شود.

تولید محتوا جذاب چه تاثیری در مخاطب ایجاد می کند

محتوای جذاب باعث می شود مشتری به مطالب سایت شما عادت پیدا کند و برای برطرف کردن نیازهای خودش سراغ سایت های دیگری نرود. این عادت ارزشمند برای مشتری می تواند برای شما بسیار سودآور باشد. به این علت که مشتری دیگر سراغ بقیه سایت ها نمی رود تا نیازهایش را برآورده کند. کم کم به این نتیجه می رسد که یا سایت شما پاسخگوی نیازش است و یا به صورت کلی منصرف می شود.

در بحث تولید محتوای الکترونیک گفتیم روش های زیادی برای تولید محتوا بی نظیر به صورت الکترونیک وجود دارد. از جمله به آن ها اشاره خواهیم کرد:

۱- تولید محتوا جذاب در فضای مجازی به صورت تصویری

برای انکه محتوای جذاب تولید کنید باید مواردی را رعایت کنید:

اول کیفیت فیلم برداری بسیار مهم است. اگر فیلم برداری با کیفیت باشد محتوا جذاب تر به نظر می رسد.

تاثیر لبخند و چهره بر بیننده، لبخند بسیار می تواند در تولید محتوا جذاب کمک کننده باشد. شاید ساده به نظر برسد اما همین کار کوچک در بیننده این برداشت را ایجاد می کند که دوست داشتنی است و مردم بیشتر به این که احساس خوبی در آن ها ایجاد شود بها  می پردازند، تا اینکه  الزاما مطالب خیلی مفیدی به دست بیاورند.

البته این به این معنا نیست که در انتقال مطالب کم بگذارید. شما علاوه بر اینکه ظاهر مطلب را باید رعایت کنید، محتوای ارزشمندی هم باید تولید کنید. شما از تولید محتوای تصویری بیشتر در شبکه های اجتماعی باید استفاده کنید، زیرا این شبکه ها از این جنس هستند. در مقاله هایی تحت عنوان چگون تولید محتوای جذاب ذر اینستاگرام تولید کنیم بیشتر راجع به این موضوع بحث کردیم.

۲- تولید محتوا جذاب در فضای مجازی به صورت صوتی

در تولید محتوای صوتی هم ظاهر کار بسیار مهم است. شما باید صدای گیرایی داشته باشید و خوش صحبت باشید. اگر اینطور نیستید از دیگران کمک بگیرید و یا این توانایی را در خودتان بوجود آورید.

در تولید محتوای صوتی هم باطن کار اهمیت دارد. شما می توانید همان محتوای تصویری را به صوتی هم تبدیل کنید و در این صورت دیگر نیازی نیست که حتما فایل مجزا به صورت صوتی تولید کنید. اما اگر محتوای جدید و کمی متفاوت تولید کنید بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، تولید محتوای صوتی هم در تلگرام و هم در اینستاگرام کاربرد دارد.

۳- تولید محتوا جذاب در فضای مجازی به صورت متنی

برای این که تولید محتوای متنی به سرانجام خوبی برسد باید شکیل باشد. از قواعد فوتوشاپ در کارتان استفاده کنید. همچنین شما می توانید مطالبی را که ضبط کردید و یا به صورت تصویری فیلم برداری کردید را به صورت متنی تایپ کنید. در این صورت نیازی ندارید تا محتوای متنی جدیدی بنویسید، اما به خاطر داشته باشید که محتوای متنی باید تازه باشد. مخاطبان دیگر حوصله ی خواندن مطالب تکراری را ندارند. تولید محتوا متنی بیشتر در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام کاربرد دارد. همچنین برای سایت خود نیز باید محتوای الکترونیک متنی تولید کنید تا بتوانید بیشتر در دید قرار بگیرید.

چگونه محتوا جذاب در شبکه های اجتماعی تولید کنیم؟

برای آنکه محتوا جذاب تولید کنیم بهتر است که مطالبی را در سایتمان بنویسیم که اکثر مردم دنبال آن می گردند.

۱- از موتورهای جست و جو گر استفاده کنید

امروزه موتورهای جست و جوگر می توانند کمک زیادی به شما بکنند، که  مطالبی در سایت خودتان بگذارید که دیگران راجع به آن جست و جو کرده اند. به سایت گوگل بروید و چند کلمه را به صورت تصادفی تایپ کنید و چند حرف آن کلمه را بنویسید گوگل قبل از اینکه تمام جمله را تایپ کنید چندین نتیجه مرتبط به شما می دهد.

۲- از وبسایت هایی استفاده کنید که ایده های خلاقانه به شما می دهند

بخواهید و سفارش بدهید که دیگران به شما پیشنهاد بدهند. با پیشنهاد آن ها می توانید روی گزینه های مناسب بیشتر مانور بدهید. شاید بهتر باشد از نزدیکان، دوستان و اعضای خانواده هم کمک بگیرید که بتوانید مطالب بهتری تولید کنید.

مطالب راجع به چهره های سینمایی و یا افراد معروف ورزشی قرار دهید.

اگر مطالبی که ارائه می کنید راجع به چهره ها باشد این امکان را به شما خواهد داد که از جذابیت این فضا به نحو احسنت استفاده کنید.

کافی است راجع به چند چهره ی معروف زندگی نامه یا اتفاقات جالب را تعریف کنید. آنگاه مشاهده می کنید که سایتتان چقدر متفاوت شده است.

۳- اخبار در سایت خودتان قرار دهید

همیشه مخاطبان دنبال اخبار می گردند اگر شما اخباری تولید کنید، که جذاب باشد می تواند مخاطبان زیادی را به خودش جذب کند.

۴- به روز باشید

به روز بودن باعث جذابیت محتوای شما می شود. باید یک تیم داشته باشید تا به صورت منظم برای شما محتوا تولید کند. هر چقدر محتوای شما به روزتر باشد مخاطببان بیشتری را به سمت خود خواهید آورد.

اگر محتوا جذاب تولید کرده ایم در کجا بیشتر می توانیم آن ها را به نمایش بگذاریم؟

به صورت کلی اگر بخواهید دیده شوید می توانید از ابزارهایی مانند آپارت، یوتیوب و … استفاده کنید. می توانید با سایت های دیگر آشنا شوید و آن ها سایت شما را به مخاطبان خودشان معرفی کنند. این یکی از بهترین کارهایی است که شما می توانید انجام دهید تا سایتتان دیده شود.

به صورت کلی گفته شد که اگر بتوانیم یک چرخه ی سالمی از مخاطبان و مطالب سایت ارائه کنیم، می توانیم مخاطبان بیشتری به سمت خود بیاوریم. هر چقدر مخاطب و بازدیدکننده بیشتری داشته باشیم بیشتر سایت ما دیده می شود و هر چقدر سایت ما بیشتر دیده شود رتبه ی ما در گوگل افزایش پیدا خواهد کرد.

از این که این مقاله را خواندید سپاسگزاریم. امیدوارم مطالبی که خوانده اید مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

نظرات شما

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید