5 نوع از بهترین نمونه محتوا برای افزایش چشمگیر مشتریان

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 14 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1398/04/11
5 نوع از بهترین نمونه محتوا برای افزایش چشمگیر مشتریان

اگر مردم ندانند که شما وجود دارید. نمی توانند کالای شما را بخرند، درست است؟ اما شما چگونه می توانید کاری کنید تا آنها شما را پیدا کنند؟

یک جواب خوب و عالی به این سوال این است: که شما می توانید از طریق بازاریابی مرحله آگاهی به آنها کمک می کنید تا شما را پیدا کنند.

احتمالاً شما قیف فروش (قیف بازاریابی) را در نقاطی دیده اید، اما ممکن است ندانید که تاکتیک های بازاریابی، محتوا و کمپین هایی وجود دارد که در هر مرحله بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند.

نیازهای محتوای شما هنگامی که در بخش بالای قیف قرار گرفته اید تغییر می کنند، در مقایسه با زمانی که شما در انتهای قیف قرار گرفته اید.

زمانی که تلاش می کنید تا به مشتریان درباره ی محصول و برند خود آگاهی بدهید، شما در بالای قیف (TOFU) قرار دارید.

هدف شما در این مرحله از آگاهی این است که محتوایی را تولید کنید که مشتریان راغب و علاقه مند ایجاد کرده و مشتریان احتمالی را جذب کند.

در این مقاله، ما به دنبال این هستیم که به شما نشان دهیم چگونه محتوای مرحله آگاهی موثری را ایجاد کنیم، تا مشتریان راغب و علاقه مند گسترش یابند و کسب و کار شما جلوی چشم مشتریانی قرار گیرد که که خریدار محصولات شما هستند … حتی اگر آنها هنوز آن را ندانند.

تاکتیک های بازاریابی مرحله آگاهی

قبل از اینکه به سراغ انواع محتوا هایی که بهتر از همه در مرحله آگاهی کار می کنند برویم، بیایید در خصوص تاکتیک هایی که در بخش بالای قیف بازاریابی قرار گرفته اند صحبت کنیم.

هدف شما در مرحله آگاهی این است که آگاهی برند و محصول را افزایش دهید. احتمالاً ساده ترین راه برای نزدیک شدن به بهترین قیف بازاریابی این است که در راستای این ۳ سوال حرکت کنیم:

۱- شما چه کسی هستید و این چیست؟

شما در بازاریابی مرحله آگاهی افرادی را مورد هدف قرار می دهید، که یا شما را نمی شناسند و یا دانش کمی در خصوص شرکت شما و محصولات شما دارند.

قبل از اینکه آنها بخواهند محصولی را از شما خریداری نمایند، می خواهند بدانند که شما چه کسی هستید و چه چیزی را می فروشید.

این موضوع باید چیزی فراتر از “سلام، من باب هستم و من این کالا را می فروشم” باشد، این توصیف کافی نیست.

زمانی که مردم کالایی را خریداری می کنند تنها به مبادله پول برای یک کالا و یا خدمت نمی پردازند. آنها از پول خود استفاده می کنند تا از برندی که به آن اطمینان و اعتقاد دارند حمایت کنند.

اگر شما می خواهید نرخ تبدیل (تبدیل افرادی که به سایت مراجعه می کنند به مشتری) را افزایش دهید، می بایست به اندازه کافی به مخاطب خود در خصوص برند و ارزش شرکت خود اطلاعات دهید.

اما نمونه محتوا مناسب جهت آگاهی دادن به مشتری باید تاکتیک های زیر را داشته باشد:

تاکتیک های نمونه محتوا برای آشنایی

 • فراهم کردن محتوایی که ارزش شرکت شما را منعکس می کند.
 • محتوا می بایست تا حد امکان بیشترین ارزش را فراهم کند، در حالی که کمترین میزان تعهد را از مشتریان احتمالی خود لازم داشته باشد.
 • هیچ فشاری برای فروش وجود نداشته باشد.

۲- چرا مشتریان بالقوه باید اهمیت دهند؟

به مشتریان بالقوه خود بگویید چرا به شما و یا محصول و برند شما نیاز دارند. چه مشکل و یا مسئله ای را می توانید برای آنها حل نمایید؟

صرف نظر از اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند، کسب و کارهای دیگر و یا مصرف کنندگان، به دنیال خرید محصولی نیستند که به آنها کمکی نکند.

کسب و کارها بودجه ای دارند که می بایست به آن پایبند باشند و مصرف کنندگان نیز حقوق و درآمد محدودی دارند.

آماده باشید تا به جای اینکه تنها امکانات و ویژگی های محصول و خدمتتان را ارائه دهید، مزایای استفاده از آن را برای آنها توضیح دهید.

تاکتیک های نمونه محتوا مزایا

 • محتوا آموزنده و آموزشی باشد.
 • به مشتریان بالقوه نشان دهید که برای مسئله و مشکل آنها راه حلی وجود دارد.
 • محصول خود را به عنوان یک راه حل ممکن ارائه دهید.

۳- اگر مشتریان بالقوه استفاده کنند و یا استفاده نکنند، نتیجه برای آنها چیست؟

در مرحله ی سوم از نمونه محتوا مرحله آگاهی شما این فرصت و شانس را دارید، تا به مشتریان احتمالی خود نشان دهید، زندگی آنها در صورت استفاده و یا عدم استفاده از محصول شما چگونه خواهد بود.

این جذب و متقاعد کردن مشتریان نیست، بلکه فرصتی است که می توانید نشان دهید امکانات و مزایای محصول شما چگونه می تواند زندگی یک مشتری را تغییر دهد.

منظور ما لزوماً یک تغییر بزرگ در زندگی نیست. بلکه تنها کافی است نشان دهید که چگونه با استفاده از محصول شما، زندگی روزمره مشتری می تواند بهبود یابد.

زمانی که این ۳ سوال را پاسخ دهید، شما قادر خواهید بود یک استراتژی قوی بخش بالای قیف را توسعه دهید و آگاهی برند خود را افزایش دهید.

 • محتوا، تجربه و تخصص صنعت و پیشه شما را ارائه می دهد.
 • ارزش استفاده از محصول برند و سرویس خود را ارائه و نشان دهید.

حال که ما مقدمات شروع استراتژی بازاریابی مرحله آگاهی را فراهم کردیم، بیایید تا به انواع محتوا که به راستی در مرحله آگاهی خوب عمل می کنند، نگاهی بیندازیم.

انواع نمونه محتوا مرحله آگاهی

حال بیایید به صورت خلاصه نگاهی سریع بیندازیم بر کارهایی که نمونه محتوای مرحله آگاهی ما نیاز دارد انجام دهد:

 • آگاهی رسانی، کمک به پاسخ گویی به سوالات و حل مسائل و مشکلات
 • شامل زبان فروش، علامت گذاری و نام تجاری غیر ضروری نباشد.
 • فهم و درک آن ساده و راحت باشد، اما اطلاعات کافی را برای حل نگرانی های اولیه، فراهم کند.

مشتری های آینده در این مرحله اطلاعات می خواهد، آنها هنوز برای خرید آماده نیستند. در این نقطه، مشتری های آینده ممکن است فقط نسبت به مشکل آگاه باشند و حتی ممکن است ندانند که راه حل هایی وجود دارد.

نمونه محتوا

هر نوع منبعی که در مرحله آگاهی استفاده می کنید، می بایست بر روی توسعه اعتماد و اطمینان تمرکز کند و همچنین باید خود را به عنوان یک خبره معرفی کنید.

شما می توانید همه اینها را تقریباً با هر نوعی از محتوا ایجاد کنید، در حالی که ما فهمیده ایم نمونه محتوا هایی که در ادامه عنوان خواهد شد برای سوق دادن مشتری های آینده به سوی قیف بازاریابی، بهترین محتوا هستند.

۱- پست های وبلاگ و مقالات

پست های وبلاگ ها و مقالات معمول ترین و شایع ترین نوع محتوای برای بازاریابی مرحله آگاهی هستند و نتایج خوبی را به همراه دارند. این نوع از محتوا بدون هیچ تحمیلی، حاوی اطلاعات مفیدی هستند و می توانند با یک جستجوی ساده در google پیدا شوند.

شما می توانید با استفاده از سئو رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو بالاتر ببرید و به مردم کمک کنید تا محتوای شما را راحتتر پیدا کنند.

مردم معمولاً مواجه شدن با ایده های جدید را سخت ترین بخش توسعه استراتژی وبلاگ نویسی می دانند.

با تهیه لیستی از سوالات و نگرانی ها که مشتریان آینده ی شما قبل از خرید کالا ممکن است داشته باشند، شما می توانید مجموعه ای از موضوعات و ایده ها را ایجاد کنید.

اینها سوالاتی نیستند که انتظار برود مشتریان به طور ویژه در مورد محصولات و خدمات شما داشته باشند. ترجیحاً بر روی سوالاتی تمرکز کنید که آنها برای حل مشکل خود می پرسند.

به عنوان نمونه محتوا برای وبلاگ مثلا اگر شما یک کرم ضد پیری را می فروشید، می توانید در مورد مزایای آب رسانی و جوان نگهداشتن پوست بنویسید و به آرامی اشاره کنید که نوشیدن آب تنها راه حل پیری پوست نیست.

۲- دومین نمونه محتوا “ویدئوها”

ویدئوها یک فرصت عالی برای نشان دادن مردم و شخصیت های پشت برند شما هستند. آنها برند شما را دسترس پذیرتر می کنند، به ویژه اگر شما نسبت به دمدمی مزاج بودن نگران نباشید.

برای استفاده از محتوای ویدئویی در بازاریابی مرحله آگاهی، چندین راه حل وجود دارد:

ویدئوهای آموزشی و چگونگی انجام کار

این نوع از محتواها به شما این شانس را می دهند تا به سوالات پاسخ دهید و توصیه های عملی را با بازدیدکنندگان خود به اشتراک بگذارید.

محتوای آموزشی در تمامی مراحل قیف فروش به بهترین نحو عمل می کند. در صورتی که از آنها در مرحله آگاهی استفاده می کنید، بر روی چیزهایی مانند در نظر گرفتن مسائل پیچیده متمرکز شوید و یا در نظر داشته باشید که مشتریان بالقوه ممکن است بخواهند آن را به بخش های قابل مدیریت بشکنند.

شما می توانید ویدئوتان را با فراخواندن مشتری به یک عمل و رفتار که با محتوای آموزشی آن مرتبط است به پایان رسانید.

فیلم های نام تجاری (برند)

در این نمونه محتوا ، فیلم نام تجاری یا همان برند جزئیات مربوط به ارزش ها و ماموریت شرکت شما را نشان می دهند.

این راهی است که بازدیدکنندگان می توانند شما را به جای مذاکره و بازارگرمی فروش، از طریق یک داستان و فیلم بشناسند.

این برای شما شانسی است تا با شنوندگان هدف خود مرتبط شوید و یک رابطه احساسی را برقرار کنید.

Shopify در فیلم کوتاه (Unite) خود کار بزرگی انجام داده است. با وجود اینکه این یک فیلم نام تجاری و تبلیغاتی است، Shopify به سختی به شرکت خود اشاره می کند.

آنها به جزئیات کارکرد Shopify وارد نمی شوند. آنها بر روی چگونگی کمک Shopify به مشتریانش تمرکز می کنند.

مستندات

مستندسازی به کسب و کار شما کمک می کند تا بتوانید آنچه را که در حال انجام آن هستید نشان دهید و جهان را تبدیل به مکان بهتری کنید.

شرکت  Fixodent که در زمینه چسب های دندان مصنوعی فعالیت می کند یک فیلم مستند در خصوص شیر سفید نادری تهیه کرده که نیاز به عمل جراحی دندان دارد.

آنها اسپانسر جراحی هستند و محتوای بسیار تاثیرگذاری را تولید کرده اند که نشان میدهد  Fixodent چگونه دندان را به شما پس می دهد.

فیلم با یک نقل قول کوتاه از Fixodent به پایان می رسد: “برگرداندن توان گاز گرفتن به آنهایی که این امکان را از دست داده اند، کاری است که ما هر روز انجام می دهیم، برای همه آنهایی که از دندان مصنوعی استفاده می کنند.”

ویدئوها از لحاظ ایجاد آگاهی بسیار تاثیرگذار هستند، چرا که سرگرم کننده هستند و منفعلانه مصرف می شوند.

۳- آهن ربای جذب مشتریان راغب (لید مگنت)

لید مگنت ها در واقع محتوایی هستند که آن را در ازای دریافت آدرس ایمیل یا اطلاعات تماس، در اختیار مخاطبان میگذارید و می تواند شامل هر چیز ارزشمندی باشد.

آنها معمولاً محتوای دیجیتال قابل دانلود هستند، مانند چک لیست ها، کتاب های الکترونیکی، گزارش ها، مقالات سفید و ویدئوها.

بازاریابی محتوا

همچنین ممکن است زمانی که بازدیدکننده سایت مقدار مشخصی از صفحه را به سمت پایین پیمایش کرده است، زمان مشخصی را سپری کرده است و یا در حال ترک صفحه است، به صورت پنجره های بازشو (پاپ آپ) ظاهر شوند.

۴- چهارمین نمونه محتوا “اینفوگرافیک ها”

اینفوگرافیک ها محتوای مرحله آگاهی بی عیب و نقصی هستند، چرا که مطالعه و درک آنها بسیار ساده است. همچنین شما می توانید آنها را به سادگی به اشتراک بگذارید.

آنها برای توجه کوتاه مدت عالی هستند. اینفوگرافیک می بایست شامل نکات کلیدی، آمار و ایده ها باشد. آنها تا حدودی شبیه طرح کلی و چکیده اما کمی ویژه تر هستند.

اگر بخواهید می توانید از روی یک اینفوگرافیک قطعه بیشتری از محتوا را ایجاد کنید (و یا بر عکس، از یک مقاله طولانی تر، یک اینفوگرافیک تولید کنید)

۵- رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی فرصت مناسبی برای برند شماست، تا کمی مرموز و خارق العاده شوید. نکته بازاریابی دیجیتال ساخت یک جامعه و اجتماع است. در صورتی که دید بازی ندارید، این کار برای شما سخت خواهید بود.

در صورتی که همیشه به قدرت و توان رسانه های اجتماعی شک داشتید، بهتر است به شما یادآوری کنیم که چالش سطل یخ چه میزانی از موفقیت را با خود به همراه داشت و بسیار همه گیر شد و مبلغی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار را برای انجمن ALS فراهم کرد، و اینکه تنها کمپین انجمن ALS نیز نبود.

مثال هایی از کمپین بازاریابی مرحله آگاهی

تا اینجای کار شما در خصوص بخش بالای قیف لید(سرنخ) و اینکه چگونه می بایست رفتار کنید، درک کاملی کسب کردید.

ما انواع گوناگونی از نمونه محتوا را که در مرحله آگاهی به خوبی عمل می کنند به شما نشان داده ایم.

نمونه محتوا

همچنین زمانی که می خواهید استراتژی بازاریابی مرحله آگاهی را بسازید، مجموعه محکمی از تاکتیک ها را برای استفاده در اختیار دارید.

بیایید در انتهای کار به برخی از بهترین کمپین های مرحله آگاهی نگاهی بیندازیم تا کمی برای شما الهام بخش باشد.

اولین بوسه توسط Wren

مثال عالی از ویدئو محتوای مرحله آگاهی مربوط به شرکت تولید لباس Wren است.

آنها فیلم کوتاهی با عنوان “اولین بوسه” ساختند که در آن از ۲۰ نفر غریبه خواسته شده تا برای اولین بار شخصی را ببوسند.

نام شرکت فقط در ابتدای ویدئو بیان شده است : “ارائه شده توسط Wren “. در فیلم پوشاک پوشیده می شود، اما هرگز نقطه کانونی نیست.

حتی به این مسئله اشاره ای نشده است که Wren یک شرکت تولید لباس و پوشاک است.

فیلم شیرین و غیر حرفه ای بود و همه گیر شد.

Wren با فیلم کوتاهش آنچنان جنبشی به راه انداخت که مردم مصمم بودند، بدانند چه کسی پشت سر آن است.

نتایج حاصل از این فیلم کوتاه و بدون برند سرسام آور است:

 • ۱۵۰۰۰درصد افزایش در ترافیک
 • ۹۶درصد از بازدیدکنندگان برای بار اول بازدید می کردند
 • ۱۴۰۰درصد افزایش در فروش

شرکت MINDBODY

MINDBODY شرکتی است برای صاحبان کسب و کارهای کوچک و در زمینه صنعت سلامت، اسپا و زیبایی فعالیت می کند.

آنها دو وبلاگ جداگانه را نگهداری می کنند تا نه تنها بینندگان (کسب و کارها)  بلکه مصرف کنندگانی که با بینندگان از طریق اپلیکیشن درگیر می شوند را نیز مورد هدف قرار دهند.

وبلاگ متمرکز بر کسب و کار شامل مشاوره کسب و کار، گرایشات و تمایلات و امکانات جدید از MINDBODY است و یک وبلاگ الهام بخش است که به کسب و کارها دید سریع و اجمالی می دهد که سایر افراد در صنعت در حال انجام چه کاری هستند.

Deadpool

Deadpool به راستی بازاریابی محتوای مرحله آگاهی را در دست گرفته است، حتی تا آنجایی پیش رفته است که برای شخصیت خود پروفایل Tender ایجاد می کند.

آنها همچنین تقریباً از تمامی پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و نتایج موفقیت آمیزی مانند آنچه در ادامه بیان می شود، به همراه داشتند.

 • بیش از ۱۳۰ میلیون دلار در افتتاحیه آخر هفته (بیشترین میزان برای یک فیلم با رتبه بندی R)
 • بهترین اولین حضور در 20th Century Fox
 • بزرگترین افتتاحیه آخر هفته برای کارگردان فیلم-اولی
 • بزرگترین فیلم ابر قهرمان کتاب کمیک با رتبه بندی R
 • پرفروش ترین برای اولین حضور X-Men

Superdrug

در راستای افزایش آگاهی در خصوص موضوعات پیرامون تصاویر بدن، Superdrug از ۱۸ طراح گرافیک در اقصی نقاط دنیا خواسته است تا تصویر یک مدل را ویرایش کنند و آن را به حد استانداردهای کشور خود برسانند. سپس شرکت نتایج را در BuzzFeed و HuffPo منتشر کرد و نتایج شگفت انگیز و زیبایی را به همراه داشت.

 • پوشش دهی اخبار بین المللی
 • تعداد ۳ میلیون بار مشاهده مطالعه اصلی
 • در حدود ۱ میلیون بار به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی
 • مورد تایید افراد مشهور

LinkedIn

LinkedIn یک کتاب الکترونیک تولید کرده است که رویکردهای خود را در آن به اشتراک گذاشته است تا از LinkedIn به عنوان بازاریابی استفاده کند.

این رویکرد به قدری موفقیت آمیز بود که آنها تعداد زیادی راهنمایی اضافی ایجاد کردند.

Shutterstock

همه ساله، Shutterstock یک اینفوگرافیک تولید می کند تا گرایشات خلاقانه سال را برجسته کند. برای سال ۲۰۱۸ ترکیبی از عکس ها، ویدئو و موسیقی است.

Shutterstock می داند که مردم علاقه مند به داده های قابل اعتماد هستند و این نوع از داده به صورت گسترده به اشتراک گذاشته می شود.

کمپین ۲۰۱۷ هزاران بار در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و بیش از ۶ بیلیون بازدید کننده از سایت را مجذوب خود کرد.

خودشه! حال شما 5 مورد از انواع محتوا را برای استفاده در بخش بالایی قیف بازاریابی در اختیار دارید که می توانید از آن استفاده کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید