تولید محتوای تخصصی چگونه است؟

  • نویسنده : محمد حجتی
  • زمان مطالعه : 10 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/04/24
تولید محتوای تخصصی چگونه است؟

امروزه با رشد تکونولوژی و اسان‌تر شدن دسترسی به اینترنت، کسب و کارهای اینترنتی رونق گرفته‌اند و اینٰ‌طور که پیداست به این زودیٰ‌ها هم از رونق نمی افتند. با الو محتوا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از تولید محتوای تخصصی بدست آورید.

کسب و کارهای اینترنتی با توجه به مزایای زیادی که دارند این روز‌ها توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده‌اند. اما برای اینکه بتوانید در این موج عظیم همراه شوید و سهم خود را از این دریای سود کسب کنید، راه‌های زیادی پیش روی شما قرار خواهند گرفت.

تولید محتوای تخصصی

انواع کسب و کارهای اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی به یک یا دو راه محدود نیست و می‌شود گفت به اندازه تمام انسان‌های خلاق و باهوش و با مهارت می‌توان راه‌های کسب و کار اینترنتی شمارش کرد.

یکی در سایت خود محصولات دیگران را می‌فروشد‌، یکی محصولات خود را می‌فروشد‌، یکی با ساخت کلیپ‌های خاص به کسب درامد می‌پردازد. یکی دیگر با نشان دادن مهارت‌های خود در قالب ویدیو یا عکس و یا هر چیز دیگر به کسب فالور و مخاطب می‌پردازد.

تولید محتوای تخصصی

 

یکی از بهترین کسب و کارهای اینترنتی؛ تولید محتوای تخصصی

اما یکی از راه‌های بسیار جذاب و پر‌سود در این دنیای کسب و کار‌ها‌، تولید محتوای تخصصی است. شما با تولید محتوایی که جذاب باشد می‌توانید هزاران و حتی میلیون ها نفر را مخاطب خود کنید‌. کاری کنید که تا به سایت، وبلاگ و یا پیج شما سرنزند و محتواهای تولید شده‌ی شما را نخوانند، روزشان شب نشود.

کار تولید محتوای تخصصی یک سری مزایایی دارد. از جمله این مزایا که این نوع کار رو یکی از محبوب‌ترین نوع کارهای اینترنتی می‌کند این است که شما نیاز به سرمایه اولیه هنگفتی ندارید. شما نیاز نیست مهارت خاصی در زمینه کامپیوتر یا اینترنت داشته باشید. نیاز نیست برای گسترش کارتان تبلیغات گسترده در شهر داشته باشید.

شما با رایانه شخصی یا گوشی تان می‌توانید به تولید محتوای تخصصی و کسب درامد از این راه بپردازید. البته مقداری مهارت و یادگیری تکنیک نیاز دارید.

اما نگران نباشید ما در سایت الومحتوا سعی بر این داریم که به شما در مورد تکنیک‌های لازم برای تولید محتوا به خصوص از نوع تخصصی اموزش‌هایی فرادهیم. تا بتوانید برای خودتان یک کسب و کار اینترنتی ایجاد کنید و به کسب درامد بپردازید.

انواع تولید محتوای تخصصی

تولید محتوای تخصصی  در عمل به چند نوع مختلف تقسیم می‌شود؛ از تولید محتوای نوشتاری گرفته تا محتوای صوتی، از ویدیویی گرفته تا تجاری، شما در همه این موارد می‌توانید به تولید محتوا بپردازید اما این محتواها در چه حد تخصصی هستند و به چه میزان باعث جذب مخاطبان می‌شود به شما بستگی دارد.

با کمک سایت ما الو محتوا، می‌توانید به تولید محتوای تخصصی بپردازید تا درامدتان چندین برابر شود.

تولید محتوا تخصصی

 

بهینه سازی محتوا یا seo

یکی از تکنینک‌های لازم برای تولید محتوا‌، seo است. در گذشته موتور جستجوی گوگل بدون تکنیک خاصی و صرفا وجود کلمه جستجو شده در یک صفحه به جستجو و نمایش نتایجش کار می‌کرد.

اما با روی کار آمدن انواع صفحات هرز که صرفا از واژه‌های پرکاربرد ساخته شده و در عمل هیچ محتوایی نداشت‌، شرکت گوگل یکسری اصلاحاتی در موتور جستجوی خودش انجام داد. بدین ترتیب شما باید در صفحه خودتان یک سری موارد را رعایت می‌کردید تا در موتور جستجوی گوگل بالاتر از بقیه نشان داده می‌شدید.

به طور مثال صفحه‌ی شما باید متنی با تعداد کلمه مناسب ساخته بشود. باید تعداد کلمات در جمله و یا پاراگراف به اندازه‌ای باشد که گوگل به شما می‌گوید. همه این موارد در اموزش‌های seo  موجود است و همچنین بسیار روش‌های دیگری دارد که می‌توانید با فراگیری آن نتیجه‌ی کار بهتری بگیرید و درامد بیشتری کسب کنید.

اما یک نکته‌ی مهم را فراموش نکنید. اگر اطلاعات و یا مهارتی که می‌خواهید در یک زمینه در مورد آن به تولید محتوای تخصصی بپردازید تخصصی و خاص باشد نیاز نیست تمام اصول seo را به کار ببرید. مثلا یکی از اصول seo این است که نباید تعداد کلمه‌های موجود در صفحه از یه حد خاص بیشتر باشد.

اما گاهی کیفیت و جذابیت یک متن بسیار طولانی تر از اصول seo می‌تواند بیشتر مخاطب جذب کند‌. مطمئن باشید متن جذاب و تخصصی شما می‌تواند خودش مخاطب را جذب کند و نیازی به موتور گوگل نداشته باشید. بلکه با پخش کردن توسط خود مخاطبین به بازدید سایت خودتان کمک کند.

محتوا

غلط املایی و نگارشی

نکته‌ی مهم دیگر که باید حتما توجه کنید این است که دقت کنید متن‌تان تا حد ممکن از هر گونه غلط املایی و نگارشی به دور باشد. غلط‌های املایی تعداد خیلی کمش مشکلی ایجاد نمی‌کند اما با زیاد شدن آن‌، مخاطب را از سایت شما دلسرد می‌کند.

غلط‌های نگارشی اما تاثیری به مراتب بدتر میگذارد. با نگارش اتباه ممکن است منظورتان بد تحویل مخاطب شود و مخاطب وقتی ببیند در متنی که شما گفتید یک جمله با حقیقت فاصله دارد و یا با دیگر جملات متن تان هم خوانی ندارد مطمئن باشید که دیگر به سایت شما سر نمیزند.

  تولید محتوای تخصصی در شبکه های چند رسانه ای

نکته‌ی دیگری که باعث جذابیت محتوای شما می‌شود و باعث می‌شود محتوای شما از محتوایی معمولی به محتوایی تخصصی و با کیفیت بالا برسید این است که صرفا یک متن خالی از هر گونه جذابیت بصری برای کاربر نباشد.

شما در هر متن‌تان می‌توانید از تعدادی عکسو فیلم بهره ببرید تا علاوه بالا بردن دیده شدن توسط کاربران‌، باعث شوید که به واسطه ی جذابیت عکس یا فیلم‌، کاربر به مخاطب شما تبدیل شود و وقتی برای خواندن محتوای تولیدی شما بگذارد.

اما دقت داشته باشید افراط در این موضوع‌، میتواند نتیجه‌ی عکس در کار شما بگذارد. پس سعی کنید زیاده روی نکنید و در حد معقول از عکس و فیلم بهره ببرید.

محتوا

شناخت مخاطبان

یک نکته بسیار مهم این است که مخاطبان خود را بشناسید. اگر شما بدانید مخاطبانتان به دنبال چه هستند می‌توانید روی خواسته‌های کاربرانتان تمرکز بیشتری بگذارید تا بتوانید مخاطبان خود را نگه دارید. همیشه بدانید که نگه داشتن مخاطبان همان‌قدر ارزش دارد که افزایش مخاطبان ارزش دارد.

برای شناخت مخاطبان راه‌های بسیاری است که می‌تواند به شما کمک کند تا محتوای تخصصی تولید کنید. راه‌های موجود در حال حاضر زیاد است از تعداد بازدید گرفته تا میزان لایک و بازپخش‌. اما راه تخصصی‌تر برای کمک بیشتر استفاده از دستیارهای دیجیتال است.

امروزه تعداد زیادی نرم افزار ساخته شده است که می‌تواند کمک فراوانی به شما کند. این نرم افزار‌ها می‌تواند تعداد بازدید‌، میزان مدتی که کاربر در صفحه‌ی خاصی از سایت شما مانده است.

پس از خواندن کدام محتوا به سراغ کدام محتوا رفته است و کلی موارد دیگر که می‌توانید با یک سرچ به اطلاعات بیشتری در مورد این نرم افزار‌ها‌، دست پیدا کنید.

شما با دانستن این موارد می‌توانید به تولید کننده محتوای محبوب مخاطبانتان تبدیل شوید و به کسب به درامد بپردازید.

کپی ممنوع

هیچ گاه برای تولید محتوا از کپی دیگر سایت‌ها و پیج‌های دیگر استفاده نکنید. علاوه بر اینکه تاثیر منفی در نتیجه موتور جستجوی گوگل می‌گذارد تاثیر منفی بیشتری بر مخاطبانتان میگذارد.

به طور در ابتدای راه سختی بیشتری متحمل می‌شوید اما مطمئن باشید نتیجه‌ای که از این کار بدست می‌اورید بسیار بهتر از کار اسان کپی کردن است.

محتوا

مخاطبان تنبل!

یکی دیگر از نکاتی که بهتر است به آن توجه کنید این است که امروزه با دریای عظیم محتوایی که در سطح اینترنت پخش است کاربران وقت کمتری برای خواندن محتواها می‌گذارند. و بعد از خواندن چندین خط به سراغ متن و محتوایی دیگر می‌روند.

با دانستن این نکته شما می‌توانید با محتوایی خلاصه شده اما با ارزش کاری کنید که کاربران برای خواندن متنتان یا محتوای تولید شده تان دلگرم شوند.

به طور مثال با دیدن حجم کم محتوای شما کاربران وسوسه می‌شوند که تمام متن یا فیلم تان را خوانده یا ببینند. و شما می‌توانید با کمک لینک‌های مختلفی که در اواسط و انتهای متنتان قرار داده‌اید کاربر را مجبور کنید به جای این که یک محتوای نیم ساعته را مشاهده کنند سه محتوای ده دقیقه‌ای را مشاهده کنند. می‌بینید که برای شما فرقی ندارد و میزان مدتی که کاربر در سایت شما می‌ماند‌، تفاوت انچنانی نخواهد داشت.

اما این حربه‌ی کوچک باعث می‌شود کاربر حس خوبی داشته باشد و این یعنی افزایش درآمد شما.

نوع کسب درامد

یکی از نکات مهم برای اینکه بتوانید یک تولید کننده محتوای تخصصی شوید این است که می‌خواهید چگونه به کسب درامد بپردازید‌. خیلی از افراد کم تجربه در حوزه‌ی تولید محتوا سعی می‌کنند با کسب درامد مستقیم از کاربران به کسب درامد بپردازند. اما به جز موارد معدود این روش امروزه اصلا جواب نمی‌دهد.

شما در ابتدا سعی کنید به صورت مجانی و رایگان به تولید محتوا بپردازید و خواهید دید با افزایش بازدید‌، اسپانسر‌ها خودشان به سراغ شما می‌آیند.

در این حالت هم برای شما سود است هم برای مخاطبان‌تان. تا آنها هم به صورت رایگان بتوانند به محتوای تولید شده توسط شما دسترسی داشته باشند.

تولید محتوا

 

انتخاب موضوع و تیترها

از نکات حایز اهمیت دیگر استفاده از موضوع‌های جذاب و سر تیترها در داخل متن است. پر واضح است که هرفردی اولین چیزی که میبیند نام موضوع محتوای تولید شده است.

حال بسیاری از کاربران با دیدن موضوعی نچندان جذاب مجالی به نویسنده یا تولید کننده محتوا نمی‌دهند که که ایا محتوای‌شان به درد کاربر میخورد یا نه، که در این صورت سریعا صفحه‌ی شما را ترک می‌کنند.

اما شما می‌توانید با انتخاب نام موضوعی جذاب کاربران را مجبور به خواندن یا دیدن محتوای‌تان کنید. همچنین سر تیترهایی که در داخل متن می‌اورید نیز بسیار مهم است. چون احتمالش زیاد است که یک کاربر علاقه‌ای به خواندن تمام متن شما ندارد اما به دنبال یک قسمتی از متن شما است که به آن علاقه دارد.

پس چرا بخش‌های مختلف متن تان را جدا نکنید و با انتخاب سرتیتر مناسب باعث نشوید که آن کاربر از سایت شما با دل خوشی خارج شود تا دوباره که لپتاپش را باز کند یا گوشی اش را روشن کند باز به سراغ شما بیاید؟

برای تولید محتوا به صورت تخصصی راه‌ها و تکنیک‌های زیادی وجود دارد که  شما می‌ٰتوانید در باقی صفحات سایت ما یعنی الومحتوا بسیار بیشتر و تخصصی‌تر با این تکنیک‌ها و مهارت‌ها آشنا شوید.

پس اگر به دنبال کسب درآمد بدون بیرون امدن از منزل‌تان‌، بدون نیاز به سرمایه زیاد‌، بدون تحمل کاری سخت هستید چه کاری بهتر از تولید کننده‌ی محتوای تخصصی.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید