6 فاکتور که باید بدانیم تا سفارش برای محتوای سایت را به چه کسی بسپاریم

  • نویسنده : مینا رحیمی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1399/12/20
6 فاکتور که باید بدانیم تا سفارش برای محتوای سایت را به چه کسی بسپاریم

با گسترده‌تر شدن اینترنت، برندها و کسب‌وکارها نیز برای توسعه فروش، معرفی و برندینگ به حضور در فضای مجازی و تحت وب نیازمند شدند. کم‌کم سروکله وب‌سایت‌ها و بلاگ‌های کسب‌وکارها و برندها پیدا شد تا جایی که امروزه عدم حضور یک برند یا کسب‌وکار در فضای مجازی و آنلاین غیرممکن است. کسب‌وکارها برای فروش و برندینگ خود بیش‌ازپیش به سراغ راه‌اندازی وب‌سایت‌ها و بلاگ‌ها رفته‌اند و همین موضوع سبب شده تا سفارش برای محتوای سایت اهمیت بیشتری پیدا کند. در واقع رقابت اصلی بر سر محتواست.

۱- پادشاهی محتوا را برای سفارش محتوا فراموش نکنید!

شاید تصور این باشد که طراحی وب‌سایت و راه‌اندازی آن مهم‌ترین اقدامات برای توسعه کسب‌وکار و برند است اما این تنها شروع کار است و اهمیت را باید جای دیگری جستجو کرد. راه‌اندازی یک وب‌سایت تنها شروع مسیر موفقیت کسب‌وکار، شرکت، برند و… شماست اما راه اصلی یعنی تولید محتوای مفید، سئو شده، جذاب و مرتبط مانده است.

در واقع اگر وب‌سایت را به یک سرزمین تشبیه کنیم محتوا، پادشاه این سرزمین است و فقدان محتوای اساسی و برنامه‌ریزی شده که با برند، کسب‌وکار، شرکت و یا سایر مطالب مرتبط نباشد می‌تواند تمامی تلاش‌های شما را نابود کند.

بنابراین در کنار طراحی درست سایت، قالب و زیبایی، سئو، امنیت، آدرس سایت و سایر بخش‌های دیگر، محتوای سایت را از یاد نبرید و به سراغ فرد یا افراد حرفه‌ای در این حوزه بروید تا محتوایی مناسب برای سایت شما تولید کنند. اما سفارش محتوا را به چه کسی بسپاریم و اساسا در سفارش برای محتوای سایت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

۲- برای سفارش برای محتوای سایت به سراغ چه کسی برویم؟

این روزها تولید کننده محتوا دیگر یک حرفه و شغل محسوب می‌شود، پیش‌تر شرکت‌ها یا افرادی که سایت طراحی می‌کردند معمولا وظیفه تولید محتوا را نیز برعهده داشتند و یا خود افراد یا کسب‌وکارها محتوای سایت خود را تولید می‌کردند اما با گسترش حضور در فضای آنلاین و مجازی کسب‌وکارها برای رقابت نیاز به تولیدکنندگان محتوای حرفه‌ای داشتند که این موضوع نیاز به تخصص و مهارت مجزا بود. این جا بود که کسب‌وکارها به تولیدکنندگان محتوا نیاز پیدا کردند.

تولیدکنندگان محتوای سایت به اصول حرفه‌ای نگارش، سئو و بازاریابی محتوایی مسلط هستند و می‌توانند با تولید محتوای مناسب مشتریان را جذب کسب‌وکار و یا برند شما کنند. اما برای تولید محتوا باید سراغ چه کسانی رفت تا علاوه بر نتیجه مناسب، افزایش بازدید سایت و فروش، هویت برند و کسب‌وکار نیز رشد کند.

۳- سابقه تولید کننده محتوا را بررسی کنید

تولید محتوا، قواعد حرفه‌ای خودش را دارد و هرکسی نمی‌تواند بدون دانش اقدام به تولید محتوای مناسب سایت بزند چرا که یک محتوای نامناسب می‌تواند تمامی دستاوردهای شما و کسب‌وکارتان را نابود کند بنابراین برای همکاری با تولیدکنندگان محتوا به سراغ حرفه‌ای‌ها بروید. یکی از فاکتورهایی که به شما در انتخاب فرد مناسب و حرفه‌ای برای تولید محتوای سایت تان کمک می‌کند بررسی سوابق تولید کننده محتواست. تولیدکنندگان محتوای حرفه‌ای رزومه قوی دارند و به مهارت‌های مختلف مسلط هستند بنابراین در اولین گام برای پاسخ به سؤال سفارش برای محتوای سایت را به چه کسی بسپاریم؟

باید بگوییم به افراد یا شرکت‌هایی که سوابق همکاری با شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف را در رزومه کاری‌شان دارند. سوابق گذشته و نمونه کارهای تولید کننده محتوا الزاما تضمین‌کننده موفقیت سایت شما نیست اما اولین گام برای ورود حرفه‌ای به دنیای تولید محتوای سایت محسوب می‌شود بنابراین در کنار سوابق فرد یا شرکت تولید کننده محتوا فاکتورهای دیگر را فراموش نکنید.

۴- مهارت‌ها را فراموش نکنید

برای دومین پاسخ به پرسش مهم سفارش محتوای سایت را به چه کسی بسپاریم؟ باید به سراغ مهارت‌های فرد یا شرکت تولید کننده محتوا برویم. یک تولید کننده محتوای خوب باید به فنون نگارش فارسی و ویراستاری، بازاریابی، جامعه‌شناسی و هم چنین سئو تسلط کامل داشته باشد در واقع تولید کننده محتوا باید بداند که برای چه کسانی چه محتوایی مناسب است و مخاطب وب‌سایت شما چه محتوایی را بیشتر می‌پسندد.

سفارش برای محتوای سایت

بنابراین از مهارت‌های فردی که تولید محتوای وب‌سایت تان را به او می‌سپارید و یا شرکتی که برای تولید محتوا با آن قرار داد می‌بندید مطمئن شوید مهارت‌های ذکر شده راه تولید محتوای درست برای وب‌سایت شما را هموار می‌کند.

۵- حرفه‌ای‌ها را پیدا کنید

برای سفارش محتوا مهارت ها و سوابق بسیار با اهمیت هستند اما یک موضوع مهم‌تر نیز در سفارش محتوا وجود دارد و آن هم حرفه‌ای‌گری است. شاید تصور کنید افراد یا شرکت‌هایی در تولید محتوا حرفه‌ای هستند که با شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مشهورتری همکاری کرده‌اند اما الزاما این‌طور نیست. افراد حرفه‌ای به زمان‌بندی پایبند هستند، اصول قیمت‌گذاری را رعایت می‌کنند و در تولید محتوا پاسخ‌گو هستند؛ بنابراین در کنار مهارت و سوابق به اصول حرفه‌ای نیز برای انتخاب تولید کننده محتوای سایت توجه کنید. 

۶- وسواس به خرج دهید

اگر تمامی موارد بالا را برای همکاری با تولید کننده محتوا در نظر گرفتید این بار کمی با وسواس بیشتری رزومه فرد یا شرکت تولید کننده محتوا را بررسی کنید. درصورتی‌که تولید کننده محتوا وب‌سایت دارد می‌توانید نظرات سایر سفارش دهندگان را مطالعه کنید و یا درباره فرد بین حرفه‌ای‌ها و اهالی فن تحقیق کنید در این مورد خاص وسواس نه‌تنها بد نیست بلکه باعث می‌شود تا آینده وب‌سایت شما چه برای فروش چه برای عرضه خدمات مختلف تضمین شود.

در واقع بهتر است بگوییم اگر پاسخ مناسبی برای این سؤال مهم سفارش برای محتوای سایت را به چه کسی بسپاریم؟ پیدا نکنید تمامی تلاش‌های شما برای توسعه کسب‌وکارتان نقش بر آب می‌شود. محتوای جذاب و مناسب اهداف شما می‌تواند به ارتقای کسب‌وکارتان کمک کند و کسب‌وکارتان را دگرگون کند و محتوای ضعیف می‌تواند کسب‌وکارتان را به ورطه سقوط بکشاند.  

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید