بازاریابی سرد چیست؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/05/26
بازاریابی سرد چیست؟

“بازاریابی سرد” به مشتریان آینده یا فروشندگان آینده اشاره دارد. نقطه مقابل بازاریابی سرد بازاریابی گرم است. ارتباط با مشتری در یک بازار بسیار مهم است. هنگامی‌که ما با مشتری مانند خانواده، بستگان یا دوستان رابطه داریم، برای ما راحت تر است که به دنبال محصول باشیم. وقتی به این افراد شناخته شده بفروشیم، اعتبار، مسئولیت و امنیت وجود خواهد داشت. این نوع بازاریابی در آینده کسب و کار شما بسیار مهم و کاربردی است که در ادامه با آن آشنا می‌شوید.

اما با افراد جدید باید اعتماد را با قدم‌های کوچک شروع کنیم. ما باید تلاش و زمان بیشتری را برای شکل گیری رابطه صرف کنیم. با افزایش رسانه‌های اجتماعی، ما تماس‌هایی برقرار کرده ایم و می‌توانیم با افراد زیادی ارتباط برقرار کنیم که به فروشندگان در تبدیل بازاریابی گرم به بازاریابی سرد کمک می‌کند.

یک شرکت همیشه باید بازاریابی گرم و سرد را به تدریج مخلوط کند تا رابطه بین فروشنده و مشتری برقرار شود. این امر به فروشندگان کمک می‌کند تا نیازهای مشتری را درک کرده و بر اساس آن به آنها توجه کنند. این همچنین به شرکت در تراز کردن استراتژی موقعیت یابی در کنار بینش مشتری کمک می‌کند.

در فکر این هستید که چگونه باید افرادی را که نمی‌شناسید دعوت کنید تا نگاهی به تجارت بازاریابی شبکه ای خود بیندازند؟ اگر سعی کرده اید نحوه انجام جستجوی بازاریابی سرد را بیابید، این آموزش برای شما مناسب است.

چشم انداز بازاریابی سرد چیست؟

شما دو بازار دارید، بازاریابی گرم و بازاریابی سرد وجود دارد. بازاریابی گرم شما اساساً دوستان و خانواده شما یا افرادی هستند که شخصاً می‌شناسید. اینها افرادی هستند که به احتمال زیاد هنگام شروع کار خود با آنها برخورد خواهید کرد. این یک راه عالی برای شروع سریع فروش شما است زیرا این افراد شما را می‌شناسند. به خاطر داشته باشید، شما نیازی به تأیید هیچکس در مورد کار خود ندارید.

در اینجا چیزی است که باید برای آن آماده باشید، گاهی اوقات افراد در بازاریابی گرم شما بزرگترین دزدان رویای شما خواهند بود. آنها به شما می‌گویند کاری که انجام می‌دهید کلاهبرداری است، از شما می‌پرسند که چرا کاری را که انجام می‌دهید انجام می‌دهید. فقط بدانید که شما برای ایجاد کسب و کار خود به کسی احتیاج ندارید و مجبور نیستید کاری را که انجام می‌دهید تأیید کنند. در پایان روز، آنها قبض‌های شما را نمی‌پردازند و در آنجا ایستاده و در آینه به شما نگاه نمی‌کنند.

سپس شما بازاریابی سرد خود را دارید، و اینها افرادی هستند که هیچ شناختی از شما ندارند. هرگز یکدیگر را ندیده‌ای. شما هر روز با این افراد برخورد می‌کنید. افرادی که شما آنها را نمی‌شناسید بسیار بیشتر از آنهایی هستند که می‌شناسید. بنابراین یادگیری برخی از مهارت‌های بازاریابی سرد یک راه فوق العاده برای ایجاد کسب و کار شما به صورت آفلاین است.

بازاریابی سرد به سادگی صحبت با فردی است که او را نمی‌شناسید (بازاریابی سرد) و پی بردن به نیاز یا عدم نیاز به محصول یا خدمات شما.

چرا بازاریابی سرد را باید دنبال کنید؟

شما می‌توانید تجارت بازاریابی خود را به دو صورت آنلاین یا آفلاین ایجاد کنید. اگر به تازگی شروع به کار کرده اید، پیشنهاد می‌کنم از هر دو استفاده کنید. برای انجام آن باید تلفن را بردارید. این یک تجارت رابطه ای است، بنابراین اگر می‌خواهید هر نوع موفقیتی داشته باشید، انتخاب تلفن و صحبت با سرنخ‌هایی که به صورت آنلاین ایجاد کرده اید یا پیگیری شخصی که ملاقات کرده اید بسیار مهم است.

در ادامه چند دلیل وجود دارد که چرا من فکر می‌کنم همه کسانی که یک تجارت متکی به بازاریابی ایجاد می‌کنند باید بازاریابی سرد و گرم را انجام دهند:

  • افرادی که شما آنها را نمی‌شناسید بسیار بیشتر از آن چیزی است که می‌شناسید. حتی اگر از همه افراد در بازاریابی گرم خود حمایت می‌کنید (که احتمالاً این اتفاق نمی‌افتد)، افراد زیادی برای صحبت کردن با شما وجود دارد.
  • ممکن است فردی را استخدام کنید که در گروهی از شرکت‌های مختلف بازاریابی حضور داشته و از بازاریابی گرم آنها استفاده کرده است. اگر بتوانید آنچه را که درباره نحوه جستجوی بازاریابی سرد می‌دانید به آنها آموزش دهید. این می‌تواند همه چیز را در تجارت کسی تغییر دهد.
  • می‌توانید به تیم خود نحوه انجام جستجوی بازاریابی سرد را آموزش دهید. اگر کل تیم شما دارای مهارتهای مشابهی در جستجوی برای مشتری باشد، فکر می‌کنید که تیم شما در آن زمان رشد خواهد کرد؟

نحوه شروع مکالمه در بازار سرد

شما مکالمه را درست مانند دیگران شروع می‌کنید. من دوست دارم با تعریف و تمجید از آنها صحبت کنم. می‌توانید چیزی شبیه به این بگویید: “این ماشین خوبی است، برای امرار معاش چه کار می‌کنید؟” تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که یک تعریف واقعی کنید. نگویید ماشین خوبی دارند و سطل زنگ زده است. یا بگویید لباس تیز پوشیده اند و شلوارهای عرق کرده و بالای تانک دارند.

مکالمه را نسبتاً سبک نگه دارید، هدف شما در اینجا این است که با مشتری احتمالی خود کمی‌ارتباط برقرار کنید. آنها را بشناسید. اطلاعات زیادی را تسلیم نکنید. بزرگترین اشتباهی که اکثر بازاریابان شبکه ای مرتکب می‌شوند این است که با افراد زیادی صحبت نمی‌کنند. هدف شما این است که کمتر به افراد بیشتری بگویید. شما می‌توانید چیزی در این زمینه بگویید: “شرکت من در وسط توسعه برخی مناطق است و ما به دنبال برخی افراد هستیم.” وقتی خودتان را اینگونه نشان می‌دهید، بدون گفتن نام شرکت یا هر چیز دیگری به آنها کنجکاوی می‌کند.

آیا باید از اسکریپت‌های جستجوی بازاریابی سرد استفاده کنید؟

نکته کوچکی در این مورد وجود دارد، شما باید از آنها فقط به عنوان یک راهنما استفاده کنید تا بتوانید مکالمات خود را در مسیر مناسب نگه دارید. اگر شما شروع به استفاده از اسکریپت‌ها و صدایی شبیه یک ربات کنید، مردم می‌توانند به راحتی از طریق شما ببینند. همانطور که قبلاً اشاره کردم، فقط خودتان باشید! این کار بسیار کارآمدتر خواهد بود و نتایج شما بسیار بهتر خواهد بود. دوست دارید چگونه به شما نزدیک شود؟ به این ترتیب شما باید به بازاریابی سرد خود نزدیک شوید. با آنها مانند یک تکه گوشت رفتار نکنید بلکه مانند یک انسان رفتار کنید. شما می‌خواهید بازاریابی سرد خود را به بازاریابی گرم خود تبدیل کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید