تامین محتوا برای سایت چگونه است؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 14 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1399/11/23
تامین محتوا برای سایت چگونه است؟

 تأمین محتوا در جهان امروز امری حیاتی برای همه کسب و کارها است. جمله‌ی معروف بیل گیتس که می‌گوید «محتوا پادشاه است» به خوبی اهمیت تامین محتوا را می‌رساند. نگاهی دقیق و جستجوگر به اطراف‌مان ما را متوجه این نکته خواهد کرد که زندگی ما یک محتوا است. ما خود محتوا هستیم. محتوایی با ارزش که هزاران سال است در حال تکثیر و پرورش یافتن است.

اولین بار این انسان غارنشین بود که با رنگی کردن دست خود و زدن آن روی دیوار یک محتوای جاودانه خلق کرد. او زندگی خود را برای هزاران سال بعد به اشتراک گذاشت. هرچند انسان غارنشین در مغز خود تصور نمی‌کرد کار شگفت‌اگیز او روزی محتوا نام داشته باشد؛ اما امروز هر کاری که بتواند پیامی را به دیگران منتقل کند محتوا می‌نامیم.

امروز ما با محتوا محاصره شده‌ایم محتوا زودتر از ما از خواب بیدار می‌شود و دیرتر از ما به خواب می‌رود. شبکه‌های خبری، کانال‌های سرگرم‌کننده، پژوهشگران، اندیشمندان، داستان‌سرایان، گرافیست‌ها، عکاس‌ها و بسیاری دیگر در حال تأمین برای محتوا هستند و ما بدون آن‌که متوجه شویم در حال هضم محتوای دیگران هستیم بدون آن‌که حتی خبردار شویم.

در این مقاله قصد داریم برایتان درباره‌ی تأمین محتوا، اهمیت و انواع تأمین برای محتوا بنویسیم. این‌که چرا باید برای یک سایت محتوا تامین کرد. روش تامین  یک محتوا برای سایت چگونه است؟ چه کسانی می‌توانند تأمین را برای محتوای سایت انجام دهند؟ آیا تأمین و تهیه محتوای متنی نوعی از تأمین و تولید محتوا است؟

جهان امروز دنیای برخط است. دنیای لحظه‌ها، شما ناگزیر هستید برای بقای خود در این جهان پرشتاب محتوا تولید کنید. چه فروشنده، چه تولیدکننده حتی اگر بانوی خانه‌داری هستید باید برای زیست عاشقانه خود و فرزندانتان تأمین محتوا را فراگیرید.

انواع محتوا و تأمین آن

قبل از آن‌که وارد بحث اصلی شویم بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که تأمین محتوای سایت چیست؟ و به تعریفی مشترک از محتوا دست پیدا کنیم، تعریفی که علمی و اثبات شده  است.

به هر ساختاری که انسان توان درک و فهم آن را دارد و با استفاده از آن ساختار مشکل فرد حل می‌شود را  محتوا می‌گوییم.

این تعریف می‌تواند بازه‌ی زیادی از اشیاء و ابزار را  شامل شود برای همین یک تبصره به جمله بالا اضافه می‌کنیم.

تامین محتوا سایت

محتوای سایت باید امکان منتشر شدن در بستر دیجیتال را داشته باشد. با این تعریف، تأمین یک محتوا محدود به ابزار دیجیتال خواهد شد و هر کاری که ما در این بستر انجام دهیم تأمین محتوا خواهد بود.

تأمین محتوا برای یک سایت نیاز به روش‌های خلاقانه دارد. بنا‌به گفته کارشناسان بیش از 60 مدل مختلف در تأمین کانتنت برای وب‌سایت وجود دارد. اما شاخه اصلی تأمین و تهیه محتوا برای یک سایت به سه شاخه کوچکتر تقسیم می‌شود.

 • محتوای متنی: شامل مقاله، متن خبری، گزارش، رپرتاژ آگهی و صفحه محصول است. این محتواها برای یک سایت نوشته می‌شود. محتوای متنی  پیامک، ایمیل و کپشن‌نویسی نیز است. از این‌گونه محتوای متنی برای افزایش بازدید سایت استفاده می‌شود.
 • محتوای صوتی: تولید پادکست و  کتاب صوتی  از جمله محتواهای صوتی هستند که می‌توان برای سایت به‌کارگیری شود.
 • محتوای تصویری: یکی از پربازدید کننده‌ترین محتواها، محتوای تصویری است. اما تأمین محتوای تصویری برای سایت تعامل کمتری ایجاد می‌کند و محتوای تصویری بیشتر برای شبکه‌های اجتماعی مفید است.

محتوای صوتی و تصویری امکان ویروسی شدن زیادتری دارند و می‌توانند برای سایت شما ترافیک ایجاد کنند. لذا تأمین محتوا برای یک سایت در هر سه زیرشاخه الزامی است.

تأمین شدن محتوا با کدامین روش؟ مساله این است.

یکی از سوالاتی که صاحبان کسب و کار به‌دنبال جواب آن هستند؟ انتخاب روش مناسب برای تأمین گسترده محتوا است. آنها همیشه به دنبال آن هستند که نسبت به هزینه‌ای که می‌پردازند، روش بهتری در تأمین کانتنت برای وب‌سایت خود پیدا کنند. آنها همیشه می‌پرسند از چه مدل محتوا برای تأمین شدن محتوای سایت استفاده کنیم؟

پاسخ ساده است، بستگی دارد شما محتوا را در کدام محیط منتشر کنید. اگر قرار است محتوا در سایت قرار گیرد بهترین روش تأمین و تهیه محتوای متنی است، هر چند انواع محتوا نیز می‌تواند در سایت قرار گیرد اما به‌خوبی محتوای متنی تاثیرگذار نیست.

تامین کپشن محتوا برای شبکه های مجازی

شبکه‌های اجتماعی محتوای تصویری را طلب می‌کند؛ اما همان‌طور که بیان شد برای تأمین محتوای شبکه اجتماعی هم شما نیاز به متن خواهید داشت. کپشن‌نویسی یکی از انواع تامین و تهیه محتوای متنی است که کارشناسان محتوا در زمان تامین و نوشتن محتوا برای شبکه‌های اجتماعی باید به این موضوع دقت کافی کنند.

تأمین محتوای متنی سئو شده برای سایت می‌تواند سایت شما را در رتبه‌ی بالای گوگل قرار دهد و سبب بازدید بیشتر مشتریان از سایت شما شود. تنها یک مسئله وجود دارد، این‌که محتوای متنی باید کارشناسی و سئو شده باشد. نمونه کاری که کارشناسان الو محتوا انجام می‌دهند و تأمین متن محتوا برای سایت‌های مختلف است.  

چگونه تأمین محتوا را شروع کنیم؟

اگر در بستر اینترنت فعالیت می‌کنید و صاحب کسب و کاری هستید شما نیاز به آن دارید که هر روز برای سایت خود تأمین محتوا انجام دهید. یک سایت و یا صفحه اجتماعی برای آن‌که  در دید مشتری خود قرار گیرد، باید برای مشتری  هر روز محتوا تولید کند.  

مشتری برای حضور در اینترنت دلیل دارد. این دلیل می‌تواند سرگرم شدن در لحظه استراحت او باشد. می‌تواند برای پیداکردن محصولی باشد. می‌تواند برای کسب اطلاعات درباره موضوعی باشد اما هر چه باشد او برای رفع مشکل خود به اینترنت مراجعه کرده است و انتظار دارد که بتواند برای مشکل خود پاسخی پیدا کند. پس اگر شما تأمین محتوا برای سایت خود انجام می‌دهید. بهتر است به این مسئله اشراف داشته باشید که مشکل مشتری شما چیست؟ شما باید نقطه درد او را پیدا کنید و راه‌حلی برای او بنویسید این راه حل شروع تأمین و تهیه محتوای سایت شما خواهد بود.

یکی دیگر از روش‌های تأمین محتوا  آگاهی از دغدغه جامعه هدف است. اگر در کار فروش لباس دخترانه هستید باید انتظار مادرانی را بکشید که برای دخترشان دنبال یک لباس مناسب می‌گردند پس محتوای شما باید در این راستا شکل بگیرد. اگر کتاب‌فروش هستید باید بدانید دغدغه مشتری شما مطالعه‌ی کتاب‌های جدید است پس برای او در راستای معرفی کتاب محتوا کنید.

 حال که دانستیم تأمین یک محتوا را از کجا شروع کنیم بهتر است درباره تأمین محتوای پادشاهانه نیز کمی بدانیم.

خصوصیات یک محتوای خوب چیست؟

تأمین شدن محتوا برای سایت و یا شبکه اجتماعی کاری چالش بر‌انگیز است. این چالش زمانی جدی می‌شود که شما مطالب زیر را بدانید

 • هر ثانیه 40 هزار جستجو در گوگل انجام می‌شود.
 • هر روز 2.5 کویلیون باید دیتا در جهان تولید می‌شود.
 • هر روز 306 میلیارد ایمیل به آدرس‌های مختلف ارسال می‌شود.
 • هر روز 500 میلیون توییت ارسال می‌شود.
 • بیش از 70 میلیون ایرانی دسترسی به اینترنت دارند.

این اعداد بیانگر یک موضوع ترسناک است، این‌که  تهیه محتوای خوب کار بسیار سختی است. یک لحظه چشمان خود را ببندید، به این اعداد فکر کنید و  تصویر یک بازار شلوغ را مقابل چشمان خود بیاورید، بازاری که پر از کالاهای لوکس، مغازه‌های شیک و فروشندگان خوش‌پوش است. شما باید در این بازار شلوغ کسب درآمد کنید. کار بسیار سختی است اما یک اتفاق خوب در این بازار رخ می‌دهد، مردم به مغازه‌های شیک و فروشندگان خوش‌پوش کار ندارند حتی اگر وارد مغازه بشوند. آن‌ها به‌دنبال محتوای ارزشمند می‌گردند. پس از این بازار شلوغ نترسید و تأمین محتوا را انجام دهید.

خصوصیات یک تامین خوب محتوایی

این یک فرصت خوب برای تامین و تولید محتوا است مردم به دنبال محتوایی هستند که مشکل آنها را حل کند اما  چند نکته باید رعایت شود

 • محتوای جذاب  محتوای برنده است.
 • تأمین محتوای صحیح با داده و اطلاعات واقعی شکل می‌گیرد.
 • لحن محتوا با لحن مشتری هم‌نوا و هم‌سلیقه است.
 • محتوای غیرتکراری یک پادشاه قابل احترام است.
 • محتوای ساده و بدون ابهام ارتباط بهتری برقرار می‌کند.
 • تأمین محتوا باید منجر به اقدام مشتری شود.
 • محتوا باید بتواند کال تو اکشن ایجاد کند.

لیست بالا بیانگر تخصصی بودن کار تامین و تولید محتوا است و نیاز است که کار توسط افراد متخصص اتنجام شود. افرادی که در کار خود تخصص دارند.

یکی از مزایای دنیای اینترنت حضور همگانی افراد در این جهان مجازی است. این حضور همگانی هم می‌تواند حسن و هم عیب تلقی شود. همه می‌توانند در اینترنت صاحب ادعا باشند. اما مهم است که ادعا ثابت شود. متاسقانه در حوزه تامین و تهیه محتوا نیز این‌گونه ادعاها وجود دارد، مثلاً هر کسی می‌تواند ادعا کند که کار تأمین محتوای متنی سئو شده برای سایت  انجام میدهد. اما باید این نکته را به‌خوبی دانست که این کار یک فرآیند تخصص است که نیاز به آموزش دارد شما می‌توانید با مراجعه به سایت الو محتوا هم آموزش لازم برای تولید محتوا سئو شده را یاد بگیرید و هم می‌توانید  تامین محتوای خود را به این شرکت برون‌سپاری کنید.

سایت تأمین محتوا

تامین محتوا کاری تخصصی است. دلیل تأکید چندباره ما بر این مطلب تغییر نگرش شما درباره تامین و تولید یک محتوا است. اصلاً قصد نداریم که شما را از کار خود ناامید کنیم. بلکه برعکس قصد ما از تآکید بر تأمین و نوشتن محتوا به شکل تخصصی آن است که با تا تخصص و مهارت کافی در تامین برای محتوا به‌دست نیاورده‌اید وارد بازار نشوید. نتها زمانی به این کار وارد شوید که از تخصص خود مطمئن هستید.

سایت تامین محتوا

امروزه در بازار محتوا سایت‌های زیادی حضور دارند که اقدام به تامین محتوای سئو شده برای سایت انجام می‌دهند. برای همین بسیاری از مشاعل امروزه تولید محتوای خود را به این شرکت‌ها واسپاری می‌کنند که اگر شما نیز قصد چنین کاری را دارید قبل از برون‌سپاری تامین محتوا برای وب‌سایت خود نکات زیر را رعایت کنید

 • مشورت با متخصصین هر رشته: در هر گروه از تولید و تهیه محتوا، افرادی حضور دارند که لیدر و سرآمد این شاخه‌ها هستند. این افراد تئوری‌پرداز هستند و معمولا خود اقدام به تامین و تهیه محتوا نمی‌کنند بلکه کار آنها مشاوره به دیگران است با یک جستجو در گوگل می‌توانید به این افراد دسترسی پیدا کنید و از آنها مشاوره بخواهید.
 • رزومه درخواست کنید: همه آژانس‌های تامین محتوا برای خود رزومه دارند. رزومه‌ای که نشان می‌دهد کار آنها چگونه بوده است.
 • قیمت‌ها را بررسی کنید. ما به این نکته اعتقاد داریم که کار خوب قیمت بالاتری در بازار خواهد داشت. اما همیشه نباید گمان کرد که کار خوب را باید به قیمت گزاف خرید، بهتر است قبل از اقدام به‌ تامین برای محتوا از قیمت هر نوع محتوا در بازار مطلع شوید. شما می‌توانید برای تامین محتوای متنی نظر کارشناسان الومحتوا را جویا شوید.
 • قرارداد ببندید: کار تامین برای محتوا نیاز به نظم و برنامه‌ریزی دارد برای همین لازم است “ددلاین” هر محتوا مشخص شود، اگر این کار را انجام ندهید این امکان وجود دارد که محتوای شما سوخت شود و ارزش خود را از دست بدهد.

تامین و نوشتن محتوا برای سایت چگونه است.

امروزه بسیاری از افراد مشغول به تامین و نوشتن محتوای سایت هستند. مشکلی که در این زمینه وجود دارد عدم آشنایی افراد با روش صحیح تامین و تهیه محتوای متنی برای سایت است. این‌که یک فرد قریحه و ذات نویسندگی دارد و با فنون نویسندگی آشنا است دلیل بر این نیست که نوشته‌های او بتواند تامین محتوا برای سایت را به‌درستی انجام دهد. فراموش نکنید که ربات‌های گوگل از هنر نویسندگی چیزی نمی‌دانند، آنها به کلمات کلیدی توجه می‌کنند.

کلمات کلیدی در واقع علاقه‌مندی مخاطبان است که برای آگاهی از موضوعی در موتور گوگل اقدام به جستجو و سرچ کرده‌اند. برای همین لازم است که شما در تامین محتوای سایت خود به کلمات کلیدی توجه نمایید. البته موضوع به این سادگی هم نیست بلکه نیاز به آموزش‌هایی است که فرد نویسنده باید دوره‌های آن را طی کند.

خوش‌بختانه در حال حاضر در مارکت محتوای سئوشده برای سایت، آژانس‌های مختلفی حضور دارند که تامین محتوا را به‌درستی و شکل سئو شده انجام می‌دهند آژانس الومحتوا با داشتن نویسنده‌های خلاق و  فنی نمونه بارزی از این سایت‌ها شناخته می‌شود.                                                  

کلام پایانی

هدف ار تامین محتوا درگیر کردن مخاطب با محتوا است. زمانی که شما به غار  شوه در فرانسته می‌روید با مشاهده اثر دست انسان غارنشین، ذهن شما درگیر این مطلب می‌شود که او چگونه زندگی می‌کرده است؟ چگونه توانسته این اثر را خلق کند؟ این سوال‌ها منجر به آن می‌شود که برای پاسخ سوالات جستجوگری را آغاز کنید.

در تامین یک محتوا برای سایت نیز هدف آن است که  محتوا مخاطب را درگیر خود کند، او را وادار به اقدام کند. محتوا باید به‌گونه‌ای مخاطب را درگیر کند تا از خدمات شما استفاده کند یا خرید خود را انجام دهد. فراموش نکنید تامین محتوا باید منجر به اقدام شود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید