بازاریابی سه بعدی چیست؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 14 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/05/31
بازاریابی سه بعدی چیست؟

اگر می‌خواهید محصول یا شرکت شما موفق شود، موثرترین راه برای دستیابی به این هدف بازاریابی و تبلیغات است. با این حال، روشهای سنتی دیگر آن را کاهش نخواهند داد، زیرا مشتریان مشتاق نوآوری هستند. اینجاست که بازاریابی سه بعدی و تبلیغات سه بعدی قدم بر میدام می‌گذارند.

در این مطلب، ما در مورد هر چیزی که مربوط به بازاریابی و تبلیغات سه بعدی است، به صورت مفصل صحبت می‌کنیم. ما در مورد مزایای بازاریابی ۳دی بحث می‌کنیم، چند نمونه را با شما خوانندگان بلاگ الومحتوا اشتراک می‌گذاریم و خواهیم دید که آینده این صنعت چگونه است. برای شروع، بیایید بیاموزیم که منظور از بازاریابی و تبلیغات سه بعدی چیست.

بازاریابی سه بعدی و تبلیغات سه بعدی چیست؟

از تبلیغات سه بعدی می‌توان در بازاریابی دیجیتال و تبلیغات استفاده کرد. به یاد داشته باشید که از این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده نکنید. در حالی که آنها شبیه هم هستند، چند تفاوت آنها را از هم متمایز می‌کند.

بازاریابی شامل یادگیری بیشتر در مورد عادات و نیازهای مشتریان و همچنین اندیشیدن در خصوص راه‌هایی برای برآوردن این نیازها است. از سوی دیگر، تبلیغات شامل تبلیغ یک شرکت از طریق کانال‌های اختصاصی یا رسانه‌های پولی است.

در ادامه نحوه تأثیر فناوری سه بعدی بر دو صنعت ذکر شده است:

تجسم سه بعدی برای اهداف بازاریابی

تجسم سه بعدی در بازاریابی راهی عالی برای افزایش علاقه مشتریان به محصولات شما است. به عنوان مثال، می‌توانید یک نمایش بصری سه بعدی از محصول خود ایجاد کنید و به مشتریان خود اجازه دهید آن را ببینند و با آن تعامل داشته باشند. اگر کفش‌ها را به عنوان نمونه در نظر بگیریم، مدل‌های سه بعدی به مشتریان اجازه می‌دهد رنگ کفش را تغییر داده، در پای خود بزرگنمایی و کوچک نمایی کنند، نمای 360 را ببینند و حتی تصویر را بچرخانند که این باعث بازاریابی و فروش بی‌نظیری می‌شود.

مدل سازی سه بعدی در تبلیغات

تبلیغات تعاملی سه بعدی روشی جدید برای بهبود تعامل مخاطبین و جلب توجه آنها است. اما کجا از تبلیغات تری دی استفاده می‌شود؟ بهترین راه برای توضیح این نوع تبلیغات، به اشتراک گذاشتن چند نمونه تبلیغات سه بعدی با شما مخاطبین است:

Audible اخیراً با یک آژانس بازاریابی برای ایجاد یک فیلم تبلیغاتی سه بعدی همکاری کرده است. این تبلیغات همه جانبه مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است و نشان داده است که یک برند تجاری قادر است از ترندها پیروی کند.

سامسونگ یکی دیگر از شرکت‌هایی است که از تجسم سه بعدی برای نمایش تبلت جدید Galaxy Tab A خود استفاده کرد. آنها محصول را در محیط‌های مختلف نشان داده اند و تجربه کلی کاربر قبل از خرید را افزایش داده‌اند.

بازاریابی سه بعدی سامسونگ

۱۰ دلیل استفاده از مدلسازی سه بعدی در استراتژی بازاریابی

مدل سازی سه بعدی کاربردهای وسیعی از جمله تبلیغات دارد. با این حال، از آنجا که بسیاری هنوز با این مفهوم آشنا نیستند، ممکن است تعجب کنید که بازاریابی و تبلیغات سه بعدی دقیقاً چگونه به استراتژی آنها کمک می‌کند. بنابراین، اجازه دهید مزایای اصلی رندر سه بعدی را برای شنا باز کنیم:

۱- مقرون به صرفه است

باور کنید یا نه، بازاریابی سه بعدی و کمپین‌های تبلیغاتی بسیار مقرون به صرفه تر از کمپین‌های سنتی هستند. در حالی که این حقیقت وجود دارد که شما باید مبلغی را برای استخدام یک آژانس طراحی سه بعدی با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید، اما هنوز به مراحل کمتری نسبت به سازماندهی عکاسی و نهایی سازی نمونه‌های اولیه نیاز دارد.

نه تنها این، بلکه قادر خواهید بود ویرایش‌های سریع انجام دهید، که کل روند را ساده می‌کند. برای تکمیل نمونه‌های اولیه به زمان نیاز است. معمولاً برای دریافت نمونه اولیه جدید باید حداقل چند روز منتظر بمانید. با این حال، در مدل‌سازی سه بعدی، می‌توانید ویرایش‌های بزرگ را در عرض چند دقیقه انجام دهید.

۲- مدلسازی تأثیرگذار با کیفیت بالا را در اختیار شما قرار می‌دهد

تا کنون، تصاویر از نظر مدل‌سازی محصول پرکارترین بودند. ما نمی‌توانیم در مورد موثر بودن آنها بحث کنیم. با این حال، نوآوری‌های اخیر به ما این امکان را داده است که زندگی بیشتری را در تصاویر محصولات ایجاد کنیم. شما می‌توانید تقریباً از هر محصول یا ایده ای یک نمایش فوق واقع گرایانه ایجاد کنید.

استفاده از تصاویر یا نقاشی‌ها عالی است، اما ایجاد آن زمان زیادی می‌برد، فضا را می‌گیرد و به همان اندازه همه جانبه نیست. از سوی دیگر، یک مدل سه بعدی می‌تواند ایده شما و تمام ویژگی‌های آن را به نمایش بگذارد. می‌توانید با استفاده از اندازه‌های واقعی و پارامترهای واقع گرایانه در زمینه‌های مختلف، شی را به اطراف حرکت داده و نمای 360 درجه ای از طرح را ارائه دهید.

۳- برند شما را مدرن می‌کند

یک کمپین تبلیغاتی سه بعدی راهی عالی برای برجسته شدن در جمع کسب وکارهای حوزه کاری‌تان به روشی مدرن و منحصر به فرد است. بخش مهمی ‌از هر استراتژی بازاریابی توانایی مطابقت با آخرین ترندها است و چه چیزی مدرن تر از استفاده از فناوری سه بعدی برای نمایش بازاریابی و تبلیغ محصولات شما است؟

مشتریان برندهایی را دوست دارند که از پذیرش چالش‌های روبرو نمی‌ترسند و مشتریان نیز از این امر استقبال می‌کنند، زیرا هیچ کس نمی‌خواهد با مدل‌ها و استراتژی‌های قدیمی‌کار کند. رندر سه بعدی راهی منحصر به فرد برای نشان دادن ایده‌ها، محصولات و مفاهیم شما است.

۴- به شما امکان می‌دهد جزئیات کوچکتر را کنترل کنید

توجه به جزئیات چیزی است که کمپین‌های عادی در حال اجرا را از کمپین‌های با کیفیت بالا جدا می‌کند. بع عکس‌های کمپین خود توجه ویژه‌ای کنید، عکس‌ها می‌توانند ‌مشکل‌ساز شوند زیرا اگر بیش از حد آنها را ویرایش کنید، کاملاً آشکار خواهد شد. این امر نه تنها بر کمپین شما تأثیر منفی می‌گذارد، بلکه مشتریان نیز از تصاویر بیش از حد ویرایش شده به دلیل عدم صداقت آنها رضایت ندارند.

از طرف دیگر، تجسم سه بعدی به شما امکان می‌دهد کوچکترین جزئیات را در عرض چند ثانیه ویرایش کنید. و رندرهای سه بعدی نیز بسیار واقع بینانه به نظر می‌رسند. مشتریان شما از این تلاش قدردانی خواهند کرد و از کیفیت آن لذت خواهند برد.

۵- این امر شما را قادر می‌سازد تا بازاریابی و تولید را از یکدیگر جدا کنید

بازاریابی و تولید دو فرایند مهم برای دستیابی به موفقیت تقریباً هر محصول یا ایده است. با توجه به اینکه آنها کاملاً وابسته به یکدیگر هستند، اگر فرآیند شما راحت و کارآمد نباشد، بخش بازاریابی آسیب می‌بیند.

بخش بازاریابی به بخش عملیات بستگی دارد زیرا آنها باید منتظر نمونه‌های اولیه باشند و گاهی اوقات، ویرایش و اصلاح نمونه‌های اولیه می‌تواند هفته‌ها به طول انجامد. با استفاده از انیمیشن سه بعدی در تبلیغات و بازاریابی، می‌توانید وابستگی مشترکین بین دو بخش را به طور کامل حذف کرده و در نتیجه، کارایی و بازده را افزایش دهید.

۶-  شما می‌توانید تجربه و نه فقط محصول را بفروشید

این یکی از مهمترین قوانین بازاریابی است. برای جلب رضایت واقعی مشتریان، باید تجربه یا شیوه زندگی را به آنها بفروشید. محصولات از سمت مشتریان هر روز قابل تغییر هستند مگر اینکه به آنها هدف و معنی بیشتری بدهید.

اطمینان حاصل کنید که چگونه محصول شما زندگی مشتریان شما را تغییر خواهد داد. از رندرهای سه بعدی برای ایجاد روحیه و فضا به جای طراحی ساده محصول استفاده کنید. انیمیشن سه بعدی بسیار متنوع و انعطاف پذیر است، به همین دلیل است که می‌توانید از آن برای جلب نظر مشتریان خود نیز استفاده کنید.

۷- به راحتی مقیاس پذیر می‌شود تا نیازهای تبلیغاتی شما را برطرف کند

همانطور که در قسمت بالا به طور خلاصه اشاره کردیم، انیمیشن سه بعدی کاملاً متنوع است. مسئله بازاریابی و تبلیغات سنتی این است که مقیاس بندی آنها معمولاً بسیار سخت تر است. اگر تلاش‌های تبلیغاتی شما به طور ناگهانی افزایش یابد و ناگهان مجبور شوید کل استراتژی خود را برای حمایت از تقاضا تجدید نظر کنید، چطور؟

مدل‌های سه بعدی را می‌توان متناسب با هر نوع تبلیغات تغییر اندازه داد. می‌توانید از همان مدل روی کارت ویزیت و روی یک بیلبورد بزرگ استفاده کنید. به علاوه، اگر خدمات ارائه سه بعدی را برون سپاری کنید، حتی در صورت افزایش تقاضا نگران تغییر یا افزایش فضا و نیروی اداری خود نباشید، شرکت‌های برون سپاری تمام نیازهای شما را برآورده خواهند کرد.

۸- ایده شما را زنده می‌کند

هیچ چیز موثرتر از این نیست که بتوانید ایده خود را به درستی و واقع بینانه به نمایش بگذارید. در حالی که نمونه‌های اولیه کار خوبی را انجام می‌دهند، ما نمی‌توانیم در مورد ناکارآمد بودن و وقت گیر بودن آنها بحث کنیم. رندر محصول سه بعدی دقیقاً همین کار را می‌کند، با این تفاوت که نیازی به تجدید نظرهای یک هفته ای ندارد.

۹- نرخ تبدیل شما را بهبود می‌بخشد

از آنجا که فناوری سه بعدی بسیار جذاب است، بدون شک نرخ تبدیل شما را افزایش می‌دهد. هم مصرف کنندگان و هم مشتریان از نوآوری و تلاش شما قدردانی می‌کنند، به همین دلیل به احتمال زیاد آنها محصول شما را انتخاب می‌کنند. از آنجا که بازار بیش از حد اشباع شده است، متمایز شدن و فروش دشوار است. تنها راه مطمئن برای خروج از آن معرفی چیزی است که رقبای شما ندارند و آن انیمیشن و مدل سازی سه بعدی نام دارد.

۱۰- این شما را قادر می‌سازد تا با رقبای خرده فروش رقابت کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، رقابت بسیار سخت است. بنابراین، اگر می‌خواهید با خرده فروشی بزرگ همگام باشید، برجسته کردن محصول یا خدمات شما ضروری است. معمولاً شرکت‌های بزرگ خرده فروشی بودجه‌های دیوانه واری دارند، به همین دلیل آنها همیشه در صدر هستند. جزو اولین افرادی باشید که مدل‌سازی سه بعدی را پیاده سازی کرده‌اید و در کمترین زمان به قله خواهید رسید.

نحوه استفاده از مدلسازی سه بعدی برای اهداف بازاریابی و تبلیغات

اگر فکر می‌کنید مدلسازی سه بعدی حرکت کاملی برای استراتژی بعدی شما است و به دنبال ایده‌های جالب بازاریابی سه بعدی و تبلیغات سه بعدی هستید، پس دیگر به دنبال آن نباشید. در ادامه چهار روش وجود دارد که می‌توانید از مدلسازی سه بعدی برای دستیابی به نتایج شگفت انگیز استفاده کنید:

۱- ارائه محصولات تعاملی سبک، سریع و ایمن

ارائه محصولات تعاملی موفقیت شما را تضمین می‌کند. با استفاده از فناوری سه بعدی، مطمئن باشید که ارائه محصولات شما درخشان خواهد بود. شما قادر خواهید بود تجربه ای 360 درجه در اختیار مشتریان خود قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که تمام نیازهای آنها به روشی سرگرم کننده و جذاب برآورده شده است.

بزرگترین نکته در مورد مدلسازی سه بعدی، قدرت سفارشی سازی آن است. در حال حاضر هیچ چیزی در تبلیغات و بازاریابی به اندازه فناوری سه بعدی قابل تنظیم نیست. شما می‌توانید از آن برای سفارشی کردن محصولات خود برای هر بازار جداگانه استفاده کنید و با ارائه یک تجربه فراموش نشدنی به راحتی می‌توانید مشتری خود را درگیر کنید.

۲- به مصرف کنندگان اجازه دهید از مزایای استفاده از فناوری مجازی استفاده کنند

شما می‌توانید از رندرهای سه بعدی برای نمایش تنوع محصول استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید از آن برای اقلام مختلف لباس استفاده کنید تا مشتری بتواند رنگ‌ها را تغییر دهد، برش‌های لباس را تغییر داده و شکل کلی لباس را تغییر دهد. این امر مشتریان را درگیر خود می‌کند و انتظارات بسیار واقعی به آنها می‌دهد.

۳- فروش از طریق بازی را فعال کنید

گیمیفیکیشن اخیراً به دلیل پتانسیل فروش آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

۴- آینده مدل‌سازی سه بعدی در بازاریابی و تبلیغات

فناوری‌های بازاریابی سه بعدی در حال حاضر شهرت خود را در صنعت بازاریابی و تبلیغات آغاز کرده‌اند. اما، انیمیشن سه بعدی چگونه بازاریابی را تغییر داده است و در آینده چه انتظاری می‌توان داشت؟ در ادامه برخی از آمارهای بازاریابی با تجسم سه بعدی آورده شده است که ذهن شما را به خود جلب می‌کند. در سال 2018 ارزش صنعت رندر سه بعدی به 1.5 میلیارد دلار رسیده است. بر اساس گزارشی از سال 2019، انتظار می‌رود ارزش این صنعت تا سال 2025 به بیش از 6 میلیارد دلار برسد.

مشتریان دوست دارند که بارها و بارها یک چیز را ببینند و بازاریابی سه بعدی این قابلیت را دارد که تبلیغات همه جانبه ای ایجاد کند که مشتریان شما را تحت تاثیر قرار دهد. این ثابت شده است که یک مدل پایدار است، به ویژه در این دوران شیوع همه گیری کرونا که اکثر ما مجبور به ماندن در خانه هستیم. با رندر سه بعدی، نیازی به یک تیم کامل برای آماده سازی مجموعه عکس‌ها از محصول خود ندارید. همه چیز را می‌توان با کامپیوتر انجام داد.

نتیجه گیری

همانطور که می‌بینید، بازاریابی و تبلیغات سه بعدی همه چیز را برای مشتریان ساده‌تر کرده‌اند. آنها نرخ تبدیل و فروش شما را افزایش می‌دهند، شهرت شما را بهبود می‌بخشند، پول زیادی را برای شما ذخیره می‌کنند و مشتریان و برند بیشتری را به ارمغان می‌آورند.

بازاریابی سه بعدی سازگار با محیط زیست، پایدار، راحت، مدرن و مقرون به صرفه است. ما نمی‌توانیم به طور قطعی بگوییم آینده این صنعت چگونه خواهد بود، زیرا نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان همچنان مقوله‌ای گنگ است اما مطمئناً از پیشرفت خوبی برخوردار خواهد شد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید