۳ استراتژی تولید محتوا جذاب در سال ۹۸ برای تعامل بیشتر کاربران

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1397/12/23
۳ استراتژی تولید محتوا جذاب در سال ۹۸ برای تعامل بیشتر کاربران

قبل از آشنایی من با استراتژی تولید محتوا و بازاریابی در شرکت‌های ایرانی، بیشتر تجربه کاری من با سازمان‌های غیرانتفاعی و شرکت‌های کوچک پزشکی یا مالی بود. طبق تجربیاتی که طی سال‌های اخیر در این بازارها بدست آورده‌ام، ترندهای اخیر در بازاریابی آنلاین نشان می‌دهد که سازمان‌ها چه دولتی چه خصوصی بطور فزاینده‌ای با تلاش‌های بازاریابی اینترنتی و حتی بازاریابی تعاملی و خلاق در کنار هم قرار گرفته‌اند. امروزه، رقابت‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های اینترنتی، به سه روش محبوبی تبدیل شده‌اند که شرکت‌ها از طریق سرمایه‌گذاری، از خدمات خود حمایت می‌کنند. در این مطلب ، تاکید من براین است که چگونه تیم‌های بازاریابی در شرکت‌ها می‌توانند با محدود کردن محتوا به علل ناشی از احساسات، منجر به رشد شوند. ​حتما به سختی حرف من رو درک کردید عجله نکنید در ادامه براتون بیشتر این موضوع رو باز می‌کنم.

​بیایید با مسابقات آنلاین شروع کنیم! ​

برای به سرعت تبدیل شدن به یک رسانه اجتماعی علت گرا، مسابقاتی به ویژه مسابقاتی که جوایز نقدی زیادی به آن‌ها اختصاص داده شده‌است از جالب توجه ترین استراتژی تولید محتوا است که این روز ها شرکت‌های ایرانی برای جذب خیلی عظیمی از مخاطبان علت گرا به خود به‌کار می‌برند. در سطح شرکتی، می‌توان از شرکت‌هایی مثل مجموعه اسنپ، دیجیکالا و… نام برد که در مناسبت‌های مختلف این سبک از بازاریابی را تجربه می‌کنند که عملا اتفاق خیلی خوبی را برای شرکت‌شان رقم می‌زنند.

شاید از دور که به این موضوع نگاه کنیم بودجه‌های چند صد میلیونی برای آنها در ذهن خود در نظر بگیریم،‌ اما خوب است بدانید که رقم‌هایی که برای این نوع کمپین‌ها اختصاص می‌دهند آنچنان هم رویایی نبوده و شاید بتوان گفت این کمپین‌ها در شرکت‌های ایرانی با وجود همکاری‌های تجاری کمتر از ۱۰ میلیون تومان است ولی وسعت پخش آن در سراسر کشور است و برای همین می‌توان گفت که بسیار تاثیرگذار عمل می‌کنند.

به عنوان مثال، رقابت بر سر رسانه‌های اجتماعی یک کار نسبتا ساده مدیریتی است. برخی شرکت‌ها رقابت‌های ساده را با استفاده از فیس بوک یا با هشتگ‌های توییتر و اینستاگرام یا تلگرام جلو می‌برند. دیگران این رقابت را در رسانه‌های اجتماعی ترویج می‌کنند، اما رقابت اصلی را در وب سایت خود نگه می‌دارند.

کمپین مسابقه آنلاین

شبکه‌های اجتماعی با موقعیت خاص

روش دیگر استراتژی تولید محتوا استفاده از ارایه فرصت‌های شبکه اجتماعی برای دلایلی که موقعیت اجتماعی یک شرکت را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد است. می‌توان گفت اغلب این کمپین‌ها بسیار فراگیر هستند و می‌توان به جامعه آماری قابل توجهی برای اجرایی کردن اهداف کمپین مورد نظر رسید. یک مثال محبوب که اکثر کمپین‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی اجرا می‌کند می‌توان به شرکت‌های سفارش غذایی آنلاین مثل اسنپ‌فود، چیلیوری، ریحون و… اشاره کرد که با مانیتور کردن این شرکت‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌توان فهمید که چه سیل عظیمی از مخاطبین را وارد کمپین‌های به ظاهر پر زرق و برق خود می‌کنند.

شرکت‌های دیگر شبکه‌های اجتماعی را به عنوان ابزارهای بازاریابی به راحتی با استفاده از ابزارهای پیش‌ساخته ایجاد کرده‌اند. Ning ، SocialGo، و Grou.ps تنها چند ابزار آنلاین از میان بسیاری هستند که شرکت‌ها می‌توانند از آن‌ها برای فعال کردن شبکه اجتماعی فراتر از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند. البته می‌توان گفت خیلی از ابزارهای بین‌المللی کارای چندانی در زبان فارسی ندارند اما از آنها در خیلی از موارد می‌توان استفاده بهینه کرد. یادتون باشه که ما در محدودیت‌ها می‌توانیم ستاره شویم!

محتوا در شبکه های اجتماعی

بازی سر یک علت ​

​در حالی که امروزه شبکه‌های اجتماعی و مسابقات استراتژی تولید محتوا استواری هستند، برخی از کسب و کارها با ایجاد استراتژی تولید محتوا آینده‌نگر با استفاده از ترویج فرهنگ بازی آنلاین، کار خود را جلو می‌برند. در ده سال گذشته، بازی‌های واقعیت آلترنتیو به یک روش بالقوه برای شرکت‌ها تبدیل شده‌است تا بتوانند خود را رشد دهند. ​

اساسا،استراتژی تولید محتوا بازی – واقعیت جایگزین (ARG) که به اجرا گذاشته شده‌اند، با دادن یک هدف به مخاطبان خود، بازاریابی محتوایی رسانه‌ای و اجتماعی را تکمیل کرده‌اند. پتانسیل بازی واقعیت جایگزین بسیار گسترده است زیرا فعل و انفعال را به حداکثر می‌رساند، که به نظر می‌رسد یک عنصر برای جذب افراد باشد. یک نمونه ساده از ARG جستجوی scavenger است. شرکت‌هایی مانند SCVNGR.com کار ایجاد یک جستجوی آنلاین را برای شرکت‌های کوچک آسان می‌کنند تا با ایجاد آن کاربران در سراسر جهان می‌توانند در آن شرکت کنند. اغلب این نوع بازی‌ها از کار گروهی استفاده می‌کنند که آن‌ها را به مسابقات علت مدار که قبلا ذکر شد، وا می‌دارد.

این نوع مسابقات چون تلاشی جمعی برای رسیدن به یک هدف است اعلب با موفقیت‌های بازاریابی همراه است و سود خوبی را برای محصول هدف به ارمغان می‌آورد. مسابقات، شبکه‌های اجتماعی، و ARG ها هنوز بخشی از استراتژی تولید محتوا و بازاریابی داخلی استاندارد به حساب نمی‌آیند، بلکه یک تقویت هیجان‌انگیز را ارایه می‌دهند که می‌تواند واقعا مردم را به صحبت درباره برند خود جلب کنند.

این که آیا شما به طور خاص بر روی یک رویکرد علت محور تمرکز می‌کنید یا فقط به دنبال راهی برای برقراری ارتباط با مخاطبان گسترده‌تر هستید، هر سه این موارد، در بر گیرنده‌ی تعامل هستند که مردم امروزه دنبال فعالیت در وب می‌گردند. راستی تا یادم نرفته یک مثال براتون بزنم،‌ یادتونه چند سال پیش ایرانسل یک مسابقه طراحی کرده بود که در آن کاربران باید رمزی را داخل شهر کشف می‌کردند و برنده جایزه‌ای رویایی می‌شدند؟

فکر می‌کنید چند نفر درگیر این کمپین بودند؟ فکر می‌کنید چند نفر برنده این مسابقه شدند؟ فکر می‌کنید چقدر برای این کمپین هزینه شد؟ جواب این سوال‌ها ساده است و می‌توان پیش‌بینی کرد که هزینه آنچنانی نبرده است ولی نوآوری در عصر برندینگ و بازاریابی مدرن در ایران به وجود آورد. پس در نظر داشته باشید که همیشه نیاز نیست سرمایه‌های آنچنانی پشت یک کمپین موفق باشید با هوشمندی در طراحی یک بازی ساده ولی مدرن می‌توان سوار بر کشتی بازاریابی مدرن شد و هزاران نفر را وارد بازی خود کنید تا اهداف مارکتینگی خود را برای شرکت خود پیاده سازی کنید.

یادتان باشد فقط شروع کار سخت و ناهمواره و بعد از مدتی به راحتی می‌توان سلیقه بازار هدف خودتون رو کشف کنید و طبق همون سلایق استراتژی تولید محتوا و بازاریابی یا هر چیز دیگری را بچنید. راستی ۷ کتاب بازاریابی محتوا خوب را در مطلب دیگری در سایت منتشر کرده‌ایم که بسیار به شما در جهت فهم بهتر مطلب فوق کمک می‌کنه که می‌تونید اونها رو هم مطالعه کنید.

بازی در محتوا

شما هم می‌توانید از تجربیات خودتون در این زمینه برای ما رونمایی کنید تا با هم به بحث و چالش بکشیمش و در نهایت خروجی خوبی از تجربیات هم‌دیگه در این حوزه بدست بیاریم.

خدمات تولید محتوا

دریافت خدمات تولید محتوا و دیگر خدمات سایت شما

برای دریافت سفارش تولید محتوا با گارانتی تضمین بالاترین کیفیت کاری فرم را پر کرده و ارسال کنید. تضمین می‌کنیم در ساعات کاری کارشناسان ما در کمتر از ۳۰ دقیقه با شما تماس خواهند گرفت.

پرسش و پاسخ تکمیلی

BLERPOX

Besides their potential role in the molecular interaction with biological targets, another relevant feature of CO complexes is their high lipophilicity, which led to increased cellular uptake levels in a number of studies buy clomiphene citrate canada I have isolated gluten as a HUGE factor

پاسخ دادن
LAULLIEDE

J Pineal Res 2003 Oct; 35 3 177 82 Tam et al Melatonin as a negative mitogenic hormonal regulator of human prostate epithelial cell growth potential mechanisms and clinical significance doxycycline side effects dogs

پاسخ دادن
Illellato

Additionally, BL strike immunocompromised people, such as those with HIV lasix and alcohol The cytotoxicity of VОі4ОіОґ T cells was significantly boosted by rapamycin through increased expression of NKG2D and TNFОі 71

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید