بهترین نرم افزارهای مدیریت محتوا در شبکه های اجتماعی کدامند؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/04/19
بهترین نرم افزارهای مدیریت محتوا در شبکه های اجتماعی کدامند؟

امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، اینستاگرام، تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی دیگر مردم وقت زیادی را در این شبکه های اجتماعی میگذرانند. گروهی برای سرگرمی ، گروهی برای ارتباط با دوستان و اشنایان شان و گروهی دیگر برای برای اطلاع از آخرین اخبار. با این روند رو به رشد شبکه های اجتماعی و تعداد زیاد کاربران حاضر در آن ها باعث میشود که تعداد زیادی از افراد سعی کنند کسب و کاری برای خودشان تولید کنند. ایجاد کسب و کار در شبکه های اجتماعی انواع مختلفی دارد و بعضی نیز نیازمند نرم افزارهای مدیریت محتوا هستند.

از جمله روش های پرطرفدار ایجاد کسب و کار در شبکه های اجتماعی میتوان به گرفتن فالور و قرارداد با اسپانسر اشاره کرد. برای  جلب توجه اسپانسر شما باید فالورهای خود را افزایش دهید به تعدادی که اسپانسرها جذب شما شوند.

برای افزایش فالور اما روش های گوناگونی وجود دارد که به خود شما بستگی دارد . اما یکی از راه های افزایش فالور تولید محتوا است . این محتوا میتواند در مورد هر چیز و در هر حوزه ای  باشد. از حوزه های ورزشی گرفته تا حوزه ی ارایشی و بهداشت. در مورد گرفتن رژیم لاغری گرفته تا تولید محتوا سرگرمی و طنز میتوانید تولید کنید.بسته به نوع محتوایتان و میزان جذابیت آن برای مخاطبان تان میتوانید افزایش فالور داشته باشید.

اما صرفا تولید محتوا عالی نمیتواند تضمین کننده ی افزایش فالور و به تبع آن گرفتن تبلیغات باشد. چه بسا کانال ها و پیج هایی وجود دارد که محتواهای بسیار ارزشمند تولید می کنند اما بدون رعایت یک سری نکات در کسب افزایش فالور ناکام میمانند. در حالی که تعداد زیادی کانال ها و پیج ها هستند که با این که محتوای نچندان ارزشمندی تولید میکنند و حتی تولید نمیکنند و با کپی از بقیه پیج ها تعداد زیادی فالور جذب میکنند. شما برای این که بتوانید در شبکه های اجتماعی با تولید محتوا به موفقیت برسید باید چند قدم و نکته ی مهم را رعایت کنید.

برای فراگیری این نکات و روش ها با ما همراه شوید.

اولین نکته ی مهم برای تولید محتوای مناسب مدیریت زمان بندی انتشار محتوا هایتان است. به طور مثال اگر شما یک کاربر معمولی باشید که به دنبال خواندن اخبار و حواشی مسابقات فوتبال است آیا کانالی را انتخاب میکنید که روزانه و به صورت منظم پست هایش را میگذارد یا کانالی را دنبال میکنید که به صورت نامنظم پست میگذارد و بعضی روز ها فعالیت میکند و بعضی روزها هیچ محتوایی نمیگذارد؟ حتما به دنبال کانالی می روید که منظم و با برنامه به انتشار محتوا هایش قدم میگذارد.

اما همیشه به یاد داشته باشید صرفا منظم بودن نمیتواند دلیل افزایش فالور باشد. شما برای زمان بندی انتشار محتوا های تان باید هدفمندی انتشار محتوا را نیز در نظر داشته باشید.

به طور مثال اگر پیجی دارید که در تولید محتوا فیلم و سریال تولید میکند و به صورت منظم پست میگذارید اما هنگامی که تب یک سریال و یا فیلم بسیار داغ است در مورد آن فیلم و یا سریال که کاربران عادی عطش دانستن اخبار و یا نقد در مورد آن سریال دارند هیچ اقدامی نکنید پتانسیل افزایش فالور در آن زمان های خاص را از دست میدهید.

برای مدیریت زمان بندی انتشار محتوا تعداد زیادی از نرم افزارهای مدیریت محتوا وجود دارد که میتواند به شما کمک کند . به طور مثال شما در ساعاتی از روز و یا تعدادی روز به اینترنت دسترسی ندارید . همان طور که در بالا اشاره کردیم اگر یک مدت محتوا در پیج تان نگذارید ممکن است فالور از دست بدهید. پس چه کار باید بکنید؟

اگر در اینترنت کمی بگردید و سرچ کنید با این نرم افزار ها آشنا میشوید که برای حل مشکل شما تولید شده اند. این نرم افزار ها میتوانند چندین پیج و یا کانال را مدیریت کنند و محتواهایی که به این نرم افزار می دهید را با زمان بندی که شما به این نرم افزار ها میدهید منتشر کنند و خیال شما را راحت کنند.

نکته بعدی که بسیار مهم است بدانید این است که بدانید کاربران و فالورانی که شما را دنبال میکنند بیشتر به دنبال چه نوع محتوا هایی هستند. اگر شما نظر کاربران و فالوران خود را ندانید ممکن است فالوران خود را از دست بدهید و هرگز نتوانید به اهداف خود دست یابید.

نرم افزارهای مدیریت محتوا که در بالا اشاره کردم و در ادامه تعدادی از آن ها را نام میبرم میتوانند به شما با آنالیز پیج تان کمک کنند. این نرم افزار ها با آنالیز و رصد پیج تان میفهمند که کدام محتواهای شما بیشتر دیده شده ، کدام محتواها بیشتر توسط کاربران پخش شده و ده ها ابزار آنالیز دیگر که بسیار به شما کمک میکنند و میتوانند به شما مشاوره دهند که بیشتر به تولید چه نوع محتوایی بپردازید تا کاربران و فالورهای تان بیشتر علاقه داشته باشند و بیشتر در بین دوستان و آشناهای شان پخش کنند تا شما هم با افزایش فالور مواجه شوید

چند نمونه از نرم افزارهای مدیریت محتوا

یکی از نرم افزار هایی که میتوانند به شما کمک کند برای مدیریت زمان بندی و همچنین آنالیز پیج و یا کانال تان نرم افزار hootsuite است که یکی از با سابقه ها در این عرصه و حوزه است. در این نرم افزار میتوانید تا سه پروفایل خود را مدیریت کنید و همچنین تا 30 پست را میتوانید زمان بندی کنید که این نرم افزار سر زمانی که شما تعیین میکنید منتشر کند.

از نرم افزار های دیگرمیتواند به buffer اشاره کرد که این نرم افزار نیز مانند نرم افزار قبلی از با سابقه هاست. یکی از ویژگی های خوب این نرم افزار میتوان به برنامه ریزی محتوا همزمان با وب گردی با کمک یک افزونه در گوگل کروم اشاره کرد. همچنین از دیگر ویژگی های بسیار خوب این نرم افزار میتوان به آنالیز فعالیت کاربران و فالورهای تان اشاره کرد. به این صورت که به شما مشاوره میدهد که در چه زمانی تعداد بیشتری کاربر در حال فعالیت در شبکه اجتماعی می باشد تا بتوانید در همان زمان به انتشار محتوای تان بپردازید تا شانس بیشتری برای کسب رضایت فالورهای تان و افزایش فالور داشته باشید.

یکی دیگر ازنرم افزار های محبوب tweetdeck می باشد که اگر شما در توییتر فعالیت میکنید این نرم افزار بیشتر به کار شما آید.  شما به کمک این نرم افزار رایگان میتوانید برنامه های زمانی دلخواه تان را ثبت کنید برای انتشار توییت های تان و همچنین ایجاد و مدیریت لیست های تان را در این نرم افزار ثبت کنید.

به پایان مقاله رسیدیم و امیدوارم شما بتوانید خدمات محتوا تان را با این نکات منتشر کنید و فالورهای بالایی کسب کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید