7 راه برای شروع یک بازاریاب محتوا شدن

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/02/24
7 راه برای شروع یک بازاریاب محتوا شدن

اینکه بخواهید تبدیل به یک بازاریاب محتوا شوید  یک چیز است و اینکه استراتژی‌های آنرا عملی کنید چیز دیگر. برای شروع کار حرفه ای یک بازاریاب محتوا نیاز به مهارت های خاصی دارید که هم به شما در یافتن کار کمک کند و هم در بهترین شدن در آن. هفت راه وجود دارد که شما می توانید از طریق آنها مهارت های لازم برای شروع کار حرفه ای بازاریابی محتوای خود را در سال ۲۰۱۹ ایجاد کنید.

با ایجاد مهارت نوشتار شروع کنید

واضح است کسی که به عنوان بازاریاب محتوا شناخته می‌شود نباید با واژگان مشکلی داشته باشد، اما همچنان نمی توان اهمیت این توانایی را نادیده گرفت و به همین دلیل آن را در اول لیست آورده ایم. اگر در دنیای بازاریابی محتوا جدید هستید، ابتدا با گرفتن یک موقعیت کپی رایت (یا کار دیگری که شامل مقدار زیادی از نوشتن است) برای ایجاد مهارت های نوشتن خود شروع کنید. این حرکت، پایه و اساس لازم برای موفقیت در محتوا را به شما خواهد داد. با گذشت زمان، شما می توانید مهارت های خود را در دیگر بخش های بازاریابی دیجیتال گسترش دهید ، اما پیدا کردن نویسندگان خوب سخت است و جایگزین کردنشان سخت تر! مطمئن شوید که یکی از آنها هستید. گزارشات برای مهارت های قرن 21 نشان می دهد که 26.2 درصد از دانشجویان دارای مهارت نوشتن کمی هستند و شرکت ها میلیاردها تومان برای پرداختن به این موضوع هزینه می کنند. فکر نکنید که فقط به این دلیل که شما یک دوره انگلیسی یا روزنامه نگاری گذرانده اید، آماده نوشتن در وب هستید. نوشتن برای وب سایت ها کاملا متفاوت از نوشتن پایان نامه شما و یا دنبال کردن آخرین اخبار است. این کار نیاز به یک سبک متفاوت، تمرین فراوان و یک ویرایشگر خوب برای کمک به شما در طول راه دارد. به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات دستورالعمل های نگارشی به طور هدفمند در هنگام نوشتن برای وب نادیده گرفته می شود، زیرا گاهی اوقات ممکن است لحن و نگارش بیش از حد رسمی خوانندگان را متعجب می کند.

بازاریاب محتوای نوشتاری

از کارشناسان بازاریاب محتوا بیاموزید

بازاریاب محتوا یک کار و یک زمینه نسبتا جدید است که به طور مداوم در حال تکامل است و شامل هزاران آزمون و خطا است. از این جهت، مهم است که تجربیات کارشناسان بازاریاب محتوت را دنبال کنید، که از موفقیت ها و اشتباهات آنها یاد بگیرید.

آموزش بازاریاب محتوا

مهارت های تکنولوژی خود را توسعه دهید

مهارت های فنی به طور فزاینده ای پرمتقاضی است، بازاریاب محتوا در وردپرس یا سایر سیستم های مدیریت محتوا کار می کند. دیگر مهارت های محبوب شامل SEO، HTML، گوگل آنالتیکیز (و تجزیه و تحلیل های مشابه)، و همچنین CSS و برنامه نویسی می شود. بسیاری از شرکت ها مایل به آموزش افرادی هستند که دارای قابلیت های فنی اولیه برای استفاده از برنامه های خاص هستند، دیگر مهارت ها را می توان قبل از شروع کار از طریق برنامه های آموزش آنلاین، خواندن و تمرین آموخت.

یک بازاریاب محتوا خلاق است

بسیاری از مردم معتقدند خلاقیت نوعی مهارت ذاتی است، اما این درست نیست. در حالی که برخی از افراد تمایل بیشتری نسبت به تلاش های خلاقانه نسبت به دیگران دارند، روح خلاق می تواند رشد کند. با خواندن کتاب ها، نقاشی، نوشتن شعر و یا هر چیزی که لذت می برید شروع کنید. بسیاری از شرکت های کوچک به دنبال بازاریاب محتوا هستند که مهارت های طراحی گرافیکی را نیز دارا باشند.

بازاریاب محتوا خلاق

نه تنها این بازاریابان باید چشم خلاق (که برای تقریبا هر موقعیت بازاریاب محتوا ضروری است) داشته باشند، بلکه آنها باید خود  برخی از کارهای خلاقانه را انجام دهند. در اینجا سه مورد برای ارتقا سطح دانش طراحی شما وجود دارد:

طراحی عالی را بشناسید

این اولین قدم برای موفقیت است. اکثر این مهارت ها از تجربه می آید، اما شما می توانید خودتان را آموزش دهید. با رفتن به آلبوم طراحان موفق، شروع به یادگیری آنچه که دوست دارید و دوست ندارید، کنید.

نظریه های طراحی را مطالعه کنید

در مورد تکنیک های جدید طراحی مطالعه، و طراحان مورد علاقه خود را دنبال کنید.

یک جعبه داشته باشید

به عنوان یک بازاریاب محتوا یک محل ایجاد کنید که بتوانید طرح های جدید را در آن قرار بدهید. تا می توانید با پوسته ها و رنگ ها آزمایش کنید، و سعی کنید لذت ببرید. اگر شما در حال حاضر در  پروژه ای در حال طراحی نیستید، خودتان یک پروژه ایجاد کنید و شروع به ساخت نمونه کارها کنید. شما همچنین باید از این فرصت برای پیدا کردن سبک طراحی مورد نظر خود استفاده کنید.

مهارت های تحقیقاتی خود را بالا ببرید

هر کس که شغلش نویسندگی است، به شما می گوید که با کمی تحقیق می تواند یک محتوا ایجاد کند. تحقیقات ارزشمند همیشه برای یک مخاطب جذاب است، در حالی که کیفیت پایین یا تحقیقات قدیمی ممکن است شهرت شما را به عنوان یک نویسنده خراب کند. اما تحقیق فقط به دنبال آمار مربوطه بودن نیست؛ بلکه شامل تحقیق مخاطبان هدف شما نیز می شود. یک بازاریاب محتوا که کارش را به خوبی می‌شناسد، واقعا مشتریان خود را درک می کند و نوعی محتوا را تولید می کند که مشتریان خواستار آنند. از تحقیق برای درک انگیزه های خریدار، نقاط ضعف و انواع محتوایی که آنها ترجیح می دهند مصرف کنند، استفاده می کنند. شما همچنین باید رقبای خود را شناسایی کنید، اینکه چگونه مارک خود را معرفی می کنند، نوع تولید محتوا و پروژه های محتوایی که ایجاد کرده اند. شما همچنین باید تحقیق کنید و به طور کامل محصولات شرکت خود و کیفیت های منحصر بفرد آن را درک کنید. شما می توانید تحقیقات را آنلاین، یا در داخل شرکت (از طریق ملاقات با مدیران یا کارشناسان محصول) یا مصاحبه با مشتریان خود انجام دهید. شما همچنین می توانید از ابزارهایی مانند BuzzSumo برای بهتر درک مخاطب محتوا استفاده کنید که در ایران خیلی از سایت‌های محتوا محور مثل چطور از این ابزار استفاده می‌کنند.

برند شخصی خود را داشته باشید

اگر شما به دنبال پرش به سمت یک بازاریاب محتوا شدن هستید، مهم است که بدانید اولویت اول بازاریابی و البته خودتان چیست. حتی اگر شما در حال حاضر شغل بازاریابی تمام وقت داشته باشید، می توانید با انجام برخی کارها نام تجاری شخصی خود را تازه و جذاب نگه دارید. سعی کنید محتوا را در وبلاگ / وب سایت شخصی خود و کانال های رسانه های اجتماعی پست کنید.

برند شخصی بازاریاب محتوا

شما همچنین باید در صورت لزوم با ارتباطاتتان در وبسایتها تماس داشته باشید، و تا آنجا که ممکن است با آنها ارتباط برقرار کنید و فراموش نکنید که شخصا نیز به همین صورت عمل کنید. در رویدادهای شبکه صنعت خود برای ایجاد تماس های جدید و ارتباط با قدیمی ها به صورت دوره ای  شرکت کنید. به دنبال افرادی باشید که از کار شما حمایت می کنند، اما در صورت نیاز از انتقاد از کارتان نیز ابایی ندارند.

ثبت نام در دوره هایی که به موفقیت شما کمک می کند

تجربه می تواند شما را تا حد زیادی در مسیریابی یک بازاریاب محتوا شدن راهنمایی کند، اما دوره های بازاریابی هوشمند می تواند به شما کمک کند که ساعت ها در تحقیقاتی که گاهی اوقات ارزشمند هم نخواهند بود و ممکن است گیج کننده باشند، صرفه جویی کنید. هنگامی که کارفرمایان دوره های بازاریابی گواهینامه شما را در رزومه تان مشاهده می کنند، می دانند که شما در نقش بازاریابی محتوای جدید خود موفق خواهید بود، به خصوص اگر دوره ای که انتخاب می کنید دارای یک قسمت عملی است که به شما اجازه می دهد تا آنچه را یاد گرفته اید تمرین کنید.

خدمات تولید محتوا

دریافت خدمات تولید محتوا و دیگر خدمات سایت شما

برای دریافت خدمات تولید محتوا با گارانتی تضمین بالاترین کیفیت کاری فرم را پر کرده و ارسال کنید. تضمین می‌کنیم در ساعات کاری کارشناسان ما در کمتر از ۳۰ دقیقه با شما تماس خواهند گرفت.

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید