چگونه در سال 2019 تولید محتوا برای موتورهای جستجو کنیم؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 17 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1398/04/08
چگونه در سال 2019 تولید محتوا برای موتورهای جستجو کنیم؟

اینکه من مطلب را برای خواننده تهیه کنم یا تولید محتوا برای موتورهای جستجو داشته باشم، انگار دغدغه ی بی پایان نویسنده های حوزه ی محتواست. اما چطور مطلبی داشته باشیم که به اصطلاح دل هر دو را بدست آوریم و هم مخاطب را راضی نگه داریم و هم موتورهای جستجو را؟

تولید محتوا برای موتورهای جستجو یا کاربران؟!  مسئله این است!!

مطمئنا هدف شما این است که محتوایی را تهیه کنید که هم برای کاربران عالی باشد و هم از عملکرد مطلوبی در موتورهای جستجو در سال 2019 برخوردار باشد. و به اصطلاح با جدیدترین متدهای تولید محتوا برای موتورهای جستجو و مخاطبان آشنا شوید.

اما چگونه این عمل را انجام می‌دهید؟

برای شروع کار می‌توانید آن دسته از مقالاتی را بررسی کنید که عملکرد خوبی را در سال 2018 به جا گذاشته‌اند.

انواع مشخصی از محتوا در حجم بسیار زیاد (در حد تُن!) روی رسانه‌های اجتماعی و به واسطه ی گروه‌های بازاریابی به اشتراک گذاشته شده‌اند.

در حقیقت، برخی از بهترین مقالات در بیش از یک دسته بندی قرار می‌گیرند.

اما لازم به اشاره است که سوای تعاملات کُلی ایجاد شده بوسیله ی این نوع مقالات، آن‌ها از پتانسیل بسیار بالایی برای رساندن سایتتان به صدر نتایج جستجو برخوردار می‌باشند.

حتماً در حین نوشتن مقاله برای سایت شخصی‌تان یا مشتریان شما در سال 2019 به فهرست زیر مراجعه کرده و از راهنمایی‌های مشورت گونه‌ی آن استفاده کنید.

دیدگاه های قوی و چگونگی تولید محتوا برای موتورهای جستجو

گوگل، قوانین و خوانندگان به صورت مداوم دستخوش تغییر می‌شوند، این بدان معناست که بازاریابی نیز به صورت دائمی تحول می‌یابد. هر کسی که در این زمینه تجربه دارد داستان‌هایی راجع به این وقایع و تغییرات حاکم بر صنعت ما می تواند برای شما بازگو کند.

بنابراین، مقالاتی با دیدگاه‌های قوی تأثیر مطلوبی را روی مخاطبان به جا می‌گذارند.

ممکن است مطلبی را بخوانید و سر خود را به نشانه‌ی تأیید آن تکان دهید و با جمله به جمله ی نویسنده موافق باشید. یا ممکن است با دیدی مخالف و یا حتی تنفر انگیز مطلب را بخوانید و بخواهید آن را با دوستانتان که با شما هم نظر هستند و آن مطلب را بی پایه و اساس می‌دانند اشتراک گذاری کنید.

در هر دو حالت این قبیل مقالات با ایجاد انبوهی از لایک ها، اشتراک‌ها (شیر کردن‌ها)، نظرات (کامنت ها) و ترافیک زیاد روبرو می‌شوند، چرا که ذاتاً با جلب گروهی توجه همراه هستند.

هنگامی که عنوان حالت افراطی داشته باشد نیز جلب توجه حاصله قوی‌تر خواهد شد :

 • AMP گوگل می‌تواند به درک واصل شود!
 • در پاره‌ای مواقع تنها چیزی که به خوردن آن نیاز است یک ساندویچ است
 • گری وینرچوک دارای دیدگاه غلط، غلط، غلط و غلطی راجع به رسانه‌ها می‌باشد

این‌ها چند نمونه از مقالاتی هستند که شاهد به اشتراک گذاشتن بالای آن‌ها در فضای وب بوده‌ایم. هنگامی که از افراد راجع به مقالات مورد علاقه‌ی سال 2018 سؤال می‌کنم یا به صدر فهرست‌های ترندهای وب مراجعه می‌کنم، با این موارد روبرو می‌شوم. برای مثال می‌توان به فهرست ترندهای Spartaco اشاره کرد.

هنگامی که عنوان ها را روی توئیتر جستجو می‌کنید با اشتراک گذاری‌های بی نهایت روبرو می‌شوید. بنابراین می‌توان تصور نمود که بحث و تبادل نظر راجع به موضوعات چشمگیر بوده و کاملاً بالا گرفته است.

اما در برخی موارد لازم است خود وارد میدان شوید و در تعاملات همانند یک رهبر عمل کنید تا ترافیک مدنظر را حاصل کرده و مخاطبان مدنظر را جلب کنید.

این شرایط برای بازاریابان به چه معناست؟

در صورتی که در بازار تخصصی خود حس ششم قوی راجع به شرایط دارید، بهترست به صفحه کلید مراجعه کنید. احتمالاً افراد دیگری نیز در بخش‌های دیگری از شبکه‌ی اینترنت با شما موافق بوده و با شروع به کار شما، ادامه‌ی بحث را در دست خواهند گرفت.

بازاریابان محتوا

بی شک برخی افراد نیز با چنین شرایطی مخالف هستند، اما در صورتی که دارای دیدگاهی دارای موضوعی خاص هستید، نکته‌ی کلیدی این است که با استفاده از شواهد مناسب از آن پشتیبانی کنید.

راجع به دیدگاه‌های قوی خود مطلب بنویسید.

به چه علتی این محتوا از عملکرد مطلوبی در جستجوها برخوردار است؟

دیدگاه‌های قوی به ندرت به اخبار روز تبدیل می‌شوند (اما اگر واقعاً در شکل صحیح ارائه شوند، به این امتیاز هم دست پیدا می کنند). اما به احتمال زیاد با توجهات فراوان و لینک‌های متعددی روبرو شده و این به آن معناست که رتبه بندی آن‌ها افزایش خواهد یافت. و این تولید محتوا برای موتورهای جستجو و مخاطبان هر دو جالب خواهد بود.

افرادی با دیدگاه‌های قوی معمولاً از آنچه راجع به آن سخن می گویند نیز مطلع هستند. مولفانی که با شور و شوق راجع به موضوعی سخن گفته معمولاً در آن زمینه تخصص داشته و از اعتبار کافی برای شکل دادن به تعاملات بیشتر برخوردار می‌باشند.

این بدان معناست که آن‌ها احتمالاً از تسلط های کافی دیگری نیز نسبت به سایت خود برخوردار هستند و آخرین مطالب منتشر شده به شکل دیدگاه‌های مؤلف صرفاً ظاهر کنونی سایت را بهبود خواهد بخشید.

هرچند چنین مطالبی لزوماً عامل تعیین کننده‌ای در نتایج جستجو محسوب نمی‌شوند، اما افرادی که چنین مطالبی را نوشته معمولاً در مسائل مشابه نیز از رتبه بندی مطلوبی برخوردار می‌باشند.

داده ها و آزمایشات بکر

افراد به شدت دنبال جمع آوری اطلاعات هستند و داده‌ها را غنی سازی می‌کنند. جدا از اینکه برای اثبات نکته‌ای که به آن اعتقاد محکم داریم از داده‌ها استفاده می کنیم، به رئیسمان نشان دهیم که لازم است در استراتژی یا راه حل خاصی سرمایه گذاری کند، یا حرکات و اقدامات بعدی آنان را شناسایی می کنیم و …، ما یک جامعه‌ی داده محور تلقی می‌شویم.

برای مثال شوهر من برای هرگونه خرید تمامی داده‌های مربوطه را مورد جستجو قرار می‌دهد، حتی اطلاعات مربوط به نویسنده را نیز هم به شکل کامل پیدا کرده و مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

جامعه‌ی ما به صورت ذاتی به گردآوری داده‌ها اقدام می‌کند و این گویا به یک چیزی غریزی در بین مردم ما تبدیل شده. سایت ahrefs چنین گزارش داده که برخی از برجسته‌ترین جستجوهای گوگل در سال 2018 عبارتند از آب و هوا، نقشه‌ها، ترجمه‌ها، اخبار، ماشین حساب‌ها و غیره. این موارد همگی روش‌های بنیادی بوده که جهت گردآوری داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در قلمروی بازاریابی از مزیت وجود انبوهی از داده‌های عددی واقعی برخوردار هستیم که همگی در کف دستان ما قرار گرفته‌اند. بودجه‌ی تبلیغاتی خود را کجا سرمایه گذاری کنیم؟ آیا CAC ما در سه ماهه‌ی چهارم بیشتر از سه ماهه‌ی دوم می‌باشد؟ علت چیست؟

با افتخار اعلام می‌کنیم که تصمیمات ما بر حسب آمار و ارقام ارائه می شود و نه حدس و گمان.

هنگامی که سایر افراد نظریه‌های بازاریابی را بررسی کرده و مبانی پایه‌ای را برای انجام مستقیم امور یا پیشگیری از خرابی‌های بیشتر پیشنهاد می‌دهند. ما این قبیل مقالات را بسیار مفید تلقی کرده و به شما پیشنهاد می دهیم تا تولید محتوا برای موتورهای جستجو و کاربران شما بسیار جذاب باشد :

 • تحقیقات بازاریابی محتوی B2B سال 2019 : قرار دادن مخاطبان در رأس امور نتایج مثبتی را در پی خواهد داشت.
 • آیا تبلیغات توئیتری واقعاً مفید واقع می‌شوند؟ یک آزمایش تعجب برانگیز، ۱۷.۲ میلیون بازدید از یک پُست واحد توئیتری
 • مطالعه‌ی موردی AMP گوگل، مراجعات بعدی (مشتریان، فروش‌های بالقوه) تا ۵۹ % کاهش یافته‌اند.

داده‌های بکر و خاص نه تنها در سطح اجتماعی به شدت مورد بحث قرار گرفته و اشتراک‌های زیادی را تجربه می‌کنند، بلکه در عین حال انبوهی از لینک‌ها را نیز دریافت می‌کنند. به یک نظرسنجی مرتبط با صنعت خودتان فکر کنید و آن را به بیشترین تعداد ممکن از مخاطبان ارسال کنید.

داده‌ها را گردآوری کنید، آزمایشاتی را انجام داده و راجع به آن‌ها مطلب بنویسید تا دیگران نیز از آن‌ها آگاه شوند.

به چه علتی این محتوا در جستجوها عملکرد مطلوبی دارد؟

در عصر گوگل به سر می‌بریم. بنابراین هر چه خواهان دسترسی به آن هستیم در کسری از ثانیه در اختیار ما قرار می گیرد.

آیا به داده‌های پشتیبان برای برنامه‌ی اجرایی یک پروژه نیاز دارید؟ آیا به اعداد و ارقام نیاز دارید تا صحیح بودن نظریه‌ی خود را اثبات کنید؟ یا در حال ورود به حوزه‌ای مهم در قلمروی کسب و کار خودتان می‌باشید؟ تنها یک جستجو با همه‌ی این موارد فاصله دارید.

محتوای گوگل

با توجه به اینکه افراد به غنی سازی داده‌ها و اعداد اقدام می‌کنند، بنابراین این عمل همواره در SERP هایی با محوریت بازاریابی مفید واقع می‌شود.

ادراکات کاربردی و چگونگی انجام

در ادامه تولید محتوا برای موتورهای جستجو  و کاربران، می رسیم به مقوله ی مطالب کاربردی. بازاریابان در کنار داده‌های بکر و جدید، عاشق محتواهای کاربردی هستند. آن‌ها می گویند که اگر چگونگی انجام عملی جدید به آن‌ها داده شود و یا فعالیت‌های قدیمی تا حد امکان با روش آسان تری ارائه شوند، آن‌ها حاضرند از محصول مربوطه پشتیبانی کنند. همچنین بخوبی با توصیه‌هایی که لازم به دوری از آن‌ها بوده آشنا هستیم.

من عاشق بازاریابی و بخصوص گروه‌های تخصصی SEO هستم، چرا که افراد آن علاقه‌ی زیادی به تقسیم بندی داده‌ها، ادراکات، داستان‌های موفقیت و شکست دارند.

می‌توانم به توئیتر بروم و از دوستان سئوکار خود راجع به مشکلات پیشرو سؤال بپرسم. آن‌ها راه حل‌های مختلفی را ارائه داده که بلافاصله قادر به امتحان آن‌ها هستم.

این مقالات کاربردی ماهیتاً مانند همین دوستان عمل می کنند، گویی دوستان شما در مقیاسی بزرگتر در حال کمک به شما می‌باشند. هنگامی که یک رهبر صنعتی نحوه‌ی دسترسی به نتایج تکرارپذیر را به شما آموزش می‌دهد، همانند مربی بوده که نکته‌ی جدیدی را برای پروژه‌ی بعدی به شما گوشزد می کند.

در اینجا به برخی مقالات بدست آمده از روندهای SPARKTORO و افرادی که مقالات مورد علاقه‌ی خود در سال 2018 را به من معرفی کرده‌اند یادآوری می‌شوند :

 • ۳۷ نمونه از داستان‌های دلهره انگیز از شکست‌های سئو در خطوط مقدم
 • چگونه شاخص‌های بهتری را برای کلید واژه‌های هدفمند حاصل نماییم
 • چگونه رتبه بندی را نسبت به واژگان عنوان حاصل نماییم

به آخرین دفعه‌ای فکر کنید که مطلبی با عنوان چگونگی انجام کاری را در اینترنت مشاهده نموده‌اید و این مطلب دقیقاً گره گشای مشکل پیش روی شما بوده است. این احتمال وجود داشته که چنین عبارتی را بکار بُرده باشید : بالاخره پیدا کردم!

همین مساله برای جستجو نیز صادق می‌باشد. ما خواهان این هستیم که به بهترین روش به اهداف حرفه‌ای خود در سریعترین و با مطلوب‌ترین روش دسترسی پیدا کنیم. بنابراین مطالب کاربردی که چیزی را به مخاطب شما یاد می دهد، هم می تواند یکی از بهترین های تولید محتوا برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران سایت شما باشد.

در موارد ساده‌ای همچون چگونگی تنظیمات اینستاگرامی تا سؤالات پیچیده‌تری همچون نحوه‌ی جبران جریمه‌های گوگلی، هیچ چیزی به اندازه‌ی دستیابی به پاسخ از شخصی ناشناس لذت بخش نمی‌باشد.

این شرایط برای بازاریابان به چه معناست؟

فرآیندهای خود را به صورت مکتوب تهیه کنید. از کسانی که از نکات آموزشی شما بهره مند خواهند شد شگفت زده می‌شوید.

احتمالاً فکر می‌کنید شرایط برای نوشتن مطلب بسیار ساده است. اما این موضوع قطعی بوده که احتمالاً در انجام عملی خاص با دیگران فرق دارید و آن‌ها یکی دو نکته از شما یاد خواهند گرفت.

در صورتی که روش کاملاً جدیدی را برای انجام عملی خاص کشف کردیده اید، دلایل به مراتب بهتری برای نوشتن مقاله‌ای راجع به “چگونگی عملکرد مکانیزمتان” خواهید داشت.

به چه دلیلی این محتوی در جستجو عملکرد مطلوبی به همراه خواهد داشت

همه‌ی افراد کار خود را از جایی شروع کرده و اکثراً در هنگام انجام کاری بخصوص یا جستجو برای دسترسی به روش‌های بهتر و بهینه‌تر درصدد انجام جستجوهای تکمیلی بر می‌آیند.

سایت Answer the public دلیل لازم برای موفقیت را فراهم می‌سازد. این ابزار تحقیقاتی بررسی راجع به کلید واژه‌های عینی را ممکن می‌سازد. این ابزار سؤالات را دسته بندی کرده و روش‌های مختلف استفاده‌ی افراد از موتورهای جستجو را آموزش می دهد.

هنگامی که واژه‌ی “نصب توالت” را جستجو و بررسی می‌کنید، به گزینه‌های متعدد و بی پایانی دسترسی خواهید داشت.

تعداد بسیار زیادی از افراد به دنبال آموزش چگونگی کار با استفاده از یوتیوب، نتایج جستجو و… به دنبال این هستند که خودشان بدون آوردن متخصص آن را انجام دهند (شوهرم تلاش کرده خودش کار را انجام دهد، قبل از اینکه متخصصی را بکار بگیرد که البته همیشه ایده‌ی خوبی نیست!)

مرحله‌ی بعدی از چگونگی انجام و ادراکات کاربردی، احتمالاً به نحوه‌ی انتقال محتوی به جستجوی صوتی مربوط می‌شود. برای مثال ممکن است از دستیار صوتی خود بخواهیم تا مطالب متنی را برای ما بخوانند.

مولفان محبوب در صنعت

افراد خاصی در حوزه‌ی بازاریابی و جستجو همیشه پرطرفدار هستند و باعث جذب مخاطبان آنلاین می‌شوند. با توجه به اینکه این افراد دیدگاه‌های قوی دارند، مخاطبان یا عاشق آن‌ها شده یا از آن‌ها متنفر می‌شوند. با این وجود سخت است که بگوییم آن‌ها تاثیری را به جا نمی‌گذارند.

چنین افرادی احتمالاً از سابقه‌ای برای تولید محتویات فهرست شده برخوردار بوده و به اندازه‌ی دنبال کننده (فالوئر) داشته که صرفاً با اشاره به نام آن‌ها، نقل قول یا قرار گرفتن در نقش مؤلف ترافیکی را به خود اختصاص می‌دهند.

پس اگر می خواهید در رابطه با تولید محتوا برای موتورهای جستجو محبوب باشید، باید ابتدا به یک مؤلف، گرد آورنده و یا نویسنده مشهور در بین کاربران تبدیل شوید تا سیل بازدیدها را به سمت خود سرازیر کنید.

بازاریابان به شدت خواهان نظرخواهی از این افراد مشهور راجع به پیش بینی‌ها، روندها، ابردادها و سایر یافته هایی بوده که افراد عادی زمان لازم برای دسترسی یا کشف آن‌ها را ندارند.

نام‌های بزرگ نه تنها به بهترین منابع تحقیق، استخراج داده و انتشار محتوای مفید دسترسی دارند، بلکه به آن‌ها بدلیل انجام صحیح امور اعتماد داریم.

با تقلید از عملکرد آنان یا استفاده از نتیجه گیری‌های آنان برای شکل دهی به نتیجه گیری‌های خود، باید تلاش کنیم در مسیر دسترسی به این سطح از موفقیت گام برداریم.

این شرایط برای بازاریابان به چه معناست؟

در صورتی که شخص شماره یکی مانند، گاردنر یا ماری هینس نیستید، نگران نباشید. آن‌ها نیز از ابتدا این چنین نبودند. آن‌ها نیز به احتمال زیاد محتویات منظمی را با دیدگاه‌های قوی، داده‌ها، چگونگی انجام و غیره تهیه می‌نمودند و با کار موفق و رضایت مشتری جایگاه خود را کم کم بهبود بخشیدند.

افرادی همچون من و شما قادر به خواندن این قبیل مطالب هستیم و سپس همین وضعیت را برای مشتریان و کسب و کارهای خود اجرا می‌کنیم.

بازاریابی محتوا

یک نکته برای رسیدن به صدر فهرست بازاریابان رساندن خود به آن جایگاه می‌باشد. برای سخنرانی در جلسات داوطلب شوید، به جوامع آنلاین بپیوندید (همچون سئو چت) و در آن‌ها مشارکت کنید.

به چه دلیلی این محتوی در جستجوها عملکرد مطلوبی دارد

این احتمال زیاد بوده که اگر فردی یک بازاریاب شناخته شده باشد، احتمالاً از نحوه‌ی کار روی فضای اینترنت آگاه است و برای مدتی در این زمینه مشغول به کار بوده.

افراد مشهور در زمینه‌ی سئو و بازاریابی دیجیتال برای مدتی در رتبه بندی‌های برتر قرار داشته، در نزد صنعت شناخته شده بوده و قلمروهایی را بر حسب اعتبار و تعداد افرادی که نامشان را جستجو کرده ایجاد می‌نمایند.

مسائل اجتماعی و ارتباط آن با تولید محتوا برای موتورهای جستجو

این موضوع یکی از دسته بندی‌های رایجی است که در آینده بیشتر از آن خواهیم شنید. بازاریابی و جستجو در حال تبدیل شدن به ابر مفاهیم بوده، اما به عقیده‌ی من استفاده از مسائل اجتماعی در صنعت به خصوص در آینده بسیار مهم تلقی می‌شود.

بازاریابی دیجیتال، سئو، مشاوره‌ی بازاریابی، نرم افزارهای بازاریابی و غیره همگی دارای افراد صحنه گردان می‌باشند. افراد جانبی نیز به همان اندازه مهم هستند.

با انتشار داوطلبانه‌ی مطالب راجع به مسائل شخصی، دیدگاه‌های خود را بیان کرده و مشکلاتی که در گذشته موجب نارضایتی بازاریابان را فراهم آورده را تحت مدیریت خود در می آوریم.

در اینجا به برخی از مقالات مورد علاقه‌ی من راجع به مسائل اجتماعی اشاره می‌کنم که سال گذشته منتشر شده و مشکلاتی همچون خستگی، تعارض و ناامیدی در این صنعت را به بحث گذاشته‌اند :

 • آیا هیچ یک از این سه اقدام شور و شوق شما برای سئو را از بین بُرده است؟
 • اجازه دهید راجع به تخطی‌های کاربردی سخن بگوییم؟ چگونه می‌توانیم از مخاطبان خود حفاظت کنیم؟
 • با هشتگ سئوچت مسائل مرتبط با ناامیدی در صنعت جستجو را بررسی می‌کنیم

همانگونه که سایر موضوعات را مورد جستجو قرار می‌دهیم، درصدد دسترسی به پاسخ‌هایی راجع به جنبه‌های فردی زندگی شغلی خود هستیم.

هنگامی که تعداد بیشتری از بازاریابان به جنبه‌های مثبت و منفی ماهیت زندگی شخصی و اجتماعی خود در این صنعت اشاره می‌کنند. اشاره به مسائل کاری شکسته شده و تمامی افراد به انسان‌ها و بازاریابان بهتری تبدیل می‌شوند.

این شرایط برای بازاریابان به چه معناست؟

اجازه دهید برخی موانع را پشت سر بگذاریم و بیشتر از یکدیگر حمایت کنیم. در راستای مسائل تجاری، بدنبال روش‌هایی باشید که پشتیبانی بهتر از بازاریابان را به همراه خواهند داشت. چه آن‌هایی که با آن‌ها همکاری دارید یا سایر افراد حاضر در فضای شغلی.

راجع به موارد زیر نظر خود را بنویسید :

 • به چه دلیلی رفتن به تعطیلات مهم می‌باشد؟
 • چگونه کسب و کار را توسعه بدهید؟
 • چگونه با مشتریان نامطلوب قطع رابطه کنید؟
 • چگونه بهترین‌ها را استخدام کنید؟
 • چه زمانی باید از یک شغل مخرب خارج شوید؟

هر چقدر صادقانه‌تر راجع به مسائل و واقعیت‌های زندگی سخن بگوییم، منبع بهتری برای یکدیگر خواهیم بود. و این باز هم همان چیزی است که شما را به یک تناسب در تولید محتوا برای موتورهای جستجو و مخاطب می رساند، در حالی که به راحتی هر دو را راضی و خوشحال نگه داشته اید.

به چه دلیلی این محتوا در جستجوها عملکرد موفقی به همراه دارد

هرچند جو کُلی حاکم بر بیان مشکلات و موفقیت‌ها در این صنعت در حال تغییر می‌باشد، بسیاری از افراد قبل از سؤال پرسیدن از دوستان راجع به هدف و نیت این عمل پرس و جو کرده و احساس مطلوب‌تری به آن‌ها دست می‌دهد.

آیا این شرایط عادی است؟ آیا فقط من این چنین هستم؟

با تهیه‌ی محتوایی که افراد در حال جستجو راجع به آن‌ها هستند، شما در حال ایجاد تعاملات بعدی راجع به آن موضوعات و مسائل می‌باشید.

گوگل از قبل در حال تلاش برای ارائه‌ی پشتیبانی بیشتر نسبت به افراد جستجو کننده‌ی مسائل حساس می‌باشد. همچنین برای برخی جستجوها خط پاسخگویی فوری را راه اندازی نموده است (برای مثال خودکشی).

با پیوستن به تعاملات، هم از جنبه‌های مثبت و هم منفی، در حال شروع مکالماتی هستید که مورد جستجو و استفاده‌ی سایرین قرار می‌گیرند.

نتیجه گیری

در کنار رعایت ویژگی‌های اصلی سئوی مطلوب برای تمامی مطالب قابل انتشار در سطح آنلاین، سعی کنید محتویات را در چهارچوب این ستون‌ها قرار داده و بررسی کنید که آیا ترافیک و تأثیر اجتماعی شما در سال 2019 ارتقا می‌یابد یا خیر؟

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید