آیا می‌توانید با محتوای خود وفاداری به برند را افزایش دهید؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 8 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/06/06
آیا می‌توانید با محتوای خود وفاداری به برند را افزایش دهید؟

شرکت‌ها از بازاریابی محتوا برای دستیابی به اهداف مختلف استفاده می‌کنند. محتوا می‌تواند مخاطبان شما را جذب، درگیر و نهایتا تبدیل کند، اما قابلیت‌های بیشتری نیز دارد. یکی از آنها توانایی افزایش وفاداری مصرف‌کننده یا خریدار به نام تجاری شما است. محتوایی که با مشتریان شما صحبت می‌کند، اعتماد ایجاد می‌کند و کسب و کار شما را به عنوان سرآمد و پیشرو معرفی می‌کند، برای حفظ آنها در بلند مدت و افزایش ارزش ویژه برند شما بسیار مهم است. بنابراین راز استفاده از محتوا برای افزایش وفاداری به برند چیست؟ بیایید در مورد این موضوع صحبت کنیم.

برای ایجاد وفاداری، از عنصر احساسات استفاده کنید.

اساس ایجاد وفاداری با بازاریابی محتوا این است که آن را به پایه و اساس استراتژی محتوای خود تبدیل کنید. در طرح محتوا، اهداف خود را مشخص کنید، که وفاداری به نام تجاری نیز یک هدف حیاتی است. دستیابی به این هدف با موضوع اصلی همدلی کردن آغاز می‌شود.

همدلی در بازاریابی محتوا باعث ایجاد ارتباطات عاطفی می‌شود. معنای آن این است که شما محتوا را از دیدگاه مشتری خود توسعه می‌دهید، نه از نظر شرکت خودتان. اگر به معنای واقعی کلمه خود را جای آنها بگذارید، دیدگاه شما تغییر می‌کند. با این حساب ، بازاریابی محتوایی شما می‌تواند شکوفا شود و مشتریان را به حامیان برند تبدیل کند.

داده‌هایی برای پشتیبانی از ارتباط بین ارتباطات عاطفی و وفاداری وجود دارد. مشتریان شما که این سرمایه‌گذاری احساسی رویشان انجام شده است، 306 درصد ارزش مادام العمر بیشتری نسبت سایرین دارند. گسترش وفاداری به برند تأثیر بسزایی در موفقیت دارد و داده‌های بیشتری برای حمایت از آن وجود دارد.

وفاداری به نام تجاری برای استحصال درآمد بیشتر مفید است.

حفظ مشتریان باید به اندازه خرید مشتریان جدید اهمیت داشته باشد. عدم رعایت این موارد به عنوان اولویت‌های برابر، اشتباهی است که بسیاری از مشاغل مرتکب می‌شوند، بنابراین شما این کار را انجام ندهید. تیم محتوای سازمانی شما باید در جهت هر دو تلاش کند زیرا سودهای زیادی را به همراه دارد. بر اساس تحقیقات انجام شده، افزایش 5 درصدی حفظ مشتری با حداقل 25 درصد افزایش سود مرتبط است.

داده‌های بیشتری برای پشتیبانی از مقوله ارزش وفاداری نیز وجود دارد:

 • 60 درصد از مشتریان وفادار به صورت مکرر از شما خرید خواهند کرد.
 • 50 درصد از مشتریان وفادار خریدهای بیشتری از شما انجام می‌دهند.

شما نمی‌توانید نکات مثبت ایجاد روابط بلند مدت را نادیده بگیرید و محتوا راه انجام این کار است. این فرآیند قبل از اینکه آنها به مشتری تبدیل شوند شروع می‌شود اما نباید بعد از خرید پایان یابد. اگر از ابتدا بر آموزش و اطلاعات مفید تمرکز کنید، در مسیر درستی ‌برای ایجاد و حفظ اعتماد هستید.

ایده‌هایی برای رشد وفاداری به برند شما با محتوا

اما چگونه مطمئن می‌شوید که برنامه محتوای شما بر وفاداری به برند تأکید دارد؟ روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. در اینجا ایده‌های متخصصان بازاریابی محتوا به اشتراک ‌گذاشته شده است.

1- محتوای آموزشی، مرتبط و آموزنده ایجاد کنید.

به عنوان یک تیم محتوای سازمانی که ممکن است چندین نوع از مشاغل را پشتیبانی کند، برنامه تنظیم محتوای شما بسیار  شلوغ است. موضوع اصلی بسیاری از محتواهای شما، صرف نظر از نوع یا مرحله خرید، باید آموزشی و مرتبط باشد. به یاد داشته باشید، بازاریابی محتوا در واقع فروش نیست. در مورد تعامل با مخاطبان و درک چالش‌های آنها است. بعد از آن، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که این موارد را نیز مورد بررسی قرار دهد.

محتوای عالی شامل موارد زیر است:

 • راهنمای نحوه دستیابی به اهداف به مشتری با استفاده از محصولات یا خدمات شما
 • انتشار گزارش‌های صنعت با داده‌ها و آمار
 • آموزش در سطح متخصصان یا وبینارها برای افزایش دانش مشتری
 • مطالعات موردی و داستان‌هایی در مورد تجربه استفاده مشتری از محصول شما
 • نظرات رهبری در مورد چالش‌ها یا تغییرات در حال ظهور در صنعت
 • معرفی ویژگی‌ها یا محصولات جدید که نیازهای فعلی مشتریان را برآورده می‌کند.

2- یک جامعه بسازید.

برای اینکه یک شرکت مشتری‌محور باشید، باید یک جامعه مشتریان ایجاد کنید. این جامعه متقابلاً سودمند است یعنی هم به شما و هم به مشتریان سود می رساند. مشتریان برای اطلاع از بهترین شیوه‌ها یا کاربردهای مختلف محصولات به پیشنهادات شما و سایر مشتریان دسترسی پیدا می‌کنند. در عین حال، بازخورد و یک کانال مستقیم برای توزیع محتوای جدید ایجاد می‌کنید. ایجاد جامعه مشتری آسان نیست.

این امر مستلزم تعهد برای ادامه مسیر با مشتریان شما بعد از فروش است. راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. می‌توانید میکروسایت خود را ایجاد کنید که در آن از مشتریان دعوت می‌کنید تا سوالات خود را مطرح کرده و یا وارد یک بحث شوند. شما مالک این کانال هستید و می‌توانید در کنار موضوعات مورد بحث، مطالب اختصاصی خودتان را برای مشتریان خود ارسال کنید. نکات مثبت این است که شما کنترل رسانه را در دست دارید. البته شما باید کانال را بسازید و از آن نگهداری کنید.

گزینه دیگر استفاده از رسانه‌های اجتماعی است. جامعه شما می‌تواند پروفایل شما باشد، یا می‌توانید گروه خاصی ایجاد کنید که فقط برای دعوت است. اجرای اولی راحت‌تر است و هیچ مانعی ندارد. بر روی دومی کنترل بیشتری دارید زیرا شما تصمیم می‌گیرید چه کسی دسترسی داشته باشد، بنابراین نگران ارائه محتوای اختصاصی نباشید.

3-برای افزایش وفاداری به نام تجاری از محتوای صمیمی و شخصی استفاده کنید.

برقراری ارتباط یک به یک بین مشاغل و مشتریان دشوار است، اما غیر ممکن نیست. مشتریان شما از محتوایی که مستقیماً برطرف کردن نیازهای آنها را هدف گرفته است، قدردانی خواهند کرد و شخصی‌سازی محتوا به فناوری و ابزار نیاز دارد. تنها در صورتی می‌توانید مشتریان خود را با محتوای مناسب هدف قرار دهید که اطلاعات و بستر لازم برای تحقق آن را داشته باشید. برای ایجاد مسیرهای مختلف ، باید به تجزیه و تحلیل محتوا توجه زیادی داشته باشید.

تقویم محتوای اینستا

به عنوان مثال، اگر مشتری شناخته شده‌ای به وبلاگ شما سر بزند و شما فناوری شناسایی او را داشته باشید، محتوای ویژه‌ای که او می‌بیند با آنچه دیگران می‌بینند متفاوت خواهد بود. ممکن است محتوا مربوط به صنعت یا محصول خاص آنها باشد. مشتریان شما از این رویکرد قدردانی می‌کنند و برای خواندن وبلاگ شما باز هم به آن سر خواهند زد.  

4- افزایش وفاداری به برند با محتوا: اندیشه‌های نهایی

اگر بتوانید محتوای خود را طوری طراحی کنید که مشتریان خود را بهتر درگیر کرده و آنها را علاقمند نگه دارید، می‌توانید از مزایای زیادی بهره مند شوید. محتوا یک ابزار قدرتمند است که می‌تواند وفاداری و ارتباطات را ایجاد کند. هنگام تجدیدنظر در استراتژی‌ها و تاکتیک‌های خود، این نکات را در نظر بگیرید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید