منابع تولید محتوا؛ کجاست و بهترین نوع آن کدام است؟

  • نویسنده : فاطمه باهو
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/11/21
منابع تولید محتوا؛ کجاست و بهترین نوع آن کدام است؟

جهت نوشتن محتوا منحصر به فرد باید منابع تولید محتوا خود را از قبل انتخاب نموده و به کمک آن تولید محتوا را انجام دهید. بلاگ‌هایی که دارای موضوعات مختلفی بوده و به موضوعات مهم و داغ می‌پردازند، ویژگی‌های یک منبع را دارند و احتمالا دلیل این انتخاب می‌تواند حجم بالای محتواهای مختلفی باشد که روزانه در آن بلاگ‌ها ارائه می‌شود.

شما می‌توانید با توجه به موضوع‌های روز، منبع مناسبی را جهت تولید محتواهای خود انتخاب نمایید اما به یاد داشته باشید که پیدا کردن یک منبع به این معنا نیست که می‌توانید مطالب را از آن کپی نموده و درون سایت خود قرار دهید! بلکه شما باید بتوانید ایده‌هایی را از متون نوشته شده دریافت نموده و براساس توانایی‌های نویسندگی خود نوشته خود بهتری را ارائه دهید.

معرفی منابع محتوایی

جهت معرفی منابع محتواهایی که قصد نوشتن آنها را دارید باید از منابعی استفاده کنید که بتواند متناسب با نیاز مخاطبین شما و به طور کلی پاسخگوی سوالات آنها باشد.

منابعی که برای این کار استفاده می‌نمایید باید در حالت معمول از توجه بالایی برخوردار باشد و دغدغه ذهنی بسیاری از مخاطبین باشد، در این صورت است که می‌توانید یک محتوا با ارزش تولید نمایید، زیرا اگر درون نوشته‌ای که تولید می‌کنید به یک موضوع تکراری و بی‌مخاطب پرداخته شده باشد و یا شبیه به مطالب سایت‌های دیگر باشد در این صورت موفقیتی برای شما رقم نخواهد خورد.

پس در وهله اول پس از بررسی نیاز مخاطبین به دنبال یک منبع محتوای مناسب به جهت تولید متن خود باشید و پس از پیدا کردن منبع، با استفاده از مهارت نویسندگی خود نوشته‌ای تولید کنید که دارای جذابیت بوده و به صورت ساده جوابگوی پرسش‌های مخاطبانتان باشد.

معرفی منابع تولید محتوا

چگونه تشخیص دهیم منبع محتوا معتبر است؟

قطعا سوال مفیدی که ذهن تمامی نویسندگان را در هنگام پیدا کردن یک منبع محتوا خوب درگیر خواهد کرد همین سوال است. از چه طریقی می‌توانیم متوجه شویم که منبع محتوایی که پیدا کرده‌ایم یک منبع معتبر است؟

چندین معیار مهم جهت تشخیص یک منبع قابل اطمینان وجود دارد که جهت آشنایی بیشتر شما آنها را توضیح می‌دهیم.

  • صحت و دقت: در مرحله اول باید اطلاعاتی را که از قبل می‌دانستید با اطلاعات موجود در منبع تطبیق دهید. در صورتی که اطلاعات درون منبع صحیح نبود دو کار باید انجام دهید یا اینکه اطلاعات دانسته خود را از منبعی که از قبل می‌دانستید قابل اعتماد است مجددا بررسی نمایید و یا اینکه منبع دیگری برای متن خود انتخاب نمایید.
  • بررسی اعتبار محتوا: در این مرحله باید این اطمینان را کسب کنید که منبع مورد نظر توسط یک نویسنده و یا یک موسسه قابل اعتماد نوشته شده باشد. اگر برای منبع محتوایی خود از وب‌سایت استفاده می‌کنید، می‌توانید مالک و یا ناشری که از طریق URL مشخص است را بررسی نمایید و همچنین عبارت copyright را در پایین وب‌سایت بررسی نمایید.
  • تاریخ انتشار: بسته به موضوع انتخابی شما، تاریخ انتشار محتوا متفاوت خواهد بود. به طور مثال اگر حوزه کاری شما در زمینه فناوری و پزشکی باشد، باید به دنبال مطالب به روز بگردید، اما اگر در حال جستجو در مورد یک موضوع تاریخی هستید، منابع قدیمی هم می‌تواند برای کار شما مفید باشد. در بسیاری از سایت‌ها شما می‌توانید تاریخ انتشار محتوا را مشاهده نمایید، همچنین می‌توانید برای یافتن تاریخ محتوای مورد نظر به دنبال کلمات “به روز شده” و یا “اصلاح شده” باشید.
  • پوشش‌دهی مناسب: زمانی که می‌خواهید یک منبع را برای نگارش متن خود پیدا کنید باید آن را متناسب با نیازهای اطلاعاتی خود بررسی نمایید و ارتباط منبع را با موضوع خود مشخص نمایید.

اگر به دنبال منبعی هستید که به طور کامل درباره موضوع مورد نظر شما توضیحاتی را ارائه می‌دهد باید مطمئن شوید که اطلاعات کافی را برای شما فراهم نماید.

پس از بررسی موارد گفته شده و اطمینان حاصل نمودن از صحت و اعتبار منابع محتوایی، می‌توانید از اطلاعات آن استفاده نمایید.

بهترین سورس جهت نگارش متن

شاید به هنگام تولید محتوا شک کنید متنی که آن را نوشته‌اید دارای نگارش صحیح نباشد و یا غلط املایی داشته باشد اما لازم نیست دیگر نگران اشکالات نگارشی درون محتواهای خود باشید زیرا در حال حاضر می‌توان به کمک انواع سورس نگارش متن نوشتاری را از نظر املا و نگارش اصلاح نموده و به سادگی آن را بر روی وب‌سایت خود قرار دهید. در این صورت می‌توانید به سادگی امتیاز مثبتی را از گوگل به جهت نگارش محتوا خود نیز دریافت نمایید.

منابع برای انواع محتوا کجاست؟

جهت تولید متن‌های مختلف می‌توان منابعی را انتخاب نمود که اطلاعات کافی را برای شما فراهم نماید و پاسخگوی نیازهای شما باشد. منابع برای تولید انواع نوشته، بسیار است و شما می‌توانید جهت تولید محتوا خود با توجه به موارد ذکر شده معتبرترین منابع را انتخاب نموده و از آنها به جهت ساخت محتوا خود بهره‌مند شوید.

در حال حاضر سایت‌های بسیاری به زبان‌های مختلف وجود دارد که می‌توانند منبع مناسبی برای محتوا شما باشند و شما می‌توانید به جهت تولید محتوا جذاب در صورتی که به زبانی به غیر زبان فارسی تسلط داشته باشید از آن به عنوان سورس ساخت محتوا استفاده نموده و پس از ترجمه آنها را به کار گیرید.

چند روش برای پیدا کردن منبع تولید محتوا

اگر شغل اینترنتی دارید حتما به منابع تولید محتوا برای وب‌سایت خود احتیاج پیدا خواهید کرد. زمانی که مخاطبین خود را تعیین می‌کنید و می‌خواهید مباحث خود را با استراتژی بهینه سازی موتور جستجو مطابقت دهید باید تولید متن انجام دهید. در زیر چند روش جهت پیدا کردن منبع مناسب برای تولید نوشته را نام برده و هریک را توضیح خواهیم داد.

روش پیدا کردن منبع محتوا

نیازهای مشتریانتان را برآورده سازید

تمامی صاحبان مشاغل تجربه و زمان تولید محتوا را ندارند و نمی‌توانند به طور مرتب به تولید محتوای با کیفیت بپردازند. استخدام نویسنده حضوری نیز در داخل شرکت به دلیل هزینه‌های موجود همیشه گزینه مناسبی نیست به همین جهت باید تعدادی مترجم آزاد و دورکار را استخدام نموده تا بتوانند نیازهای سایت شما را برآورده کنند.

اجازه دهید تا پست‌های مهمان در سایت شما به نمایش درآید

این روزها همه می‌خواهند برای پیشرفت بیشتر از پست‌های مهمان استفاده نمایند. اگر تصمیم به انجام این کار دارید باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • تنها مطالب افرادی را منتشر کنید که به طور فعال در حوزه کاری شما فعالیت داشته و از شبکه‌های اجتماعی قابل ملاحظه‌ای برخوردار هستند زیرا ممکن است این افراد بازدیدکنندگان بیشتری برای سایت شما به همراه داشته باشند.
  • مطمئن شوید لینک تولید شده توسط فرد مشارکت کننده، متناسب با حرفه شما باشد.
  • نویسنده‌ای را استخدام کنید تا تمامی مطالب ارسالی را بررسی و آنها را ویرایش نماید زیرا تمامی این اعمال بازتاب مستقیمی در تجارت شما خواهد داشت.

از مصاحبه‌های سطح بالا در سایت خود استفاده کنید

اگر مخاطبینی دارید که علاقه‌مند به خواندن مصاحبه‌های تخصصی هستند، قسمتی را در سایت خود به این‌گونه مصاحبه‌ها اختصاص دهید. وجود مطالب تخصصی در سایت به کیفیت بالای سایت و تعداد بازدید کنندگان شما می‌افزاید.

تولید محتوا محلی بهترین گزینه است

برخی از مشاغل ترجیح می‌دهند که نوشته‌های تولیدی را براساس موقعیت مکانی خود انجام دهند که این روش بسیار عالی است. زمانی که محتوا شما در مورد منطقه خاصی باشد بدین صورت بازدیدکنندگان سایت شما نیز افراد محلی و نزدیک به موقعیت مکانی شما خواهند بود.

برای گفتگو با مخاطبین خود انجمنی (Forum) ایجاد کنید

صنعت‌های بسیاری وجود دارند که دارای بازدید بسیار و موضوعات متنوعی هستند. ایجاد فروم برای وب‌سایت شما این امکان را به بازدید‌کنندگان می‌دهد تا موضوعات جدیدی را ایجاد نموده و با یکدیگر در تعامل باشند.

جذب مخاطب با محتوا

این روش کمک می‌کند تا مخاطبین زیادی داشته باشید و مطالب نیز به صورت شبانه روز ایجاد می‌شود. زمانی که انجمن شما از نظر گوگل مفید باشد و در جستجوها قرار گیرد، می‌تواند ترافیک بالایی را برای سایت شما به همراه داشته باشد.

محتوا قدیمی را دوباره بنویسید

به جای حذف مطالب قبلی وب سایت خود می‌توانید آنها را مجددا بنویسید. چندین سال گذشته تولید محتوا بدین صورت بود که پست‌های وبلاگ حدودا 500 کلمه بود و باید در آن از تراکم کلمات کلیدی استفاده می‌شد. در آن زمان کیفیت تولید متن مورد توجه نبود و تنها تمرکز اصلی بر روی استفاده بیشتر از کلمات کلیدی بود.

اگر محتوا قدیمی دارید که مطابق با استانداردهای حال حاضر نیست، باید مجددا آن را بنویسید. در صورت ویرایش متن‌ها مطابق با نگارش امروز قطعا اشتراک گذاری محتوا شما بیشتر شده و نتایج بازاریابی محتواییتان بسیار بهبود بخشیده می‌شود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید