کانتنت نویسی چیست؟

 • نویسنده : یسنا پیردادمهر
 • زمان مطالعه : 12 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1399/10/02
کانتنت نویسی چیست؟

این روزها اکثر شرکت‌ها به دنبال عنوان شعلی کارشناس تولید محتوا می‌گردند، این می‌تواند به این دلیل باشد که بیشتر شرکت‌ها یا سازمان‌ها نسبت به تولید محتوا و محتوا نویسی آشنایی اندکی دارند که به صورت فزاینده‌ای به دنبال افرادی هستند تا در رابطه اطلاعات و محصولات شرکت محتوا ایجاد کند. در نتیجه ممکن است همین متصدیان شغل کانتنت نویسی در شرکت‌ها به سمت‌های بالاتری نیز برسند. شغل محتوانویسی یک شغل منعطف و بسیار پردرآمد است، که این روزها طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. از مهم‌ترین مزایای این شغل امکان کار در منزل و دور کاری است.

کانتنت نویس کیست؟

یک فرد محتوانویس کسی است که برای افراد، شرکت‌ها و … در رابطه با نیازهایشان مطلب می‌نویسد و یا به صورت بصری مطلب ایجاد می‌کند، تا آنها بتوانند با استفاده از آن مطلب بیشتر در گوگل و صفحات مجازی پرطرفدار دیده شوند. فرد محتوا نویس نقش مهمی برای بازاریابی دیجیتال و رسیدن به هدف یک شرکت دارد. مسلما شرکت‌ها بدون وجود یک محتوانویس حرفه‌ای نمی‌توانند محتوای خود را مورد بازاریابی و بیشتر دیده شدن قرار بدهند.

بودن یک کارشناس تولید محتوای خبره باعث نقش مهم و اساسی در رسیدن به هدف‌های بازاریابی اینترنتی که از طریق محتوا انجام می‌گیرد دارد. رسیدن به اهداف بازاریابی محتوایی برای شرکت یا یک مجموعه یک نیاز اصلی محسوب ‌می‌شود تا فرد تولید کننده محتوا با راهکارهای خود کمک بیشتری برای جذب مشتری برای شرکت‌ها کنند و به ترقی روز به روز شرکت کمک کنند. به بیان ساده یک کارشناس تولید محتوا می‌تواند با ایجاد برنامه‌های تولید محتوا راه را برای رسیدن به اهداف استراتژی شرکت هموارتر کند.

کانتنت نویسی برای سایت چگونه است؟

با وجود روش‌هایی می‌توان محتوای سایت‌های شرکت‌ها را به گونه‌ای نوشت که موتورهای جستجو و کاربران آن را مورد استفاده قرار دهند. بهتر است در زمان تولید محتوا فقط به موتورهای جستجو نیاندیشید و حتما نحوه نوشتن محتوا و کاربران خود را در نظر بگیرید. بهتر است برای محتوانویسی مطالبی بنوسید که بشتر کاربران را مشتاق به مطالعه مطلبتان کند، در این صورت به سئو سایت نیز کمک شایانی می‌شود.

اگر می‌خواهید یک مطلب جذاب را بنویسید، بایستی در ابتدا برای مطالب خود سعی کنید از عنوان های جذاب و جالب که کاربران را به سمت مطلب بکشاند استفاده کنید. می‌توانید برای عنوان‌های خود از عبارت ها و کلمات مؤثر و پرطرفدار استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی در متن محتوا شما را برای رسیدن به هدف سئوی مناسب سایت کمک می‌کند. علاوه بر این به فرمت محتوا در فرایند محتوا نویس و لینگ‌های داخلی که بدنه محتوای خود قرار می دهید توجه کنید.

نحوه نوشتن محتوا برای رپورتاژ سایت‌ها

رپورتاژنویسی و رپورتاژ آگهی در گدشته فقط به وسیله گزارشگران و روزنامه‌نگاران انجام می‌شد. امروزه با تغییراتی که محتوانویسی ایجاد کرده است، سبب شده است که رپورتاژنویسی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای محتوانویسی تبدیل شود.

نگارش یک رپورتاژ آگهی مناسب که تأثیرگذار باشد در سایت‌ها و کانال‌های مناسب می‌تواند در بیشتر دیده شدن برند شما کمک شایانی داشته باشد. علاوه بر این برای تقویت سئو سایت و معتبر نشان دادن برند کسب و کار شما بسیار تأثیر گذار است.

برای انتشار رپورتاژ مناسب شرکت شما می‌توانید گزینه هایی شامل اینکه رپورتاژ شما در کجا قرار بگیرد را در نظر بگیرید. از گزینه‌ها می تواند برای روزنامه‌ها،‌ رسانه‌های ملی، وبلاگ‌ها، رسانه‌های خبری اینترنتی، برنامه‌های رادیویی و … باشد.

برای قالب‌بندی صحیح رپورتاژ اگهی در ابتدا باید انتقال درست پیام مورد نظر در نظر گرفته شود. برای رسیدن به این هدف شما باید اسم و اطلاعات رابط اصلی شرکت را در ابتدای آن درج کنید تا درباره متن رپورتاژ مشکلی ایجاد نشود. بهتر است این اطلاعات را در گوشه سمت راست بالای آگهی قرار دهید.

چگونه بتوانیم یک محتوای جذاب ایجاد کنیم؟

یکی از عواملی که به جذاب‌تر شدن محتوای ما کمک می‌کند توجه به عناوین و تیترها است. هز مقدار که به نگارش یک محتوای جذاب که نیاز مخاطب را برطرف کند را در نظر داشته باشید، باید بیشتر به نوشتن عناوین جذاب توجه کنید.

شما می‌توانید برای جذاب‌تر شدن محتوای خود کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی اینترنتی در محتوا ایجاد کنید. برای این منظور شما می‌توانید تیترهایی ایجاد کنید که مخاطبان را برای خواندن باقی محتوا ترغیب کنید.

برای محتوانویسی خلاقانه به چندین نکات اشاره می‌کنیم از جمله:

 • قبل از فرایند تولید محتوا، سعی کنید مخاطب خود و نیازهایش را بشناسید.
 • در نوشتن انواع محتوا برای هر فیلدی خلاقیت به خرج دهید.
 • سعی کنید خیلی سخت و پیچیده ننویسید که متن برای مخاطب خسته‌کننده به نظر بیاید، ساده و روان بنویسید.
 • حتما برای جذاب‌تر شدن متن خود تا آنجا از موضوع اصلی خارج نشوید سعی کنید از محتوای طنز استفاده کنید.

بهترین محتوا نویس ها کدام هستند؟

بهترین کارشناس تولید محتوا کسی است که پیش از هر اقدامی بتواند اهداف بازاریابی سایت و شرکت را تعیین کند. این امر می تواند با حضور هیئت مدیره شرکت یا مجموعه مورد اجرا قرار بگیرد. چنانچه کسب و کار به صورت شخصی و کوچک است می‌توان در رابطه با اهداف کسب و کار با مدیریت آن صحبت کرد.

بعد از مشخص شدن اهداف بهترین تولید کننده محتوا باید مخاطب مناسب خود را مورد شناسایی قرار دهد و بداند که کدام نیاز این مخاطب را می‌توان برطرف کرد که مطابق اهداف نهایی مجموعه یا کسب و کار باشد.

پس از روشن شدن موارد بالا شخص تولید کننده محتوا باید یا خودش و یا با تیم تولید کننده محتوا برای نوشتن محتوا استراتژی‌هایی را تدوین کند.

یک فرد تولید کننده محتوا باید موضوع‌هایی را که برای تدوین محتوا به او سپرده می‌شود را بتواند در زمان مقرر تحویل کارفرما دهد. علاوه بر این باید با استفاده از ایده و خلاقیت خود بهترین نوشته را در ارتباط با موضوع که در خور سایت یا شرکت باشد ایجاد کند.

بهترین محتوا نویس ها کدام هستند؟

بهترین کارشناس تولید محتوا کسی است که پیش از هر اقدامی بتواند اهداف بازاریابی سایت و شرکت را تعیین کند. این امر می تواند با حضور هیئت مدیره شرکت یا مجموعه مورد اجرا قرار بگیرد. چنانچه کسب و کار به صورت شخصی و کوچک است می‌توان در رابطه با اهداف کسب و کار با مدیریت آن صحبت کرد.

بعد از مشخص شدن اهداف بهترین تولید کننده محتوا باید مخاطب مناسب خود را مورد شناسایی قرار دهد و بداند که کدام نیاز این مخاطب را می‌توان برطرف کرد که مطابق اهداف نهایی مجموعه یا کسب و کار باشد.

پس از روشن شدن موارد بالا شخص تولید کننده محتوا باید یا خودش و یا با تیم تولید کننده محتوا برای نوشتن محتوا استراتژی‌هایی را تدوین کند.ایجاد محتوا برای سایت فروشگاهی چگونه است؟

برای نوشتن محتوای سایت فروشگاهی باید نکاتی را که در تحقق اهداف سایت کمک کننده است و کاربر را به مشتری بالقوه مبدل می‌کند توجه کرد.

در ارتباط با تولید محتوای سایت فروشگاهی مطالب این گونه نوشته می‌شود که درخور تمامی سلایق مخاطبین باشد. برای نوشتن چنین مطلبی حتما باید یک نوع سیاسیت و روش نوشتاری به خصوصی داشته باشید. این را در نظر بگیرید که نوع محتوا و اطلاعات ارائه شده به خواننده دارای اهمیت و ضرورت فراوانی است.

در مورد سایت های فروشگاهی مهم‌ترین  فاکتور انتخاب یک روش نگارش میانه رو است. به این صورت که موضوع را بیش از حد صمیمی و یا بیش از حد رسمی و علمی ننویسید. نگارش یک مقاله شامل مضامین کاربردی که خواندن آن برای کاربران  بسیار  ساده و قابل فهم باشد، مسلما واکنش‌های خوبی و قابل توجهی را برای سایت فروشگاهی شما از  طریق موتورهای جستجوگر یا شبکه‌های مجازی را در برمی‌گیرد.

محتوانویس کانتنت

محتوا نویس تبلیغاتی کیست و چه کارهایی باید انجام دهد؟

محتوا نویس تبلیغاتی کسی است که باید محتوا‌های مهم و ارزشمندی را در جهت رشد کسب و کار ایجاد کند. انواع محتواهای تبلیغاتی که جذاب  باشد، قادر است به کسب و کار شما در دیدگاه کاربران رونق و اعتبار ببخشد.

محتوای تبلیغاتی که برای شرکت و کسب و کار و همچچنین مشتریان قابل استفاده باشد، باید با هدف معینی ایجاد شود. محتوای تبلیغاتی باید به گونه‌ای نوشته شود که روان، سلیس و قابل فهم باشد. چنانچه مخاطب و مشتری شرکت قادر نباشد با نوشته‌های تبلیغاتی که شما تولید می‌کنید ارتباط برقرار کند و یا آن‌ها بفهمد، تمام کوشش شما برای تولید محتوا تبلیغاتی مؤثر نخواهد بود.در نهایت، برای کسب موفقیت در بازاریابی مختوا سایت خود باید سعی داشته باشید که یک محتوای تبلیغاتی جذاب و قابل درک ایجاد کنید تا مخاطب و بازدیدکننده سایت در موتورهای جستجوگر یا شبکه‌های مجازی، به تهیه کالاها و یا استفاده از طریق سایت شما تشویق شود و  اینگونه، می‌توانیم افزایش توسعه کسب و کار را به خوبی مشاهده کنیم.

محتوا نویسی در استراتژی محتوا چه نقشی دارد؟

افرادی که فقط قصد دارند در محتوای خود از عبارات تجاری و پرطرفدار استفاده‌ کنند، باید  نام و حرفه خود را در حیطه بازاریابی محتوا قرار دهند. یک فرد تولید کننده محتوا باید موضوع‌هایی را که برای تدوین محتوا به او سپرده می‌شود را بتواند در زمان مقرر تحویل کارفرما دهد. علاوه بر این باید با استفاده از ایده و خلاقیت خود بهترین نوشته را در ارتباط با موضوع که در خور سایت یا شرکت باشد ایجاد کند.

می‌توان از استراتژی محتوا انتظار داشته که محتوای درخور و مهم و مفیدی را با یک تجربه خاص در ارتباط باشد جمع‌آوری کرد و آن را در معرض دید مخاطب قرار داد و سازماندهی کرد.

وظایفی که به آن اشاره می‌کنیم بهترین موارد دربرگیرنده استراتژی‌های محتوا نویسی است:

 • در فرایند محتوا نویسی بایستی حتما نیازهای مخاطبان در نظر گرفته شود.
 • توجه به ارزش و اعتبار برند و یافتن فصول اشتراکی بین آنها
 • ایجاد ارزش بندی و یکپارچه کردن بین مضامینی که محتوانویس تولید کرده کرده است.
 • حصول اطمینان از اینکه محتوای مناسب برای رسیدن به هدف نهایی به دست مخاطب رسیده است.

در اخر باید بگوییم که فرایند محتوا نویسی چه برای بازاریابی و تبلیغات و چه برای صرفا جذب مخاطب کار بسیار پیجیده‌ای نیست. مهم ترین فاکتوری که در فرایند محتوانویسی از اهمیت فراوانی برخوردار است، ایجاد خلاقیت و ایده‌های نو در طول نوشتن یک محتوای منحصر به فرد است. محتوای مناسب باید حتما علاوه بر نیازهای مخاطبین و مشتریان، نیازهای شرکت یا مجموعه و اهداف آن را در نظر بگیرد تا بهترین و مناسب‌ترین خروجی را از فرایند تولید محتوای مناسب را دریافت کند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید