تولید محتوا در فضای مجازی

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 10 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/04/25
تولید محتوا در فضای مجازی

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که تولید محتوا چیست؟ و یا اینکه تولید محتوا در فضای مجازی چه مزایایی برای شما دارد؟  یا دلیل برجسته‌تر و مهم‌تر شدن این موضوع نسبت به سال‌های گذشته آن هم در تمام زمینه‌های کسب و کار چیست؟  آیا شما با روش‌های تولید محتوا در فضای مجازی آشنا هستید یا خیر؟ برای پاسخ به تمام این سوال‌ها لطفا متن زیر را بخوانید و با ما الو محتوا باشید.

محتوا چیست؟

برای درک بهتر تولید محتوا در فضای مجازی ابتدا بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که به‌طور کلی محتوا چیست؟ محتوا در واقع مانند پلی است که باعث انتقال اطلاعات و دانش، تجربه‌ها و پیشنهادات از یک منبع اطلاعات به کاربران می‌شود. حالا شاید برای شما این سوال پیش بیاید که محتوا را از کجا می‌توان پیدا کرد؟ اینترنت، تلویزیون، رادیو، روزنامه‌ها ، کتاب‌ها، مجله‌ها و موارد بسیار دیگری وجود دارد که این محتوا را از طریق برنامه‌ها و روش‌های متعددی به دست مخاطبین می‌رسانند و باعث بدست آوردن آگاهی و اطلاعات بیشتر می‌شوند.

کسب تجربیات و دانش موجب می‌شود که مخاطب (کاربر) بیشتر با نیازهای خود آشنا شده و همچنین با استفاده از محتواهای ایجاد شده بتواند راه‌های تامین نیازهای خود را بشناسد و از آن‌ها استفاده نماید.

آیا تولید محتوای با کیفیت اهمیتی دارد؟

همان‌طور که اشاره کردیم، منابع بسیار زیادی برای بدست آوردن محتوا وجود دارد و امروزه بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.  از همین رو تولید محتوای با کیفیت و مناسب برای بسیاری از کسب و کارها بسیار حائز اهمیت می باشد و مدیران کسب و کارها  همواره به دنبال افراد با تجربه و توانمندی هستند که بتوانند محتوای مناسب و با کیفیتی را برای آن‌ها تولید کنند، تا بتوانند مشتری بیشتری را جذب کرده و کسب و کار خود را توسعه دهند. به یاد داشته باشید که محتوایی که تولید می‌کنید، در واقع پل ارتباطی بین شما و کاربران مورد نظرتان است. پس هر چقدر غنی تر و مفیدتر باشد، شما را به هدفتان نزدیک‌تر خواهد کرد.

تولید محتوا در فضای مجازی

منظور از تولید محتوا چیست؟

تولید محتوای با کیفیت و جذاب یکی از روش‌های مهم در جذب کاربران به خصوص برای یک سایت است. مطمئنا این روزها حتما در مورد رعایت اصول سئو در تولید محتوا زیاد شنیده‌اید که با استفاده از این اصول فنی و ایجاد محتوایی با کیفیت می‌توان رتبه ای بالا توسط گوگل بدست آورد. مثلا زمانی که مخاطبین در مورد موضوع مورد نظرشان جست و جو می‌کنند، سایت شما به علت داشتن رتبه بالا به آن‌ها پیشنهاد داده می‌شود. بنابراین تولید محتوا توانایی و قابلیت ایجاد اطلاعات مهم و با کیفیت برای جذب مشتری بیشتر است.

امروزه بسیاری از شرکت‌های کسب و کار و یا شرکت‌های طراحی وب به آن مشغول هستند و یا حتی شرکت‌هایی وجود دارند که وظیفه آن‌ها تولید محتوای مورد نیاز برای شرکت‌ها و سازمان‌ها است. برای این که محتوایی با کیفیت و بهینه تولید شود نیاز است که از افراد متخصص و مترجمین برای انجام این کار کمک گرفت، تا محتوایی تولید شود که مخاطب بیشتری را جذب کند. بنابراین برای شما مطمئنا این سوال پیش می‌آید که چگونه محتوایی مفید و با کیفیت ایجاد کنید. پس با ما همراه باشید و ادامه مطلب را بخوانید.

چگونه محتوایی با کیفیت و جذاب تولید کنیم ؟

متوجه شدید که تولید محتوا برای سایت و یا کسب و کار شما بسیار نقش به سزایی دارد. بنابراین تولید محتوایی با کیفیت و جذاب حتما باید یکی از دغدغه‌های اساسی شما باشد، اما نگران نباشید زیرا راهکارهای بسیاری برای تولید محتوای غنی وجود دارد که در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

۱. داشتن ایده‌های جذاب و خلاقانه در تولید محتوا در فضای مجازی !

اساسی ترین موضوع برای تولید محتوای جذاب داشتن ایده‌های نو و خلاقانه است. به خاطر داشته باشید که هر چقدر خلاق تر عمل نمایید، مخاطب بیشتری را جذب خواهید کرد. برای جذب مخاطب بیشتر به دنبال زبان جدیدی برای بیان جذاب تر موضوعات مورد نظرتان باشید و سعی کنید اطلاعات به روز و مفیدی را در اختیار کاربران بگذارید. کاربران بسیار باهوش هستند و مطمئنا محتوای جذاب و خلاقانه شما می‌تواند بسیار در انتخاب آن‌ها تاثیر گذار باشد.

تولید محتوا در فضای مجازی

۲. برای تولید محتوا در فضای مجازی باید به روز باشید و زیاد مطالعه کنید!

نکته بعدی در مورد به روز بودن اطلاعات شما است، شما باید کاملا به نیاز کاربران آگاه باشید و حتی وب سایت‌های رقیبان حوزه کاری مرتبط با خود را مرتب بررسی کنید. زمانی که به تمام این موارد تسلط داشته باشید بهتر می‌توانید مطالبی غنی و مورد نیاز تولید کنید که بتوانید کاربران را به سمت خود جذب کنید.

در مورد موضوع مورد نظرتان جست و جو انجام دهید و مطالعه کنید‌، بدین ترتیب مطالبی مفید و به روز و مورد نیاز تولید خواهید کرد. در تمام مراحل فراموش نکنید که کمی از چاشنی خلاقیت خود به محتوای تولید شده اضافه نمایید تا آن را خوشمزه‌تر کنید!

۳. استفاده از عناوین جذاب‌ در تولید محتوا در فضای مجازی!

یکی دیگر از راه‌های تولید محتوای جذاب، استفاده از عناوین گیرا برای جذب مخاطب است. گاهی یک عنوان آن قدر برای شما جذاب است که شما را تشویق به خواندن کل یک مطلب و در نتیجه دنبال کردن سایت مورد نظر می‌کند‌. بنابراین در انتخاب عناوین و یا استفاده مناسب از عناوین برای محتواهای تولید شده خود حتما دقت نظر داشته باشید.

۴. استفاده درست از کلمات کلیدی و رعایت اصول سئو در تولید محتوا در فضای مجازی !

استفاده از کلمات کلیدی مناسب و همچنین رعایت اصول سئو همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، یکی دیگر از رموز موفقیت برای تولید محتوای پرمخاطب است. علاوه بر این، رعایت اصول نگارشی و همچنین محتوایی غنی از مطالب مفید و به روز بسیار می‌تواند تاثیر گذار باشد.

تولید محتوا در فضای مجازی

۵. ارائه فیلم‌ های آموزشی و بیان تجربیات خود در تولید محتوا در فضای مجازی !

یکی دیگر از راه های جذب مخاطب، بیان تجربیات خود و یا حتی آموزش بخشی از کسب و کار خود به کاربران است. به این ترتیب آن ها به مطالب تولید شده توسط شما علاقمند می شوند و تمایل به دنبال کردن شما را دارند. بنابراین می توانید از این تکنیک های ساده برای جذب بیشتر مخاطب استفاده نمایید.

۶. دقت در انتخاب موضوع و استفاده از ابزارهای تولید محتوا در تولید محتوا در فضای مجازی !

در انتخاب موضوعات دقت نمایید و همواره سعی کنید از ابزارهای جدید تولید محتوا استفاده کنید. همواره به خاطر داشته باشید در هر زمینه ای به روز بودن و غنی بودن از اطلاعات یکی از اصلی ترین تکنیک های کسب موفقیت در هر زمینه ای می باشد. پس هر روز مطالعه کنید. مقالات آموزشی بخوانید، ویدیوهای آموزشی ببینید. اخبار فناوری و تکنولوژی را دنبال کنید. از شبکه های اجتماعی برای آشنایی بیشتر با نیازهای امروزی جامعه استفاده نمایید و سعی کنید باهوش و خلاق عمل نمایید.

۷. در تولید محتوا در فضای مجازی برای زمان کاربر ارزش بگذارید!

به این دلیل که زمان در جامعه امروزی حرف اول را می‌زند و دنیای شلوغ این روزهای ما به کسی مجال هدر دادن زمان را نمی‌دهد، بنابراین وقتی که همیشه طلا بوده حالا ارزش بیشتری دارد و از طرفی اگر دقت کرده باشید همه ما به دنبال راهی هستیم تا بتوانیم کارهای خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهیم و همین مورد در مورد خواندن مطالب نیز صدق می‌نماید. مثلا شما ترجیح می‌دهید مطلبی را بخوانید که جذاب‌تر و مفیدتر باشد و از طرفی دوست ندارید که زمان خود را هدر دهید، در این‌صورت عنوان‌ها نقش مهمی در انتخاب‌های شما دارند.

ما معمولاً به یک متن بیش از چند ثانیه مجال نمی‌دهیم تا کیفیت و پرمحتوا بودن خودش را به ما ثابت کند. اگر مجذوب عنوان شویم و مطلب را باز کنیم، به مرحله‌ی بعد باید توجه کنیم. حالا کاربر مورد نظر ما می‌خواهد مطمئن شود که این عنوان جذاب اصالت خود را حفظ کرده و محتوایی به‌روز، مفید و جذاب به ما ارائه داده و اگر این عنوان جذاب محتوایی بی‌ارزش به ما ارائه داده باشد، با نگاهی تاسف بار به پاراگراف اول دست از خواندن آن مطلب خواهیم کشید.

محتوا

۸. در تولید محتوا در فضای مجازی مخاطبین خود را دست کم نگیرید!

همواره به یاد داشته باشید مخاطبین امروزی شما بسیار باهوش هستند و به خوبی می‌توانند مطالب مفید و دارای ارزش خواندن و دنبال کردن را تشخیص دهند. و حالا تصور کنید چه اتفاقی رخ می‌دهد اگر مانند عنوان جذاب، پاراگراف اول و دوم شما هم برای مخاطب جذاب شود. بله درست حدس زدید! قطعا ادامه مطلب را با دقت بیشتری می‌خواند و حتی آن را با کاربران دیگر به اشتراک می‌گذارد.

نکته جالب این است که حالا نه تنها خودش مطالب شما را دنبال می‌کند و به زمینه کسب و کار شما علاقمند می‌شود، بلکه گروه دیگری از کاربران را به دایره مشتریان شما اضافه خواهد کرد.  پس حالا می‌توانید اهمیت محتوای با ارزش و تاثیر آن در کسب و کارتان را به خوبی درک کنید.

متوجه شدیم که جذاب بودن عنوان به این معنا نیست که کاربر را گول بزنیم و  به داخل سایت بکشانیم بلکه تنها هدف شما باید این باشد که آن‌قدر فوق العاده باشید که کاربر در میان هزاران هزار مقاله شما را انتخاب نماید و شما را دنبال کند. پس مسئولیت شما این است که به آن‌چه وعده داده بودید، عمل نمایید تا مخاطبین وفادار برای خودتان داشته باشید.

تا چه حد فضای مجازی در زمینه تولید محتوا می‌تواند تاثیرگذار باشد؟

این روزها استفاده فوق‌العاده کاربران از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی غیر قابل انکار است. به گونه ای که اطلاعات وسیعی روزانه تولید می‌شود و سرعت تولید این اطلاعات به قدری بالا است که با همواره با حجم وسیعی از داده ها سروکار داریم. بیشتر از انتشار کتب و روزنامه ها، مردم برای کسب اطلاعات، شبکه‌های اجتماعی و سایت ها را دنبال می‌کنند.

به همین دلیل اغلب افراد دارای کسب و کار و یا مدیران شرکت‌ها به دنبال راهی برای معرفی کسب و کار خود از طریق کانال‌ها، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، فیس‌بوک، توییتر و … هستند. به همین دلیل اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا فضای مجازی در زمینه تولید محتوا تاثیر گذار است یا خیر؟ با قطعیت می‌توان گفت بله، حتما تاثیرگذار خواهد بود!

پس در نتیجه می‌توان گفت این روزها تکنیک‌های بازاریابی به شیوه‌ای کاملا متفاوت با سال‌های قبل انجام می‌شود و بیش از هشتاد در صد این بازاریابی‌ها  و جذب مشتری از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها صورت می‌پذیرد. پس اگر تا به حال هیچ اقدامی برای ایجاد اکانت و عضو شدن در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس‌بوک، لینکدین و … انجام نداده‌اید، همین حالا دست به کار شوید!

پرسش و پاسخ تکمیلی

بهارسهرابی

مطالب خوبی بود.تشکر

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید