8 ابزار که در پیشرفت استراتژی محتوا در سال 2019 به شما کمک می‌کنند

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 10 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/03/22
8 ابزار که در پیشرفت استراتژی محتوا در سال 2019 به شما کمک می‌کنند

احتمالاً شما نیز مانند اکثر بازاریابان محتوا متوجه شده‌اید که قرار داشتن در نتایج موتور جستجو، یک چالش همیشه در حال تغییر است. آشنایی با ابزار استراتژی محتوا در این شرایط یک کمک ذهنی عالی برای شما محسوب می شود.

“بهینه‌سازی موتور جستجو” سئو برای بازاریابان دیجیتال به‌مثابه یک کوه است، که باید همیشه از آن بالا بروند و یافتن مسیر درست برای پیشروی دشوار است.

ابزار استراتژی محتوا

تعداد بسیار زیادی ابزار سئو موجود هستند و همه‌شان ادعا می‌کنند، که به شما کمک می‌کنند تا به رأس نتایج جستجو برسید و در رقابت‌ها محتوای خود را جلوتر از همه قرار دهید.

علاوه بر بهره‌گیری از جدیدترین شیوه‌های برتر سئو، این ۸ ابزار سئو باید بخشی از مجموعه ابزار شما برای رسیدن به موفقیت باشند.

من خودم به‌شخصه از آن‌ها استفاده کرده‌ام و آن‌ها را بسیار مفید و کاربرپسند میدانم.

به‌ ویژه هنگامی‌که با استراتژی محتوا اِدیتُوریال شما ادغام شود، تا موقعیت‌ها و فرصت‌های بهتری را برای آنچه که مشتری‌های بالقوه شما در واقع به دنبال آن هستند، ایجاد کنید.

آیا می‌خواهید تمرکز و انرژی خود را بر روی سئو قرار دهید و با جذب ترافیک و مشتری‌های بالقوه به وب‌سایتتان، عملکرد بازاریابی ربایشی خود را بهبود بخشید؟ ابزارهای استراتژی محتوا زیر را امتحان کنید!

۱- Google Search Console

رایگان

هر بازاریابی می‌داند که گوگل، پادشاه موتورهای جستجوگر است. پس منطقی به نظر می‌رسد که یک ابزار ارائه‌شده توسط گوگل بتواند در بهینه‌سازی نتایج تان در سایت به شما کمک کند.

اگر شما دارای یک ابزار گوگل آنالِتیکس هستید، این وب‌سایت در کنسول جستجو شما به‌صورت خودکار، اطلاعاتی را که برای عملکرد در جستجوی گوگل حیاتی هستند، در اختیار شما قرار می‌دهد.

ابزار سرچ کنسول

این ابزار استراتژی محتوا رایگان در درک نحوه عملکرد وب‌سایتتان به شما کمک می‌کند، ازجمله نظارت بر ترافیک و حفظ و بهینه‌سازی رتبه‌بندی‌های موجود.

همچنین می‌تواند تشخیص بدهد که یک بازدیدکننده از موبایل یا دسکتاپ استفاده می‌کند، تا به شما کمک کند که خطاهای وحشتناک وب‌سایتتان را پیدا کنید و بعلاوه به شما می‌گوید که کدام صفحات در سایت شما بیشترین ترافیک را دریافت می‌کنند.

برای این مهم، همه آنچه که لازم است شما انجام دهید این است که چند خط کد بیشتر اضافه کنید. افزودن ویژگی گزارش سفارشی می‌تواند از طریق Google Sheets دید کلی بهتری به شما بدهد.

۲- ابزار Ubersuggest

رایگان

دانش استراتژی کلیدواژه یک جزء اصلی از هر برنامه بازاریابی ربایشی است.

زیرا دانستن اینکه یک مشتری احتمالاً چه کلمات کلیدی‌ای را در یک موتور جستجوی تایپ می‌کند، استراتژی محتوای شما را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد.

درحالی‌که ممکن است برخی کلمات کلیدی مشخص و واضح در هر صنعت خاصی وجود داشته باشد.

اما آنچه که بسیار ارزشمند است، توانایی تمرکز کردن بر روی آن دسته از کلمات کلیدی است که در ذهن خریدار ایده آل شما مخفی شده است. سخت که نیست، درسته؟

Ubersuggest یک ابزار استراتژی محتوا  و جستجوی کلیدواژه است و دقیقاً همان چیزی که از نامش برمی‌آید را انجام می‌دهد.

ابزار اوبر ساجست

کلمات کلیدی و عبارات طولانی را بر اساس ورودی‌های اولیه خود پیشنهاد می‌دهد و دشواری، حجم و حتی روند فصلی کلمات کلیدی را نشان می‌دهد.

ویژگی هوش رقابتی آن بسیار ارزشمند است و اطلاعاتی درباره افرادی که برای جستجوی کلمات کلیدی خاص و کمپین‌های پرداخت برای هر کلیک، در رأس رتبه‌بندی قرار می‌گیرند می‌دهد.

ما به این نتیجه رسیدیم که این ابزار در مقایسه با سایر ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی، یک رابط کاربری بسیار واضح و ساده را برای رمزگشایی سریع داده‌ها ارائه می‌دهد.

۳- ابزار استراتژی محتوا SEMRush

حساب کاربری پولی

SEMRush خود را به‌عنوان یک مجموعه بازاریابی دیجیتال چندمنظوره معرفی می‌کند.

که ابزارهایی برای SEO، تبلیغات پرداخت برای هر کلیک، جستجوی کلمات کلیدی، تحلیل رقابتی، رسانه‌های اجتماعی و بسیاری موارد دیگر ارائه می‌دهد.

به‌این‌ترتیب، قابلیت‌های قدرتمندتر آن نیازمند اشتراک پولی هستند.

شما می‌توانید گزارش‌هایی در مورد حوزه‌ها و کلمات کلیدی را از آن به دست بیاورید و از این اطلاعات برای جستجوی فعالیت‌های آنلاین رقابت خود استفاده کنید. و راهکارهایی برای ارتقاء کمپین‌های خود بدست بیاورید.

ابزار semrush

اگر می‌خواهید به موفقیت‌های سریع در سئو برسید، از SEMRush برای به دست آوردن یک لیست از ساده‌ترین فرصت‌ها مانند کلمات کلیدی با رتبه‌های برتر 5 تا 25 جهت بهینه‌سازی URLهای موجود استفاده کنید.

شما همچنین می‌توانید از “ابزار جستجو”ی موضوع جدید آن‌ها، برای تحلیل محتوای رقبای خود در هر موضوع خاصی استفاده کنید.

و ایده‌هایی برای ایجاد محتوای قاتل در قالب سرفصل‌ها، سؤالات، موضوعات مرتبط و غیره را به کار بگیرید.

۴- ابزار Answer the Public

رایگان

این ابزار استراتژی محتوا نیز یک ابزار جستجوی کلیدواژه است، با نشان دادن سؤالات خاصی که افراد در Google و Bing می‌پرسند.

یک رویکرد تقریباً متفاوت نسبت به سئو اتخاذ کرده است و برای جستجوی کلمات کلیدی و کشف عبارات طولانی از کلمات کلیدی مفید است.

در حالت کلی کاربران به‌جای تایپ عبارات کوتاه از کلمات کلیدی، پرسش‌های خود را در قالب سؤال وارد می‌کنند.

با رونق‌ گرفتن دستیار صوتی، این امر منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

ابزار استراتژی سئو

Answer the Public یک ابزار بسیار ارزشمند برای کشف فرصت‌های ویژه کوچک است.

پاسخ‌ها در انواع بصری مانند آنچه، کجا و چرا و به‌صورت یک فرمت ساده نمایش داده می‌شوند.

کافی است که کلیدواژه اصلی خود را وارد کنید، آنگاه مجموعه‌ای مثال‌زدنی از سؤالات متداول ظاهر می‌شود.

۵- ابزار HubSpot’s SEO Tool

رایگان و دارای بازاریابی HubSpot

ابزار HubSpot یکی از بهترین ابزار استراتژی محتوا است. این پلت فرم به‌عنوان پیشگام در بازاریابی ربایشی و پیشرو در این زمینه در سطح جهانی، چندین قابلیت قدرتمند را ارائه می‌دهد.

که به شما کمک می‌کند تا بدانید در مورد چه چیزی باید بنویسید، آن را سازمان‌دهی کنید و نتیجه ی تلاش‌های خود را پیگیری کنید.

ابزار سئو آن (که قبلاً استراتژی محتوا نام داشت) به شما کمک می‌کند تا به‌ آسانی مشتریانتان و موضوعاتی که برایتان اهمیت دارند را پیداکرده و در آن‌ها برتر باشید.

ابزار سئو هاب اسپات

شما می‌توانید دسته‌ها یا گروه‌بندی‌های موضوعات، صفحات وب و محتوای وبلاگ مربوط به موضوعات اصلی خود را ایجاد کنید.

همچنین می‌توانید از محتوای صفحات فرود و محتوای میزبانی‌شده در هاست خارجی استفاده کنید.

شما می‌خواهید موضوعات اصلی خود را به‌صورت یک فهرست ستونی و کلیدواژه‌ی موضوعات فرعی‌تان را که به محتوا و صفحات ستون اصلی لینک می‌دهند، تعیین کنید، تا به ایجاد اعتبار برای موضوعاتتان در نتایج موتور جستجو کمک کنند.

۶- ابزار Keyword Finder

رایگان محدود و بدون حساب کاربری پولی

گاهی اوقات ساده بودن بهتر است. Keyword Finder جزئیات زیادی ندارد و بر روی عملکرد اصلی خود تمرکز دارد: کلیدواژه‌ها.

این یک ابزار جستجو با کاربری آسان است که به شما کمک می‌کند، کلیدواژه‌های طولانی و دیگر ایده‌های کلیدواژه را پیدا کنید.

یک ویژگی واقعاً مفید آن، ابزار تشخیص انواع حالات کلیدواژه‌ها است.

ابزار Keyword Finder

به‌عنوان‌مثال، گاهی اوقات پی بردن به اینکه باید از کلمه “استراتژی” یا حالت جمع آن یعنی “استراتژی‌ها”  برای یک عنوان استفاده شود، دشوار است.

پس از تشخیص پتانسیل سئوی کلیدواژه‌ها، تعیین اینکه کدام حالت از آن‌ها برای انرژی گذاشتن مناسب هستند، بسیار حیاتی است.

۷- ابزار SEOquake

افزونه رایگان کروم

این ابزار استراتژی محتوا یک افزونه کروم چک کننده سریع سئو است. که یک ارزیابی فوری “در صفحه” را برای معیارهای سئو در هر وب‌سایت انجام می‌دهد.

ویژگی “ارزیاب لینک” آن در ارزیابی هر دوی لینک‌های داخلی و خارجی ازجمله URLها، عنوان لینک‌ها و انواع لینک‌ها به شما کمک می‌کند.

ابزار SEOquake

این ابزار می‌تواند داده‌ها را از منابع مختلف ازجمله SEMrush، الکسا، رتبه گوگل، شاخص یاهو، رسانه‌های اجتماعی و غیره به دست آورده و از آن‌ها گزارش‌های مفید تهیه ‌کند.

همچنین دارای ابزارهای جستجوی کلیدواژه است و به شما امکان می‌دهد که جستجوی خود را با استفاده از فیلترها محدود کنید.

۸- ابزار استراتژی محتوا SEO Minion

افزونه رایگان کروم

این ابزار استراتژی محتوا یک افزونه ی سئو برای مرورگر است، که در تحلیل مسائل سئوی “روی-صفحه” ازجمله مِتاتگ‌ها، عنوان‌ها، اُپِن‌گراف‌ها و غیره که مربوط به صفحات وب موجود هستند، به شما کمک می‌کند.

شما می‌توانید برای هرگونه تغییر مسیر URLها، پیدا کردن لینک‌های شکسته و پیش‌نمایش وب‌سایت خود در صفحه نتایج جستجو Google برای هر کلیدواژه انتخاب‌شده، بررسی خود را انجام دهید و “میزان کلیک” را بهبود ببخشید.

ابزار استراتژی محتوا SEO Minion

یکی از ویژگی‌های آن این است که به شما کمک می‌کند تا “صفحه نتایج موتور جستجو”های چند موقعیتی را شبیه‌سازی کنید، و رتبه‌بندی گوگل برای وب‌سایت خود را در چندین مکان بررسی کنید.

که مخصوصاً در صورتی مفید است که جستجوی محلی برای کسب‌وکار شما مهم باشد.

پس از اضافه کردن افزونه به مرورگر خود، می‌توانید تنظیمات پیشرفته خود را پیکربندی کرده و حتی آن را مطابق تنظیمات شخصی خود تنظیم کنید.

حتی اگر گوگل و سایر موتورهای جستجو کماکان در حال تغییر الگوریتم‌های خود و رفتارهای آنلاین مشتریان نیز همچنان در حال تکامل باشند، شما هنوز هم می‌توانید با استفاده از ابزار مناسب موجود، بازاریابی ربایشی و تلاش‌های خود برای تولید محتوا را بهینه‌سازی کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید