محتوا پادشاه است!

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 20 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/10/04
محتوا پادشاه است!

عبارت محتوا پادشاه است “Content is king” که در بین بازاریابان محتوا بسیار محبوب بوده و در بسیاری از صحبت‌های خود از آن استفاده می‌کنند، چندین دلیل برای برتری و پادشاه بودن محتوا وجود دارد. اصلی‌ترین و کوتاه‌ترین دلیل آن می‌تواند این امر باشد که یک محتوای اصولی باید حول مشتریان متمرکز بچرخد و مردم را جذب کند نه اینکه به حرف‌ها و درخواست‌های آنها بی توجه باشد.   
ما باید تولید محتوا را به صورت صحیح انجام دهیم و مرهمی بر دردهای مردم باشیم نه اینکه برند یا شرکت خود را بزرگ جلوه داده و توجهی به صحبت‌های مردم نداشته باشیم. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به توضیح کامل در مورد این پادشاه و ویژگی‌های اصلی که موجب می‌شود محتوا یک پادشاه باشد بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

منشا عبارت “محتوا پادشاه است” از کجا آمده است؟

این عبارت اولین بار در ماه ژانویه سال 1996 توسط بیل گیتس در مقاله‌ای با عنوان “محتوا پادشاه است” در وبسایت مایکروسافت منتشر شد. وی در این مقاله جمله‌ای را بیان کرد که در حال حاضر با گذشت 25 سال از این حرف هنوز صحت آن پابرجا بوده و حتی بیشتر از گذشته نیز صدق می‌کند.

منشا عبارت "محتوا پادشاه است" از کجا آمده است؟

وی در بخشی از این مقاله گفت:” محتوا جایی است که درست به مانند ایستگاه‌های پخش یا تلویزیون، انتظار دارم بیشتر پول واقعی آن از طریق اینترنت به دست آید.” می‌دانید که انقلاب تلویزیون‌ها و ایستگاه‌های پخش از حدود نیم قرن پیش آغاز شد و از آن زمان تا به حال با پیشرفت تکنولوژی این روند نیز ادامه داشته اما برندگان واقعی این برنامه‌ها کسانی بودند که از رسانه برای ارائه اطلاعات و سرگرمی استفاده کردند.        
زمانی که بحث از “محتوا” می‌شود در واقع ما در خصوص یک شبکه تعاملی همچون اینترنت صحبت می‌کنیم. برخلاف ایستگاه‌های پخش و تلویزیون‌ها، یکی از چیزهای هیجان انگیزی که در مورد اینترنت وجود دارد این است که هر شخصی که دارای کامپیوتر شخصی و مودم باشد و یا به هر طریقی به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند هر محتوایی را که می‌تواند تولید کرده و آن را منتشر کند.

10 دلیل برای اینکه می‌گوییم محتوا پادشاه است

در این بخش 10 دلیل برای اینکه چرا محتوا پادشاه است و چگونه می‌توان آن را در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود عملی کرد بیان می‌کنیم:

 1. محتوا باید موجب اعتمادسازی برند شما به مخاطب شود: حدود 96 درصد از کاربران به تبلیغات اعتماد ندارند و چند نفر از شمایی که در حال حاضر دارید این مطلب را می‌خوانید اکثرا تبلیغات را بلاک می‌کنید، درست است؟ با این حال بسیاری از مردم پاسخ پرسش‌های خود را از گوگل، یوتیوب و سایر شبکه‌های اجتماعی به دست می‌آورند که بسیاری از آنها دارای تبلیغات است. آیا افراد به سرعت هر چه را که می‌خوانند به آن اعتماد می‌کنند؟ خیر، اما این کار شانس بیشتری برای دیده شدن شما دارد.
 2. محتوا یک ابزار جامع برندسازی است: جستجوی تصویری، پخش ویدئو، پادکست و غیره تنها چند مورد کوتاه در خصوص محتوا و برندسازی است. چیزی که مهم است، صداقت شما است. شما باید با هر محتوا به گونه‌ای رفتار کنید که انگار تنها راه ارتباطی شما با مشتریان با برندتان همین محتوا است. برای این کار تصاویر را بهینه کنید و کیفیت آنها را در اولویت قرار دهید و چیزی که واقعا ارزشمند است را خلق کنید.
 3. محتوا مقرون به صرفه، پایدار و مقیاس پذیر هستند: تنظیم و تولید محتوا در این بخش‌ها آسان خواهد بود: تغییر به فرمت‌های مختلف، شناسایی مخاطب هدف، کم و زیاد کردن بودجه و امتحان کردن استراتژی‌ها و تاکتیک‌های جدید.
 4. محتوا به شما کمک می‌کند تا مخاطب خود را درک کنید: شما نمی‌توانید وارد ذهن مخاطب شده تا متوجه شوید به چه چیزی احتیاج دارند اما می‌توانید از نحوه جستجوی آنها متوجه این امر شوید. به همین دلیل است که باید به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشید: کلمات کلیدی و موضوعات مناسب را انتخاب کنید، به سوالات آنها در سطحی مناسب پاسخ دهید، اطلاعات و ایده‌های ظریفی را ارائه دهید و از رقبا جلوتر باشید تا بتوانید متمایز شوید.
 5. محتوا به برندتان اجازه می‌دهد تا چیزی منحصر به فرد را ارائه دهید: بدون داشتن محتوای جامع، ارزش شما به محصولات، خدمات و تجربه‌ای که پس از خرید شخصی ارائه می‌دهید محدود می‌شود. محتوا را برای متمایز شدن از رقبای آنلاین ارائه دهید و محتوای خود را به مخاطبان هدف نشان دهید. نکات تخصصی و متفاوتی را انتخاب کنید که دیگران از آنها غفلت کرده بودند و سپس با محتوای خود به آن تخصص بپردازید و به سرعت متمایز شوید.
 6. محتوا پادشاهی برای سئو و EAT است: گوگل محتواها را بر اساس تخصص، اعتبار و اعتماد بالا در نتایج جستجو رتبه بندی می‌کند زیرا این چیزی است که کاربران انتظار دارند در نتایج جستجوها ببینند. برای این امر تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتواهایی با کیفیت بالا را در بخش‌هایی که می‌دانید بهتر هستند ایجاد کنید. از محتوا برای نشان دادن قدرت خود استفاده کنید و ثابت کنید که ارزش اعتماد را دارید.
 7. محتوا به شما امکان می‌دهد تا شخصیت برند خود را بیان کنید: اکثر برندها در دستورالعمل‌های خود دو صدای متمایز را بیان می‌کنند: یکی برای مطالب بازاریابی مانند صفحات وب، آگهی‌ها و ارتباطات رسمی. دیگری برای وبلاگ‌ها، کمپین‌های ایمیلی و شبکه‌های اجتماعی که مورد دوم بیشتر دیده می‌شود.
 8. محتوا اهرمی ارتباطی را با اینفلوئنسرها فراهم می‌کند: اگر ارزش‌های خود را شفاف نکنید، نمی‌توانید تاثیرگذار باشید. اینفلوئنسرها می‌توانند ارزش‌ها و فرهنگ شما را در عمل ببینند. فرهنگ شما به جای کلمات بر روی یک تکه کاغذ تبدیل به یک موجود زنده می‌شود. بنابراین محتوا چیزی فراتر از تبلیغ محصولات برای اینفلوئنسرها است: کتاب‌های الکترونیکی، آموزش‌های ویدیویی، راهنماها، فهرست‌های آموزنده و غیره تنها بخشی از این موارد هستند.
 9. محتوا در هر مرحله از جستجوی مشتری پادشاه است: محتوا پادشاه است زیرا به شما این امکان را می‌دهد که محتوای شما در هر نقطه تماسی در طول جستجوی مشتری به طور طبیعی ظاهر شود.
 10. محتوا در هر کانالی پادشاه است: از محتوا برای یک تجربه جامع در هر نقطه تماس استفاده کنید. نقاط تماس برند شما ممکن است شامل مواردی همچون: جستجوهای گوگل، جستجوهای یوتیوب، سازندگان تیک تاک، هشتگ‌های اینستاگرام و غیره باشد. همه چیز به مشتریان منحصر به فرد شما و نحوه تحقیق آنلاین آنها بستگی دارد.

اهمیت محتوای پادشاهانه برای انواع کسب و کار

اگر از مردم انتظار دارید که تنها با جستجوی کلمه کلیدی مورد نظرتان به سرعت وارد سایت شما شده و از سایت‌تان خرید کنند و یا چندین دقیقه وقت بر روی محتواهای شما بگذارند سخت در اشتباه هستید! شما برای اینکه بتوانید به این هدف خود برسید باید با اطلاعات عمیق و بسیار به روزی که می‌توانند برای کاربران مناسب باشند این کار را انجام دهید. شما باید به آنها ثابت کنید که برای کمک به آنها اینجا هستید و می‌خواهید مشکل آنها را به بهترین نحو رفع کنید.    
بیل گیتس از همان ابتدا پیش بینی کرده بود که با گذشت زمان، گستردگی اطلاعات در اینترنت بسیار زیاد خواهد شد به گونه‌ای که افراد می‌توانند هر چیزی که به آن نیاز دارند را به صورت اینترنتی تهیه کنند. در ابتدا این موارد محدود به آمریکا بود اما او انتظار داشت که با کاهش هزینه‌های ارتباطاتی و در دسترس قرار گرفتن حجم مهم و بسیاری از محتواهای متنوع در کشورهای مختلف، این امر روزی به صورت جهانی فراگیر خواهد شد.

اهمیت محتوای پادشاهانه


ما می‌گوییم محتوا پادشاه است اما اگر شما مخالف این امر هستید بگویید هر بار که گوشی خود را باز می‌کنید چه کاری انجام می‌دهید؟ طبق یکی از آمارهای به دست آمده در تاریخ جولای سال 2020، مشخص شده که به طور متوسط هر شهروند جهانی نزدیک به 6.5 ساعت در روز را به صورت آنلاین سپری می‌کند که بیشتر این زمان صرف مصرف محتوا می‌شود. این محتواها شامل بازی‌های ویدیویی، ویدیوها، پادکست‌ها، شبکه‌های اجتماعی و موارد دیگر است.    
در حال حاضر صاحبان کسب و کار برای جلب توجه باید با کل اینترنت رقابت کنند، اما همانطور که بیل گیتس گفت تنها کسانی موفق می‌شوند که بتوانند از اینترنت به عنوان بازاری از ایده‌ها، تجربیات و محصولات مفید استفاده کنند.

پادشاهی محتوا در بازاریابی محتوا هم وجود دارد؟

چندین سال است که این اصطلاح وجود دارد و عنوانی جدید نیست. تحقیقات نشان داده که اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها صرف نظر از قالب محتواها، محیط و کانال ارتباطی، از محتواها برای پیدا کردن و مواجه شدن با مشتریان خود استفاده می‌کنند. حال این محتواها باید به شیوه‌ای استراتژیک، برنامه ریزی شده، یکپارچه، هوشمندانه و مشتری مدار باشند تا مفید واقع شوند.    
بخشی که موجب شیرینی بازاریابی محتوا می‌شود جایی است که شما بتوانید با تولید محتوای اصولی و صحیح به نیاز مخاطبان خود گوش داده و ترجیحات آنها را برآورده سازید و شرکت خود را سمت اهداف در نظر داشته خود هدایت کنید.
به طور کلی بازاریابی محتوا حول 3 تجربه اصلی که شامل مواد زیر هستند می‌چرخد:

 • تجربیات مشتری
 • تجربیات برند
 • تجربیات کاربر

ما می‌گوییم محتوا پادشاه است زیرا با معرفی صحیح برند و فراهم سازی نیازهای مخاطبان هدف می‌توانیم کاربران سایت خود را به مشتریان هدف تبدیل کنیم. در این صورت جایگاه مشتریان بسیار ارزشمند بوده زیرا در صورتی که مشتری وجود نداشته باشد، کسب و کاری نیز موفق نخواهد بود.     

اهدافی که یک تولید محتوای پادشاهانه می‌تواند به آن دست یابد

تقریبا محتوا در تمام تکنیک‌ها و تاکتیک‌های بازاریابی نقش اصلی را داشته و می‌توان گفت هیچ هدفی وجود ندارد که نتوان با استفاده از تولید محتوا به آن دست پیدا کرد. در حالت کلی اهداف کلیدی بازاریابی محتوا شامل موارد زیر است:

 • آگاهی مردم از برند
 • هدایت مشتریان
 • تعهد به مشتری
 • پرورش مشتریان
 • حفظ مشتریان و وفاداری آنها
 • فروش بیشتر

درست است که این موارد از جمله اهداف معمولی تولید محتوا به شمار می‌روند اما هنوز هم بخشی از اهداف تولید محتوا هستند.  
در کنار این موارد اهداف منحصر به فرد دیگری برای کسب و کارهای مختلف نیز وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی: شما باید برای پیشرفت خود از مواردی همچون وبسایت و وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های پربازده، ارائه محتوا در رسانه‌های پولی و غیره استفاده کنید. برای بهره‌گیری بهتر از این دو مورد باید نمونه‌هایی مختلف و مناسب از محتوا را برای شبکه و کانال‌های رسانه‌ای متفاوت ایجاد کرده و راه پیشرفت خود را پیدا کنید.
 • بازاریابی محتوای دیجیتال: داشتن محتوای مناسب رمز موفقیت هر وبسایتی است، بنابراین شما باید محتوای مفیدی را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار دهید که شامل کلمات کلیدی هدفمندی باشند که کاربران معمولا در جستجوهای مختلف از آن استفاده می‌کنند.
 • بازاریابی محتوا و بسترهای شبکه اجتماعی: بازاریابی محتوا با بسیاری از تاکتیک‌های بازاریابی همچون بازاریابی موتورهای جستجو و بازاریابی ایمیلی همراه است. در کنار این بخش یکی دیگر از انواع بازاریابی محتوا، شبکه‎های اجتماعی هستند که به دیده شدن بیشتر شما کمک به سزایی می‌کند.
تولید محتوای پادشاهانه

چه چیزی باعث می‌شود تا محتوا پادشاه باشد؟

پاسخ این سوال این است که محتوا می‌تواند شامل هر چیزی باشد، از کلیپ‌های ویدیویی کوتاه برای پروفایل اسنپ چت گرفته تا گزارش‌های کامل تحقیقاتی در وبلاگ‌ها و غیره. به همین دلیل است که محتوا پادشاه است زیرا با آنلاین شدن در همه جا وجود دارد!    
به طور کلی ما می‌توانیم تمامی محتواها را به 2 مفهوم قدرتمند تقسیم کنیم که شامل موارد زیر هستند:

 1. تکنیک محتوای فشاری(Push Content): کاربران اینترنت روزانه درگیر صدها مورد به صورت آنلاین می‌شوند. این افراد از بین 150 بار چک کردن تلفن خود در روز، می‌توانند بیش از 150 تبلیغ را مشاهده کنند و با هر چیزی که می‌خواهند تعامل داشته باشند. توجه کاربران اینترنتی همیشه به مطالب جذاب، جلب می‌شود و شما هم نیاز به توجه آنها دارید. مردم به سرعت مطالب غیر مرتبط را فراموش می‌کنند و اگر می‌خواهید مردم درگیر مطالب شما شوند باید چیزی را مستقیما جلوی آنها نمایش دهید و اینجا دقیقا جایی است که محتوا وارد عمل می‌شود. درست است شما به محتوا نیاز دارید.چیزی که خنده‌دار، سرگرم کننده یا آموزنده باشد تا جلوی مردم آن را به نمایش گذاشته و توجه آنها را جلب کنید. برای این کار می‌توانید از ایمیل، تصاویر، ویدیوها و غیره در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. شما گزینه‌های بسیاری برای به نمایش گذاشتن محتواهای خود دارید اما چیزی که در این بین مهم است تعامل مستمر است. این چیزی است که برند شما را در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند. مشارکت کلید رشد اهداف شماست زیرا در این صورت است که برند شما می‌تواند با اهداف شما درگیر شده و منجر به ایجاد وفاداری در کاربران شود و در نهایت باعث تبدیل شدن آنها به مشتریان وفادار شود.
 2. تکنیک محتوای کششی(Pull Content): مردم برای جستجوهای خود به دنبال جواب هستند، آنها در حین جستجو مطالبی را کشف کرده و چیزهای جدیدی را یاد می‌گیرند. اگر آنها نتوانند از جانب شما پاسخی دریافت کنند پس چه کسی باید به آنها پاسخ دهد؟ اگر تولید «محتوای فشاری» به جایی می‌رود که هدف شما در آن قرار دارد، «محتوای کششی» می‌تواند پاسخ‌ها و راه‌حل‌هایی را برای افرادی که در حال جستجو هستند ارائه دهد. این امر باعث می‌شود که اهداف‌تان به سمت شما بیایند. کاربران چیزی را می‌خواهند و شما نیز پاسخ آنها را در اختیار دارید پس آنها به سراغ شما می‌آیند. فرصت‌های بسیاری برای شما وجود دارد تا بتوانید با ارائه محتواهای مفید و مناسب منتظر بمانید تا مخاطبان جذب خدمات و محصولات شما شوند. چه چیزی می‌تواند به تمام سوالات مشتریان هدف پاسخ دهد و تمامی مشکلات آنها را حل کند؟ درست است محتوا. با ارائه پاسخ و راه حل برای سوالات مرتبط با کسب و کار خود، می‌توانید مشتریان را جذب کنید و آنها را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

معرفی استراتژی‌های پادشاهانه برای بازاریابی محتوا

شرکت‌ها در تلاش هستند تا محتواهایی را ایجاد کنند که ارزشی برای بازدیدکننده ایجاد کند و پاسخی برای پرسش‌های آنها باشد. درک شرکت‌ها از این امر به طور مثبت می‌تواند تحت تاثیر عموم قرار گیرد به همین دلیل شرکت‌ها می‌توانند استراتژی‌های مختلف بازاریابی محتوا را دنبال کنند. این استراتژی در حالت کلی شامل موارد زیر است:

 • متخصص بودن
 • بهبود آگاهی مردم از برند
 • بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو
 • حفظ مشتریان
 • ایجاد ترافیک از طریق وبلاگ و سایر شبکه‌های اجتماعی
 • ایجاد بک لینک مناسب

ابزارهای که می‌تواند به بازاریابی محتوا منجر شود شامل مواردی مانند اینفوگرافیک، کتاب‌های الکترونیکی، محتواهای ویدیویی و صوتی، پادکست‌ها، وبلاگ‌ها و غیره است. حال بذر محتوا می‌تواند با قرار دادن این مطالب در شبکه‎های اجتماعی پربازده همچون اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و غیره رشد کند.    

 استراتژی‌های پادشاهانه برای بازاریابی محتوا

به طور کلی یک محتوایی را می‌توان یک محتوای خوب معرفی کرد که بتواند برخی از معیارهای زیر را برای مخاطب برآورده کند:

 • منحصر به فرد بودن
 • نوشته شدن برای گروهی خاص
 • سرگرم کننده و آموزنده بودن
 • خواننده پسند بودن و داشتن محتواهای ساختار یافته و بدون غلط
 • بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو

چه عواملی بر رتبه بندی یک سایت در گوگل تاثیر می‌گذارد؟

عوامل مختلفی بر روی رتبه بندی یک سایت تاثیر گذار خواهد بود. تجزیه و تحلیل یک سایت و رتبه بندی و شناخت یک محتوای خوب و مفید از طرف گوگل به طور مداوم توسط موتورهای جستجو و براساس عوامل مختلفی انجام می‌شود. با این حال تمامی کارشناسان معتقد هستند که محتوای یک وب سایت یکی از مهم‌ترین معیارهای رتبه بندی در موتورهای جستجو است.
بنابراین عبارت محتوا پادشاه است که در سئو به کار می‌رود بدین معناست که تنها با محتوای با کیفیت می‌توان رتبه سایت خود را بهینه کرد. داشتن محتواهای منحصر به فرد، با کیفیت، جالب و مرتبط با نیاز مخاطبان می‌تواند به موفقیت شرکت‌ها در فضای اینترنت کمک قابل توجهی کند. پس شرکت‌های اینترنتی باید پیش از هر گونه اقدامی به سئو سایت خود و در درجه اول به تولید محتواهای عالی و مناسب فکر کنند زیرا تنها کیفیت محتوای ارائه شده است که می‌تواند میزان موفقیت شما را تعیین کند.

برای بهبود استراتژی بازاریابی پادشاهانه خود چه کنیم؟

در این بخش به چند ایده خواهیم پرداخت که می‌تواند به شما کمک کند تا استراتژی بازاریابی خود را بهبود ببخشید و محتواهایی مناسب کاربران خود تولید کنید. این چند ایده شامل موارد زیر است:

 1. تضمین دهید: مشتریان بالقوه باید بدانند که اگر بخواهند از شما حمایت کنند، شما نیز از آنها حمایت خواهید کرد. بنابراین شما باید نشان دهید که به محصول یا خدمات خود اطمینان دارید تا در این صورت مشتریان نیز بتوانند به محصولات شما اعتماد کنند. برای این امر به آنها ضمانت بازگشت پول پس از ناراضی بودن از کالا را ارائه دهید زیرا شما می‌دانید که محصول یا خدمات شما عالی هستند، پس ضمانت محصولات خود را افزایش دهید.
 2. نظرات خود را نشان دهید: حتی اگر تعداد انگشت شماری از مشتریان‌تان از خدمات و محصولات شما راضی هستند این میزان رضایت آنها را به دنیا نشان دهید. مشتریان بالقوه دوست دارند مدرکی از مشتریان سابق ببینند تا بدانند پول خود را الکی هدر نداده‌اند.
 3. از کلمات به درستی استفاده کنید: از زبانی استفاده کنید که بازدیدکنندگان را ترغیب به انجام کاری کند، اما به صورت امری و سختگیرانه با آنها صحبت نکنید. استفاده از کلمات چشمک زن مانند “همین حالا خرید کن!” یا “انتظار بس است!” و غیره می‌تواند کمی آزاردهنده باشد. اما اگر از کلماتی مانند “آیفون خودت رو بخر” یا “صندلی خودت رو رزرو کن” استفاده کنید یک احساس فوریت ظریفی در مشتریان ایجاد خواهد شد. این فوریت به مشتریان انگیزه می‌دهد تا هرچه سریع‌تر اقدام به خرید کنند، اما یادتان باشد کاری نکنید که خدمات یا محصولات خود را به زور به مردم بفروشید.
 4. فراهم سازی دسترسی راحت برای کاربران: شما باید مطمئن شوید که بازدیدکنندگان می‌توانند به خوبی به بخش‌های مختلف سایت‌تان دسترسی داشته باشند زیرا در این صورت است که بهینه‌ترین نتایج را خواهید گرفت. آنچه بازدیدکنندگان در اولین برخورد هنگام باز کردن صفحه وب می‌بینند بسیار مهم است و بر تجربه کاربری آنها تاثیر بالایی می‌گذارد.
 5. ارزش عنوان‌های خود را دست کم نگیرید: عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر محتوای شما است. بنابراین شما باید زمان کافی را به انتخاب عناوین خود اختصاص دهید و مطمئن شوید که بهترین هستند. یک تیتر خوب بازدیدکنندگان بیشتری را جذب می‌کند و یک محتوای عالی باعث ماندگاری بیشتر آنها در صفحه خواهد شد.
 6. ارائه ویدیوهای جالب و دیدنی: مردم می‌خواهند بدانند که پشت یک برند، انسان‌هایی وجود دارند. برای نشان دادن جنبه انسانی برند خود، چند محتوای ویدیویی جالب ارائه دهید. اما از ارائه ویدیوهای احمقانه یا خنده‌دار خودداری کنید زیرا ویدئوهایی که ارائه می‌دهید باید ارزش داشته باشند و برند شما را انسانی جلوه دهند.
 7. وارد جزئیات شوید: شما باید ویژگی‌های محصول یا خدمات خود را فهرست کنید و در مورد اینکه چرا مردم به آنها نیاز دارند به ارائه جزئیات بیشتری بپردازید. باید به درستی به بازدیدکنندگان خود بگویید که چرا باید به محصول یا خدمات شما اعتماد کرده و از آن استفاده کنند. دلایل برتری خود را نسبت به سایر برندها اعلام کنید تا از برند شما حمایت کنند.

در این قسمت می‌توانید به دانلود مقاله بیل گیتس به نام Content is king اقدام کنید:

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید