چه کسی مدیریت محتوا را بر عهده دارد؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/04/09
چه کسی مدیریت محتوا را بر عهده دارد؟

چند دهه پیش، شرکت های رسانه ای به شدت تحت کنترل توزیع محتوا قرار داشتند. آنها دقیقا داستان ها، تصاویر و تبلیغات را به روزنامه ها می دادند و مشترکین آنها هر روز صبح روزنامه ها را می خواندند. اما ظهور تولید محتوا دیجیتال مبحث مدیریت محتوا را به کلی تغییر داد.

وقتی ظهور محتوای دیجیتال همه چیز را تغییر داد!

شرکت های رسانه ای، کنترل توزیع محتوا و کسب درآمد را از دست دادند. کایل چایکا، روزنامه نگار، در مقاله ” سایه ی CMS” این موضوع را توضیح می دهد. وی معتقد است ساخت CMS های شخصی ممکن است کلید اصلی برای گرفتن کنترل توزیع محتوا باشد. او می نویسد: “اگر شرکت های رسانه ای سنتی می توانند روش توزیع و کسب درآمد خود را از طریق CMS جدید ایجاد کنند، پس می توانند با پیشروی انحصاری دوگانه تکنولوژی در رشته ی خود مقابله کنند.” این کنترل بر نحوه مدیریت محتوا نه فقط برای صنعت رسانه مهم است، بلکه برای هر کسب و کار و رقابتی در دنیای دیجیتال نیز اهمیت دارد. چایکا می گوید که” CMS ها به طور فزاینده ای نه تنها بر روند داستانها اثر دارند، بلکه بر تولید، کشف، خواندن و کسب درآمد نیز تأثیر می گذارند”. و حال این سوال مطرح می شود که CMS تا چه حد و چگونه بر کسب و کار مدیریت، توزیع و درآمد حاصل از محتوا تاثیر می گذارد و آن را کنترل می کند؟

مشکل با سیستم های مدیریت محتوا سنتی

در حالی که CMS ها راه بسیار خوبی در اختیار کاربران برای ایجاد سایت های منحصر به فرد می گذارند، هنوز هم پیوندی وجود دارد که با استفاده از CMS برنامه ریزی نشده (بدون توجه به میزان قابلت تنظیم) بیشتر یک عامل محدود کننده است تا یک مزیت رقابتی. سیستم های مدیریت محتوا چگونگی کسب و کار محتوای شما را مدیریت می کند. CMS های محبوب گزینه های متعدد، پلاگین ها و سفارشی هایی را اراه می دهند که باعث می شود کاربر احساس راحتی بیشتری نماید، اما واقعیت این است که CMS تقریبا همیشه یک عامل در تصمیم گیری های محتوا است. برای اینکه بدانید CMS چیست این مقاله را دنبال کنید.

یک توسعه دهنده اغلب به همه یادآوری می کند که می توان بهترین استفاده را از زمان با هزینه کافی برای سیستم مدیریت محتوا برد. اگر میخواهید مانند بسیاری از بازاریابان، سریع حرکت کنید و بودجه تان را نابود نکنید، می توانید با CMS کار کنید. چرا که CMS بر تصمیماتی که سبب مجموعه کارکردهای دیجیتال می شود، تاثیر می گذارد: چه کسی دسترسی به محتوا دارد؟ کجا و چگونه محتوای شما را منتشر می کنید؟ آیا می توانید برنامه های تلفن همراه، IoT و دیگر کانال ها را پشتیبانی کنید؟ چگونه شما می توانید در طراحی صفحات خلاقیت داشته باشید؟ چه ویژگی ها و ابزارهای شما در CMS ادغام خواهند شد؟ چقدر سریع می توانید محصولات جدید بفرستید؟ چه KPI هایی را اندازه گیری می کنید؟ پاسخ این سوالات برای هر کدام از کسب و کارهای مختلف، متفاوت خواهد بود.

آیا راه چاره در ساخت مدیریت محتوا منحصر به خود است؟

ساخت CMS خودتان می تواند یک گزینه جذاب باشد، اما برای کسب و کار باید منابع مورد نیاز برای توسعه، حفظ و ارتقاء مداوم سیستم مدیریت محتوا و فن آوری مرتبط را نیز در نظر بگیرید. فناوری و محصولات دیجیتال با سرعت بسیار بالایی پیشرفت می کنند. شرکت هایی که از یک CMS خانگی ایجاد شده و رشد میکنند، این ریسک برای آن ها همواره وجود دارد که پیش از این که بازده سرمایه گذاری را بدست آورند، از بین بروند. برخی از دیدگاه ها درباره میزان توسعه سیستم مدیریت محتوا می تواند با یک مرور کلی به نیویورک تایمز مشخص شود. نیویورک تایمز تجربه ی دیجیتال خود و پروژه های بسیاری را از ایجاد یک ویرایشگر متن برای ساده سازی داده های تکنولوژی خود با تکنولوژی های مدرن (React، Relay و GraphQL) به اشتراک می گذارد.

مدیریت محتوا

نیویورک تایمز ابتدا  CMSخود را که Scoop می باشد در سال 2008 توسعه داد. تا سال 2015، CMS اولیه برای چاپ و دیجیتال شد و در ماه مه سال 2018، آنها در” تصور دوباره ی تجربه ی داستان دیجیتالی نیویورک تایمز” اعلام کردند “این اوج پروژه چندین ساله برای ایجاد یک مقاله ی اکوسیستم  است که افزایش بازده داخلی و ارائه تجربه پیشرفته خواندن برای کاربرانمان است “. 10 سال برای رسیدن به این هدف گذشت و اما همچنان نیاز به ادامه سرمایه گذاری است. “انقلاب دیجیتال، با این حال، متوقف نشده است. اگر چه، تغییرات در عادات خوانندگان ما – راه هایی که آنها اخبار و اطلاعات را دریافت می کنند در چند سال گذشته شتاب بیشتری یافته است. ما باید با این تغییرات ادامه داشته باشیم. “گروه نیویورک تایمز 2020 در گزارش ژورنالیستی ژانویه 2017 خود اعلام کرد که روزنامه نگاری را کنار می گذارد.

یک راه حل جدید: زیرساخت برای مدیریت محتوا

برای کسب و کارهایی که می خواهند مدرنیزه کردن محتوای خود را مدیریت کنند و از اشکالات مشترک CMS خلاص شوند، یک راه حل جدید را پیشنهاد می شود: زیرساخت محتوا.

زیرساخت محتوا ابزار ایجاد، ذخیره سازی و مدیریت محتوا را از یک مرکز یکسان فراهم می کند به طوری که شما را قادر به استفاده و توزیع این محتوا در هر نقطه می کند. محتوا به راحتی به وب سایت ها، برنامه ها، بیلبوردهای دیجیتال، پوشیدنی ها و تمام محصولات دیجیتالی که هنوز تصور نکرده اید، فرستاده می شود. به جای اعمال محدودیت ها و استاندارد سازی که بر نحوه مدیریت محتوا تاثیر می گذارند، ما به مشتریان کمک می کنیم که یک زیرساخت محتوا انعطاف پذیر را ایجاد کنند که ویراستاران، طراحان، بازاریابان، مدیران محصول و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به طور موثر و نوآورانه، فراتر از مرزهای مدل قدیمی CMS کار کنند.

برای کارگزاران دیجیتالی، مدیران محصول، ویراستاران، بازاریابان و سایر کاربران CMS

اگر از کارهای خسته کننده و شبکه های دولتی فرار می کنید، برنامه وب مجلات، ویراستاران را قادر می سازد محتوای منحصر به فرد را در هر پلت فرم، در زمان ضبط و مستقل از توسعه دهندگان ایجاد کند.

مدل سازی محتوای انعطاف پذیر

ایجاد انواع محتوا سفارشی، انتخاب زمینه های فردی و ترتیب ورودی ها در سلسله مراتب انعطاف پذیر.

رابط ویرایشگر غنی

رابط کاربری بصری و قابل تنظیم ویرایشگرها، طراحان، بازاریابان و مدیران محصول را قادر می سازد تا با استفاده از ویژگی های منحصر به فرد به منظور ایجاد، پیش نمایش، انتشار و استفاده مجدد از مطالب در محصولات در زمان خود صرفه جویی نمایند.

پشتیبانی از چندین زبان و گویش

تنظیمات زبان گرانولی به شما کمک می کند تا در هر زمان و مکان کارتان را راه اندازی کنید.

نقشها و مجوزها برای مدیریت محتوا

جریانهای کاری مجدد و همکاری با کنترل گرانشی بر نقشها، مجوزها و همچنین نظارت بر محتوا که محتوای شما را ایمن نگه می دارند.

ادغام با ابزارهایی که دوست دارید

می توانید به راحتی با ابزارهای مورد علاقه خود برای تجزیه و تحلیل، تست و موارد دیگر ادغامش کنید.

برای توسعه دهندگان

زیرساخت محتوا به شما اجازه می دهد بدون هرگونه محدودیتی محتوا ایجاد کنید. کد را در هر زبانی استفاده کرده و از ابزار و فریم های مورد علاقه خود نیز استفاده نمایید. همچنین مدیریت برای مدیر محتوا ، ادغام و ارائه محتوای دیجیتالی در همه انواع دستگاه ها و سیستم عامل ها را ممکن می سازد.

مدیریت محتوا

سرعت چرخه توسعه خود را ارتقا دهید

API های قدرتمند، ویژگی های مستند شده و نسخه های نمایشی کار شما را با استفاده از نمونه اولیه راحت تر و سریع تر از همیشه طراحی می کنند.

RESTful  API

API ها به شما امکان کنترل کامل و با برنامه بر محتوا، دارایی ها و ترجمه ها را می دهد.

معماری میکروسرویس

API های نوشتن و خواندن، مطمئن و عاری از خطا است که بدون اشکال برنامه های شما را کامل می کند.

بهینه شده از نظر سرعت

با استفاده از تکنیک های پیشرفته ذخیره سازی و هماهنگی با CDN های خارجی، بارهای API در دامنه زیر 100 میلی ثانیه ارائه می شود.

قابل استفاده در تلفن همراه برای مدیریت محتوا

به لطف همگام سازی انتخابی خودکار، فشرده سازی تصویر، و پشتیبانی از پایداری آفلاین، می توان از طریق تلفن همراه نیز از آن استفاده کرد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

BLERPOX

what is clomid used for One of the most common side effects of using numerous steroids is that they will aromatize

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید