۵ راه برای انباشت محتوا در سایت خود

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1397/12/22
۵ راه برای انباشت محتوا در سایت خود

انباشت محتوا و جمع‌آوری محتوا این روزها به یک ترفند محبوب بین وبلاگ نویسان و ناشران آنلاین برای افزایش میزان بازاریابی محتوایی که منتشر می‌کنند، به اشتراک گذاشتن مطالب زیادی از سراسر وب با مخاطبان خود، و افزودن تفاسیر شخصی خود به موضوعات داغی که در سایت‌های دیگر مورد بحث قرار می‌گیرند، تبدیل شده‌است. ​

شما می‌توانید هر محتوایی را که فکر می‌کنید برای مخاطبان شما ارزشمندند را به تفاسیر شخصی خود اضافه کنید، و آن را در وبلاگ خود نشر دهید. تا زمانی که شما سرقت ادبی نکرده ‌اید، تا زمانی که هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته‌اید، محتوایی را کپی نکرده‌اید، یا مطلبی را بدون ذکر منبع آن نشر نداده‌اید، می‌توان گفت استراتژی انباشت محتوای شما راهی مناسب برای ارائه محتوای جالب به مخاطبین و افزایش برنامه نشر پس از وبلاگی شما بوده‌است. در ادامه این مطلب پنج راه ساده برای انباشت محتوا در وبلاگ به روشی مفید، قانونی و اخلاقی بیان شده‌است. قبل از شروع خواندن این مطلب نیاز است که سه اصطلاح را در دنیای محتوا برای شما توضیح دهیم.

باید گفت این مسئله خالی از اهمیت نیست که تفاوت بین تجمع محتوا (aggregation)، تبلیغ محتوا (syndication) و انباشت محتوا (curation) را قبل از اینکه بتوانید به طور موثر محتوایی را در وبلاگ خود منتشر کنید، درک کنید.​ در اینجا چند توضیح ساده از هر کدام ارائه شده‌است: ​

  •  تجمع محتوا (aggregation): وقتی لینک‌های ورودی که در نظر دارید انتشار دهید را جمع کرده و هیچ چیز دیگری بجز آن لینک‌ها ( یا با تیتر محتوا) را در یک مکان مشخص کنید، شما در حال تجمع محتوا هستید. ​Alltop و PopURLs نمونه‌هایی از وب سایت‌های تجمع محتوا هستند که نمونه ایرانی برای آنها به وجود نیامده است.
  • تبلیغ محتوا (syndication): محتوای تبلیغاتی محتوایی جمع‌آوری‌شده و توزیع‌یافته (در کل یا در بخشی) برای مصرف یا انتشار توسط یک شخص ثالث می‌باشد. سایت‌هایی مانند Newstexand و NewsCred نمونه‌هایی از شرکت‌هایی هستند که سرویس‌های محتوای تبلیغاتی متنوعی ارائه می‌دهند. از نمونه‌های ایرانی می‌توان به سرویس‌های محدودی از سایت‌های یکتانت و کلیک‌یاب اشاره کرد. ​
  • انباشت محتوا (curation): زمانی که مطالب را از منابع مختلف مرور می‌کنید، لینک‌هایی برای آن منابع جمع‌آوری می‌کنید، توصیفات خود را به آن محتوا اضافه می‌کنید، و تمام آن قطعات را در یک مکان واحد منتشر می‌کنید، شما درحال انباشت محتوا هستید. در حالی که تجمع و تبلیغ محتوا عمدتا فرآیندهای خودکار هستند، انباشت اینطور نیست.​ انباشت صحیح محتوا به هوش انسانی، تفسیر و مداخله نیاز دارد. ​​​​​​​این اتفاق عموما در cms شما اتفاق می‌افتد که از معروف‌ترین آنها می‌توان به وردپرس و مدیریت محتوا آن اشاره کرد که امکانات بی‌نظیری را برای کاربران فراهم می‌کند.

نشر محتوای ویراستاری و انباشت شده

با این تعریف از انباشت محتوا در ذهن خود، شما می‌توانید بخوانید، نگاه کنید، و حتی به مطالب منابع مختلفی که فکر می‌کنید مخاطبان وبلاگ شما از آن لذت و سود می‌برند، گوش دهید، لینکهایی را از محتوا به اشتراک بگذارید، گزارش تان را به آن اضافه کنید، و همه آن را در یک پست وبلاگی منتشر کنید. ​با این تکنیک نظم محتوا یا بهتره بگوییم تقویم محتوا منظم شما شکل گرفته و همیشه می‌توانید با خیالی آسوده به ادامه مسیر فکر کنید.

نشر محتوای ویراستاری

​سرخط پست‌های انباشتی را انتشار دهید

​یکی از محبوب‌ترین روش‌های اعمال نفوذ محتوا برای افزایش برنامه ارسال وبلاگ و به اشتراک گذاشتن محتوا جالب از سراسر وب با مخاطبین خود با انتشار سرخط پستهای وبلاگی است. شما حتی می‌توانید گزارش کوتاه خود را به هر لینک اضافه کنید. این روش بسیار خوبی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات عالی با مخاطبینتان است و همچنین با آن می توانید به دیگر ناشران محتوا که کارشان را می‌پسندید نشان دهید که از کار آن‌ها رضایت دارید.​ به آن به عنوان یک گام در توسعه یک رابطه با دیگر محتوا سایت ها که احترام شما را دارند، فکر کنید. در واقع این عمل شاید شروع یک فرآیند جداب محتوایی باشد که برای شما در کسب کارتان افراد مختلفی را جذب کند و این همکاری برای همیشه ادامه پیدا کند که این موضوع به نفع دو طرف مورد بحث است.

سرخط پست‌های انباشتی

استفاده از اسلایدشو برای پررنگ کردن محتوا

اسلاید شوها به صورت بصری جذاب هستند و می‌توانند نظر مخاطیانتان بیشتر جذب کنند زیرا بازدیدکنندگان باید از طریق هر صفحه نمایش اسلاید روی هر صفحه کلیک کنند تا همه آن‌ها را ببینند. اگر مخاطبین شما اسلاید شوها را دوست داشته باشند، آن‌ها برای اشتراک گذاری محتوا خوب هستند. به جای انتشار یک پست وبلاگ پر شده با فهرستی از لینک‌ها و توضیحات، هر لینک را به یک نمایش اسلاید بصری تبدیل کنید که در آن هر لینک تصویر و تفسیر خود را داراست. اسلایدشوها همچنین به آسانی می‌تواند به روز رسانی های توییتر، پین‌های Pinterest، و چیزهای دیگر اضافه شود.

انتخاب CMS

محتوای انباشتی را در وبلاگ خود درج کنید

ابزارهای متنوعی وجود دارند که می‌توانند فرآیند تحلیل محتوا شما را ساده و موثر کنند، و برخی از این ابزارها شما را قادر می‌سازند تا محتوایتان را در وبلاگ خود درج کنید. البته ناگفته نماند که استراتژیست محتوا هم یکی از ارکان مهم تحلیل محتوا است، به طور معمول،از قبل قالب‌بندی برای شما انجام شده‌است، پس فرآیند سریع و آسان است. شما فقط منابع را انتخاب می‌کنید، گزارش خود را به هر کدام اضافه کرده، تعدادی کد درج‌شده را به یک پست یا وبلاگ یا کپی پیست می‌کنید، روی دکمه انتشار کلیک کرده، و کار تمام است. به عنوان مثال، ابزارهایی مانند Storify و Rebelmouse  هر دو روش ساده‌ای برای درج مطالب فشرده در وبلاگ را ارایه می‌دهند.

محتوای انباشتی را در وبلاگ خود درج کنید

محتوای خود را در غالب یک ویدئو آنلاین ارائه دهید

همیشه نیاز نیست محتوای ارائه‌شده در وبلاگ شما به صورت مکتوب منتشر شود. ​​​​​​شما می‌توانید ویدئویی را ایجاد کنید که دید شخصی شما در مورد یک یا چند قطعه از محتوای زنده را شامل شود، آن را درکانال آپارات یا یوتیوب خود قرار داده و آن را در هر جایی از وبلاگ خود که می‌خواهید تعبیه کنید.​ فقط مطمئن شوید که نشانی‌های اینترنتی را برای تمام منابع خود در داخل ویدئو و در توضیحات کتبی ویدئو، ذکر کرده‌اید.

​محتوای خود را در غالب یک ویدئو آنلاین ​ارائه دهید

خدمات تولید محتوا

دریافت خدمات تولید محتوا و دیگر خدمات سایت شما

برای دریافت خدمات تولید محتوا با گارانتی تضمین بالاترین کیفیت کاری فرم را پر کرده و ارسال کنید. تضمین می‌کنیم در ساعات کاری کارشناسان ما در کمتر از ۳۰ دقیقه با شما تماس خواهند گرفت.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید