8 نکته ای که شما را بهترین تولیدکننده محتوا در حیطۀ کاریتان میکند

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/01/12
8 نکته ای که شما را بهترین تولیدکننده محتوا در حیطۀ کاریتان میکند

امروزه برای اینکه بهترین باشید در ایران خیلی دیر نشده است و میدان‌های زیادی برای جذب محتوا و کسب درآمد از آن وجود دارد. اگر می‌خواهید بهترین تولید کننده محتوا باشید باید از راهنمای زیر استفاده کنید و این نوید را به شما می‌دهیم که خیلی زود شما تحت عنوان یک رهبر متفکر و یک تولیدکننده محتوا هوشمند در حال جذب مشتری های احتمالی مشتاق برای برطرف کردن چالش هایشان شناخته خواهید شد.

۱- آپدیت و امروزی باشید

به روز باشید و دربارۀ تمامِ موضوعاتِ کاری خود آگاهی داشته باشید، نه فقط چیزی که مستقیما به شما مربوط است. اگر برای مثال، شما سازندۀ قطعاتِ ماشین آلات سنگین وزن هستید، دانستن هر چه بیشتر راجع به انواع ماشین ها، سازنده ها و مشتری هایشان ضروری است؛ همینطور برای نوآوری های صنعتی، روندها، قوانین، فرصت ها و ریسک ها. هرچه بیشتر بدانید، بیشتر خودتان را به جای مشتری های احتمالی قرار می دهید و این کلیدی است برای تولید محتوای عالی که همه برای یافتن راه حل برای مشکل هایشان در جستجویش هستند. پس به خوبی رقبای خود و بازار هدف خود را زیر نظر داشته باشید و به خوبی آن موضوع را درک کنید و به روزترین متدها را برای محتوای خود به کار ببرید. اگر به دنبال یک مثال هستید می‌توانید مقالات سایت ما را دنبال کنید و خوبی این مسئله را درک کنید و به یک تولیدکننده محتوا بی‌نظیر در حیطه خود تبدیل شوید.

آپدیت بودن محتوا

۲- به روز باقی بمانید

آموزش مداوم مسئلۀ مهمی است و این به این معنی نیست که شما باید فقط تولید محتوا کنید، شما باید محتوا و مطالب دیگران را نیز بخوانید. بهترین تولیدکنندگان محتوا کنجکاوند و به دنبالِ موضوعاتی هستند که خوانندگانشان ممکن است به آنها اهمیت دهند. از دیگران یاد بگیرید و نقاط را به یکدیگر وصل کنید تا دریابید چگونه آموخته هایتان می تواند روی مشتری های احتمالیتان تاثیر بگذارد. پس از هیچ فرصتی غافل نشوید و تمامی شبکه های اجتماعی یا سایت های رقبا را در یک اکسل داشته باشید تا به عنوان یک تولیدکننده محتوا هر چند روز یکبار به سراغ آنها بروید. این مورد نه تنها علم شما را بیشتر می‌کند بلکه باعث می‌شود به خوبی کانال‌های درآمدی رقبای خود را پیدا کنید و برای خود به کمک این کانال‌ها را به وجود بیاورید.

محتوای به روز

۳- خوانندگان خود را درک کنید

به عنوان یک مدیر محتوا خودتان را به جای آن ها بگذارید. واقعا شما به خوردن، خوابیدن و نفس کشیدن به عنوان بهترین مشتری های احتمالیتان، درک انگیزه هایشان، گزارشِ روابط، تحصیلات، فعالیت های اجتماعی و چیزهای بیشتری نیاز دارید اگر قرار است با محتوای خود به نیازهای خواننده تان رسیدگی کنید. فرضیات گسترده ایجاد نکنید وگرنه مثلِ افراد دیگر در حیطۀ کاریتان به نظر خواهید رسید. پس متفاوت باشید و خوانندگان و مشتریان خود را مثل اعضای خانواده خود بدانید. این کاری است که اگر بتوانید به خوبی انجام دهید می‌توان گفت شما را به یکی از میلیاردرهای فضای مجازی بدل خواهد کرد.

درک خوانندگان در محتوا

۴- مهارت های خود را بهبود ببخشید

اگر شما نویسندۀ مطالب حرفه ای نیستید باید کارهایی انجام دهید و تا جایی به حرفه ای بودن نزدیک شوید که هیچکس تفاوتش را متوجه نشود. کتاب های سریع المروری برای کمک به شما در غلبه بر برخی از اشتباهات رایج (زیاده نویسی، جمله بندی ناشیانه، پاراگراف هایی که روان نیستند) وجود دارد؛ کتابِ موردعلاقۀ من “Elements of style” (عناصرِ سَبک) اثرِ ویلیام استرانک و ای.بی وایت است. همچنین برای تکمیل شدن علم خود در زمینه محتوا در مقاله ای دیگر ما کتاب های بازاریابی محتوا را منتشر کرده ایم که با خواندن این کتاب ها می‌توانید علم خود و مهارت های محتوایی و بازاریابی خود را بهبود بخشیده و به عنوان یک تولیدکننده محتوا بدرخشید.

مهارت محتوا

۵- اغلب بنویسید

هرچه مطالب بیشتری داشته باشید میزانِ بازدید و جذب سایت شما بیشتر خواهد شد، در این قضیه هیچ شکی نیست ( و هرچه بیشتر بنویسید بهتر است). افراد حرفه ای ها از اشتراک دانش خود خجالت زده نمی شوند و اینکه اگر می خواهید در حیطۀ کاری خود ناشرِ اصلیِ شوید باید به رفتارکردن همانند یکی از آنها متعهد باشید. این کاری نیست که شما هروقت “زمان داشتید” انجام دهید. در واقع این کار باید جزئی از زندگی شما شود. البته ما همیشه در الومحتوا گفته ایم که کیفیت را فدای کمیت نکنید و به این شعار هم پایبند هستیم ولی با نیروی بیشتر که توسط شما به خوبی آموزش دیده اند شما به یک تولیدکننده محتوا بزرگ در حیطه کاری خودتان (هر چه که می‌خواهد باشد باشد!) تبدیل خواهید شد.

نوشتن محتوا

۶- ایدۀ خود را بیان کنید

این روزها نوشتن، صرفا برای اینکه چیزی نوشته و منتشر شود؛ سریع و از روی بی دقتی انجام می شود و متنی خشک، سنگین و بی روح تولید می شود. بدون هیچ تردیدی اجازه دهید که شخصیتِ شرکتتان (یا خودتان) وارد متن شود. نوشتن به کار بردن جمله بندی سنگین و پیدا کردن کلمات دشوار نیست بلکه انتقالِ خوب و طبیعی ایده هایتان است و این یک استراتژی محتوا خوب است که شما را به یک تولیدکننده محتوا می‌رساند. در واقع متن‌های خشک و بی روح برای مخاطبان امروزی در سال ۲۰۱۹ جذابیتی ندارد و شما باید به سمت ایده‌های نو مثل ساخت پادکست یا تولید ویدئو خوب و همسو با نیاز مخاطبین خود پیش بروید.

ایده در محتوا

۷- مثال بزنید

شما مطالب را خیلی واقعی تر و مرتبط تر جلوه می دهید هنگاهی که به مردم مثال هایی از آنچه که راجع به آن صحبت میکنید ارائه دهید. برای مثال اگر راجع به تفاوت فرآوردۀ پودر پروتئین و پودر پروتئین “وی” چیزی می نویسید و قصدِ توصیف خصوصیت آن را دارید، فقط ننویسید “پودر پروتئین وِی به شما اجازۀ جایگزینی با خامه در دستورالعمل شیرینی پزی را همراه با حفظِ همان ترکیب میدهد.” به جای آن، چیزی شبیه به این بنویسید : “پودر پروتئین وِی به شما اجازۀ جایگزین کردن با خامه در دستورالعمل شیرینی پزی را همراه با حفظِ همان ترکیب میدهد – همان ساختار خامه ای غنی، همان بافت نرم سلولی، همان رطوبت و همان مزه”. پس نوع نوشتن یک مثال هم مهم است تا شما را به یک تولیدکننده محتوا خوب برای مخاطبین تان بدل کند.

مثال در محتوا

۸- راجع به خودتان صحبت نکنید

دربارۀ خریدارها و مشتری های احتمالیتان صحبت کنید. زمانی که دربارۀ خودتان صحبت میکنید، فرصتِ نشان دادن توانایی درک و برطرف کردن نیازهای دیدگاه ها و چالش ها را از دست می دهید. در واقع شما باید به نیازهای مخاطبین خود بپردازید زیرا در پس همین نیازها است که شما به بازاریابی موثر و در نهایت درآمد موفقی خواهید رسید.

صحبت راجع به محتوا

با وجودِ دانستن اهمیت بالای محتوای خوب، استرس نداشتن برای ایجاد آن سخت است. هنگامی که با یک مشتری جدید راجع به این فرآیند صحبت میکنید، بهترین نصیحتی که می توانید ارائه بدهید این است “مثل یک مشتری احتمالی فکر کنید”. وقتی این کار را انجام می دهید، خودتان را در بهترین موقعیت برای خلقِ چیزی که آنها را به قدری خوشحال کند که در عوض اطلاعات تماسشان را با شما به اشتراک بگذارند، قرار می دهید – و این یعنی شروعِ تعهد موفقِ تبدیل بازدیدکننده به مشتری.

خدمات تولید محتوا

دریافت خدمات تولید محتوا و دیگر خدمات سایت شما

برای دریافت خدمات تولید محتوا با گارانتی تضمین بالاترین کیفیت کاری فرم را پر کرده و ارسال کنید. تضمین می‌کنیم در ساعات کاری کارشناسان ما در کمتر از ۳۰ دقیقه با شما تماس خواهند گرفت.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید